1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Eurofighter Typhoon

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. therob

therob Active Member

Tavaly még arról volt szó, hogy a Tranche 1-sekből marad két századnyi QRA feladatokra.

2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Én valahol pár napja olvastam, hogy ha nem sikerül kivonni, leállítják őket.

3. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Szétbontják őket alkatrésznek.

4. therob

therob Active Member

A Typhoon T1-ből bontottak szét párat a régi Typhoon F2-ből meg lesz elvileg 2 új század.

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

5+ éves hír, hogy a RAF is a Tr1 változatú gépeket kevesebb, mint 20 év szolgálat után leállítja és nem korszerűsíti Tr3 azokat, hogy a gyártósornak legyen munkája...
    Itt tart ma Európa...

6. dudi

dudi Well-Known Member

Igazából ez a legdrágább dolog amit el tudsz képzelni.Kivonsz alig 20 éves gépeket,hogy olya újat vegyél helyette amilyet azokból a 20 évesekből is tudnál csinálni(modernizálással)töredék áron.

Jól látszik,hogy pénz van szarásig,no meg hülyeség is...

7. ghostface

ghostface Well-Known Member

De akkor miért nem adják el? Nem lenne rá vevő, vagy valamiféle nemzetbiztonsági okok miatt nem adhatják el?

8. fip7

fip7 Well-Known Member

svajcibeka and ghostface like this.
  9. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Ugyanaz a téma mint a németeknél, hogy Golf5 ösöket adnak le bontóba, mert annyi támogatást kapnak érte hogy megéri zsír ujra cserélni.... csak ”follyon a termelés és zakatoljon a gyár....” kökemény szarban vagyunk a fogyasztáskényszer miatt és nincs belöée kiut.... azaz van de az nagyon fog fájni..... ezt toljuk magunk elött de lassan a nyakunkba folyik a kaka....

vilmoci and svajcibeka like this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

Adják Ukrajnának! :D

Nekem az rémlik, hogy valamilyen szerkezeti tényállás miatt nem érni még teljes egészében átépíteni Tranche 3-as szabványra a gépeket.

svajcibeka and gacsat like this.
  11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az ettől független, a németeknél valami ellenőrzés hozott ki durva kivitelezési hibát asszem 2015 táján, hogy egyes gépeknél az élettartam 3 ezer órára zuhant volna. Rég volt, de valami ilyesmi. A mostani F-35B hír erre hajaz.
    Azért az analógia nem egészen áll.

Meg buta bombázni még talán. Tehát amolyan F-15C.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nyilván lessz ilyen, és azt kérik.

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most ugyanez lessz az F-35össel. Az elsőket hamarosan kivonják, mert az élettartamuk mindössze 2000 óra.

14. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Hol írnak erről? Nagyon lemaradhattam valamiről.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nemerson likes this.

Ezen oldal megosztása