1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Eurofighter Typhoon

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ez így önmagában nem igaz. Az igaz, hogy a '80-as évekbn szereztek be akkor változatot, de az MLU korszerűsítés során a gépek sárkányát és avionikáját is igencsak kezelésbe vették. Ezzel a szemlélettel az F-15 40 éves, akkor azt is cserélni kellene. Ehhez képest USAF a Golden Eagle programmal mér kb. 20 évvel kitolja a vadászok élettartamát, az F-15E gépek 32 ezer órára emelésével meg aztán tényleg elrepkednek azok egy ideig...

Egy korszerű F-16 gépet egy EF-re cserélni szerintem alig van értelme. A repteljesítménye kicsival jobb, főleg AG konfigban, de csak az avionika miatt én nem cserélném le a Sólymokat...

2. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

És még hangosak is! Igaz ide hozzám csak elvétve keverednek, itt a Hawkok a gyakoriak.

3. dudi

dudi Well-Known Member

molni

Azért az EF-2000-nél lényegesen jobban variálható a fegyverzet mert az F-16-ra gyakorlatban csak 2 pontra tudsz csapásmérő fegyverzetet rakni(a két belsőn szinte az esetek 100%-ban póttartály van még a CFT-s gépeken is)de ha lehagyod a két póttartályt akkor is csak maximum 4 ellenben az EF-2000 maximum 6 pontjával és még marad 6 légi harc rakétának hely(az F-16-nál ez csak 4).

Többször olvastam már itt és az aranysasban is,hogy az F-16 a fejleszthetőségének a csúcsára ért ami pl az EF-2000-ről,Rafale-ról vagy az F-15-ről nem mondható el és ez is szempont lehet ha valaki nem csak 5-6 évig akarja őket üzemeltetni.

4. Roni

Roni Well-Known Member

"a jenkikkel ellentétben"

Molni! akkor ennyi erővel hagyjon fel mindenki mindent mert a jenki vasak olcsók és ezerszer jobbak mint  a többi szarok.

5. therob

therob Active Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Typhoont Dániának!
    molnibalage

Értem én amit írsz, nem is mondtam, hogy sz*rok az F-16-osaik. Szerintem kitartanak az F-35 rendszeresítése mellett, de majd az idő eldönti. Azért a Typhoon nem rossz gép csak a szokásos európai bénázás áldozata.

6. molnibalage

Nem bénázás. Egyszerűen későn jött. Európa 4. gen gépe akkorra lettek kiforrottak, amikor már csak a meglevő flotta egy részét lenne érdemes megtartani és fejleszteni és nem zsír új gépeket venni. Jelen állás szerint a 4++ gépek minden kiválóságuk ellenére csak "B ligában" fociznak, ha egy alacsony észlelhetőségű géppel találkozik össze.

7. molnibalage

Azért az EF-2000-nél lényegesen jobban variálható a fegyverzet mert az F-16-ra gyakorlatban csak 2 pontra tudsz csapásmérő fegyverzetet rakni(a két belsőn szinte az esetek 100%-ban póttartály van még a CFT-s gépeken is)de ha lehagyod a két póttartályt akkor is csak maximum 4 ellenben az EF-2000 maximum 6 pontjával és még marad 6 légi harc rakétának hely(az F-16-nál ez csak 4).

Én is erről beszélek. Csak ezért kifizetni az F-35 beszerzésének cirka 80%-át semmi értelme. Akkor inkább F-35. Ugyanis, ha nem követelmény az alacsony észlelhetőség, akkor az F-35 is simán elvisz annyi fegyvert, mint az EF, csak éppen kisebb RCS és kisebb légellenállással a belső fegyvertér miatt.

8. molnibalage

Az európai gépek túl későn jöttek és a hidegháború végének áldozatai lettek. Ez van.

9. therob

therob Active Member

<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/4-generacios-vadaszbombazok/eurofighter-typhoon/" rel="nofollow">molnibalage</a>

Te késésnek hívod én bénázásnak [​IMG] Ha lett volna rá pénz és akarat már egy ideje teljes képességű lehetne. A kínaiak öntik a pénzt a fejlesztésbe és van eredménye is(meg elképzelésük is van). Európából ez szerintem hiányzik. Költenek is meg nem is és ez lett az eredmény. Dániának ésszerűbb lenne az F-35. Typhoon-t csak a nagyobb légierőknek van értelme megvenni akik high-low mixet alkalmaznak. 4+ generációs gépek is sokáig lesznek még szolgálatban, főleg, hogy az oroszok és kínaiak is gyártanak még olyat és az amcsiknál is maradnak még egy jó darabig.

10. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="Profile" rel="nofollow">molnibalage</a>

Az a 20% amivel az F-35 olcsóbb jelentős összeg.Van aki azt mondja,hogy nem költök minden fejlesztési pénzt el egy programra és így marad másra is nem úgy mint egy Közép-európai banánköztársaságban.De gondolkodhatnak úgy is,hogy soha nem fogják kihasználni az F-35 nagyobb tudását,elegendő nekik egy EF-2000 szintű gép ami ráadásul olcsóbb is.

