Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
She Hulk trailerről eszembe jutott gyerekkorom egyik kedvenc sorozata a Szupercsapat és Knight Rider mellett...
Amiben Lou Ferrigno mindenféle cgi nélkül hozta a karaktert...

 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli and fip7

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ambulance

A mentőben műtés, online után azt érzem mindent láttam ami valaha filmen ötletként megvalósult. :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Az egyik szereplő kergetését bemutató jelenetet leszámítva leszámítva eddig egész korrekt a Kenobi sorozat.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az egyik szereplő kergetését bemutató jelenetet leszámítva leszámítva eddig egész korrekt a Kenobi sorozat.

Fú az az üldözés nagyon gáz.
Amúgy egész jó a színészi játék, cgi...
De a 2. rész felénél félbehagytam és nem is fogom folytatni.

Mikor Owen megölésével fenyegetőznek...
Tudjuk, hogy hal meg, súlytalan.
Mikor Luke jövőjéről beszélnek.
Tudjuk, hogy ott marad a farmon még jó sokáig, súlytalan.
Mikor elrabolják Leia-t.
Tudjuk, hogy szenátor lesz belőle, súlytalan.
Mikor elkapják Kenobit.
Tudjuk ki és hol öli meg, súlytalan.

Az egész sorozat tét nélküli, semmi jelentősége nincs a benne történő dolgoknak, mivel az előzmény és következmény is kőbe van vésve.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 314
14 061
113
Fú az az üldözés nagyon gáz.
Amúgy egész jó a színészi játék, cgi...
De a 2. rész felénél félbehagytam és nem is fogom folytatni.

Mikor Owen megölésével fenyegetőznek...
Tudjuk, hogy hal meg, súlytalan.
Mikor Luke jövőjéről beszélnek.
Tudjuk, hogy ott marad a farmon még jó sokáig, súlytalan.
Mikor elrabolják Leia-t.
Tudjuk, hogy szenátor lesz belőle, súlytalan.
Mikor elkapják Kenobit.
Tudjuk ki és hol öli meg, súlytalan.

Az egész sorozat tét nélküli, semmi jelentősége nincs a benne történő dolgoknak, mivel az előzmény és következmény is kőbe van vésve.
Ez azért túlzás. :rolleyes: Kezdem a végétol:
Kenobi - Eféle szituációk szinte minden hasonló sorozatban vannak és fuggetlenul attól, mit tudunk a jovorol, azért senki se gondolja, hogy a fohosnek már a második részben kampec. A lényeg az, hogy hogyan oldja meg a szituációt.
Leia - dettó
Luke - gumicsont
Owen - megint csak nem az a fontos, meghal e, hanem ki húzza ki a csávából. Én személyszerint arra a bújkáló jedire tippeltem és meglepet, hogy ki avatkozot kozbe.

Engem személyszerint a Leia beszélgetése a nagybátjával zavart, szerintem abban a jelenetben túltóták a rámenoségét. Mondjuk a Leia orzoje is nagyon leszerepelt, már bárkit felfesznek ilyen pozícióba? No még a kergetók is elég lassan futottak. :eek: Ezt leszámítva nálam rendben volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Fú az az üldözés nagyon gáz.
Amúgy egész jó a színészi játék, cgi...
De a 2. rész felénél félbehagytam és nem is fogom folytatni.

Mikor Owen megölésével fenyegetőznek...
Tudjuk, hogy hal meg, súlytalan.
Mikor Luke jövőjéről beszélnek.
Tudjuk, hogy ott marad a farmon még jó sokáig, súlytalan.
Mikor elrabolják Leia-t.
Tudjuk, hogy szenátor lesz belőle, súlytalan.
Mikor elkapják Kenobit.
Tudjuk ki és hol öli meg, súlytalan.

Az egész sorozat tét nélküli, semmi jelentősége nincs a benne történő dolgoknak, mivel az előzmény és következmény is kőbe van vésve.
Nem érted te a SW lényegét.

Arra a kérdésre, hogy: "Milyen a motorod, Honda? - te azt válaszolod, hogy: Honda, pedig nem. A válasz a "Gyönyörű szép".

Ez a Star Wars.

Amíg a producerek írni nem merték, a Trónok harca is kiszámítható volt, és nézték. Aztán az öregember lemaradt, a producerek pár hülyével írni kezdték a történet, oszt mindenki fikázni kezdte.

Most is ez van: tudjuk mi a vége, de közé most azt raknak be, amit akarnak. Nem indultak el rossz irányba, de hopp, kimozdultak a Tatooról, és már semmi se jó.

Én élvezem, mert csak nézem. Ők ezt az irányt választották, hát ezt választották. Tudjuk mi a vége? A saját életünk végén is végünk van, de addig van teendő.

:D
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Gondolom ez a Reva az egyik kis jedi padawan az első rész elejéről, és azért akarja ennyire Kenobit, mert úgy érzi, hogy elárulta őket.

Leiának amúgy jó lett a castingja.
 
M

molnibalage

Guest
Az egész sorozat tét nélküli, semmi jelentősége nincs a benne történő dolgoknak, mivel az előzmény és következmény is kőbe van vésve.
Ezért nem nézek SW-t már jóideje.
Mert a jó eredményhez a RO féle megközelítés kéne úgy, hogy ne ismerd a történet elejét és végét.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Na meg néztem én is az Obi-t.
A kedvenc részem amikor a fekete kvótacsaj felfut egy kidőlő oszlopra és hátraszaltóval ugrik át a másik épületre! :)

Amúgy nem olyan rossz, de két epizód után még nehéz megitélni. A Halo is vállalhatóan indult, vagy a Raised by Wolf, aztán zuhant be.

De itt is az az érzésem mint az Alapítvány (Asimov) sorozatnál. Van pár nagyon karizmatikus jó színesz, és mellettük nagyon gyenge szereplők, jellemzően kvóta feketék akik pont ebben a kontrasztban még jobban kilógnak. Lee Pace és Jared Harris abban, a Kenobiban meg Ewan McGregor dominál.
Pedig vannak jó fekete színészek is.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem érted te a SW lényegét.

Arra a kérdésre, hogy: "Milyen a motorod, Honda? - te azt válaszolod, hogy: Honda, pedig nem. A válasz a "Gyönyörű szép".

Ez a Star Wars.

Amíg a producerek írni nem merték, a Trónok harca is kiszámítható volt, és nézték. Aztán az öregember lemaradt, a producerek pár hülyével írni kezdték a történet, oszt mindenki fikázni kezdte.

Most is ez van: tudjuk mi a vége, de közé most azt raknak be, amit akarnak. Nem indultak el rossz irányba, de hopp, kimozdultak a Tatooról, és már semmi se jó.

Én élvezem, mert csak nézem. Ők ezt az irányt választották, hát ezt választották. Tudjuk mi a vége? A saját életünk végén is végünk van, de addig van teendő.

:D
Kiszámítható. A Game of Thrones. Aha. :D
Btw egyet értek, ennyi erővel teljesen fölösleges történelmi/háborús filmeket nézni.
Mondjuk én is mindig drukkolok pl Jeanne d'Arc -nak, aztán hogy megsül mindig a végére :(