Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
Az Above and Beyond első évadát láttam (nem tudom, hogy volt-e több, de az első évad végén szinte mindenki kampó lett).
Elég vacakok voltak benne a trükk felvételek.
Rövid sorozat volt, és a vége valóban elég drámai lett (ahogy írod, majdnem a teljes szereplőgárda meghal).
Pont azért volt jó, mert a háború végtelenül egyszerű, kockadobáshoz hasonlító sorsfordító képessègét mutatta be.

UFO: annak aki szerette az XCOM játékokat, mindenképp ajánlom! A sorozat a ‘60as évek végén készült, nyilván “korhű” trükkökkel, viszont ami mindenképp egyedivé teszi:
  • a korabeli naív életfelfogásba durván belerondító földönkívüliek
  • a frissen létrehozott, titkos védelmi szervezet (SHADO) bénázásai
  • a földönkívüliek háttérsztorija
  • a zene
  • a színészek
  • meg az egész, korai James Bond filmekre jellemző hangulat

Már teljesen legálisan hozzáférhető a teljes sorozat (ami amúgy azt hiszem egy szezont ért meg), íme az első rész:
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 244
113
Haragszom is érte rendesen. Ez a mostani kultúr mocsok ezt is el tudta rontani :mad:

A Withcer első két évadát kb kínszevedés végignézni, az évadkezdő első részeket leszámítva, mert azok jók voltak.

A harmadik évad szerintem teljesen jó lett és előrelépés, nagyjából követi is a történet vonalat. Kicsit kezdtem benne bízni, hogy végre a forgatókönyvírókat behívták egy kellemetlen hangulatú beszélgetésre, erre elmegy Cavill…
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 156
14 720
113
Amúgy én minden Star Treak sorozatott láttam.
A DS9-ra úgy emlékeztem, hogy az volt a legjobb. Olyan 3 éve végig szenvedtem újra az egészet. Majdnem eret vágtam tőle XD
Borzasztóan rossz, unalmas, sablonos stb....
Nagyon rosszul öregedett az is. De még mindig jobb, mint a mostani új, amiben musical részt is csináltak. Nah, ott hagytam azt abba.
Nem tudnak már hova lecsúszni ezzel sem....

Az egyetlen sci-fi sorozat amit fiatalon élveztem és újra nézve is jó volt az a farscape (Csillagközi szökevények).
Fiatalon is megfogott csak nem értettem. Aztán felnőtt fejjel rájöttem, hogy azért, mert nem sorba adták le a TV-ben a részeket anno XD
De az ma is egy jó tempójú sorozat, és minden évad jobb, mint az előző.



A Sci-fi lényege, hogy nem a jelenünkről szól, így értelem szerűen nincs köze a valósághoz ilyen téren.
Mondjuk nem minden sci-fi olyan szegényes látószögű, mint a star treak.
Farscepe-ben több idegen van az űrhajón, mint ember. Konkrétan egy ember van az egész kvadránsban, meg vannak ember "rokonok" a szebésaiak. De még így is 1 ember és 1 szebésai van a hajón, miközben van, Luxan, Hyneri, Nebari, Delviai, és "pilóta", mint állandó szereplők. Jah, meg maga az űrhajó egy biomechanoid élőlény. :rolleyes:
Jah, meg nem abból áll a sorozat, mint a Star treak, ahol ha megfigyeled 95%-ban emberek beszélgetnek egy másik emberrel vagy valakivel. Még az idegenek alig beszélnek egymás között. Ezzel szemben a Farscepe-ben mindenki beszél mindenkivel, idegenek is idegenekkel stb....
Nah, ez már valami :cool:
farscape_characters.jpg


Jó persze, mindenkinek más jön be, de engem ez fogott meg. Egy fegyvertelen menekülő, exfegyenceket szállító élő űrhajó, amit folyamatosan üldöznek és folyamatosan horrorisztikus helyekbe meg idegenekbe botlik. Közben mindenki utál mindenkit, de mégis össze vannak zárva. :rolleyes:
Meg hát olyan maszkmesteri munkák voltak a sorozatban, ami magasan felülmúlta a 2000's évek eleji sorozatok szintjét. Sőt, az új Star Treak alapján a maiakét is....
02dea217bfe6633e7b4d1cc9ab8b8709.jpg
Mivel én anno ebből csak pár részt láttam és az se fogott meg, de annyira reklámoztad, hogy letoltöttem az első évad elejét.

