Europa Universalis (Paradox Interactive,GSG)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
DLC-k nélkül is egész jó. Nincs sok választási lehetőség, de jól meg kell fontolni mit és mikor
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ha a HOI is ilyen jellegű csak modern, akkor jaj nekem, mert ha abból is lesz ilyen humble leárazás... :)
Ilyesmi.
És nagyon sok tök jó DLC van hozzá.
Bár ott voltak az elején vicces hibák, nem tudom, hogy az alapjátékban is javították-e vagy még megvannak.
Pl megvalósítod a saját nemzeti célod Lengyelországgal, nincs német támadás, majd eltűnik a fél országod, mert a Szu is, és az ugye a Molotov-Ribbentrop paktum :)

De neked a Stellarist is nagyon tudom ajánlani. Az alapjáték ott kicsit EUIV az űrben.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ilyesmi.
És nagyon sok tök jó DLC van hozzá.
Bár ott voltak az elején vicces hibák, nem tudom, hogy az alapjátékban is javították-e vagy még megvannak.
Pl megvalósítod a saját nemzeti célod Lengyelországgal, nincs német támadás, majd eltűnik a fél országod, mert a Szu is, és az ugye a Molotov-Ribbentrop paktum :)

De neked a Stellarist is nagyon tudom ajánlani. Az alapjáték ott kicsit EUIV az űrben.

Teljesen átszabták, mondhatsz nemet a szovjeteknek csak akkor támadnak.

Külön vicces az új lengyel fókusz (ami ugye kukázta a deluxe kiadáshoz adott lengyel dlc-t...), átmész kommunistába, Sztálin haver, nekiadod a keleti részt, cserébe megkapod a német területeket, majd visszakéred amit nekiadtál mert bebizonyítottad a németek leverésével, hogy hithű kommunista vagy.
Majd 1 héttel később kirúg a szövetségből és megtámad mert permanens követelése van Kelet-Lengyelo.-ra...

Meg ugye alapból németekkel ha jók a kapcsolatok a lengyelekkel akkor elfogadják a Danzig for Slovakia felajánlást és mikor pár héttel később támadnak a szovjetek ők kerülnek háborúba a szövetségesekkel :D
Külön poén ha garantálod a lengyeleket...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
DLC-k nélkül is egész jó. Nincs sok választási lehetőség, de jól meg kell fontolni mit és mikor
Sokat szemeztem az EU-val, de nagyon megijedtem a több száz eurónyi extra contenttől. :D
Aki benne van a témában, szerintetek melyik kiegészítőket éri meg valóban megvenni? Van esetleg olyan dlc, ami a magyar kampányhoz közvetlenül tesz hozzá valamit?
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime
T

Törölt tag 1711

Guest
Sokat szemeztem az EU-val, de nagyon megijedtem a több száz eurónyi extra contenttől. :D
Aki benne van a témában, szerintetek melyik kiegészítőket éri meg valóban megvenni? Van esetleg olyan dlc, ami a magyar kampányhoz közvetlenül tesz hozzá valamit?
Még néhány napig elérhető a bundle az összes dlc-vel ne szarozz :D
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs
T

Törölt tag 1711

Guest
Lopom én a pénzt? :D
Így is most költöttem el nemrég a 3ds-emre egy adag pénzt, hogy az eshop behalása előtt még bepótoljak pár címet. A gameparknál még tudtam szerezni brand new ocarina of timeot is :)

Azt vmi 6000-ért vettem, most láttam Majora's Mask-ot 20k-ért... Majd egyszer az is meglesz, de vagy 15 játék várja 3DS-en, hogy végigjátsszam, megfogadtam, hogy Mario Kart 7-en kívül semmit sem veszek rá amíg nem végeztem velük (pokemon red-en és gold-on kivül mindent csak szigorúan dobozosan).

+most új munkahelynek hála picit meglódultak a kiadások, bepótolandó a tavalyi évet...

Az elmúlt 30 napban Last Judgment Ultimate Edition xbox-ra, Pokemon Arceus, Mario Party Superstar, Mario Kart 8 Season pass, Kirby and the Forgotten Land, Xbox Series X...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
Azt vmi 6000-ért vettem, most láttam Majora's Mask-ot 20k-ért... Majd egyszer az is meglesz, de vagy 15 játék várja 3DS-en, hogy végigjátsszam, megfogadtam, hogy Mario Kart 7-en kívül semmit sem veszek rá amíg nem végeztem velük (pokemon red-en és gold-on kivül mindent csak szigorúan dobozosan).

+most új munkahelynek hála picit meglódultak a kiadások, bepótolandó a tavalyi évet...

Az elmúlt 30 napban Last Judgment Ultimate Edition xbox-ra, Pokemon Arceus, Mario Party Superstar, Mario Kart 8 Season pass, Kirby and the Forgotten Land, Xbox Series X...
Azta, szépen tolod az ipart! :) Sajnos én is az a fajta vagyok, akinek több játéka van, mint ideje :D
Mindig jó hallani, hogy másnak is van még 3ds-e rajtam kívül, sajnos itthon elég kicsi a 3ds közösség.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Sokat szemeztem az EU-val, de nagyon megijedtem a több száz eurónyi extra contenttől. :D
Aki benne van a témában, szerintetek melyik kiegészítőket éri meg valóban megvenni? Van esetleg olyan dlc, ami a magyar kampányhoz közvetlenül tesz hozzá valamit?
Tekintve, hogy 18 EUR-ba benne van minden, szerintem nem kell garasoskodni.
Oszt kiválogatod, amit az ajánlok "must have" kategóriába tesznek.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Teljesen átszabták, mondhatsz nemet a szovjeteknek csak akkor támadnak.

