Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem is kell véresen komolyan venni ez nem egy schindler listája. Vannak filmek amiket csak nézni kell és élvezni. Úgy értem a szellemi táplálékot nem egy olyan filmből fogod megkapni aminek a címe starship troopers ez első pillantásra nyilvánvaló.
Ezt nem lehet élvezni, mert pont az ostoba volta miatt egyszerűen fáj nézni.
  • A társadalmi rendszer bemutatása túl egyszerű lett. Simán azt látni belőle, hogy egy maszlag mögött diktatúra van, amit ostobák vezetnek és nemi egyenlőség elvileg, de semmi több.
  • Az nem egészen világos, hogy az űrutazás korában hova a kell népességszabályozás, hogy csak állampolgárnak lehet gyereke. Miért nincsenek erőforrások egy végtelen világegyetemben?
  • A katonai vezetés és hírszerzés bemutatása olyan vérprimitív, hogy 16 évesen is szégyelltem magam, amikor láttam a filmet.
    • Minek grasszálnak fel alá zárt rendben, hogy aztán lelövöldözzék a hajókat?
    • Majd ezt képesek MEGINT előadni a filmben? Gyerekek, ha ennyire okos az űrutazó emberiség, akkor inkább vissza barlangokba...
    • Harcjármű minek az?
    • Egyszer mutatnak légitámogatást. Máshol hol van?
    • A bolygón mit eszik a sok hatalmas bogár, amikor full kopár az egész?
    • A mesterlövészes jelent is vicces. Ennyi erővel a repkedő madarat is lelőhette volna az ipse.
Mit lehet élvezni egy minden téren full debil filmen...?
Az számomra meg nem érv, hogy olvasd el a könyvet.
A film úgy szar, ahogy van. Legalábbis nekem.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ezt nem lehet élvezni, mert pont az ostoba volta miatt egyszerűen fáj nézni.
  • A társadalmi rendszer bemutatása túl egyszerű lett. Simán azt látni belőle, hogy egy maszlag mögött diktatúra van, amit ostobák vezetnek és nemi egyenlőség elvileg, de semmi több.
  • Az nem egészen világos, hogy az űrutazás korában hova a kell népességszabályozás, hogy csak állampolgárnak lehet gyereke. Miért nincsenek erőforrások egy végtelen világegyetemben?
  • A katonai vezetés és hírszerzés bemutatása olyan vérprimitív, hogy 16 évesen is szégyelltem magam, amikor láttam a filmet.
    • Minek grasszálnak fel alá zárt rendben, hogy aztán lelövöldözzék a hajókat?
    • Majd ezt képesek MEGINT előadni a filmben? Gyerekek, ha ennyire okos az űrutazó emberiség, akkor inkább vissza barlangokba...
    • Harcjármű minek az?
    • Egyszer mutatnak légitámogatást. Máshol hol van?
    • A bolygón mit eszik a sok hatalmas bogár, amikor full kopár az egész?
    • A mesterlövészes jelent is vicces. Ennyi erővel a repkedő madarat is lelőhette volna az ipse.
Mit lehet élvezni egy minden téren full debil filmen...?
Az számomra meg nem érv, hogy olvasd el a könyvet.
A film úgy szar, ahogy van. Legalábbis nekem.
Te mindent ilyen vérkomolyan veszel? Nem kell tökéletesen racionálisnak lenni egy filmnek ahhoz hogy szórakozon az ember, ennyi erővel a gyűrűk ura is szar film.
 
M

molnibalage

Guest
Te mindent ilyen vérkomolyan veszel? Nem kell tökéletesen racionálisnak lenni egy filmnek ahhoz hogy szórakozon az ember, ennyi erővel a gyűrűk ura is szar film.
A Gyűrűk Ura egy fantasy és pont arra példa, hogy nem kellett olvasni a könyvet, hogy szórakoztató legyen.
Egy papíron sci-fi nem tud szórakoztató lenne, ha mind és mindenki ls minden full debil benne.

Ez a besorolása.
military science fiction action film

A The Martian minden idők legjobb filmje, mert hiába lehetetlen az alapfelállása (a Marson nincs olyan erős szél...), a film nem debil.
Ez nem a vérkomolyság. A debilség egy adott stílusban nem szórakoztató.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
A Gyűrűk Ura egy fantasy és pont arra példa, hogy nem kellett olvasni a könyvet, hogy szórakoztató legyen.
Egy papíron sci-fi nem tud szórakoztató lenne, ha mind és mindenki ls minden full debil benne.