Eddig fájdalmasan gagyi a sorozat. Az élő hajónak mindíg van valami baja, belázasodik, fájdalom csillapító kell neki, megfertőződik, stb. Nagy terek vannak benne, de javítani csak a szűk szervíz alagutakban lehet amibe csak a Nájdzsel fér be.
A történetek és párbeszédek végtelen egyszerűek, a csapat is elég kidolgozatlanúl áll össze.
Eddig felejtős a sorozat, de van vagy 20 rész az évadban, talán belendül. Lehet az első szezont szkippelem ha azt mondod a második évad érdemben jobb.

A karakterek tényleg jól néznek ki. A pilóta, meg A kis muki Nájdzsel nagyon jól kidolgozott. Héliumot fingik :)
Emberünk meg tök lazán veszi, az egész élienes társaságot.
Mondjuk az tetszett, hogy a hajója egy Dream Chaser szerű sikló, és ő a LASA-nál (NASA) űrhajós.
Screenshot-2023-08-11-00-03-34.png

Screenshot-2023-08-11-00-00-47.png
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 545
113
Eddig fájdalmasan gagyi a sorozat. Az élő hajónak mindíg van valami baja, belázasodik, fájdalom csillapító kell neki, megfertőződik, stb. Nagy terek vannak benne, de javítani csak a szűk szervíz alagutakban lehet amibe csak a Nájdzsel fér be.
A történetek és párbeszédek végtelen egyszerűek, a csapat is elég kidolgozatlanúl áll össze.
Eddig felejtős a sorozat, de van vagy 20 rész az évadban, talán belendül. Lehet az első szezont szkippelem ha azt mondod a második évad érdemben jobb.

Évadról évadra egyre jobb lesz. Ez eleje kicsit nehéz mai szemmel, látszott, hogy nincs pénz. Bár szerintem az első 5 részben több lényt sikerült felmutatnia, mint az utolsó 3 Star Wars filmnek XD
Amikor nézzük azért vegyük figyelembe, hogy 20+ éve készült az utolsó évad is belőle... (Ami már amúgy HD minőség volt!)

A másik rész a csapat dinamika. Az elején szándékosan ilyen. Fogalmilag sem értik egymást néha, annyira idegenek.
E mellet ugye senki sem fedi fel, hogy valójában miért volt a hajón... (börtön hajó, de hát ki miért ült? :rolleyes: )
Az első évad végig nézése nélkül nehéz lesz érteni az összes többit. És ezt szó szerint kell érteni, ugyanis a Babilonhoz hasonlóan az alap sztori itt meg lett írva 4 évadra. Így az olyan részek amelyek a főszálhoz csatlakoznak, bizony már itt jelen vannak.
Hanyadik résznél jársz ha szabad kérdeznem? :)
(A 4.-től már visszatérő elemek vannak, a 15.-től bontakozik ki a főszál.)
Amúgy hiába 4 évad, 80 részről beszélünk ha jól emlékszem XD
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 156
14 720
113
Évadról évadra egyre jobb lesz. Ez eleje kicsit nehéz mai szemmel, látszott, hogy nincs pénz. Bár szerintem az első 5 részben több lényt sikerült felmutatnia, mint az utolsó 3 Star Wars filmnek XD
Amikor nézzük azért vegyük figyelembe, hogy 20+ éve készült az utolsó évad is belőle... (Ami már amúgy HD minőség volt!)

