Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 479
10 762
113
Engem továbbra is piszkosul zavar, hogy Napoleon 23(!) éves volt, amikor Toulon ostrománál hírnevet szerzett, 27, amikor Joséphinnel házasságot kötött, és 51 éves, amikor Szent Ilonán meghalt.

Ehhez képest a 49 éves Joaquin Phoenix játsza el, akit bár nagyon bírok, de ehhez a szerephez egyszerűen túl öreg, kb. a Gladiátor helyett / idején kellett volna ezt eljátszania. Inkább Timothée Chalamet kellett volna erre a szerepre...
Hát igen. Mondjuk manapság örülhetünk hogy pl nem Will Smith játsza Napoleont
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nagyon remélem hogy nem baszták el a wokeal az lgbtqi vel meg a blaclivesmatter szarral.
Nagyon szeretem ezt az időszakot, a színészekre sem lehet panasz, kíváncsian várom
Alig várom a Hitler filmet! Az apró kis ember felemelkedik a semmiből, lerombolja fél Európát és végül vereséget szenved az oroszoktól. Mondjuk Napóleon még baszott is rendesen, Hitler már vegán volt, Biden meg vegetatív.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 063
16 246
113
Alig várom a Hitler filmet! Az apró kis ember felemelkedik a semmiből, lerombolja fél Európát és végül vereséget szenved az oroszoktól. Mondjuk Napóleon még baszott is rendesen, Hitler már vegán volt, Biden meg vegetatív.

Azt a filmet, amiben a naív, állatszerető de a háborúban traumatizált vegán művész minden akadályt legyőz és a végén lábai előtt hever egész Europa már megfilmesítettek, és a film hatása a mai napig kimutatható. :D

 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nagyon remélem hogy nem baszták el a wokeal az lgbtqi vel meg a blaclivesmatter szarral.
Nagyon szeretem ezt az időszakot, a színészekre sem lehet panasz, kíváncsian várom
Napoleon egyik legodaadóbb szolgája egy mameluk volt, Roustam.
Csak mondom... :D

Én egyébként az egyik trailerben látható lovasrohamban felbukkanó guidon láttán kicsit szkeptikus lettem.
Az teljesen falsul lett ábrázolva. Valahol a topicban már említettem volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 479
10 762
113
Napoleon egyik legodaadóbb szolgája egy mameluk volt, Roustam.
Csak mondom... :D

Én egyébként az egyik trailerben látható lovasrohamban felbukkanó guidon láttán kicsit szkeptikus lettem.
Az teljesen falsul lett ábrázolva. Valahol a topicban már említettem volt.
Én nem "fehér" filmeket akarok hanem történelmien hű filmeket.
Az sem tetszene ha Di Caprio játszana egy Zulu királyt
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nagyon remélem hogy nem baszták el a wokeal az lgbtqi vel meg a blaclivesmatter szarral.
Nagyon szeretem ezt az időszakot, a színészekre sem lehet panasz, kíváncsian várom
El nem tudom képzelni, hogy lehet Napoleon életéről EGY filmet készíteni úgy, hogy nem egy zanzásított katyvasz lesz...
Túl "sűrű" volt az élete ehhez, bár reménykedem, hogy nem cseszik el.
Viszont sorozatban nagyon jól fel lehetne dolgozni.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 160
14 740
113
El nem tudom képzelni, hogy lehet Napoleon életéről EGY filmet készíteni úgy, hogy nem egy zanzásított katyvasz lesz...
Túl "sűrű" volt az élete ehhez, bár reménykedem, hogy nem cseszik el.
Viszont sorozatban nagyon jól fel lehetne dolgozni.
Mostanában divat az eposzi 3 órás filmek, lehet ez is ilyesmi lesz.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Most nézem éppen, teljesen új film...egész szórakoztató:

Ja és nem az idegenekről szól hanem a gyermeki meggondolatlan bűnökről (Kain és Abel) A címe is beszédes: nincs aki ezektől a lelki terhektől megmentsen és nem is lesz csak te magad ha önmagadnak tudsz megbocsátani.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 810
57 648
113
Most nézem éppen, teljesen új film...egész szórakoztató:

Ja és nem az idegenekről szól hanem a gyermeki meggondolatlan bűnökről (Kain és Abel) A címe is beszédes: nincs aki ezektől a lelki terhektől megmentsen és nem is lesz csak te magad ha önmagadnak tudsz megbocsátani.

Szerintem te nagyon jó hiszemű vagy ezzel a filmmel kapcsolatban :)
Persze izlésről butaság lenne vitatkozni, de azért van egy saját véleményem, mivel az "Alien home invasion" műfajt nagyon szeretem.
Ez a film arról szól, hogy a falu leglelkisérültebb kislányát megtámadja a világegyetem legretardáltabb földönkívüli inváziós flottája.
Az invázió előtt pedig megnézték a Horror akadva 3 című oktatófilmet, a helyes inváziós technikákról.
Miután ennek ellenére sem bírnak el a kislánnyal, így kiegyeznek a film végén egy döntetlenben, élőben megépítik neki a vágyott álom várost, csak ne pusztítson el belőlük többet XD

Persze bele lehet magyarázni azt is, hogy a kislány a saját démonai ellen harcol, és amikor megbékél gyilkos természetével akkor vígan éli az életét, de ez nagyon erőltetett metafóra lenne a látottak alapján.

Azért szerintem nagyon nagy gáz, hogy egy ilyen komolynak szánt filmet végig röhögök :(
Amúgy a Jelek című film volt még hasonlóan rossz élmény, amikor a másik retardált földönkívüli csapat, amelyik vízérzékeny, megtámad egy bolygót amelyen minden vízből van XD
És a végén az egyiket el is verik egy baseball ütővel, meg levizezik :D

Én az ilyen parazita megszállós témában a :
iu


Magyar címén az invázium című filmet ajánlanám. Nah, az tényleg kreatív meg ötletes.

Ha meg otthoni földönkívüli invázió és tényleg félni akarsz akkor pedig a:
iu

Negyedik típusú találkozásokat ajánlom. Az tényleg félelmetes film!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg