Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 478
10 756
113
Állítólag nyugaton több moziban is úgy vetítik, hogy magas pozíciójú emberek felvásárolják az összes jegyet, így senki sem tud beülni rá.
Így nem tiltják, de nem is láthatják.
Olyat is olvastam hogy sok moziban mindent megtesznek a vetítés megzavarására. Felkapcsoljak a villanyt, lekapcsolják a klimát stb.
Nem tudom mely országokban vetítik, franciában nem kerül a mozikba.
Amit meg is értek a kormány szempontjából, rengeteg pedofil nagyfejes van itt, a "first lady" is egy pedofil vénasszony nem kell itt nagyon keresni a miértet. Persze a Barbie film mindenhol moziba kerül
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113
363341137_597759032524496_4133857275226578190_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113
A Barbie mozi egész szórakoztató lett.

Én ilyen filmeket csak otthon nézek meg, laptopon XD
Viszont ma délután megnéztem a "Barátnőt felveszünk" című filmet. Meglepően jó lett. Furcsa volt 2023-ban olyan filmet látni, aminek van története, értelmes dolgokról szól, van benne jellemfejlődés, és nem wooke faszság.
Ajánlom mindenkinek aki egy könnyed filmre vágyik ;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem sokan olvastuk a Népszerű Történelemből a
covers_18561.jpg
c. könyvet.
Ezen alapul a Titanic első -legtényszerűbb- feldolgozása
/amellett, hogy azóta pár dologról kiderült, hogy pontosításra szorul/


 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 708
17 006
113
Belenéztem a Sound of Freedom ba,
családapaként eléggé felkavaró és elgondolkodtató... Sajna a link már nem létezik.
Ez a film szinte mindenhol tiltòlistás, ennyi pedofil, emberkereskedő lenne vezető beosztásban mindenhol??
Ha rajtam múlna ezt a filmet ingyen vetítenék mindenhol , hónapokon át.
Valaki végignézte már esetleg??
Mindenhonnan a wok fos folyik, ami számítana azt meg nem engedik ezek a ge*ik
Végignéztük párommal (aki nő...ma már lassan nem evidens)...maga a film a felszínt karcolja és azt is óvatosan, nehogy az usában nagyobb botrányt kavarjon. Bár az utolsó pár kocka és felirat odacsap kicsit. Jó film és megrázó. A színészek is elképesztően jók... Messze jobb bárminél most (Oppenheimer egy trágya, az effektek gagyik, a színészek nagy része is írtózatosan gyenge...ja és mocsok unalmas. Az meg, h a "főhős" milyen emberi "minőség", mindegy lenne. Nolen filmjeit szeretni szoktam, de tud ő is rosszat-rosszul rendezni.)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 478
10 756
113
Végignéztük párommal (aki nő...ma már lassan nem evidens)...maga a film a felszínt karcolja és azt is óvatosan, nehogy az usában nagyobb botrányt kavarjon. Bár az utolsó pár kocka és felirat odacsap kicsit. Jó film és megrázó. A színészek is elképesztően jók... Messze jobb bárminél most (Oppenheimer egy trágya, az effektek gagyik, a színészek nagy része is írtózatosan gyenge...ja és mocsok unalmas. Az meg, h a "főhős" milyen emberi "minőség", mindegy lenne. Nolen filmjeit szeretni szoktam, de tud ő is rosszat-rosszul rendezni.)
Hol néztétek???
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 732
113
Amúgy ezt dobta föl a net kapcsolódó tartalomként:

 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and rappali_

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 708
17 006
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hátha van még, aki rajtam kívül kedveli ezeket :D

 
  • Imádom
Reactions: cirqle

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hátha van még, aki rajtam kívül kedveli ezeket :D

Most tűnt fel, hogy -az egyébként szintén borzalmasan sz@r, '77-ben van csomó S3 Viking meg Seasprite heli is :D Menő :)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
egy nagyon gagyi mesevilág, ahol az amúgy full dilettáns hippi csillagflotta mindig nyer,
Juj, ez súlyos. Nem kell szeretni a Star Treket, de azért legalább lépjünk túl a Picard és legénysége épp a földön van kimenőn 10 percen.

