Ezt hogy kell érteni? Erősebb lesz a légierejük? Most is az? Megtámadják az oroszokat és Kínát? Akkor a 2200 F-35 sem érne semmit.Ha 1200 db szereznének be belőle még akkor is szárójelbe teszik majd Kínát és az oroszokat .
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ezt hogy kell érteni? Erősebb lesz a légierejük? Most is az? Megtámadják az oroszokat és Kínát? Akkor a 2200 F-35 sem érne semmit.Ha 1200 db szereznének be belőle még akkor is szárójelbe teszik majd Kínát és az oroszokat .
Először aonosítani kell utána lehet bármit is csinálni.Hiába képes odafordítani az IR rakéta szenzorát ha nincs azonosítva az amire ráfordította a rakéta érzékelőjét akkor nem lesz indítás.Tudjuk, hogy tud, hiszen LD sokadszorra is video.
Helyzetképet, meg hogy tud a célravezetni két baromi különböző dolog. DAS mindkettőt tudja ld video.
Trump ma twitteren :
"Az F-35 program és annak költségei teljesen ellenörizhetetlenek. Többmilliárd dollàrt lehet és kell megtakaritani katonai (és màs) beszerzèseken 2016 jan 20 utàn"
Lehet, hogy a csodafegyver a végén még az US-nek is tùl dràga ?
Először aonosítani kell utána lehet bármit is csinálni.Hiába képes odafordítani az IR rakéta szenzorát ha nincs azonosítva az amire ráfordította a rakéta érzékelőjét akkor nem lesz indítás.
Ki mondta, hogy le akarja "löni"?Az, hogy ellenőrizni akarja mire költenek nagyon különbözik attól, hogy le akarja e lőni.
A számok meg mindig képlékenyek voltak US részről hallottunk már 1800-2500ig mindent.
Pedig dudi gyakorló katonaként nagyon rámutatott a lényegre: itt nincs vaktában pufogtatás a kerítés fölött a la arábia, tehát addig nincs rakétaindítás, amíg a cél ellenségként nincs azonosítva! Ettől kezdve mindegy milyen optikai szenzorral fedezik fel a célt, egyrészt valahonnan tudni kell a távolságot, nehogy hatótávjánál messzebbről indítsák a rakétát (tehát radarhasználat vagy AWACS-infó kell!). Másrészt IFF-el azonosítani kell, az pedig rádióadással dolgozó (aktív rákérdező) elektronikai rendszer, enélkül a saját gép se adna válaszjelet és simán lehetne rá tévedésből rakétát indítani. Annyi könnyítés lehet a dologban, hogyha pl. egy AWACS elég közel van és felderítette a célt, az is azonosíthatja, majd datalinken átpasszolhatja az F-35-nek mint ellenségként azonosított célpontot. Viszont az F-35 lehet ellenséges légtérben akár párszáz km-re is, ami egy együttműködésre alkalmas távolságon belüli AWACS-nak nem túl egészséges távolság a frontvonaltól szerintem.Mert? Olyan furi dolgokról, hogy LOAL hallottál?
"Az nem helyzetkép,hogy tudodm vannak körülöttem gépek,de hogy azok kik vagy mik az talány."
datalink, iff ilyesmik?
Mert? Olyan furi dolgokról, hogy LOAL hallottál?
"Az nem helyzetkép,hogy tudodm vannak körülöttem gépek,de hogy azok kik vagy mik az talány."
datalink, iff ilyesmik?
Egy olyan gépre nem indítasz amiről nem tudod,hogy ki fia borja és a DAS nagyon úgy néz ki,hogy nem tudja neked megmondani.A data link meg az IFF nem DAS és eddig azt hallgattam,hogy milyen csodás dolog a DAS épp csak most derül ki,hogy önmagában azonosításra nem jó így pedig azért már nem akkor nagy csoda persze így is nagy ugrás.
Német angol fordító simán megy. IRST-vel elvileg korlátozott MCG lenne adható, mert az irány ismert. Apró hiba, hogy a távolás és a sebesség nem, tehát arányos megközelítés nem alkalmazható, tehát kinematikalag nem a legoptimálisabb megközelítés jön szóba. Aktív radaros rakéta esetén ha a cél sebessége és iránya nem változik, akkor szódával, de elmegy. Viszont ez alapján akkor a DAS is képes lehet. Elvben.pirateról egész jó wiki, csak német szakszöveget nehezen olvasok.... https://de.wikipedia.org/wiki/EuroFIRST_PIRATE
Ami érdekes, hogy annak ellenére, hogy pirate "egy" szenzor (das 360 és minden irányba kettő), távolságmérést nem tud de passzívan irányba képes állítani az araam/iristz. Érdekes.
A parallaxis módszerhez bőven kicsi a távolság és semmi sem garantálja, hogy a DAS két érzékelője is látja a célt. A pixel felbontásokból és a szenzorok gépen levő távolságából számolható, hogy az elvi érzékenység.És ha pirate tudja akkor az irányonként két érzékelős (mert különben minek kettő?) DAS vszeg szintén. 2 szenzorral azért már lehet kb távolságot, kb irányt, kb sebességet mérni. Onnan meg indulhat az ARH/IR rakéta max nem azonnal fogja be célt. Kell egyaltalán ide EOTS?
