F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

160705120247-farnborough-f-35-lightning-ii-2014-super-169_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kéne pár kép a repülőről is :)
 
saját jöhet?
28402559362_87d2fefefc_k.jpg
</a><script async src="//embedr.flickr.com/assets/client-code.js" charset="utf-8"></script>
28402557412_26e0cf0a5e_k.jpg
</a><script async src="//embedr.flickr.com/assets/client-code.js" charset="utf-8"></script>
28837345341_75238618b8_k.jpg
</a><script async src="//embedr.flickr.com/assets/client-code.js" charset="utf-8"></script>
 
http://breakingdefense.com/2016/08/chinas-j-20-vs-f-35-meh-says-csaf-goldfein-pilot-crisis-noted/
 
A világ jelenlegi legjobb vadászgépeinek tartják ezeket. Egyetértetek ezzel?
Ez így összességében nem igaz. Repteljesítmény alapján egyáltalán nem az, ott a Raptor az úr. Az az igazi inkább egyfeladatos vadászgép.

Ettől függetlenül egyes téren az F-35A/B/C felülmúlja a Raptort is a rajta levő rendszerek és azok integrációja miatt.
 
Molni!

Elfogóvadászként melyik a potensebb, az F-35, vagy a MiG-31?
Itt hol jön/jöhet képbe az utóbbi nagyobb "utazósebessége"?
 
Elfogó vadászgépet nem fejlesztettek ki a MiG-31 óta és az sem klasszikus, mert bár képes M2.0-na, alapvetően hosszú őrjárati idővel bíró szubszonikus üzem a rá jellemző.

Az utolsó tisztán elfogó vadászgépeket az '50-es évek legvégén fejlesztette ki. Az új HT összefoglaló ezen a megnevezés téren is rendet tesz majd.

Ma már idejétmúlt koncepció az elfogás. Ha valakit időben el akarsz kapni időben, akkor őrjáratozni kell. Ebből a szempontból a gazdaságos utazósebessége a belső fegyvertér használata eseténn ugyanaz vagy jobb... Igen, az AIM-120 HMZ kicsi, csak az F-35 elsősorban csapásmérőnek készült. Ezért összevetni a MiG-31-gyel péniszméregetés miatt ökörség.


Mert milyen csapásmérő képessége van az MiG-31 többségének? Ja, hogy semmilyen és nem stealth. Csak honvédelmi CAP-elő vadászként egyikre sincs szüksége.
 
A világ jelenlegi legjobb vadászgépeinek tartják ezeket. Egyetértetek ezzel?

Avionika és szenzorfúzió szempontjából mindenképpen. Már csak a szoftvert kéne megfelelőre kalapálni hozzá...
Amúgy ez szerintem jól példázza, hogy a jövő gépeinél közel akkora feladat-nehézség lesz a rengeteg különböző alrendszert egymáshoz kötő, már nagyon sok sorból álló, összetett szoftverek megírása és hibajavítgatása, mint maga a hardver, vagyis a sárkány és az újabb hajtóművek megtervezése és legyártása.
 
UK orders advanced ASRAAM weapons for F-35B

http://www.raf.mod.uk/news/archive/mod-signs-184-million-contract-to-secure-airtoair-missile-for-f35-16082016


https://www.flightglobal.com/news/articles/uk-orders-advanced-asraam-weapons-for-f-35b-428544/
 
http://www.defenseone.com/technology/2016/08/navy-pilots-describe-how-f-35s-brains-will-change-air-warfare/130812/
 
Egy kicsit hosszabb videó az F-35C hajófedélzeti tesztjeiről.

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=OUeKZlBXhhA

Megjegyzem, marha jól néz ki ahogy az összes létező irányfelület dolgozik a finalen. Nem tudom ezekben a leszállásokban már benne van-e már a Magic Carpet keze (és lába) de nagyon jól néz ki.

Ja, és a forrás:
The Aviationist - F-35C carrier trials