1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Eurofighter Typhoon

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes új magyarázat.
    Forrás?
    A TV szerint rövidzár volt.

2. emel

emel Well-Known Member

A forrás az a hosszú emlékezetem, és vagy Flight International vagy Air International úgy legalább 20-25 éve (akkoriban ezekhez jutottam hozzá). Szóval szerintem sem 100% hogy pont ez a ZUNI-eset volt, de nekem csak a rakéta típusa és a váratlan beindulás oka ragadt meg. Egyébként rövidzárlat nehezebben képzelhető el ha a személyzet bent sem ül a kabinban, mert akkor mire föl van áram alatt a gazdátlan gép, ez szerintem nem nagyon szokás (legalábbis mifelénk nem nagyon szabad úgy kiszállni a kabinból hogy áram alatt hagyom a gépet - hacsak nincs ott a váltás, aki azonnal beül a helyemre, akár másik műszaki akár pilóta).

endre likes this.
  3. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

gacsat and molnibalage like this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egy dolog azért kiderül, hogy mintha nyugat felé történt volna az indítás.

gacsat likes this.
  5. Panzerfaust

Nagyjából a ruszki határral párhuzamosan repült az AMRAAM, ha jól emlékeszem Tartu alól indult.
    A pirossal jelzett környéken volt a becsapódási kráter.
    Viszont inkább arra lennék kíváncsi, hogy hozták működésbe ? Cél nélkül egy AA-rakéta ?
    2 EF + 2 Mirage.
    Mindenesetre a szitu több mint érdekes, a civil gépek miatt pl.
    Egyelőre hírzárlat van a vizsgálat végéig.

endre likes this.
  6. Panzerfaust

Viszont a településnevek is rendkívül érdekesek és beszédesek :)

- Torma
    - Pala
    - Kabala
    - Mao

- Köola - majdnem kőolaj
    - Puhja - majdnem puja

:D

7. molnibalage

A vasárnap kijött cikk ezzel is foglalkozik. Az is lehet, hogy be volt fogva / ki volt jelölve a cél és úgy ment a rakéta. Ezért írtam, hogy mázli, hogy semmit nem lőttek le.

arcas and Panzerfaust like this.
  8. arcas

arcas Well-Known Member

Azért a pilóták rádiózását meghallgatnám az incidens idejéről - mert szerintem szerény angol nyelvtudásommal még én is megérteném :D Szegény "célgép" izzadhatott, hogy élőben viritsa a tanultakat és kikerüljön a "halálos zónából" :cool:

9. Panzerfaust

Az EF fegyverzeti főkapcsoló tényleg szar helyen van. G-ruhában simán át lehet kapcsolni, még rutinos pilótának is, észrevétlenül.
    Én pilótahibára és téves információáramlásra tippelnék. Az átjátszást azt nagyon nem tartom életszerűnek.
    Lehet az egyik Mirage "játszotta" a célgép szerepét, és a fentiek miatt, nem szimulálva ténylegesen rá is indítottak, de miután észbe kapott a torreádor, "lekapcsolta" a rakétát, majd az becsapódott az erdőben.
    Nem tudom, remélhetőleg majd elmondják pár hét múlva.

10. molnibalage

A probléma az, hogy nem lehet "lekapcsolni" a rakétát, ezt csak az SARH-val lehet, mert a célmegvilágítást a gép adja. IR esetén önrávezetés van, ha meg ARH esetén lekapcsolod a radart, akkor átvált önvezérlő módba az ARH. Utána már csak imádkozni lehet, hogy ha célpont lehet a baráti gép, akkor kurva gyorsan tűnjön el onnan.

Panzerfaust, fishbed and endre like this.
  11. Panzerfaust

80 km-t repült "szólóban", bár azt írták, hogy a radaron látták az útvonalat, de több infót nem kívánnak megosztani.
    Az indítás és a becsapódás között egy elég egyenes vonal van, akkor mi lehetett a gép-rakéta közötti kommunikáció ? Hosszabb repülés és lezuhanás.

12. sequadon

sequadon Active Member

Laikusként kérdem, nincs rajta önmegsemmisítő? Több cikkben is említették. Ha jól tudom az ATGM-ek esetében is van ilyesmi, ha megszűnik a megvilágítás akkor földre vágja magát.

13. molnibalage

A cikk erről is ír. Van, de nem mindig működik megbízhatóan. A többi a cikkben.

14. ms07

ms07 Well-Known Member

Mi van a cikkben? A szárnytőnél lévő pilonon ha van GBU, akkor biztos, hogy nem fér oda a Meteor, legalábbis az első kettő süllyesztett helyre. De ha csak a szárny alatti középsőn van GBU, akkor 4 Meteor simán lehet. Itt van pár kép Luftwaffe Gbu hordozásról:
    https://defense-update.com/20171219_gbu-48.html

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

Eltávolodási problémáról írnak, de nem derül ki, hogy a hátsó Meteorokat is zavarja-e a megváltozott légáram.

Elől az lehet, amit írtál.

De lehet hogy csak a sajtó fújja fel a dolgot, most divat a Luftwaffe-ba belerúgni.

ms07, fishbed and endre like this.
  16. jani22

jani22 Well-Known Member

Lehet, hogy nem ide való 1 része. :)

17. Terminator

18. Terminator

19. Terminator

20. fip7

fip7 Well-Known Member