11. Fade

Fade Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Typhoont Dániának!
    orb: Egyszerűen csak nem elég nagy előrelépés egy F16 MLU -> EF csere. Főleg ha 30+évben gondolkodnak. imo amíg lehet az F16okat üzemeltetni kell aztán F35.

dudi: imo az igazi pazarlás, pénzkidobás az lenne ha cserélnék az MLU F16okat EFre.

12. dudi

dudi Well-Known Member

<a title="Profile" rel="nofollow">Fade</a>

Miért?Az a pazarlás ha olyan képességet veszel amit nem fogsz használni!

13. Fade

Fade Well-Known Member

Mi az, hogy használni? Mert furcsa gondolkodás ez egy katonától, pl rengeteg fejlett állam leginkább azért tart fent b* nagy hadsereget, hogy soha ne kelljen azt használni. Akkor ez pazarlás?

14. dudi

dudi Well-Known Member

Nem,nem pazarlás de pl Svájc nem tart rendszerben AWACS-ot mert számára az felesleges képesség.

15. Hornet102

Hornet102 New Member

Az F-35 késésével megnyílt a piac a "B" kategóriás 4++ gépek előtt, amik ezzel időt nyertek. Valahol nem érthető a dánok lépése. 2020-ig F-16-sal még "megoldhatónak tűnik" Dánia légterének védelme, addig csak előrébb jutnak az F-35 berepülésével/gyártásával. Kedvezőbbnek tűnik, most egy 4++ gép, de vajon hosszú távon is az lesz, amikor már elterjednek a 5.g masinák? Sokan arra játszanak, hogy csökkentik az első tételeket vagy az eredeti megrendeléseket + beszereznek néhány végletekig tuningolt 4.g madarat, így nyomást gyakorolva az LM-re hogy olcsóbb legyen a második vagy harmadik tételben vásárolt gépek ára...
    Bármi lehetséges én semmin nem lepődök meg, de vajon mi lesz akkor ha az LM nem fogja tudni vagy nem adhatja olcsóbban a későbbi szériákat?

16. molnibalage

Tévedés. Azért, mert az még nekik is kurva drága. Egy gép nem gép. Legalább kettő kell, de még az sem as 0-24 lefedést. Három AWACS gép árából egy 24 gépes vadászszázadot (néhol ez már ezred...) veszel és az üzemeltetésük is kb. ennyibe kerül. Balanszírozottabb a svájci véderő. Nem hízlalják fel aránytalanul egyik fegyvernemet sem a másik kárára. Ennyi.

Olyan országnak, ami ma egyetlen 4+ gen. típust tart rendszerben annak nem altertíva új 4+(+) gépet beszerezni, mert akkor lényegében ezzel konzerválja a helyzetet, mert a mai átlagpolgár torkán nem nyomják le, ohgy 15 évvel később meg majd kell F-35, mert a legjobb 4++ gép is csak "B" kategóriás egy alacsony észlelhetőségű géppel szemben. Tehát azok az országok, akiknek ma valóban élvonalbeli gépük van, azok a legfejlettebb 4++ géppel is másodvonalasak lesznek. Ezen nincs mit szépíteni...

17. dudi

dudi Well-Known Member

molni

A hidegháború idején sem volt nekik mint ahogyan Svédországnak vagy Norvégiának sem(pedig ott pénz van és volt is annyi mint a  szemét).

Szerintem úgy gondolkodnak,hogy akinek a környéken lesz 5.gen. gépe az szövetséges nagy háborúk meg nem lesznek felkelőket bombázgatni vagy 3. világ beli légierőt legyalázni pedig tökéletesen megfelel egy 4.gen. gép is(én nem szeretem ezt a 4+ meg 4++ kategorizálást ezért nem azt írtam).

18. arbalest

arbalest Well-Known Member

Én is molnival és Hornet102-vel értek egyet. A holnap háborúira ma kell felkészülni. Dánia is tagja a NATO-nak, ki szokta venni a részét a közös feladatokból. Ráadásul, bár nem az Armageddont és a 3. VH-t szeretném vizionálni, de ki tudja, hogy Dánia, és/vagy az EU mondjuk 15-20 év múlva nem keveredik olyan háborúba, ahol szembekerülhet 5. generációs ellenfelekkel. Az F-35 szinte minden szempontból fejlettebb, mint az EF-2000 (ami ettől még egy nagyon jó, potens gép marad), azt Dániának kell eldöntenie, hogy hajlandó-e beleinvesztálni a plusz pénzt.

19. dudi

dudi Well-Known Member

Azt mondom,hogy nem feltétlen veretes hülyeség ha nem F-35-öt vesznek.Ráadásul attól,hogy most mást rendszeresítenek helyette még 10 év múlva meggondolhatják magukat!

20. joker

joker Well-Known Member

Ki ellen kell hadba vonulniuk, akik ellen nem elég a 4. gen, de az 5. gen már ütőképes? Az F-35-ből amúgyis csak a "féleszmére vak és enyhén értelmi fogyatékos" vagyis a butított verziót kapnák meg, 5- gen.

Ezen oldal megosztása