Nem, Red Flag még nagyobb odébb van az F-35A és B számára is. A C-nek meg aztán hajjaj. 2019/20 előtt nem hiszem, hogy lesz F-35 részvétel.
https://news.usni.org/2016/07/25/marine-corps-f-35b-makes-red-flag-air-combat-debut
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem, Red Flag még nagyobb odébb van az F-35A és B számára is. A C-nek meg aztán hajjaj. 2019/20 előtt nem hiszem, hogy lesz F-35 részvétel.
Full képességekkel. Ezeknek a részvételeknek nagyon limitált értelme van. Egy rakás vas nem működik rendesen, mert nincs kész a szoftver.
Egyszerűen azokat Air Superiority gépnek tervezik, az F-35 öt meg nem.
Szerintem az indítás utáni befogás (LOAL:Lock-on after launch) képességgel erre már megoldást találtak. Az AIM-9X Block 2 már tudja.
Tolóerő tömeg arányban erősebb, két hajtóműves agilisebb, akár TVC-s gépek(F-22/Pak-FA), vagy azok lesznek, ha egyszer elkészülnek. Erőből gyorsítva, hamarabb érnek el nagyobb magasságot, jobban gyorsulnak, energia előnyben lesznek, nagyobb végsebességgel. Ezek miatt ha kell faképnél hagynak, ha kell magasabbról - nagyobb sebességről messzebbről indítanak mint te, ha dogfightra kerül a sor, jobban helyezkednek. Én mindent értek, hogy az F-35 mindenre IS jó, de akkor miért ezt adja el az Usa külföldre, és miért nem az F-22-t, ami már jóval régebbi eresztés? Ill. miért NEM adta el még a legszorosabb szövetségeseinek sem, a világ minden pénzért?És itt jön a nagy kérdés, hogy mit tud az F-22, Pak-Fa, J-20 amit F-35 nem és akkor ez Air Superorityben mit jelent.
Tolóerő tömeg arányban erősebb, két hajtóműves agilisebb, akár TVC-s gépek(F-22/Pak-FA), vagy azok lesznek, ha egyszer elkészülnek. Erőből gyorsítva, hamarabb érnek el nagyobb magasságot, jobban gyorsulnak, energia előnyben lesznek, nagyobb végsebességgel. Ezek miatt ha kell faképnél hagynak, ha kell magasabbról - nagyobb sebességről messzebbről indítanak mint te, ha dogfightra kerül a sor, jobban helyezkednek. Én mindent értek, hogy az F-35 mindenre IS jó, de akkor miért ezt adja el az Usa külföldre, és miért nem az F-22-t, ami már jóval régebbi eresztés? Ill. miért NEM adta el még a legszorosabb szövetségeseinek sem, a világ minden pénzért?
Ez nem igaz. Nagy magasságban csak belső fegyvertérrel a tesztek alatt elérte az M1.2-őt. A csúcssebesség M1.6, de azt nem tudni, hogy a szívócsatorna fizikailag ennyire lekorlátozza vagy mesterséges üzemeltetési korlát-e.BVRben F-35 kb mint az F-22/pakfa/j20 annyi difivel, hogy csak 1.2machra tud felmenni..
Hmmm... A DAS ha jól tudom egy passzív multispektrális eszköz, az EOTS pedig egy lézeres elektro-optikai berendezés.... DAS kiszúrja az ellenséges gépet, DAS+EOTS meg ad MCGt pl AMRAAMnak...
Ez ebben a formában így nem egészen igaz.Hmmm... A DAS ha jól tudom egy passzív multispektrális eszköz, az EOTS pedig egy lézeres elektro-optikai berendezés.
Az MCG egy rádiófrekvenciás jel vagyis szerintem sem a DAS, sem az EOTS mem ad MCG-t.
Sehogyan. Az EOTS képes arra. Az viszont képes a célok között ugrálni, ameddig a látómezőben vannak, egyikről a másikra.A DAS tudtommal egy nagyítás nélküli eszköz,hogy lesz akkora felbontása,hogy 20-30km-ről azonosítani tudjon egy repülőt?Ha az EOTS-nek kell azonosítani akkor az egyszerre csak egyet fog tudni ráadásul annak igen korlátozott a látómezeje.
Nem tudom, hogy a PAK-FA orrán milyen eszkök van. Az ETOS egyben tudja azt, ami a TIESO vgy AAX-1 régen (ránézést és VID) és egyben a lézeres célmegjelölő IR kamerája is, de fixen előre nézve vizuális terepkövetésre is alkalmas eszköz (elvileg).molnibalage
Az f-35 lévő EOTS ugyan azt a célt szolgálja mint ami a pakfa orrán is van?
OK, tehát a lényeg hogy a DAS és az EOTS önmagában nem ad MCG-t.Ez ebben a formában így nem egészen igaz.
A DAS érzékelés alapján az addig kussoló radar képes automatikusan is tűnyalábokkal megvilágítani random pillanatokra a célt. Az MCG-hez ez elég. A DAS önmagában valóban nem tud teljes értékű MCG-t adni, hiszen csak irányt tud mérni távolságot nem. A radar pásztázási zónája korlátos. Az EOTS-é is. Elméletben olyan távolságmérés elképzelhető lenne, hogy a EOTS ránéz a célra és alakfelismerés + irányfelismeréssel a típus fesztávjából és a zoom-ból mond egy távolságot, de ebből még mindig nem lesz pontos trackképzés. Ilyen módszerről nem tudok az F-35 esetén sem.
OK, tehát a lényeg hogy a DAS és az EOTS önmagában nem ad MCG-t.
Amúgy az MCG tudtommal nem más mint hogy célpont pillanatnyi pozíciója, iránya és sebessége által kalkulált találkozási pontot a számítógép kiszámítja és a radaron keresztül folyamatosan frissítve elküldi a rakétának. (teszi mindezt addig a pontig ahol a rakéta saját radarja bekapcsol és átveszi az irányítást)
Az hogy a találkozási pont kiszámításához a modern electro-optikai eszközök (EOTS, Pirate, stb..) tudnak e kellő pontosságú adatot szolgáltatni nagy kérdés...
Igazából arra hogy van (lehet) ilyen én is csak ebből a videóból következtetek (1:30-nál)
Úgyhogy ha valakinek van ennél meggyőzőbb bizonyítéka pro vagy kontra pls. ossza meg velünk...
Ha a DAS NEM KÉPES célmegjelölésre csak a csak a EOTS akkor az amiről beszéltek,hogy gyakorlatilag szinte manőver nélkül képes rakétát indítani nem igaz,hisz az EOTS látószöge korlátozott.
Így már,gyakorlatilag az sem igaz,hogy folyamatos 360fokos helyzetképed van,hisz az EOTS-nek forognia kell a látószögön kívüli célokra+korlátozott a látószög is.A feletted lévő célokat meg képtelwn azonosízltani.
Lehet, hogy a csodafegyver a végén még az US-nek is tùl dràga ?
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..