Csillagközi szökevények (Farscape) vagy a Csillagkapu (SG-1).
Na most én is szeretem ezeket, de a dilettáns hippi csillagflotta phaser sorokkal, és antianyag torpedókkal harcol más fajokkal, és nem egyszer veszít. Pl.: pont a nagyképüsége miatt. Ezzel szemben 4 géppityus keménylegény egész űrflottákat söpör el C4el meg kézigránáttal.

Nah, pont erről szól a Star Treak világa. XD
Hát nem tudom, kb az egyetlen megfilmesített sci-fi világ, ami fel meri vállalni, hogy a háborúban emberek hallnak meg. És bár nem kevés világot ismerek, nem csak a fősodorból, így is ritka, ahol nyíltan ki van mondva, hogy két csillagközi hatalom közötti háborúban nem csak Manyinak a takarító néninek fog vérezni az orra, hanem lazán bemondogat 60 milliárd katona halt meg eddiget. (TNG: Yesterday's Entenprise), vagy hogy naponta 10 ezrek halnak meg (DS9: In the Pale Moonlight). Az amúgy tényleg jó babylon 5 meg képes 5 évadot rugózni, hogy jaj egy csillagközi háborúban elesett fél millió ember.
Amire már az első VHban is csak annyit mondtak: hétfő.
Vagy a legidealistább TNGben bedobnak olyan részt, hogy mindkét oldalra eladott fegyvert az admirális, esetleg maga a flotta utasítja Picardot, hogy bármi áron megállítson egy másik saját hajót, mert bár tudják, hogy igaza van, de ha ez kiderül abból háború lesz, és veszítene a Föderáció.
De ott van a TOS The Conscience of the King c része, ahol kiderül, hogy egy Föderációs kormányzó népírtást rendelt el, mert nem volt elég élelelm. És a rész megmagyarázza, hogy miért tette, tragikus hőssé alakítva ezzel.
Szerintem iszonyatos mélységei vannak a sorozatoknak, és ha ezeket is meglessük, kiderül, hogy miért nyer az a "hippi" csillagflotta, na jó nem mindig, de sokszor.

De mindezeken túl azt gondolom, mindenki azt szeret, amit gondol, mert mindennek megvan a maga szépsége, de azért na...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 544
113
Hát nem tudom, kb az egyetlen megfilmesített sci-fi világ, ami fel meri vállalni, hogy a háborúban emberek hallnak meg.

Hát akkor kevés ilyet láttal, vagy nem tudom.
A Star Treakben annyiban vállalják fel, hogy néha dumálnak arról, hogy meg is lehet halni.
Ehhez képest még az SG-1-ben is van bőven elhalálozás, de ezen a téren sehol sincs a Farscepe-hez, de legfőképpen a Csillagközi invázióhoz képest.
Nagyon nem Star Treak szint:

hanem lazán bemondogat 60 milliárd katona halt meg eddiget. (TNG: Yesterday's Entenprise), vagy hogy naponta 10 ezrek halnak meg (DS9: In the Pale Moonlight).

Lásd fentebb. De sorozatokból is jó pár ilyen van. Farscape-ben is sokszor előkerül meg néha látjuk is....

Szerintem iszonyatos mélységei vannak a sorozatoknak, és ha ezeket is meglessük, kiderül, hogy miért nyer az a "hippi" csillagflotta, na jó nem mindig, de sokszor.