A PIRATE képalkotós a jelek szerint tehát EOTS / AAX-1 szerű ránézés képességgel is bír, viszont ha nem radar mellett, hanem helyette dolgozik, akkor ha ránéz a felderített célokra, amit adott zoom mellett már lát, akkor minden sztornó és utána kezdődhet újra a keresés.@dudi:
DAS azonosítás sztem távolság függő. 10kmen belűl már azonosít is ld linket. De azonosítani sok féle kép lehet pl IFF.
Bár EOTS eléggé kilóg, de gépen nem lát át, ha ezt akarják használni targetinghez bezony meg kell biccenteni a gépet. Nekem erős a gyanum, hogy EOTS nélkül is megy a móka ld fent.
Az oroszok IR/EO téren igen nagy fáziskésésben vannak. Még a Szu-35 is csak a '80-as évek beli klasszik IRST-t kapja, semmi képalkotás nincs. Képalkotós IR AAM sincs.@Roni: Pakfa orrábannál sztem kols ra gondolsz. Kicsit bővebben ha elindulnál. https://en.wikipedia.org/wiki/Infra-red_search_and_track
Érdekes módon, amikor az IRST fanok az jenki stealth gépek lelövését álmodozzák ezzel, akkor ez valahogy kimarad. Ja, és az F-35-ön van a világ jelenlegi legdurvább EO/IR rendszere...Az nem helyzetkép,hogy tudodm vannak körülöttem gépek,de hogy azok kik vagy mik az talány.
Fade azt nagyolta el, hogy ha egy F-35 felderít valamit DAS-sal, akkor bármelyik F-35 tolhatjra rá az azonosítást IFF-fel kedvező irányból - iránykarakterisztika limit lehet egyes esetekben - illetve EOTS-szal. Az F-35 RWR szinkort tud, ami fényévekkel durvább, mint IRST kontakttal megcsinálni ezt. Tehát a DAS irányérzékelést is lehet összefésülni data linken és abból már akkor nem csak távolság adat lesz. És mive la DAS 360 fokos lefedést ad ez fényévekkel durvább dolog, mint mondjuk egyszerű előre néző IRST-vel csinálni.Pedig dudi gyakorló katonaként nagyon rámutatott a lényegre: itt nincs vaktában pufogtatás a kerítés fölött a la arábia, tehát addig nincs rakétaindítás, amíg a cél ellenségként nincs azonosítva! Ettől kezdve mindegy milyen optikai szenzorral fedezik fel a célt, egyrészt valahonnan tudni kell a távolságot, nehogy hatótávjánál messzebbről indítsák a rakétát (tehát radarhasználat vagy AWACS-infó kell!). Másrészt IFF-el azonosítani kell, az pedig rádióadással dolgozó (aktív rákérdező) elektronikai rendszer, enélkül a saját gép se adna válaszjelet és simán lehetne rá tévedésből rakétát indítani. Annyi könnyítés lehet a dologban, hogyha pl. egy AWACS elég közel van és felderítette a célt, az is azonosíthatja, majd datalinken átpasszolhatja az F-35-nek mint ellenségként azonosított célpontot. Viszont az F-35 lehet ellenséges légtérben akár párszáz km-re is, ami egy együttműködésre alkalmas távolságon belüli AWACS-nak nem túl egészséges távolság a frontvonaltól szerintem.
Pedig dudi gyakorló katonaként nagyon rámutatott a lényegre: itt nincs vaktában pufogtatás a kerítés fölött a la arábia, tehát addig nincs rakétaindítás, amíg a cél ellenségként nincs azonosítva!
Ettől kezdve mindegy milyen optikai szenzorral fedezik fel a célt, egyrészt valahonnan tudni kell a távolságot, nehogy hatótávjánál messzebbről indítsák a rakétát (tehát radarhasználat vagy AWACS-infó kell!).
Annyi könnyítés lehet a dologban, hogyha pl. egy AWACS elég közel van és felderítette a célt, az is azonosíthatja, majd datalinken átpasszolhatja az F-35-nek mint ellenségként azonosított célpontot.
...IRST-vel elvileg korlátozott MCG lenne adható, mert az irány ismert. Apró hiba, hogy a távolás és a sebesség nem, tehát arányos megközelítés nem alkalmazható, tehát kinematikalag nem a legoptimálisabb megközelítés jön szóba...
Tudom épp csak a radarról senki sem állította,hogy azonosításra van....Durvábbat mondok a radar se tudja megmondani neked, hogy ki fia borja, önmagában azonosításra nem jó, így meg nem is nagy ugrás a radar.
Senkit nem érdekel itt most az orosz gépek elektrooptikai rendszere!Az meg nem érv,hogy azok gyengébbek.Érdekes módon, amikor az IRST fanok az jenki stealth gépek lelövését álmodozzák ezzel, akkor ez valahogy kimarad. Ja, és az F-35-ön van a világ jelenlegi legdurvább EO/IR rendszere...
Dudi, neked is parancsba van adva, hogy fullba kell tolni...?Senkit nem érdekel itt most az orosz gépek elektrooptikai rendszere!Az meg nem érv,hogy azok gyengébbek.