Falkland - 1982

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Ennyire részleteibe menően nem ismerem, de amennyire tudom kb. ez volt a helyzet.

De, mert nem bírták azt a tempót, amit a többiek igen.
Mert a kondíciójuk és felszerelésük miatt is változtattak tudomásom szerint.
(Amúgy mindenkinek nagy szopás volt az, amiben teljesíteni kellett a feladatot.)

Amúgy nem egészen értem mit veszed ennyire lelkedre ezt is...
Nem egészen.
A probléma ott volt, hogy nem igazán működött a kooperáció a navy-army között.
És tény, hogy adekvát kétéltű kiképzése nem volt a gárdistáknak.
A partraszállás meg azért történt, mert nem volt elég helikopter kapacitás elérni az előrenyomult parákat csak tengeren.
Az meg megint balul sült el, hogy a navy Fitzroy Sound-nál akarta őket kirakni, 5mérföldre Buff cove -től, amit a dandár
visszautasított. Az argentínok viszont már Fitzroynál felfedezték a nagyjából védtelen hajót.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
"The leap forward by 2 Para exasperated Moore. On the one hand he could not recall 2 Para without appearing to favor the Royal Marines, while on the other hand, appearing to be slow to advance. At the same time, he could not easily reinforce the parachute battalion; there were not enough helicopters to move the rest of the brigade and its equipment by air, and Army units were ill suited to marching in the Falklands. The only choice was to move them by sea.11 Transport by sea was probably the fastest way to move a brigade from San Carlos to Fitzroy, but because of the proximity to Stanley and the lack of adequate air defense, far from the safest."
*****
 
M

molnibalage

Guest
Nem egészen.
A probléma ott volt, hogy nem igazán működött a kooperáció a navy-army között.
És tény, hogy adekvát kétéltű kiképzése nem volt a gárdistáknak.
A partraszállás meg azért történt, mert nem volt elég helikopter kapacitás elérni az előrenyomult parákat csak tengeren.
Az meg megint balul sült el, hogy a navy Fitzroy Sound-nál akarta őket kirakni, 5mérföldre Buff cove -től, amit a dandár
visszautasított. Az argentínok viszont már Fitzroynál felfedezték a nagyjából védtelen hajót.
Erről is lesz majd egy történet, hogy mihez vezetett. Volt baráti tűz is, gépveszteséggel.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
"The leap forward by 2 Para exasperated Moore. On the one hand he could not recall 2 Para without appearing to favor the Royal Marines, while on the other hand, appearing to be slow to advance. At the same time, he could not easily reinforce the parachute battalion; there were not enough helicopters to move the rest of the brigade and its equipment by air, and Army units were ill suited to marching in the Falklands. The only choice was to move them by sea.11 Transport by sea was probably the fastest way to move a brigade from San Carlos to Fitzroy, but because of the proximity to Stanley and the lack of adequate air defense, far from the safest."
*****
Ha esetleg megnézted, egyébként a Welsh G. in the Falklands- ban is egyértelműen és határozottan cáfolják, hogy
azért hajózták volna be újra a gárdisták, mert nem bírták a menetet.
+hogy miért nem voltak elérhetők a partraszálló bárkák a walesieknek: hogy hogynem, a parák lenyúlták őket.
Azért ennek ismeretében legalábbis sejthető, hogy miért akarták besározni a gárdistákat :/
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, hogy más forrás mit használ, de a wikin levő ábra nekem hibásnak tűnik....
Nem is egy helyen, nem csak sorrend, de még az sem stimmel, hogy melyik gép tankolta melyiket.
Hogy egyszerűbb legyen a dolog minden gépet elneveztem.

A fekete nyíl a javítás.

ULN3CEp.png
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 613
113
Mondjuk nem tudom, hogy per pill milyen állapotban van az argentín hadsereg, de kétlem, hogy sokkal jobb eredménnyel végződne számukra a történet mint 1982-ben.
Ha az oroszok adnak pár hajó elleni rakétát támogatásul. Akkor lehet nem ússzák meg olyan könnyen mint az a féleszű angol hadihajó a krímnél. Víz alá bukik a királyi flotta az oroszok meg szétteszik a karjukat, hogy mi ott se voltunk....
Lehetne így is, remélem utána visszavesznek belterjes szigetlakók...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ha az oroszok adnak pár hajó elleni rakétát támogatásul. Akkor lehet nem ússzák meg olyan könnyen mint az a féleszű angol hadihajó a krímnél. Víz alá bukik a királyi flotta az oroszok meg szétteszik a karjukat, hogy mi ott se voltunk....
Lehetne így is, remélem utána visszavesznek belterjes szigetlakók...
Kérdés az, hogy mivel juttatnák oda. Ránéztem, az Argentín Légierő adataira, hát mit mondjak a siralmasabbnál is rosszabb, ami a harci repülőik számát és minőségét illeti, ezeket szerintem még lehet mi is megvernénk. Össz-vissz van 23 db A4-AR vadászuk ami a kriptaszökevény A4 modernizált változata. A flottájuk meg áll kb 7 db korvettből és csókolom, tengójuk zéró. Szóval még csak pariban sincsenek a 42 évvel ezelőtti önmagukhoz képest. Én a helyükben nem nagyon provokálnám a briteket, mert ez édes kevés ahhoz, hogy háborúzni kezdjenek.
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
438
3 310
93
Mondjuk nem tudom, hogy per pill milyen állapotban van az argentín hadsereg, de kétlem, hogy sokkal jobb eredménnyel végződne számukra a történet mint 1982-ben.
Szerintem inkább azt kellene megvizsgálni,hogy milyen állapotben van a brit hadsereg és haditengerészet az 1982-es állapotához képest.Biztos vagyok benne hogy azt a mutatványt amit 1982-ben bemutattak,most nem tudnák megismételni.