Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Valaki ismer esetleg filmeket, amik a Risorgimento-t, az IT gyarmatosítást vagy úgy általában
a 19.szd harmadik harmadának olasz történelmét dolgozzák fel?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
.


.



U.I.: ...de ha az előzetes (ami nekem "nagyon OTT van") jobb mint a sorozat, akkor "megverem" őket!!! :hadonaszos:
...és ez fenyegetés!!!

.


.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113

Egy 3 és fél órás életrajzi film Enzo Ferrari-ról - olaszul.

6:53-tól:

- az olvasóim kérdeznék, mikről álmodik egy olyan ember, mint ön?
  • nagyon sajnálom hogy ezt mondom, de már olyan öreg vagyok, hogy nem igazáb álmodom.
  • de azért fiatalon csak álmodozó volt, nem de? Megépíteni a legyorsabb, a legszebb és legkívánatosabb autókat a világon. Árulja el Ferrari úr, hogyan sikerült az álmot valósággá alakítania és az a valóság hogyan tette önt legendává?
  • Hm, csak 10 éves voltam. Úgy él bennem, mintha csak tegnap történt volna...

Mindig is el akartam menni Modena-ba megnézni a múzeumot. A Ducati múzeumban volt egy idős emberke, aki kb. 50 éven keresztül motorokat szerelt össze. Órák hosszat beszélgettünk - majdnem lekéstem a Vasco Rossi koncertet :D
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 052
5 040
113
Ha úgy kezdenénk a film bemutatását, hogy Liam Neeson embereket öl benne, szerintem mindenki csak legyintene. Viszont ha azt mondom, hogy nem embereket, hanem kiskorúakat szexuálisan zaklató egyéneket iktat ki, már máshogy hangzik a történet. A kritikusok nagyon lehúzták, de a nézőknek tetszik.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Igazi B/Zskat fos.
Lehet, hogy a könyv más, de nem tud vigasztalni.
A film vérbuta és bugyuta.
Egyáltalán nem az. Szerintem félre érted a filmet. Egyrészt maga a világ szerintem nagyon jól van felépítve. Van egy fasiszta rendszer ami uralja a világot, ezt próbálja ezekkel a snittekkel érzékeltetni a film. Mindenki nagyon szép, meg fehér fogak, nem törődnek a fizikai sérülésekkel a kiképzés alatt mert ez egy fejlett társadalom. Gyakorlatilag mindenki egészséges. Főleg azok akik Rico sulijába jártak mert az egy gazdag suli.
Az egész film egy ötvenes évek űrlény sztorijába bújtattok fricska erről a fasiszta utópiáról. Szerintem nagyon szórakoztató.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Igazi B/Zskat fos.
Lehet, hogy a könyv más, de nem tud vigasztalni.
A film vérbuta és bugyuta.
Nee!
Nagyon nagy film! Irónia +társadalom kritika nyakon öntve sci-fi-vel.
Hasonló kategória nálam mint az 5.elem, ha bármikor újra nézem mindíg találni valami apró utalást, érdekességet.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Igazi B/Zskat fos.
Lehet, hogy a könyv más, de nem tud vigasztalni.
A film vérbuta és bugyuta.

Regény az egy sci-fi alapmű.

Sajnos a filmnek semmi köze hozzá.

Egy komplett fejezet az energiapáncél felépítéséről és müködéséről szól, mivel ez volt a legelső alkalom amikor megjelent.
Meg eleve a könyv alapfelvetése, hogy
az emberiség egy olyan ellenféllel küzd amelyik már uralja a galaxis jelentős részét, több milliárd év előnnyel kitenyésztett biológiailag tökéletes gyilkológép (filmmel ellentétben minden harcos bogárnak plazmavetője van). Jó párszor elhangzik, hogy ha megölünk 1 milliárd bogarat, de közben meghal 1 ember elveszítjük a háborút.
Felróható neki némi fasiszta felhang, mivel a világháborúban az amerikai haditengerészetnél szolgáló Heinlein-t lenyűgözte a német hadigépezet müködése és hogy az utolsó pillanatig hatalmas veszteségeket okoztak a szovjeteknek,ez adta a könyvbéli mobilgyalogság alapjait.

Aztán ebből csináltak egy ilyen izét.
Ami önálló filmként nekem is egyik kedvencem, de nem több egy popcorn mozinál.
 
M

molnibalage

Guest
Regény az egy sci-fi alapmű.

Sajnos a filmnek semmi köze hozzá.

