F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Erős a gyanum, hogy megint beképzeltél vmit, vagy bekajáltál vmi kamuoldalas agitprop szart.
Kérnék akármelyik komolyabb oldalról linket erről a 300-400dbos Airbus Iran rendelésről.

Bokinál legalább tudjuk, hogy fizetik az agitpropért de nálad nekem gyanus, hogy lelkesedésből csinálod... :D

Joker nem részrehajló szerintem, csak itt, a HTKA-an már kissé túlment a tudod mi... Egyébként már én is unom, de még (alig) tűréshatáron belüli. Mondom ezt úgy, hogy pl. szimpatizálok az ukrajnai "lázadókkal"...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Akit èrdekel, angolul:
War is boring oldalàn : "The F-35 stealth fighter may never be ready for combat"
Érdekes összefogò az F-35 projekt stàtuszàròl. Ez ugyan az összel jelent meg, de jelentösége nemcsak megmaradt, hanem nött is Trump nyilatkozatai miatt.
A cikk szerint a gép közel sem àll ahhoz, hogy hozza a követelményeket, annak ellenère, hogy a sereg bejelentette, hogy "harcra kész".
A prospektus és a valòsàg ebben az esetben is kèt pàr cipö.
 
M

molnibalage

Guest
Akit èrdekel, angolul:
War is boring oldalàn : "The F-35 stealth fighter may never be ready for combat"
Érdekes összefogò az F-35 projekt stàtuszàròl. Ez ugyan az összel jelent meg, de jelentösége nemcsak megmaradt, hanem nött is Trump nyilatkozatai miatt.
A cikk szerint a gép közel sem àll ahhoz, hogy hozza a követelményeket, annak ellenère, hogy a sereg bejelentette, hogy "harcra kész".
A prospektus és a valòsàg ebben az esetben is kèt pàr cipö.
Az F-35 sokkal harcakészebb a PR IOC ellenére, mint amikor ezt a címkét aggaták rá a Rafale, EF vagy akár a Szu-33-ra...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and wolfram

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Ha èrdekel a cikk, olvasd el. Reszletesen le van irva, mi a helyzet.
Beszéljünk ugy 2020-ban.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
És ezt komolyan gondolja... Vagy csak clickbait...
Meg kéne csinálni ennek a haditengerészeti változatát is...:)

Egy szimuláción oda kéne tenni egymástól 10 km-re mondjuk a Bismarckot és egy Ticonderoga osztályú cirkálót.
Megnyomod ez "ENTER"-t, és miután a Bismarck egy sortűzzel szétlőtte a Ticot lehetne hülyézni a NAVY-t hogy mégis mekkora ökrök már hogy ilyen szarokat építenek...;)
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Meg kéne csinálni ennek a haditengerészeti változatát is...:)

Egy szimuláción oda kéne tenni egymástól 10 km-re mondjuk a Bismarckot és egy Ticonderoga osztályú cirkálót.
Megnyomod ez "ENTER"-t, és miután a Bismarck egy sortűzzel szétlőtte a Ticot lehetne hülyézni a NAVY-t hogy mégis mekkora ökrök már hogy ilyen szarokat építenek...;)
Pedig bár nyilván bohóckodás az egész, azért némi igazságtartalma van a fickónak. Nincs közelharc fegyverzet? Ez mi? A TICO-s példád meg azért sántít egy kicsit, mert van rajta olyan fegyver, amivel 10km-re(tehát tengeri hadviselésben közelre) is lehet lőni, nem csak sok száz km-re, itt ha jól értettem, a figurának az fájt, hogy nincs SRAAM.
 
M

molnibalage

Guest
Pedig bár nyilván bohóckodás az egész, azért némi igazságtartalma van a fickónak. Nincs közelharc fegyverzet? Ez mi? A TICO-s példád meg azért sántít egy kicsit, mert van rajta olyan fegyver, amivel 10km-re(tehát tengeri hadviselésben közelre) is lehet lőni, nem csak sok száz km-re, itt ha jól értettem, a figurának az fájt, hogy nincs SRAAM.
A fickó simán hülye. Lebaszott négy gépet egymáshoz közel és elindította...
  1. Az F-35 bármikor elmenekülhet. A J-6 szubszonikus az F-35 nem...
  2. Gunfightnan is szinte esélytelenek, ha egy valódi szinben modelleznéd le, mert az F-35 annyivel erősebb. Soha a büdös életben nem képesek szinte lőhelyzetbe kerülni. A J-6 repteljesítménye egy mai üres airlinerével vetekszik emelkedésben meg fordulásban erős túlzással...
  3. Hogyan is került négy gép annyira közel? Hol marad a BVR harc?
  4. Egyáltalán hogyan találták meg az F-35-öt a J-6-ok, stb. stb,.
  5. A program nem is Ps görbék alapján dolgozik a repülőgépeknél, hanem kategóriák és alig pár paraméter szerint, ez nem repszim..

Ha ezt a fickó komolyan gondolta, akkor a világ egyik legretardáltabbja. A vicc az, hogy Wargame szériával jártszik a videó listája alapján. Vagy játszott. Nem hittem volna, hogy azzal ennyire nettó kretének is tudnak...

