Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
Amúgy nézi valaki az Ashoka sorozatot?
Eddig egész jó kis szamurájos életérzés van benne.
Persze van egy két semmit mondó tölteték rész, de 6-ból 3 rész egész jó volt, a másik 3 meg nem volt rossz.
Ez a mai világban egész jó eredmény nálam. :)
iu
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 915
113
Amúgy nézi valaki az Ashoka sorozatot?
Eddig egész jó kis szamurájos életérzés van benne.
Persze van egy két semmit mondó tölteték rész, de 6-ból 3 rész egész jó volt, a másik 3 meg nem volt rossz.
Ez a mai világban egész jó eredmény nálam. :)
iu
A bálnás rész a szuper hiperűr ugrással, nos, tudom, rajzfilmsorozat, ... de ekkora baromságot!

Az azért tetszik benne, hogy ismét minden piszkos és szakadt.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 783
12 659
113
Sziasztok! Tényleg igaz hogy megjelent a Squid Game 2?
Elkezdte valaki? Az első évadot egy seggen ülve néztem végig....
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
Amúgy nézi valaki az Ashoka sorozatot?
Eddig egész jó kis szamurájos életérzés van benne.
Persze van egy két semmit mondó tölteték rész, de 6-ból 3 rész egész jó volt, a másik 3 meg nem volt rossz.
Ez a mai világban egész jó eredmény nálam. :)
iu
Én nézem, mivel a Rebels volt szerintem a legjobb, amit a SW adhatott. Ami nekem nem tetszik benne, hogy Ahsoka-nak sokkal agilisabbnak kellene lennie, meg amikor elkezd egy karddal harcolni, hát.. Thrawnt meg vmi pocakos bácsi játsza. Sabine- nak meg hol van a jet-packje?! Biztos elhagyta, hogy gyengébb legyen.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 919
13 715
113
Első részt megnéztük közösségileg, aztán le is mondtunk róla.

Ha ivóversenyt rendeztünk volna, hogy minden jelenetnél ahol csak állnak és néznek időhúzás miatt, iszunk egy felest... még mindig másnapos lennék.
Na nem mintha a sztori jobb lett volna. Meg kell keresni egy újabb "ízét" amit meg kell fejteni valakinek. (Olyan kurva bonyolult volt, hogy el kellett forgatni egy irányba, hogy illeszkedjen a vonalak.) Utánna másik ízét keresunk, amihez más valaki kell. Stb. Komolyan mondom mintha egy AI írta történet lenne.

És most pedig mindenkit felrobbantok a picsába az önmegsemmisítő rendszeremmel, de előtte fél percig hangosan pittyegek meg villogok, nem éri elfutni!
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Eközben akinél nem számítottam minőségi tartalomra...


még a végén rávesz, hogy befizessek évente 1-2 hónapot és végignézzem a kínálatot.


 
  • Tetszik
Reactions: krisss

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
Én nézem, mivel a Rebels volt szerintem a legjobb, amit a SW adhatott. Ami nekem nem tetszik benne, hogy Ahsoka-nak sokkal agilisabbnak kellene lennie, meg amikor elkezd egy karddal harcolni, hát.. Thrawnt meg vmi pocakos bácsi játsza. Sabine- nak meg hol van a jet-packje?! Biztos elhagyta, hogy gyengébb legyen.
Mondjuk jet-pack nem éppen a legtipikusabb nála. csak a sorozat vége felé szerzet egyet.
Engem sokkal inkább zavart, hogy az elso rész végen a tipikus blaszterjei helyet fénykardot vett elo. Nagyon eroltetet. És a rajzai is sokkal infantilisabbak, mint eredetileg.
Egy új galaxis mellet még az is szembetunó, menyire túl vannak reprezentálva a noi szereplók. StarWars-hoz képest elég szokatlan, bár alapvetoen nem probléma. Viszont már most biztos, hogy Thrawn "aduja" egy boszorkányos zombi-hadsereg lesz. :p
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
Mondjuk jet-pack nem éppen a legtipikusabb nála. csak a sorozat vége felé szerzet egyet.
Engem sokkal inkább zavart, hogy az elso rész végen a tipikus blaszterjei helyet fénykardot vett elo. Nagyon eroltetet. És a rajzai is sokkal infantilisabbak, mint eredetileg.
Egy új galaxis mellet még az is szembetunó, menyire túl vannak reprezentálva a noi szereplók. StarWars-hoz képest elég szokatlan, bár alapvetoen nem probléma. Viszont már most biztos, hogy Thrawn "aduja" egy boszorkányos zombi-hadsereg lesz. :p
Volt neki már korábban is, emlékszem egy részre, amikor egy függőleges lyukban harcoltak a Szellemmel egy birodalmi cirkáló ellen és megtámadták őket a repülő birodalmi rohamosztagosok. Gyors befejezés következett. Azt a “killer instinct-et” hiányolom.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
Ami nekem nem tetszik benne, hogy Ahsoka-nak sokkal agilisabbnak kellene lennie, meg amikor elkezd egy karddal harcolni, hát..
Vegyük úgy, hogy megöregedet :rolleyes:
De ahhoz képest, hogy egy 44 éves színésznő (Rosario Dawson) harcolgat szerintem nem gáz.
Mondjuk a 42 éves Hayden Christensen viszont szemre kifejezetten jól vív. De ő ugye nem csak a Star Wars-okban forgatott kardot, hanem más filmjeiben is előfordult.
Nekem a kardozós jelenetek kifejezetten bejöttek. A 4. és az 5. rész erős ebben.