A másik rész a csapat dinamika. Az elején szándékosan ilyen. Fogalmilag sem értik egymást néha, annyira idegenek.
E mellet ugye senki sem fedi fel, hogy valójában miért volt a hajón... (börtön hajó, de hát ki miért ült? :rolleyes: )
Az első évad végig nézése nélkül nehéz lesz érteni az összes többit. És ezt szó szerint kell érteni, ugyanis a Babilonhoz hasonlóan az alap sztori itt meg lett írva 4 évadra. Így az olyan részek amelyek a főszálhoz csatlakoznak, bizony már itt jelen vannak.
Hanyadik résznél jársz ha szabad kérdeznem? :)
(A 4.-től már visszatérő elemek vannak, a 15.-től bontakozik ki a főszál.)
Amúgy hiába 4 évad, 80 részről beszélünk ha jól emlékszem XD
Vilagos, hogy nem mostani a sorozat, a vizuális effekteket direkt nem is említettem, egyébként nem rosszabb mint a SG1.
Az eddig látott történetek (8.résznél járok néha belepörgetve) gagyik. Most épp egy varázsló kerítette hatalmába emberünk elméjét.. pff
A Rájdzsej a legjobb figura, kidolgozottság és karakter szerint is. Tényleg ma is vállalható az a bábozós munka amit bele tettek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Vilagos, hogy nem mostani a sorozat, a vizuális effekteket direkt nem is említettem, egyébként nem rosszabb mint a SG1.
Az eddig látott történetek (8.résznél járok néha belepörgetve) gagyik. Most épp egy varázsló kerítette hatalmába emberünk elméjét.. pff
A Rájdzsej a legjobb figura, kidolgozottság és karakter szerint is. Tényleg ma is vállalható az a bábozós munka amit bele tettek.

Anno mikor még frissen ment a tv-ben egy ismerős azt mondta, hogy csak egy kutya kellene bele a tökéletes családi sitcom-hoz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 545
113
Az eddig látott történetek (8.résznél járok néha belepörgetve) gagyik. Most épp egy varázsló kerítette hatalmába emberünk elméjét.. pff

Hát, ha a Maldiszos részről beszélünk, akkor ő nem varázsló...
Ő egy pusztán energiából álló élőlény, amely mások szenvedéséből táplálkozik. A teste csak illúzió.
E mellet az a rész mutatja be (fonetikusan) Kréjsz kapitány háttér történetét, mi motiválja, mi is az igazi baja stb...
Illetve Zhan-nál ott már lehet sejteni, hogy azért nem egy olyan béke pap, mint mutatja magát.
Talán ha nem tekersz bele jobban át jön a sztori :rolleyes:

A Rájdzsej a legjobb figura, kidolgozottság és karakter szerint is.

Rygel személyisége már az első pillanattól átjön. A többiek még fedik kicsit a valódi arcukat. De őket fokozatosabban építi fel a sorozat.
Majd lesz még egy más típusú, de hozzá hasonlóan őszinte karakter, a Nebári Csiána.

Tényleg ma is vállalható az a bábozós munka amit bele tettek.

Igen, meg jobban öregedik, mint a CGI. Ezért szeretem a régi Alien filmeket is. Vagy a dolog című filmet is. Jók a praktikus efektek.

Az eddig látott történetek (8.résznél járok néha belepörgetve) gagyik.

Mondom, lesz ez jobb is. Itt még csak kisebb kalandok vannak, meg építgetik a karaktereket meg az univerzumot.
De azért egy olyan sorozatról beszélünk, ami még akkor készült, amikor 20 rész volt egy évad, nem 6 meg 8, mint manapság, és sokkal kevesebb pénzből. Ebből azért következik, hogy vannak töltelék történetek, amelyeket inkább karakter építésre használnak.

