Europa Universalis (Paradox Interactive,GSG)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A nagy földrajzi felfedezések hatása mennyire van benne a EU4-ben?
Amúgy nekem a GSek közül a kedvencem a PI sorozata. Természetesen minden megkötéssel együtt, de kb a legrealistább az erőviszonyokat, kijátszásokat figyelembe véve.
Pl.: a HOIban kb nem tudsz nyerni, ha az USA az előtt lép be a háborúba, hogy lerendezted európát.
A Stellarisban liberális demokráciában megjelent nekem idegengyűlölő tartományom.
Az EUban simán el tudod bukni pl a Magyar Királysággal úgy, hogy tied lett a Balkán stb.
Ehhez képest még a második helyezet Total War sorozat is faék egyszerűségű
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy nekem a GSek közül a kedvencem a PI sorozata. Természetesen minden megkötéssel együtt, de kb a legrealistább az erőviszonyokat, kijátszásokat figyelembe véve.
Pl.: a HOIban kb nem tudsz nyerni, ha az USA az előtt lép be a háborúba, hogy lerendezted európát.
A Stellarisban liberális demokráciában megjelent nekem idegengyűlölő tartományom.
Az EUban simán el tudod bukni pl a Magyar Királysággal úgy, hogy tied lett a Balkán stb.
Ehhez képest még a második helyezet Total War sorozat is faék egyszerűségű
PI?
Mondjuk a HOI veszett drága.
Az alapjátékhoz képest az n+1 DLC mennyit ad hozzá a EU IV-hez?
Igazából kb. csak kipróbálnám, ami a bundleben most egy 1EUR, csak hogy az mennyire "csupasz" érzhető mondjuk a 9-13-18 eurós csomagohkoz képest.?

A TW mindig is egy valamiféle GS háttér volt a 3D harctérhez, ezért az a része faék.
Na de az EU IV-nél mit látok? A haderő áll gyalogos, lovas és ágyúkból és ennyi? Nekem a videókból ez jött le.

Ezért kérdeztem rá pl. a HOI 4-re.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
PI?
Mondjuk a HOI veszett drága.
Az alapjátékhoz képest az n+1 DLC mennyit ad hozzá a EU IV-hez?
Igazából kb. csak kipróbálnám, ami a bundleben most egy 1EUR, csak hogy az mennyire "csupasz" érzhető mondjuk a 9-13-18 eurós csomagohkoz képest.?
A hoit csak akkor javaslom, ha nagyon II Vh buzi valaki. Lehet vele jókat szórakozni. Én is hódítottam meg a világot az OMMel, meg nyertem a németekkel, de nagyon korlátozott az időszak amit lefed. Nem rossz, de kihegyezett. Am én meglepően olcsón szereztem meg egy szülinapi akcióban a paradox oldalán. Azóta "csak" a DLCket "kell" gyűjtögetnem, az meg belefér.

Az EU IV szerintem érdekesebb. Jóval több idő, jóval több lehetőség. Az alapjáték is már egészen izgalmas volt. A kiegekkel meg szerintem tényleg nagyon durva mi lett volna világokat lehet végigjátszani. Pl.: mi lett volna, ha a Spanyolok nem kell hogy az Újvilág bevételeinek nagyját arra költsék, hogy a törökkel harcolnak, mert a Magyar Királyság lefoglalja a törököket a balkánon. Vagy mi történik, ha behúzod Várnát. Ha a Britek komolyabban belefolynak a szárazföldi csatákba.

De szerintem kipróbálásra ha van 1 euros lehetőség megéri, bár én kipróbálni lehet virágboltból (ncore) próbálkoznék. Aztán ha begyerés, akkor lehet figyelni a PI storet, mert ott sokkal olcsóbban megszerezhető mint steamen. Igazából tele van olyan dolgokkal amiket minimálisan jelenítenek meg máshol. Pl.: hopp szabadságharc a már régejln meghódított területen. Persze ilyesmi van mondjuk a MOO IIben, vagy a Civben is, de ott ha már megtörted őket nem lesz. Van a Totalwarban is, de jól számolható módon.

De amúgy nehéz egy ennyire összetett játékot leírni így pár szóban, és most Stellarisozok inkább, így oda vannak friss élményeim.

Ott mondjuk vagyon a kis birodalmacskám, ami már jó sok csillagrendszert foglal magában. Jelenleg már jópár helyen kormányzók irányítanak, mert egy ekkora birodalom mikromenedzselése kvázi lehetetlen (ahogy valószínűleg a valóságban is lenne) és most ért kínos meglepetésként, hogy amíg nem figyeltem az egyik provinciám gyakorlatilag idegengyűlölő lett, úgy hogy amúgy a flottám főparancsnoka egy reptilian, és fontos pozíciókban is vannak insectec.
Na ezt nem adja vissza színte semelyik másik játék sem.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Sok minden változott már azóta, hogy Bögre megcsinálta ezeket az oktató videókat, de alapnak továbbra is nagyon jó

A spanyol oktató hadjárat elején vagyok, de bevallom követhetetlen volt, hogy mi miért történik az ostromnál is, a több helyről odamenőp seregek miért nem vonódtak össze és az n+1 leader, policy stb. használatáról egy szó sem esett még.

De maga a tutorialnal is 5+ perc volt rájönni arra, hogy a cede az, amit kéne klikkelni, csak a tutorial máshogy hívta.

Teljesen követhetetlen és túl komplex az egész. Az, hogy hány féle map layer van eleve indikálja ezt.
A játék nagy része nálam ezután az "így sikerül" lesz. Teljessséggel lehetetlen ezt értéssel menedzselni, amikor minden mindennel összefügg. Ez nem tervezhető.