A TICO az a durva, hogy elvileg a küzeledő Biscmark gránátokat is el tudná találni szerintem. Bőven a kinematikán belül vannak és idő is van rá reagálni 15 km táján 30-40 sec a repülési idő. A bibi az, hogy ettől még 1 tonnás nem robbanó gránát is elég csúnya dolgot művel, ha eltalálja a hajót. Viszont az eltalált gránát sanszosan felrobban...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

ruhakupac

Active Member
2012. július 31.
158
37
28
A Command Naval Operations a Harpoon II szellemi leszármazottja. A Harpoon II-ről olvastam, hogy a US Navy használta tananyagnak az első félévben.
A játék maga iszonyú szofisztikált, s igen lehet ilyen scenáriót gyártani benne. Meg olyat, is hogy B52 atomtöltettel megrakodva megjelenik Moszkva felett. Mi a fene van az orosz légvédelemmel? ;)))
Nekem azért fájt ez annyira, mert a csávónak fingja nincs az egészről. Az egész helyzet, mint az általam felvázolt B-52es blődség sose fordul elő a valóságban.
Még békeidőben, fegyverzet nélkül sem, pedig én személy szerint nem bánnám, ha lenne olyan jó az orosz-amerikai viszony, hogy B52 látogasson a Makszra.
 
M

molnibalage

Guest
A Command Naval Operations a Harpoon II szellemi leszármazottja. A Harpoon II-ről olvastam, hogy a US Navy használta tananyagnak az első félévben.
A játék maga iszonyú szofisztikált, s igen lehet ilyen scenáriót gyártani benne. Meg olyat, is hogy B52 atomtöltettel megrakodva megjelenik Moszkva felett. Mi a fene van az orosz légvédelemmel? ;)))
Nekem azért fájt ez annyira, mert a csávónak fingja nincs az egészről. Az egész helyzet, mint az általam felvázolt B-52es blődség sose fordul elő a valóságban.
Még békeidőben, fegyverzet nélkül sem, pedig én személy szerint nem bánnám, ha lenne olyan jó az orosz-amerikai viszony, hogy B52 látogasson a Makszra.
Volt már rá példa, B-1B is volt.
2011

2005
http://superfighter.freeweb.hu/MASK 2005/B1MAKS2005FOTOLszlKovriandGborZord/index.html
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Az F-35 sokkal harcakészebb a PR IOC ellenére, mint amikor ezt a címkét aggaták rá a Rafale, EF vagy akár a Szu-33-ra...
Mivel molni bövebb vàlaszt vàrt:
Ide figyelembe kell venni a következö kommenteket molnitòl és wolframtòl. Ervelésem a következö volt:
-Trump kifogàsolja az F-35 projekt költségeit.
- Több cikk jelent meg arròl, hogy az F-35 nem hozza az elvàrt képességek jelentös rèszét.
Eddig ez, gondolom, nem igen vitathatò.
Ekkor erre molni vàlasza az volt, hogy az "F-35 sokkal harcrakészebb...stb"
Ez is lehet, hogy megfelel a valòsàgnak. Csak éppen nem ez volt a kèrdés.
Erre irtam, hogy ez a " whataboutism" esete. Mi is az? Wiki szerint: "az a technika, amikor egy felvetett kerdés eseteben egy ellenkerdéssel, vagy egy màsik tema felvetésével vàlaszolnak."
Sajnos ez (itt is) egy gyakori jelenseg, szerintem.
Nem a technikai tartalommal ("az F-35 sokkal harcrakészebb mint...") van gondom, az akàr helyes is lehet, hanem azzal, hogy az eredeti felvetèssel(" F-35 költségei elszabadultak, a projekt jelentösen csùszik, képessegei nem az elvàrtak, Trump elövette....") nem is foglalkozik.
Mert lehetett volna a vàlasz az is, hogy " igen, az F-35 egy tipikus tùlbonyolitott projekt, kicsit hasonlít az F-111-hez stb..."
Mert az teny, hogy a projekt nem a tervek szerint megy. Teny, hogy Trump elövette (mindegy, hogy jogosan, ésszerüen stb.) és ezèrt meg vàrhatòak komplikàciòk.
Aztän jöhetett volna egy hosszù vita, hogy ez az amiknàl periodikusan felmerülö "egy gép minden célra, mindenkinek" mennyire célszerü technikailag ès a költségek szempontjàbòl. ( Ezzel kapcsolatban mindig a Ford "vilàgautòja" jut eszembe, vagy a 80-as évek barna, félliteres üvege, amibe sört, üditöt stb. töltöttek. Vagy éppen az F-111...).
Részemröl ennyi,csak azért irtam, mert molni bövebb vàlaszt vàrt.
Az ünnepek elött volt, az egésznek nincsen jelentösége. Néha egyszerüen el kell fogadni, hogy màsoknak màs a véleménye, ràlàtása. Èrtsünk egyet abban, hogy nem èrtünk egyet bizonyos kèrdésekben. :)
Boldog Ùjevet mindenkinek!!!
Lesz miröl vitatkozni 2017-ben, az biztos! :)