1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

F124 Sachsen-class

Diskurzus a(z) 'Fregattok' témában - dudi által indítva @ 2018. június 27..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Volt hír,hogy kicsit kigyulladt a Sachsen,na így csinálta:

Pár kép a károkról(kicsit odakozmált a parancsnoki híd,azért ott lehetett izgalom,hogy átég-e a híd fala).

2. beta

beta Well-Known Member

Hát akkor ilyet se veszünk a Dunára :)

Ha jól látom volt ott még izgalom a hídon kívül is. A rakétaindítók is kormosak.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Az egyik el nem indult rakéta égett ki a VLS-ben.

4. hendrick

hendrick New Member

janes, navaltoday

Elvileg volt egy sikeres sm-2 indítás, majd ezt követően a következő példány bent maradt a VLS-ben. A VLS-be telepítés előtt mindegyik rakétát ellenőrizték. Fizikai sérülés a legénység körében nem történt, két matróz lelki világát kellett ápolni "Stressverletzt". Az eset egy norvég tengeri gyakorlótéren történt, ahol az FGS Lübeckkel együtt gyakorlatoztak. A hajó sprinkler rendszere megkezdte az oltást - írják, hát a videót elnézve az nem sokat ért, de lehet a híd csak a sprinkler miatt nem égett át. (Ha ez volt a gyakorlat lényege, akkor a gyakorlat sikeres volt - erről nem szól a hír :) A Harstadi kikötőbe hajóztak be a károkat felmérendő. Azóta nem találtam újabb infót.

antigonosz likes this.
  5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ezért biztonságosabb a hideg indítás.

6. fip7

fip7 Well-Known Member

Mackensen

"Ezért biztonságosabb a hideg indítás."

Elvileg. De emlékeim szerint egyszer egy SZ-300-as besült és hideg indítás után ráesett az őt indító orosz hajó hídjára nem is kárt okozva.

7. dudi

dudi Well-Known Member

Akartam írni.hogyha nem indul a hajtómű akkor visszaesik a rakéta és akkor nem a VLS-ben fog elégni amit úgy terveznek,hogy ezt ki is bírja hanem visszaesik a hajótestre és azon ég el(ráadásul nem is a VLS-re esik vissza hisz a hajó indítás közben nem áll meg.

8. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

A sprinkler rendszer egy vizes automata tűzoltó rendszer. Így a rakéta hajtóanyagával nem tud mit kezdeni, de a környezetet megvédi, a kazettát lehűti, tahát így gátolja meg a további rakéta hajtóanyag "beindulást". Én már láttam élőben aluminium hideghenger állványon tüzet és sprikler oltást, ahoz képest a hajóba épített rendszer teljesen jól és időben nyomta el a tüzet, hidd el.....

9. boki

boki Well-Known Member

10. hendrick

hendrick New Member

Igen volt két sérült: két "Stressverletzt", azaz lelki sérült, fizikai sérülés nem történt.
    Régebben volt itt egy kisebb mozgalom pont az ilyen figyelmetlenségek miatt, hogy ne csak egy fordítást tegyünk be meg képet illusztrációként, hanem most épp közellenség akadémistákhoz hasonlatosan forrásmegjelöléssel, mint pl én is. Szerintem nem nagy fáradság, és ha valaki kétkedik vagy utána akar olvasni, tud. +1 forrás

11. dudi

dudi Well-Known Member

Lelki sérült?Megilyedt?Vagy rájött,hogy amúgy katona és abba bele is lehet halni?

fishbed and nyugger like this.
  12. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ezért kell enyhén megdönteni mint a HQ-9 esetében!!!
    :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Nagy Csaba and antigonosz like this.
  13. hendrick

hendrick New Member

[spekuláció]Sacc pánikroham, vagy berittyentettek a gatyába. Szerintem a hídon szolgálattevők közül ketten rosszul viselték a krematóriumközeli élményt. Pár óra "gumiszoba"/gyengélkedő. Aztán megint szolgálatra alkalmasnak minősítették őket amint megkapták a xanaxukat/lehiggadtak/tisztába tették magukat.[/spekuláció]

14. wankel

wankel Well-Known Member

A Sachsen (F219) a tervezett javításán tartózkodik Wilhelmshaven-ben, no meg a nem tervezett, sérült VLS indító csréjén. A képen az egyik öt ágú hajócsavar .[​IMG] [​IMG]

fishbed, Tcat and arbalest like this.

Ezen oldal megosztása