Egy komplett fejezet az energiapáncél felépítéséről és müködéséről szól, mivel ez volt a legelső alkalom amikor megjelent.
Meg eleve a könyv alapfelvetése, hogy
az emberiség egy olyan ellenféllel küzd amelyik már uralja a galaxis jelentős részét, több milliárd év előnnyel kitenyésztett biológiailag tökéletes gyilkológép (filmmel ellentétben minden harcos bogárnak plazmavetője van). Jó párszor elhangzik, hogy ha megölünk 1 milliárd bogarat, de közben meghal 1 ember elveszítjük a háborút.
Felróható neki némi fasiszta felhang, mivel a világháborúban az amerikai haditengerészetnél szolgáló Heinlein-t lenyűgözte a német hadigépezet müködése és hogy az utolsó pillanatig hatalmas veszteségeket okoztak a szovjeteknek,ez adta a könyvbéli mobilgyalogság alapjait.

Aztán ebből csináltak egy ilyen izét.
Ami önálló filmként nekem is egyik kedvencem, de nem több egy popcorn mozinál.
Nee!
Nagyon nagy film! Irónia +társadalom kritika nyakon öntve sci-fi-vel.
Hasonló kategória nálam mint az 5.elem, ha bármikor újra nézem mindíg találni valami apró utalást, érdekességet.
Egyáltalán nem az. Szerintem félre érted a filmet. Egyrészt maga a világ szerintem nagyon jól van felépítve. Van egy fasiszta rendszer ami uralja a világot, ezt próbálja ezekkel a snittekkel érzékeltetni a film. Mindenki nagyon szép, meg fehér fogak, nem törődnek a fizikai sérülésekkel a kiképzés alatt mert ez egy fejlett társadalom. Gyakorlatilag mindenki egészséges. Főleg azok akik Rico sulijába jártak mert az egy gazdag suli.
Az egész film egy ötvenes évek űrlény sztorijába bújtattok fricska erről a fasiszta utópiáról. Szerintem nagyon szórakoztató.
Pocsékul érzékeltei.
A társadalmi része pont olyan buta és hiperprimitív lett, mint az akció része.
Nehéz nem röhögni, amikor a kézben vihető nem sugárzó tactical nukeos gyalogság bohóckodik rovarokkal, amit XX. századi harckocsik is eltaposnának.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Pocsékul érzékeltei.
A társadalmi része pont olyan buta és hiperprimitív lett, mint az akció része.
Nehéz nem röhögni, amikor a kézben vihető nem sugárzó tactical nukeos gyalogság bohóckodik rovarokkal, amit XX. századi harckocsik is eltaposnának.

Mondjuk szerintem nincs semmiféle társadalmi része, pont hogy kurva nagy egyenlőség van nemtől és rassztől függetlenül.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Pocsékul érzékeltei.
A társadalmi része pont olyan buta és hiperprimitív lett, mint az akció része.
Nehéz nem röhögni, amikor a kézben vihető nem sugárzó tactical nukeos gyalogság bohóckodik rovarokkal, amit XX. századi harckocsik is eltaposnának.
Nem is kell véresen komolyan venni ez nem egy schindler listája. Vannak filmek amiket csak nézni kell és élvezni. Úgy értem a szellemi táplálékot nem egy olyan filmből fogod megkapni aminek a címe starship troopers ez első pillantásra nyilvánvaló.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
csak nézni kell és élvezni. Úgy értem a szellemi táplálékot nem egy olyan filmből fogod megkapni aminek a címe starship troopers ez első pillantásra nyilvánvaló.
Így Van ! gyerek korom nagy kedvence !
Persze nekem is feltűnt idővel hogy ez egy csillagközi flotta stb scifi izé akkor miért nem dobnak egy vírust ami kiírtja az egész rovarbagázst ?Helyette még az aK-nál is nagyobb értelmetlen fegyverrel lőnek stb hülyeség ! Na pont az iylen miatt nem játszottam a HALO játékkal ! De filmet sem fogom nézni ! A filmben látott űrgyalogság semmivel sem több mint egy jelenlegi katona ! hiába játszódik több száz évvel később :)
Viszont ez eléggé látványos lett :)
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Így Van ! gyerek korom nagy kedvence !
Persze nekem is feltűnt idővel hogy ez egy csillagközi flotta stb scifi izé akkor miért nem dobnak egy vírust ami kiírtja az egész rovarbagázst ?Helyette még az aK-nál is nagyobb értelmetlen fegyverrel lőnek stb hülyeség ! Na pont az iylen miatt nem játszottam a HALO játékkal ! De filmet sem fogom nézni ! A filmben látott űrgyalogság semmivel sem több mint egy jelenlegi katona ! hiába játszódik több száz évvel később :)
Viszont ez eléggé látványos lett :)
Ahhoz képest hogy 97es a film egész jó a CGI meg a praktikus effektek is tetszenek. A hullák pl egész "élethűre" sikerettek.