Ez a besorolása.
military science fiction action film

A The Martian minden idők legjobb filmje, mert hiába lehetetlen az alapfelállása (a Marson nincs olyan erős szél...), a film nem debil.
Ez nem a vérkomolyság. A debilség egy adott stílusban nem szórakoztató.
A martian jó film de azért nem a legjobb, inkább egyszer nézős. De ez is nézőpont kérdése, szóval mondjuk hogy igazad van meg nekem is. Meg a többieknek is akik szerint ez egy jó film.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ezt nem lehet élvezni, mert pont az ostoba volta miatt egyszerűen fáj nézni.
  • A társadalmi rendszer bemutatása túl egyszerű lett. Simán azt látni belőle, hogy egy maszlag mögött diktatúra van, amit ostobák vezetnek és nemi egyenlőség elvileg, de semmi több.
  • Az nem egészen világos, hogy az űrutazás korában hova a kell népességszabályozás, hogy csak állampolgárnak lehet gyereke. Miért nincsenek erőforrások egy végtelen világegyetemben?
  • A katonai vezetés és hírszerzés bemutatása olyan vérprimitív, hogy 16 évesen is szégyelltem magam, amikor láttam a filmet.
    • Minek grasszálnak fel alá zárt rendben, hogy aztán lelövöldözzék a hajókat?
    • Majd ezt képesek MEGINT előadni a filmben? Gyerekek, ha ennyire okos az űrutazó emberiség, akkor inkább vissza barlangokba...
    • Harcjármű minek az?
    • Egyszer mutatnak légitámogatást. Máshol hol van?
    • A bolygón mit eszik a sok hatalmas bogár, amikor full kopár az egész?
    • A mesterlövészes jelent is vicces. Ennyi erővel a repkedő madarat is lelőhette volna az ipse.
Mit lehet élvezni egy minden téren full debil filmen...?
Az számomra meg nem érv, hogy olvasd el a könyvet.
A film úgy szar, ahogy van. Legalábbis nekem.
Ez egy szatíra.
Ennyi.
Pont az elnyomó rendszerek debilségét figurázza ki, hogy nem képesek felmérni az ellent (lásd: Oroszország)
Pont a hálivúdi tucatfilmeknek egy fricska, hiszen egy tinisorozat tökéletes szereplői játszanak benne. Egy film, amiben a szép, nem túlsúlyos, hibátlan fogsorú emberpéldányok hullanak mint a legyek. Ilyen más filmekben nem történt meg akkoriban.
Fricska a katonai propaganda- és akciófilmeknek, mert egy svarcis-sztalónés-brúcviliszes-stb akciófilmben sosem mutatták a leszakadt testrészű haldoklókat sem a háború egyéb borzalmait, csak a hős viszontagságos úton eléri célját és nyer. Pedig a valóság sokkal inkább a Ryan közlegény megmentése, nem a Rambo.
Nem, nem olyan mint a könyv. Annak csak az alapszituációját veszi át.
Olyasmi, mint a Robotzsaru első része.
Mondjuk, ugyanaz a rendező.

Először én sem értettem/élveztem igazán. Egy hentelős fasza sci-fi-t vártam. Erre jött ez. Akkor kezdtem kapisgálni, mikor a toborzós jelenetben a tiszt megjegyzi, hogy ő is mindent amit elért, a gyalogságnak köszönheti, hátragurul a székkel és egy végtagnélküli szerencsétlen, de még büszke is rá...
 
M

molnibalage

Guest
Ez egy szatíra.
Ennyi.
Pont az elnyomó rendszerek debilségét figurázza ki, hogy nem képesek felmérni az ellent (lásd: Oroszország)
Pont a hálivúdi tucatfilmeknek egy fricska, hiszen egy tinisorozat tökéletes szereplői játszanak benne. Egy film, amiben a szép, nem túlsúlyos, hibátlan fogsorú emberpéldányok hullanak mint a legyek. Ilyen más filmekben nem történt meg akkoriban.
Fricska a katonai propaganda- és akciófilmeknek, mert egy svarcis-sztalónés-brúcviliszes-stb akciófilmben sosem mutatták a leszakadt testrészű haldoklókat sem a háború egyéb borzalmait, csak a hős viszontagságos úton eléri célját és nyer. Pedig a valóság sokkal inkább a Ryan közlegény megmentése, nem a Rambo.
Nem, nem olyan mint a könyv. Annak csak az alapszituációját veszi át.
Olyasmi, mint a Robotzsaru első része.
Mondjuk, ugyanaz a rendező.

