Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Khmmm...
tenor.gif

Szerintem aki látta moziban, amíg él el nem felejti :cool:
Sci-*firől volt szó.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
588
2 893
93
Fasizmust még csak,csak bele lehet magyarázni,de a nácizmust már sehogy sem.
Túl sokat látsz egy fantasztikus mesefilmbe.

Egy Fasiszta Tekintélyuralmi rendszer propaganda paródia, ennyi. Nincs ebbe több belelátva. De ez viszont jól kidomborodik. Elég csak a vezetők egyenruháit megnézni.
Itt az ellentmondás ott van, hogy a film valóban fasiszta diktatúra. Az egyes és a hármas jó, a kettesnek gyenge a sztorija, pedig annak lenne a legdurvább üzenete. A könyv viszont abszolút egy cenzusos demokrácia, ahol a cenzus a vér, azaz a szövetségi szolgálat. De ez csak választójogot ad, minden más jog megillet mindenkit, szóval kicsit más világ.
Nekem amúgy valamiért az STIII a kedvencem, annyira durván jól meg van csinálva az egész propaganda gépezet.
Az áruló akiből hőst csinálunk, a kivégzett aki egy hét múlva már mint a marudersek tábornoka jelenik meg, ahogy azzal, hogy egy fontos vezető vallásos lesz még istenből is propagandát csinálnak. Zseniális.
De filmként azért az első rész volt a legjobb.
A nyolcadik utas jobb. Az szerintem az etalon scifi horrorban. Ez is jó csak egy kicsit túl akció filmesre sikeredett. Mellesleg ez volt az első horror film amit láttam négy vagy öt évesen az mtv leadta este a család meg összeült hogy megnézze. Soha nem rettegtem filmtől még annyira.
Event Horizont. Nekem a 8. utas kevésbé horror. Viszont a maga kategóriájában zseniális.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Itt az ellentmondás ott van, hogy a film valóban fasiszta diktatúra. Az egyes és a hármas jó, a kettesnek gyenge a sztorija, pedig annak lenne a legdurvább üzenete. A könyv viszont abszolút egy cenzusos demokrácia, ahol a cenzus a vér, azaz a szövetségi szolgálat. De ez csak választójogot ad, minden más jog megillet mindenkit, szóval kicsit más világ.
Nekem amúgy valamiért az STIII a kedvencem, annyira durván jól meg van csinálva az egész propaganda gépezet.
Az áruló akiből hőst csinálunk, a kivégzett aki egy hét múlva már mint a marudersek tábornoka jelenik meg, ahogy azzal, hogy egy fontos vezető vallásos lesz még istenből is propagandát csinálnak. Zseniális.
De filmként azért az első rész volt a legjobb

Ha lett volna rendes költségvetése a 3-nak akkor az abszolút kedvenc lenne. De a bandladesi cgi tönkrevágta nálam.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
588
2 893
93
Ha lett volna rendes költségvetése a 3-nak akkor az abszolút kedvenc lenne. De a bandladesi cgi tönkrevágta nálam.
Én általában, ha jó a sztori tudom magam függetleníteni a CGI-tól. Az ugyanis kevés kivételtől eltekintve úgyis rosszul öregszik. Természetesen van amikor már zavaróan rossz, de a STIII nálam még éppen elment kategória volt minőségileg. Inkább az zavart benne, hogy a kevesebb néha több.
Erre remek példa még az utolsó csillagharcos című szösszenet.
Amúgy aranyos, tényleg, de fele ennyi cgi-al ma is egy elfogadható látványvilága lenne, így viszont leginkább csak a retrofeeling ami elfog ha meglátom a trükköket.
De ez az én véleményem csak, és nálam a sztori az isten, a látvány másodlagos. (persze azért ki ne csorgatna nyálat egy csapat óriás robotra, akik éppen ölik a kaidzsut.)
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek
T

Törölt tag 1711

Guest
Én általában, ha jó a sztori tudom magam függetleníteni a CGI-tól. Az ugyanis kevés kivételtől eltekintve úgyis rosszul öregszik. Természetesen van amikor már zavaróan rossz, de a STIII nálam még éppen elment kategória volt minőségileg. Inkább az zavart benne, hogy a kevesebb néha több.
Erre remek példa még az utolsó csillagharcos című szösszenet.
Amúgy aranyos, tényleg, de fele ennyi cgi-al ma is egy elfogadható látványvilága lenne, így viszont leginkább csak a retrofeeling ami elfog ha meglátom a trükköket.
De ez az én véleményem csak, és nálam a sztori az isten, a látvány másodlagos. (persze azért ki ne csorgatna nyálat egy csapat óriás robotra, akik éppen ölik a kaidzsut.)