Nem azt mondtam, hogy a Star Treakben nincsenek jó sztorik (Q-t pl. bírtam) de legyünk már őszinték. Az a csillagflotta egy dilettánsokból álló vicc, ahol persze nagy föderáció van, de valójában majdnem mindenki ember. Mindig emberek beszélnek mindenkivel, majdnem mindig ők vannak a középpontban stb....
Ne mond nekem azt, hogy ha csak egy minimális realitás lenne a sorozatban, akkor nem verte volna el őket a Romulán vagy a Domínium. A Borgot nem is mondom. 2 perc alatt ették volna meg az űrhippiket.....

Na most én is szeretem ezeket, de a dilettáns hippi csillagflotta phaser sorokkal, és antianyag torpedókkal harcol más fajokkal, és nem egyszer veszít. Pl.: pont a nagyképüsége miatt. Ezzel szemben 4 géppityus keménylegény egész űrflottákat söpör el C4el meg kézigránáttal.

Jó, de Jack O'Neil nével MacGiver volt a parancsnokuk XD
És amúgy ők nem hippiskedtek. Beosontak és ment a szabotázs ezerrel :D

De mindezeken túl azt gondolom, mindenki azt szeret, amit gondol, mert mindennek megvan a maga szépsége, de azért na...

Nem akartam a lelkedbe taposni, az összes Star Treaket láttam, szerintem a sorozatokat is, még az új sorozatott is.
De ezer sebből vérzik az egész sztori. És elsősorban maga a csillagflotta világa. Nekem nincs bajom a Picarddal. Jó színész játszik egy jó karaktert. Nekem azzal van bajom, hogy sosincs hiteles vagy logikus magyarázata annak, hogy az Enterprise , hogy él túl pl. egy Borg támadást XD
Olyan irrealitás, mint a Star Warsban az, hogy a rohamosztagosok mindig mellé lőnek. Az is 2 perc alatt érne véget lőni tudó rohamosztagosokkal....
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
728
2 560
93
Szerintem full feleslegesen csépelitek egymást, gyakorlatilag kizárólag ízlésbeli dolgok miatt megy a szájtépés.

Nekem pl. a régi Star Trek-ek nagy része is nevetséges/kínos felnőtt fejjel (az eredeti Khan pl. röhejes, a legkevésbé sem félelmetes), miközben gyerekként még szerettem a legtöbbet. Sok filmre elmondható, hogy rosszul öregedett. De ugyanígy, a ST sorozatok is nézhetetlen gagyik gyakorlatilag (az újak is), egy szinten vannak a Knight Rider-rel vagy a Szomszédokkal. Eleve az egész ST univerzum szembe megy az emberek legelemibb tulajdonságaival, mint az önzés, vagy a magántulajdon/anyagi javak/hatalom iránti vágy, az "oszd meg és uralkodj" gyakorlása minden elképzelhető csoport közt stb.
A Föderáció/Csillagflotta meg hiába "egyesült Föld" + minden más faj olvasztótégelye, egyértelmúen USA dominálta szervezet, kb. űr-ENSZ.
A Starship Troopers, na az meg szerintem kb. a legalja mindennek: a teljesen vezetetlen, koordinálatlan "csatajelenetek" (futnak a-ból b-be, mint a rénszarvascsorda - jó, azoknak van legalább értelmes célja; néha a csürhe szélén páran rálőnek egy-egy bogárra, földi teknyika meg minden más kb. nulla egész nulla), meg eleve az alap felállás: bogarak, amik sziklákat küldenek neki a Földnek a galaxis másik feléről (!!!), és azok ide is érnek, be is találnak, ugyan kérem. Anno egyetemen akkor néztük, ha röhögni akartunk.
A semmit soha el nem találó balf.sz SW rohamosztagosok mellett hogy jött létre egyáltalán a - galaktikus (!) - Birodalom/ért el bármi eredményt az Első Rend? Milyen hivatásos hadseregek ezek?
De ugyanígy szinte minden SF és Fantasy univerzumban van sok veretes baromság, ezért kár a másikat fikázni. Sima hitvita, vallási meggyőződés, semmi más.

Na de mindezt ki nem szarja le? Egyiknek ez tetszik, a másiknak az.