Először én sem értettem/élveztem igazán. Egy hentelős fasza sci-fi-t vártam. Erre jött ez. Akkor kezdtem kapisgálni, mikor a toborzós jelenetben a tiszt megjegyzi, hogy ő is mindent amit elért, a gyalogságnak köszönheti, hátragurul a székkel és egy végtagnélküli szerencsétlen, de még büszke is rá...
Nekem nem a büszkeség tűnt fel, hanem megmutatta, hogy "látod fiam, ez vár rád itt, ez a 'jövő'...
De a többi eddig eszembe sem jutott, amit írtál.
 
  • Tetszik
Reactions: omae and Árpicsek
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezt nem lehet élvezni, mert pont az ostoba volta miatt egyszerűen fáj nézni.
  • A társadalmi rendszer bemutatása túl egyszerű lett. Simán azt látni belőle, hogy egy maszlag mögött diktatúra van, amit ostobák vezetnek és nemi egyenlőség elvileg, de semmi több.
  • Az nem egészen világos, hogy az űrutazás korában hova a kell népességszabályozás, hogy csak állampolgárnak lehet gyereke. Miért nincsenek erőforrások egy végtelen világegyetemben?
  • A katonai vezetés és hírszerzés bemutatása olyan vérprimitív, hogy 16 évesen is szégyelltem magam, amikor láttam a filmet.
    • Minek grasszálnak fel alá zárt rendben, hogy aztán lelövöldözzék a hajókat?
    • Majd ezt képesek MEGINT előadni a filmben? Gyerekek, ha ennyire okos az űrutazó emberiség, akkor inkább vissza barlangokba...
    • Harcjármű minek az?
    • Egyszer mutatnak légitámogatást. Máshol hol van?
    • A bolygón mit eszik a sok hatalmas bogár, amikor full kopár az egész?
    • A mesterlövészes jelent is vicces. Ennyi erővel a repkedő madarat is lelőhette volna az ipse.

Ez az a rész, ami alapok nélkül át lett emelve könyvből.

Maga az emberiség egy kvázi katonai diktatúrában él az utolsó nagy földi háború óta (a 2 katonai tömb nem bírt egymással, így viszont egyik sem merte megkockáztatni az atomfegyverek bevetését, elhúzódott a háború, felemésztve egy komplett korosztályt).
Majd egyszer csak vége lett.
Mert összeomlott a hátország, a felnőttek nélkül felnövő fiatalság egy totális anarchiát hozott létre amit a hazatérő veteránok levertek, majd egymás között kiegyezve inkább elindultak az űr felé, idegen lényekre fókuszálva az agressziójukat.

Ezért van az, hogy csak katonaviseltek szavazhatnak és szülhetnek engedély nélkül.
Különben csak nagyon gazdag és befolyásos családok juthatnak gyerekvállalási engedélyhez (mint Rico szülei).

Másik aspektus, hogy a könyvben Rico miután kitüntette magát a harctéren, 2 évig járt tiszti iskolába, ezt a filmben "kiparodizálták", hogy kb. 5 perc alatt lesz belőle tiszt.
A harctérre való visszatérésekor találkozik a közlegény apjával, aki bevonult az anyja halála után, és nagyon hosszan elbeszélgetnek Heinlein ideáljáról, hogy minden embernek kötelessége szolgálnia a hazáját és az életét áldozni érte.

A könyv végén ráadásul megváltozik az egész háború dinamikája, az emberiség már nincs egyedül, találkozik a "nyurgákkal" akiket korábban leigáztak a bogarak, és ellentámadásba mennek át, elfognak egy agybogarat (filmmel ellentétben sok van belőlük és sokkal kisebbek, parancsnoki láncot alkotva irányítják a kolóniát).