Jó, de az Utolsó csillagharcos pont az első nagyszabású CGI használat miatt maradt fent a mai napig.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 060
113
Viszont nincs vezér,nincs párt, bárki lehet szavazópolgar,ki teljesíti a feltételt,a katonái szolgálatot.Viszont az önkéntes,nem kötelező.Ilyen egy fasiszta diktatúra? Hát,nem igazán.Raadasul a film nem részletezi a rendszert,hogy milyen felépítése.Csak a központi kormányt említi,a további szinteket nem.
Ez csak egy film,nem tarsadalomtudomanyos dolgozat.
Alighanem te kicsit mást értesz fasiszta alatt mint kellene!

A fasizmusnak nevezzük a totalitárius, nacionalista, militarista és anti-marxista politikai és társadalmi berendezkedést.

A fasizta tekintélyelvű, erőszakon alapuló politikai elmélet követője, aki a más véleményűeket elnyomja, elpusztítja, tagadja a demokratikus és más elképzelések létjogosultságát, és saját szervezetét minden más fölötti uralkodásra jogosultnak tartja.

Ennek tükrében nézve minden klappol. Az, hogy vezetőt cseréltek, még nem jelent semmit. A rendszer ugyanaz maradt, ugyanúgy katonai vezető került az élre nem demokratikus úton.

Nem kell belépned a katonaságba (pártba) csak ugye másodrendű állampolgár leszel, valószínűleg aszerint is érvényesülsz.

Persze ez csak egy film, de kiváncsiságból érdemes meghallgatni néhány mélyebb kritikát, és kiderül pl., hogy Verhoeven náci propaganda filmek jeleneteit is feldolgozta benne.

Szeretne többet tudni?

 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 792
113
Alighanem te kicsit mást értesz fasiszta alatt mint kellene!

A fasizmusnak nevezzük a totalitárius, nacionalista, militarista és anti-marxista politikai és társadalmi berendezkedést.

A fasizta tekintélyelvű, erőszakon alapuló politikai elmélet követője, aki a más véleményűeket elnyomja, elpusztítja, tagadja a demokratikus és más elképzelések létjogosultságát, és saját szervezetét minden más fölötti uralkodásra jogosultnak tartja.

Ennek tükrében nézve minden klappol. Az, hogy vezetőt cseréltek, még nem jelent semmit. A rendszer ugyanaz maradt, ugyanúgy katonai vezető került az élre nem demokratikus úton.

Nem kell belépned a katonaságba (pártba) csak ugye másodrendű állampolgár leszel, valószínűleg aszerint is érvényesülsz.

Persze ez csak egy film, de kiváncsiságból érdemes meghallgatni néhány mélyebb kritikát, és kiderül pl., hogy Verhoeven náci propaganda filmek jeleneteit is feldolgozta benne.

Szeretne többet tudni?

Csak szólok,hogy a liberalizmus is eredetileg cenzusos rendszerű.A film nem részletezi a rendszert,hogy vannak e pártok,milyen a közigazgatás,az önkormányzatiság, lényegében semmit sem,Csak annyit dekralar,hogy a szavazati jogot cenzushoz kötik,ami a katonái szolgálat.Ettol azonbaneg csak militarosta rendszer,nem fasiszta.Ourael és Svájc is militarosta országok,de mégsem fasiszták.
Hogy a rendező náci propaganda módszereket is felhasznált,az meg filmgyártási módszer.omfom, túl sokat látsz bele
Ez csak egy film,mégcsak nem is túl nívós.Szorakozzatasrs készült,nem világmegváltasta.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 060
113
Csak szólok,hogy a liberalizmus is eredetileg cenzusos rendszerű.A film nem részletezi a rendszert,hogy vannak e pártok,milyen a közigazgatás,az önkormányzatiság, lényegében semmit sem,Csak annyit dekralar,hogy a szavazati jogot cenzushoz kötik,ami a katonái szolgálat.Ettol azonbaneg csak militarosta rendszer,nem fasiszta.Ourael és Svájc is militarosta országok,de mégsem fasiszták.
Hogy a rendező náci propaganda módszereket is felhasznált,az meg filmgyártási módszer.omfom, túl sokat látsz bele
Ez csak egy film,mégcsak nem is túl nívós.Szorakozzatasrs készült,nem világmegváltasta.
Igen ez csak egy film, de ettől még van mondanivalója vele a rendezőnek, nézz utána, nem én találtam ki.
Én azzal érvelek ami benne van a filmben, te meg azzal ami nincs!