Bár ugye én senkit nem akarok meggyőzni. Kinek mi jön be.
A sztorik egy részét valamilyen formában látta az, aki jártas a sci-fikben, meg az irodalomban.
A látvány 20 éve volt ütős, ma sokkal jobban megcsinálnak mindent.
Nekem a humora bejön. Bejön a másként gondolkodás, az, hogy minden szereplő főszereplő adott részekben. Hogy mindenkire szükség van, eltérő kihívásokat eltérő szereplők tudnak megoldani.
Meg tetszik a "setting" és, hogy nem ember központú a sorozat, ha nem más lények más gondolkodása, világa is benne van.
Ami sokaknak nem jön be, hogy ez nem egy űrakciós, óriási csatákkal operáló sorozat. Fegyvere sincs szegény Mojának XD
Nekem ettől izgalmas. Semmit nem lehet erőből megoldani. Mindig gondolkodniuk kell.
(Jó, néha túl érzelgős egy-két helyen, de ez annak köszönhető, hogy minden részt lényegében más rendező rendezett, és sok nő is volt köztük)
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 156
14 720
113
Hát, ha a Maldiszos részről beszélünk, akkor ő nem varázsló...
Ő egy pusztán energiából álló élőlény, amely mások szenvedéséből táplálkozik. A teste csak illúzió.
Krumpli vagy Burgonya...
E mellet az a rész mutatja be (fonetikusan) Kréjsz kapitány háttér történetét, mi motiválja, mi is az igazi baja stb...
Ez a törtenet szál fájdalmasan szar!
Konkrét felvételen látja a faszi az esetet. John is faszán levezeti, hogy baleset volt, stb. De mivel a sorozat úgy kívánja, az Űrhajós Krejsz kapitány egy idióta, nem képes ezt felfogni, és ezért megy a bosszú hadjárat. Omg!
Illetve Zhan-nál ott már lehet sejteni, hogy azért nem egy olyan béke pap, mint mutatja magát.
Talán ha nem tekersz bele jobban át jön a sztori :rolleyes:
Nos, pont a 9.rész volt az első aminél nem kellet beletekerni, mert végre volt érdemi cselekmény, dráma, fordulat.
És igen a kék csaj is lazán levágattatta a pilóta egyik csápját!
Rygel személyisége már az első pillanattól átjön. A többiek még fedik kicsit a valódi arcukat. De őket fokozatosabban építi fel a sorozat.
Majd lesz még egy más típusú, de hozzá hasonlóan őszinte karakter, a Nebári Csiána.



Igen, meg jobban öregedik, mint a CGI. Ezért szeretem a régi Alien filmeket is. Vagy a dolog című filmet is. Jók a praktikus efektek.



Mondom, lesz ez jobb is. Itt még csak kisebb kalandok vannak, meg építgetik a karaktereket meg az univerzumot.
Ha ilyen szinvonal lesz legalább mint ez a 9.rész akkor lehet még benne potenciál.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 545
113
Ha ilyen szinvonal lesz legalább mint ez a 9.rész akkor lehet még benne potenciál.

Lesz még ilyen is. De az első éved még építgetős.
Konkrétan az első évad végére fogod megismerni a főbb szereplőket. Most még 3 hiányzik, bele értve az antagonista "főgonoszt" is, aki hát, nem egy Krejsz kapitány, semmilyen szinten ;)

Nos, pont a 9.rész volt az első aminél nem kellet beletekerni, mert végre volt érdemi cselekmény, dráma, fordulat.
És igen a kék csaj is lazán levágattatta a pilóta egyik csápját!

Bizony ám :rolleyes:

Konkrét felvételen látja a faszi az esetet. John is faszán levezeti, hogy baleset volt, stb. De mivel a sorozat úgy kívánja, az Űrhajós Krejsz kapitány egy idióta, nem képes ezt felfogni, és ezért megy a bosszú hadjárat. Omg!