A mit esznekhez meg annyit, hogy eredetileg a bogarak 99,9%-a fegyvertelen munkás, amik építkeznek, betakarítják a bolygó élelmeit és különféle gombákat tenyésztenek a kolónia ellátására, meg a leigázott népektől is rendszeres adót szednek be, főleg élelem formájában. Egyszer az embereket is átverik, a hatalmas támadás csupán elterelés több millió munkással, miközben a katonák az agybogárra vadászó csapatot próbálják bekeríteni.

És legvégül: a könyvbéli mobil gyalogság lényege, hogy nagy mozgékonyságú, röpképes, agyonpáncélozott katonák orbitális pályáról ledobva összezúzzák az ellenséget, ehhez dedikált légitámogatójuk van, nehéztüzérséget pedig a csapat atomrakétavetőse jelenti.
 
M

molnibalage

Guest
Ez az a rész, ami alapok nélkül át lett emelve könyvből.

Maga az emberiség egy kvázi katonai diktatúrában él az utolsó nagy földi háború óta (a 2 katonai tömb nem bírt egymással, így viszont egyik sem merte megkockáztatni az atomfegyverek bevetését, elhúzódott a háború, felemésztve egy komplett korosztályt).
Majd egyszer csak vége lett.
Mert összeomlott a hátország, a felnőttek nélkül felnövő fiatalság egy totális anarchiát hozott létre amit a hazatérő veteránok levertek, majd egymás között kiegyezve inkább elindultak az űr felé, idegen lényekre fókuszálva az agressziójukat.

Ezért van az, hogy csak katonaviseltek szavazhatnak és szülhetnek engedély nélkül.
Különben csak nagyon gazdag és befolyásos családok juthatnak gyerekvállalási engedélyhez (mint Rico szülei).
Ennek a kettőnek semmi értelme.
Eltűnt egy korosztály, de korlátozzuk a születésszámot?

Mindez úgy, hogy még fentebb meg valaki mondta, hogy eleve probléma a túl kevés ember?

Hát ez így atomzavaros.

A filmből még az sem derül ki, hogy a bogarakon kívül milyen más lények vannak, ami ellen hadsereg kell.
És legvégül: a könyvbéli mobil gyalogság lényege, hogy nagy mozgékonyságú, röpképes, agyonpáncélozott katonák orbitális pályáról ledobva összezúzzák az ellenséget, ehhez dedikált légitámogatójuk van, nehéztüzérséget pedig a csapat atomrakétavetőse jelenti.
Csak a filmben sehol nem látni agyonpácélozott katonákat, konkrétan védtelenek.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Ennek a kettőnek semmi értelme.
Eltűnt egy korosztály, de korlátozzuk a születésszámot?

Mindez úgy, hogy még fentebb meg valaki mondta, hogy eleve probléma a túl kevés ember?

Hát ez így atomzavaros.

A filmből még az sem derül ki, hogy a bogarakon kívül milyen más lények vannak, ami ellen hadsereg kell.

Csak a filmben sehol nem látni agyonpácélozott katonákat, konkrétan védtelenek.
Csak egy mese,kezeld is így.En spec kedvelem,de én Marco Kloos regényeit is kedvelem.
Különben nem fasiszta rendszer,hanem katonai demokrácia.Cenzusos rendszer,ahol a cenzus a katonái szolgálat.Ja nem is ilyen szélsőséges tiszta formában,de van ilyen a való világban is,pl Svájcban, Izraelben kötnek politikai jogot katonái szolgálathoz.Vagy S franci légió állampolgárságot ad szolgálatáért.
A Világegyetem erőforrásait meg akkor tudod kiaknázni,ha előbb birtokba veszed.A birtokba vételhez előbb azonban befektetés, erőforrás szükséges.
Egy akármilyen gazdag mondjunk olajmező feltárásához is erőforrás szükséges...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 849
57 825
113
Nekem nem a büszkeség tűnt fel, hanem megmutatta, hogy "látod fiam, ez vár rád itt, ez a 'jövő'...
De a többi eddig eszembe sem jutott, amit írtál.