És biztos hallottad már;
Ha valami úgy totyog, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa és úgy néz ki, mint egy kacsa. Akkor az minden bizonnyal egy kacsa.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 792
113
Igen ez csak egy film, de ettől még van mondanivalója vele a rendezőnek, nézz utána, nem én találtam ki.
Én azzal érvelek ami benne van a filmben, te meg azzal ami nincs!

És biztos hallottad már;
Ha valami úgy totyog, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa és úgy néz ki, mint egy kacsa. Akkor az minden bizonnyal egy kacsa.
Ez egy paródia,ami leginkább a propagandát és a reklámokat parodizalja.A többi inkább belemagyarszas.Foleg,hogy nincs tisztázva a filmbe a rendszer működése,vagyis bármit bele lehet látni.Politokailag amit leginkább el lehet mondani róla,hogy tomegdemokracia ellenes.De ez nem jelent fasizmust.Sem elnyomást,hisz bárki szabadon dönthet a cenzus teljesítéséről.A főben van is olyan szereplő,ki azért vonul be,hogy a leszerelés után politikus legyen.Mar újra civilként.Ebbe megis mi a fasizmus?
Azon kívül,hogy a választás és választhatóság jogát katonái szolgálathoz kötik, lényegében semmit nem mond el a film a politikai berendezkedésrol.
Ez csak egy szórakoztató film,szerintem Nem egy mély politikai hitvallás.A propaganda módszereket paródizalja az igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 009
14 060
113
Ez egy paródia,ami leginkább a propagandát és a reklámokat parodizalja.A többi inkább belemagyarszas.Foleg,hogy nincs tisztázva a filmbe a rendszer működése,vagyis bármit bele lehet látni.Politokailag amit leginkább el lehet mondani róla,hogy tomegdemokracia ellenes.De ez nem jelent fasizmust.Sem elnyomást,hisz bárki szabadon dönthet a cenzus teljesítéséről.A főben van is olyan szereplő,ki azért vonul be,hogy a leszerelés után politikus legyen.Mar újra civilként.Ebbe megis mi a fasizmus?
Azon kívül,hogy a választás és választhatóság jogát katonái szolgálathoz kötik, lényegében semmit nem mond el a film a politikai berendezkedésrol.
Ez csak egy szórakoztató film,szerintem Nem egy mély politikai hitvallás.A propaganda módszereket paródizalja az igaz.
Azzal érvelni, hogy mi nincs a filmben és ezért nem fasiszta nyakatekert logika, azzal szemben ami benne van.

De ok, te így látod. Így viszont nem is velem hanem magával a rendezővel, aki az írásban is részt vett Paul Verhooven-el vitázol.
Az ő szavaival; "Fasitic Utopia"

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 516
55 833
113
Azzal érvelni, hogy mi nincs a filmben és ezért nem fasiszta nyakatekert logika, azzal szemben ami benne van.

De ok, te így látod. Így viszont nem is velem hanem magával a rendezővel, aki az írásban is részt vett Paul Verhooven-el vitázol.
Az ő szavaival; "Fasitic Utopia"


Elég gyakori itt a fórumon, hogy tök nyílvánvaló dolgokat nem fogadnak el emberek.
-De a rendezője mondta!
-Ő sem tudja jól :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 410
31 792
113
Azzal érvelni, hogy mi nincs a filmben és ezért nem fasiszta nyakatekert logika, azzal szemben ami benne van.