Külön vicces az új lengyel fókusz (ami ugye kukázta a deluxe kiadáshoz adott lengyel dlc-t...), átmész kommunistába, Sztálin haver, nekiadod a keleti részt, cserébe megkapod a német területeket, majd visszakéred amit nekiadtál mert bebizonyítottad a németek leverésével, hogy hithű kommunista vagy.
Majd 1 héttel később kirúg a szövetségből és megtámad mert permanens követelése van Kelet-Lengyelo.-ra...

Meg ugye alapból németekkel ha jók a kapcsolatok a lengyelekkel akkor elfogadják a Danzig for Slovakia felajánlást és mikor pár héttel később támadnak a szovjetek ők kerülnek háborúba a szövetségesekkel :D
Külön poén ha garantálod a lengyeleket...
Nem tudom, az OMM fókuszos dlc óta nem játszottam alappal. Ezért mondom, hogy ott nem tudom javították-e.
De ezek amúgy tényleg jó poénok.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha valakinek esetleg nem lenne meg, ukrajna megse... megse... óccsóé van Stalker Steam-en:


Nem tudom, az OMM fókuszos dlc óta nem játszottam alappal. Ezért mondom, hogy ott nem tudom javították-e.
De ezek amúgy tényleg jó poénok.

Man the guns volt a legjobb content szempontjából.
Mikor a dél újra fellázad és Douglas McArthur lesz a fasiszta Konföderáció vezetője :D
Óceán túlpartján meg franciák átmennek kommunistába, Britannia feladja gyarmatait, Hitlert elkergeti Mannstein majd visszaállítja a császárságot...

Szegény olaszok nem kaptak még mindig semmit...
 
M

molnibalage

Guest
Hát ez nem értem. Humiliate-tel indítottam háborút, a teles európai rész meg van szállva, 30% score mellett semmi értelmesen nem tuok követelni.
Hiába fabrikáltam claim-et a háború előtt, nem volt az a casus belli választható.

Néha totálisan érthetetlen, hogy mi miért van a játékban..
Két tartományról eltávolítottam a core-t és ennyi.

Az egész k*baszott területét megszálltunk, katonai ereje 0, és ennyi...?
Hát ez nevetséges. Kb. azt vártam volna, hogy akkor na hány tartományodat fogod odaadni.
Így tengeri városom flottához még mindig nincs...

QTh1hhn.png
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát ez nem értem. Humiliate-tel indítottam háborút, a teles európai rész meg van szállva, 30% score mellett semmi értelmesen nem tuok követelni.
Hiába fabrikáltam claim-et a háború előtt, nem volt az a casus belli választható.

Néha totálisan érthetetlen, hogy mi miért van a játékban..
Két tartományról eltávolítottam a core-t és ennyi.

Az egész k*baszott területét megszálltunk, katonai ereje 0, és ennyi...?
Hát ez nevetséges. Kb. azt vártam volna, hogy akkor na hány tartományodat fogod odaadni.
Így tengeri városom flottához még mindig nincs...

QTh1hhn.png
Humiliate az humiliate, ha területet akarsz foglalni azt fabrikáld. Legtöbb pdx játékban van infamy, ha jogtalanul hadakozol, foglalgatsz el területeket, előbb utóbb mindenki rád támad.
 

oberon

Member
2013. április 18.
67
31
18
Hát ez nem értem. Humiliate-tel indítottam háborút, a teles európai rész meg van szállva, 30% score mellett semmi értelmesen nem tuok követelni.
Hiába fabrikáltam claim-et a háború előtt, nem volt az a casus belli választható.

Néha totálisan érthetetlen, hogy mi miért van a játékban..
Két tartományról eltávolítottam a core-t és ennyi.

Az egész k*baszott területét megszálltunk, katonai ereje 0, és ennyi...?
Hát ez nevetséges. Kb. azt vártam volna, hogy akkor na hány tartományodat fogod odaadni.
Így tengeri városom flottához még mindig nincs...

Ahogy látom a háborús casus belli a humilation és ott a területi igények értéke hatalmas. Egyrészt azért nem tudsz területet igényelni, másrészt ha jól tudom kell lennie veled határos területnek, hogy így területet tudj szerezni (ezért nem is tudtad az mit a casus bellit használni).

Köszi a Humble linket - be is vásároltam, több év után újra elő veszem én is.
 
M

molnibalage

Guest
Az EU IV-nek azért vannak hiányosságai...

Velence ellen kb. mindenki szövetkezett, az összes területe meg van szállva, a war score meg 1%-on áll, mert van flottája...
Amit akkor mi is tart el most perpill....?
 
M

molnibalage

Guest
Eszméletlen kilengésekre képes a játék. AUT szövetségese voltam, a franciákat is úgy elpicsáztuk, hogy Párizst is bevettük és a Csatorna partján voltunk.
De AUT étvágya és arca nagyobb lett, elkezdett mindenkivel is háborúzni...
A lengyelekbe is beleszálltak, akik a szövim. Kb. itt mondtam azt, hogy csá.
Na most AUT a megszűnés határa felé menetel... :)
 
M

molnibalage

Guest
Hát én nem értem ezt a diplot. Szanaszéjjel volt rúhga a segge, a lengyelek megszállták Danzigot, az volt a cél. War score 44%, erre békekötést csinált a lengyel, én lófaszt se kaptam az egészből és Danzig Teuton kézen maradt.

WUT...?????
 
M

molnibalage

Guest
Az integrálás megtörtént, következők horvátok lesznek.
A szerbekkel nem tudom mit csináljak, nem szoktam agresszor lenni...
A törököket ki kéne rugdalni már a fenébe...

hTHxh77.png
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Bubu bocs