A csillagközi inváziónál a könyvhöz nem tudok hozzászólni (nem olvastam) viszont a film megértéséhez tudni kell "mire gondolt a költő (rendező)"
Paul Verhoeven rendezte, aki gyerekként látta a II. VH-t és átélte a német megszállást meg a szövetséges bombázásokat is.
A Csillagközi invázióhoz elképesztő mennyiségű náci propaganda alkotást nézet meg. Leni Riefenstahl-al az élen.
Az egész film egy vizuális metafóra arról, hogy milyen lenne az, hogyha a propaganda 100%-ban igaz lenne.
Főszerepben a tökéletes testű Übermensch-ek, akik önként jelentkeznek katonának az elpuhult libsi szüleik tiltakozása ellenére.
Az meg, hogy az ellenség a "bogarak" az szintén elég erős matafórája annak, hogy az ilyen ideológiáknak az ellenség mindig egy primitív eltaposandó féreg.

A többit már mások kifejtették. Ez egy nagyon kemény és abszúrd szatírája a nácizmusnak, meg úgy összességében a totalitárius ideológiáknak.
Szerintem zseniális alkotás, én imádom. Nekem át jött az üzenet.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Ezt nem lehet élvezni, mert pont az ostoba volta miatt egyszerűen fáj nézni.
  • A társadalmi rendszer bemutatása túl egyszerű lett. Simán azt látni belőle, hogy egy maszlag mögött diktatúra van, amit ostobák vezetnek és nemi egyenlőség elvileg, de semmi több.
Vagyis tökéletesen mutatja be a Fasiszta diktatúrát.
  • Az nem egészen világos, hogy az űrutazás korában hova a kell népességszabályozás, hogy csak állampolgárnak lehet gyereke. Miért nincsenek erőforrások egy végtelen világegyetemben?
  • A katonai vezetés és hírszerzés bemutatása olyan vérprimitív, hogy 16 évesen is szégyelltem magam, amikor láttam a filmet.
    • Minek grasszálnak fel alá zárt rendben, hogy aztán lelövöldözzék a hajókat?
    • Majd ezt képesek MEGINT előadni a filmben? Gyerekek, ha ennyire okos az űrutazó emberiség, akkor inkább vissza barlangokba...
    • Harcjármű minek az?
    • Egyszer mutatnak légitámogatást. Máshol hol van?
    • A bolygón mit eszik a sok hatalmas bogár, amikor full kopár az egész?
    • A mesterlövészes jelent is vicces. Ennyi erővel a repkedő madarat is lelőhette volna az ipse.
Mit lehet élvezni egy minden téren full debil filmen...?
Az számomra meg nem érv, hogy olvasd el a könyvet.
A film úgy szar, ahogy van. Legalábbis nekem.
Jó, mint kiderült te nem élvezted, de ugye sokunknak meg tetszik.
Senki se gondolja, hogy a film tökéletes, rengeteg hibát találhatsz benne, amik többnyire tárgyi jellegűek. (Melyik a kedvenc sci-fid? Ugyan mennyi hibát találni benne?)

Ettől függetlenül, tagadhatatlanúl van egy egyedi stílusa, hangulata. Egy fejlettebb fasiszta rendszert figuráz ki.
Pont abban van az alkotók egyik trükkje, hogy az emberiség ellensége itt rovarok (nem emberek ezt ugye a nácik is előszeretettel alkalmazták a zsidókra) így nem lehet velük azonosulni, az emberiség viszont egy autokrata rendszerben amit "ostobák vezetnek" pont agresszorként van megjelenítve.

Választhat a néző, hogy a saját alávaló civilizációjanak vagy a rovaroknak drukkol!
 