De ok, te így látod. Így viszont nem is velem hanem magával a rendezővel, aki az írásban is részt vett Paul Verhooven-el vitázol.
Az ő szavaival; "Fasitic Utopia"

Hát ha ez a fasizmus paródiája akart lenni,akkor elég szar munkát végzett.
Számomra ez egy aranyos,de kissé bugyuta csillagközi köntösbe öltöztetett mesefilm.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 934
15 595
113
Jelentem a Northman k… kimondottan jó, de a trailernek ne higgyen senki mert átverős, sok akció nincs benne (ami van, az viszont jó), ellenben van misztikum, mitológia és egy jó fordulatokkal tűzdelt, sötét bosszútörténet.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 261
84 269
113
Jelentem a Northman k… kimondottan jó, de a trailernek ne higgyen senki mert átverős, sok akció nincs benne (ami van, az viszont jó), ellenben van misztikum, mitológia és egy jó fordulatokkal tűzdelt, sötét bosszútörténet.
Nekem nagyon nem jött be. Nagy csalódás volt. pedig bírom a vikinges filmeket.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 934
15 595
113
Nekem nagyon nem jött be. Nagy csalódás volt. pedig bírom a vikinges filmeket.

Vegyes volt a fogadtatása a moziban is, ahol néztem. Leginkább hogy a trailer alapján nem ezt várták, ami igaz. Nem arról szól, hogy a vikingek mennek és jól fejbevernek mindenkit.

Eggersről tudni kell, hogy kicsit művészfilmes, nem közönségfilm, nem egy Thor vagy egy Vikings, magyarán nem csak látvány meg tessék lássék viking beütés, hanem korrajz és mondanivaló is, erősen átszövi a mitológia, amihez kell egy kis háttérinformáció, hogy mi micsoda, ha viszont ez megvan, elégedetten csettintesz, mert minden NAGYON a helyén van. A sztori meg jó, lényegében egy Hamlet/Beowulf sztori (a Hamlet ebből a sagaból ered!), engem folyamatosan meg tudott lepni, a szereplők is nagyon odatették magukat mindannyian, Kidman, a rendezés és az operatőri munka is nagyon profi.

Ez a projekt Eggers szerelemgyereke, nagyon régóta akartak csinálni egy vikinges filmet a főszereplővel együtt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 261
84 269
113
Vegyes volt a fogadtatása a moziban is, ahol néztem. Leginkább hogy a trailer alapján nem ezt várták, ami igaz. Nem arról szól, hogy a vikingek mennek és jól fejbevernek mindenkit.

Eggersről tudni kell, hogy kicsit művészfilmes, nem közönségfilm, nem egy Thor vagy egy Vikings, magyarán nem csak látvány meg tessék lássék viking beütés, hanem korrajz és mondanivaló is, erősen átszövi a mitológia, amihez kell egy kis háttérinformáció, hogy mi micsoda, ha viszont ez megvan, elégedetten csettintesz, mert minden NAGYON a helyén van. A sztori meg jó, lényegében egy Hamlet/Beowulf sztori (a Hamlet ebből a sagaból ered!), engem folyamatosan meg tudott lepni, a szereplők is nagyon odatették magukat mindannyian, Kidman, a rendezés és az operatőri munka is nagyon profi.

Ez a projekt Eggers szerelemgyereke, nagyon régóta akartak csinálni egy vikinges filmet a főszereplővel együtt.
A története nem jött be főleg. Mint egy venezuelai szappanopera, ahol Isaura a negatív női főszereplő ...

A viking, aki korábban egy mészáros volt, egyik pillanatról a másikra rabszolgává vedlik, hogy miután éveket várt, nem vár további éveket, hogy mindjárt megérdemelten egy törzsfő legyen, hanem helyette baldricki-szintű bosszút hajt végre az ellen, aki megölte az apját, ahelyett, hogy törzsfőként összeszedett volna 500 embert, és hajóról való leszállás után azonnal lemészárolta volna az ellenfelét?

Ok, a Valhallából tudjuk, hogy Grönlandon 40-50 fő már tömeg, de akkor is, nekem a történet irtó nagy hülyeség, sőt, kb. az elejétől egyértelmű volt számomra, hogy ki a legfőbb gci.

A hajótól lovon bevonuló vikingeket már nem is említem.

Tudod mihez volt ez a film hasonló? A New Worldhöz.

Tök jó, tök művészi, de felkötöm magam közben annyira nem köt le.