Mondjuk ez a rész pont arról szól, hogy vannak emberek, akik nem tudják elfogadni, ha csak úgy megtörténnek dolgok, vagy ha ők a hibásak. Nekik mindig kell egy külső felelős.... Tudod, hány ilyet ismerek?
Kréjsz kapitány egy jó prototípusa a "mert az O.V." , vagy a mert a Soros típusú fazonoknak.
Ez a rész lényege. Nincs az az ész érv, nincs az a hiteles bizonyíték, amely meggyőzné őt. Hiszen, kell legyen hibás, és az saját maga nem lehet.... De ott az a gyanús idegen, nah, ő volt az! Miatta halt meg a testvérem! by Kréjsz kapitány :cool:
Ez is része a karakter ábrázolásnak, ahogyan Dargo és Sun gondolkodása, Rigel pragmatizmusa vagy Zhan "félek magamtól" helyzetfelismerése.
Szerintem vele kapcsolatban kezded érteni, hogy nem azért nem bánt másokat, mert ő annyira megvilágosult pap, hanem mert a saját lelkivilágától fél ami nagyon nem az, mint amit mutat.
Majd lesz olyan rész, (és ezért kell figyelni) amikor kiderül nála is, hogy valójában miért zárták be. Mégpedig a sajátjai :rolleyes:
Ahogyan Rigel-t és Dargót is lényegében a sajátjai záratták be, nem ok nélkül.
(Bár Dargo nem azért ül, amiért kellene, hanem tök másért. Ennyivel nem lövöm le a poént, szerintem)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 797
57 545
113
Látta valaki a Barbit? Ha nem ne nézz meg! Moziba meg plán pénzt ne adjon érte mert sírva távozik!

Itthon néztem meg. Ipari hulladék XD
Viszont a Barátnőt felveszünk tetszett :)
Jah, és a MEG 2! Imádtam! Haverommal szétröhögtük magunkat rajta, miközben mások izgultak meg hüledeztek.
Nálam eddig az év filmje a MEG 2. De ehhez úgy kell hozzá állni, ahogyan mi tettük. Csak lazán, élvezve, hogy mindig tudják fokozni a hülyeséget :D
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
849
4 721
93
ha már "bogarak" szerepeltek, akkor már inkább ez a jobb szerintem:


Enders's game (Végjáték). Bár a könyvtől egy kicsit elválik (egyszerűsít), de alapjaiban megfelel neki. Kár, hogy a folytatások (Holtak szószólója) már nem "filmesedtek" meg.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
ha már "bogarak" szerepeltek, akkor már inkább ez a jobb szerintem:


Enders's game (Végjáték). Bár a könyvtől egy kicsit elválik (egyszerűsít), de alapjaiban megfelel neki. Kár, hogy a folytatások (Holtak szószólója) már nem "filmesedtek" meg.
Az már legalább minisorozatot érdemelne.
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 720
5 224
113
Fejlesztési ötlet Lynxhez! :)

Új módszert találtak az aknák megtalálására Ukrajnában:
Mivel többségük fémből van a nap nagyon felmelegíti őket (pláne ha nem igazán ássák be őket és ugye az aknaszórók nem szokták) így éjszaka világítanak a hőkamera képén!

mine-glow.jpg



Ha egy harcjármű sofőrjének megfelelően pozicionált és érzékeny hőkamerája van, akkor kiszúrhatja az aknát és kikerülheti azokat. Nem százszázalékos a módszer, de vakon vezetéshez képest azért valami!
A Lynxen van is hőkamera a sofőrnek - ha jól tudom. Minimális igazítással, szoftverrel megoldható lehet hogy jelezze ha aknaszerűséget lát az úton. Pl. pirossal jelzi a képernyőn ha jármű előtt aknára emlékeztető forró pontot lát, esetleg hangjelzést is ad!

Viszonylag olcsón könnyen megvalósítható szoftveres fejlesztés - legrosszabb esetben kell egy plusz hőkamera erre optimalizált látószöggel...

Vagy:

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 156
14 720
113
Ugy gondoltam,hogy Margot Robbie emeli majd egy kicsit a szinvonalát,mert valamilyen szinten mégis csak szép nő,nem olyan,hogy az oroszlán sirva enné,de ha nem,akkor nem fogjuk eröltetni.
Szép nő, és jól hozza a sztereotipikus szőke szupercsajt, de kiemelkedőt még nem láttam tőle.


Viszont valódi történet, José Fernández sztoria alapján új film trailer;