M

molnibalage

Guest
Senki se gondolja, hogy a film tökéletes, rengeteg hibát találhatsz benne, amik többnyire tárgyi jellegűek. (Melyik a kedvenc sci-fid? Ugyan mennyi hibát találni benne?)
The Martian talán a kedvencem.
Az egy full koherens csoda a ST-hez képest.
Ahol az alapvető hiba a narratíva miatt van, de jó kidolgozott a egész.
A ST film meg egy egymásrahányt valami. Ha szatíria paródia, akkor még elfogadná az ember, csak full komolyan veszi magát.
Sehol nem ez a besorolása, hanem sci-fi. Annak meg egy nagy 0.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Csak egy mese,kezeld is így.En spec kedvelem,de én Marco Kloos regényeit is kedvelem.
Különben nem fasiszta rendszer,hanem katonai demokrácia.
De fasiszta, csak itt már az egységes emberi fajjal szemben a rovarok a kiírtandó.
The Martian talán a kedvencem.
Az egy full koherens csoda a ST-hez képest.
Ahol az alapvető hiba a narratíva miatt van, de jó kidolgozott a egész.
Elég csak rákeresni a YouTube-on és rábukkanhatsz a film hibáira. Nincs az a szél ami felborítaná az űrhajót, a felsziní por sokkal kisebb szemcseméretű, stb. (A kínai Űrközpont nem a MÜPA-Ban a NASA nem a Bálnában van) Nem akartam elterelni a témát ezzel, csak jelezni, hogy nincs tökéletes film.
A ST film meg egy egymásrahányt valami. Ha szatíria paródia, akkor még elfogadná az ember, csak full komolyan veszi magát.
Sehol nem ez a besorolása, hanem sci-fi. Annak meg egy nagy 0.
Az, hogy milyen a kategóriai besorolása teljesen irreleváns. A mai szuperhős filmeket is sci-fi kategóriákban találod.

Kicsit olyan az érzésem, hogy direkt nem akarod érteni a filmet, mert találtál benne valami ellentmondást. Nincs is ezzel baj, mindenkiben vannak 'csavarok'. Engem speciel a zombis filmek nem hoznak lázba.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
De fasiszta, csak itt már az egységes emberi fajjal szemben a rovarok a kiírtandó.

Elég csak rákeresni a YouTube-on és rábukkanhatsz a film hibáira. Nincs az a szél ami felborítaná az űrhajót, a felsziní por sokkal kisebb szemcseméretű, stb. (A kínai Űrközpont nem a MÜPA-Ban a NASA nem a Bálnában van) Nem akartam elterelni a témát ezzel, csak jelezni, hogy nincs tökéletes film.

Az, hogy milyen a kategóriai besorolása teljesen irreleváns. A mai szuperhős filmeket is sci-fi kategóriákban találod.

Kicsit olyan az érzésem, hogy direkt nem akarod érteni a filmet, mert találtál benne valami ellentmondást. Nincs is ezzel baj, mindenkiben vannak 'csavarok'. Engem speciel a zombis filmek nem hoznak lázba.
Fasizmust még csak,csak bele lehet magyarázni,de a nácizmust már sehogy sem.
Túl sokat látsz egy fantasztikus mesefilmbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Fasizmust még csak,csak bele lehet magyarázni,de a nácizmust már sehogy sem.
Túl sokat látsz egy fantasztikus mesefilmbe.
Egy Fasiszta Tekintélyuralmi rendszer propaganda paródia, ennyi. Nincs ebbe több belelátva. De ez viszont jól kidomborodik. Elég csak a vezetők egyenruháit megnézni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Egy Fasiszta Tekintélyuralmi rendszer propaganda paródia, ennyi. Nincs ebbe több belelátva. De ez viszont jól kidomborodik. Elég csak a vezetők egyenruháit megnézni.
Viszont nincs vezér,nincs párt, bárki lehet szavazópolgar,ki teljesíti a feltételt,a katonái szolgálatot.Viszont az önkéntes,nem kötelező.Ilyen egy fasiszta diktatúra? Hát,nem igazán.Raadasul a film nem részletezi a rendszert,hogy milyen felépítése.Csak a központi kormányt említi,a további szinteket nem.
Ez csak egy film,nem tarsadalomtudomanyos dolgozat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 849
57 825
113
A The Martian minden idők legjobb filmje,

Khmmm...
tenor.gif

Szerintem aki látta moziban, amíg él el nem felejti :cool:
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Khmmm...
tenor.gif

Szerintem aki látta moziban, amíg él el nem felejti :cool:
A nyolcadik utas jobb. Az szerintem az etalon scifi horrorban. Ez is jó csak egy kicsit túl akció filmesre sikeredett. Mellesleg ez volt az első horror film amit láttam négy vagy öt évesen az mtv leadta este a család meg összeült hogy megnézze. Soha nem rettegtem filmtől még annyira.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 768
2 332
113
Jó reggelt mindenkinek.Sajnálattal közlöm nem lesz Top Gun 3 , kattintot , letiltották , nem repülhet többet vadászgépen! :D