Na nem mintha a sztori jobb lett volna. Meg kell keresni egy újabb "ízét" amit meg kell fejteni valakinek. (Olyan kurva bonyolult volt, hogy el kellett forgatni egy irányba, hogy illeszkedjen a vonalak.) Utánna másik ízét keresunk, amihez más valaki kell. Stb. Komolyan mondom mintha egy AI írta történet lenne.

És most pedig mindenkit felrobbantok a picsába az önmegsemmisítő rendszeremmel, de előtte fél percig hangosan pittyegek meg villogok, nem éri elfutni!

Azért az SW-ben, legalábbis az élőszereplősben sosem a történet volt az erős. Legalábbis számomra.
Az első kettő része a sorozatnak kifejezetten gyenge, de azért nem szarok.
A harmadik, negyedik és ötödik rész nekem tetszett. A hatodik megint langyos volt nagyon.

Első részt megnéztük közösségileg, aztán le is mondtunk róla.

Ha ivóversenyt rendeztünk volna, hogy minden jelenetnél ahol csak állnak és néznek időhúzás miatt, iszunk egy felest... még mindig másnapos lennék.

Én a mandalórival voltam így. Nem is néztem meg. Az első pár részben nem történt semmi, csak néztek a pusztában, abba is hagytam.
Ebben azért a harmadik résztől beindulnak az események, ott már jobb a tempó.
Sajnos ez a mai sorozatok rákfenéje, hogy húzzák az időt, 8 rész van egy évadban, és előfordul , hogy csak 2 év múlva jön a következő...
Ha bele gondoltok ez nagyon gáz!
Régen simán 12-24 rész volt egy évad, és mindig elkészült a következő évben a folytatás.
Röhejes , hogy 20 éve ez nem okozott gondot, ma meg 8 résszel szúrják ki az ember szemét.
Gyalázatos a mai sorozat készítés, szerintem :mad:
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Sajnos ez a mai sorozatok rákfenéje, hogy húzzák az időt, 8 rész van egy évadban, és előfordul , hogy csak 2 év múlva jön a következő...
Ha bele gondoltok ez nagyon gáz!
Régen simán 12-24 rész volt egy évad, és mindig elkészült a következő évben a folytatás.
Röhejes , hogy 20 éve ez nem okozott gondot, ma meg 8 résszel szúrják ki az ember szemét.
Gyalázatos a mai sorozat készítés, szerintem :mad:

Hádde pont azért húzzák az időt, mert 1 komplett évad történéseit le lehetne adni 1-2 részben, minden más töltelék.
Ha több rész lenne akkor még többet ácsorognának meg sétálnának/beszélnének nagyon lassan.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
Hádde pont azért húzzák az időt, mert 1 komplett évad történéseit le lehetne adni 1-2 részben, minden más töltelék.
Ha több rész lenne akkor még többet ácsorognának meg sétálnának/beszélnének nagyon lassan.

Ez a lényeg!
Ugyanis a régi sorozatok két részből álltak:
1. Volt egy fő szál, ami sokszor évadokon keresztül futott.
2. Voltak az epizódikus történések, amik egy adott részig tartottak.
Azért a legtöbb régi sorozat nem távolba néző bajnokság volt. Voltak ott is gyöngébb részek, de alapvetően kitöltötték a játékidőt.
Van egy olyan érzésem, hogy pl. az Ahsoka sorozat 8 részét, le lehetett volna forgatni 4 részben is.
Igen ám, de egy normális sorozat minimum 12 részes / évad. Havi 1 rész. Magyarán az Ahsoka esetén 3 mai évad adna ki 1 klasszikus sorozat évadot, ha normálisan vágják.
Csak ez a mai "minél kevesebb befektetett energiából minél többet elérni" világban nem divat.
A Farscape pl. 4 évad alatt 88 részes volt! Ez a mai sorozat tempóval 12 évad lenne 480 résszel... :mad:

Szóval jogos a kritikád. Csak hát az ember azt eszi amit elé raknak. Nekem meg van igényem az újra.
Ami pozitívum arra is próbálok figyelni. Nekem tetszik a szamurájos hangulat, tetszenek az igényes jelmezek, pl. Ahsoka tök jól néz ki, szerintem. Tetszik a két gonosz "szith" szerű figura, és nagyon szépen van fényképezve az egész sztori.
Tetszik, hogy sok a kardpárbaj. Tetszik, hogy végre vannak lények a galaxisban, nem üres, mint a legutóbbi filmeknél.
Tetszik, hogy nincsenek túltolva a női karakterek (egyelőre), és, hogy nem balfaszok a férfiak (mint sajnos minden mai műsorban)
Vannak itt pozitívumok is. Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Amúgy az ásóka sorozat követi a könyvet? Vagy valamilyen szinten feldolgozza? Mert akkor egy igen bugyuta unalmas valami lett. Majd egyszerre kiveszem az ncore tk-ból, csak Thrawn miatt. (A könyvben említve sincs Thrawn)
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 301
113
Amúgy az ásóka sorozat követi a könyvet? Vagy valamilyen szinten feldolgozza? Mert akkor egy igen bugyuta unalmas valami lett. Majd egyszerre kiveszem az ncore tk-ból, csak Thrawn miatt. (A könyvben említve sincs Thrawn)
Ha arra a konyvre gondolsz, amire én, akkor teljesen más idoszak - a sorozat már a Birodalom bukása után, egy idoben a Mandaloriannal, játszódik.

Csak Thrawn élje túl, olvasni akarom, hogy mi lesz a Chiss birodalomban a továbbiakban, mert az eddigi 3 könyv csúcs szuper.
Nem hiszem, inkább úgy gondolom, hogy már be fog teljesulni a prófécia a Rebels harmadik évadának a végéról.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 915
113
Vegyük úgy, hogy megöregedet :rolleyes:
De ahhoz képest, hogy egy 44 éves színésznő (Rosario Dawson) harcolgat szerintem nem gáz.
Mondjuk a 42 éves Hayden Christensen viszont szemre kifejezetten jól vív. De ő ugye nem csak a Star Wars-okban forgatott kardot, hanem más filmjeiben is előfordult.
Nekem a kardozós jelenetek kifejezetten bejöttek. A 4. és az 5. rész erős ebben.



Azért az SW-ben, legalábbis az élőszereplősben sosem a történet volt az erős. Legalábbis számomra.
Az első kettő része a sorozatnak kifejezetten gyenge, de azért nem szarok.
A harmadik, negyedik és ötödik rész nekem tetszett. A hatodik megint langyos volt nagyon.



Én a mandalórival voltam így. Nem is néztem meg. Az első pár részben nem történt semmi, csak néztek a pusztában, abba is hagytam.
Ebben azért a harmadik résztől beindulnak az események, ott már jobb a tempó.
Sajnos ez a mai sorozatok rákfenéje, hogy húzzák az időt, 8 rész van egy évadban, és előfordul , hogy csak 2 év múlva jön a következő...
Ha bele gondoltok ez nagyon gáz!
Régen simán 12-24 rész volt egy évad, és mindig elkészült a következő évben a folytatás.
Röhejes , hogy 20 éve ez nem okozott gondot, ma meg 8 résszel szúrják ki az ember szemét.
Gyalázatos a mai sorozat készítés, szerintem :mad:
Én jobban szeretem a max. 10 részt. Nem normális amit régen sorozatnak hívtak! Elmebetegség volt 24+os évadokat csinálni és olyanokat belerakni, mint egy lány kalandja a vadonban a pumával egy részen át. :D

A Ted Lassot pl. azért szerettem, mert fél óra volt, nézhető volt, és minden benne volt, aztááááánnn ... elqurták.

Tehát nálam egy évad, amit nem tudnak 8-10 rész alatt lezárni, totálisan érdektelen. Egyszer véletlenül az Amazon Sticken kikapcsolás után bekapcsolva maradt az Agymenők, és egy éjszaka alatt is csak másfél évad ment le. És akkor még a Lost meg a többi elnyújtott baromságot nem is írom.

Ott az 1883. Tökéletesen be volt lőve mennyiből lesz kerek a történet. Éssssss ... működött!

Szóval, az, hogy vmi csak 6-8-10 rész, még lehet tökéletes. Max. várunk két évet. Annyi sorozat van! Nem lesz egy sorozat attól több, hogy egy éved több tucat részből áll, főleg a forgatókönyvírók egymást követő sztrájkjai mellett.

Az Elit alakulat se lett kisebb a szememben, hogy rövid volt. Amikor viszont a 10 részből elpazarolnak baromságokat hülyeségekre, na az tényleg fájdalmas.

Igazából az Ahsoka nagyon nehéz sorozat, mert egy rajzfilmfigurákból álló, sokak által - pl. a SW rajongó, nem gyerekek vagy gyerekkel rendelkezők körében - korábban nem ismert, könyvekben vagy még ott se látott szereplőkből kell kitölteni egy jól megírt cirka 10 részt úgy, hogy korábban egy hasonló próbálkozás, a minden nem elvakult SW rajongó számára is ismert Obi-Vannak se nagyon sikerült.

Tehát, lehet jó egy sorozat, ha jó a forgatókönyv, a dramaturgia, a casting, és lehet qurva szar, még ha hatalmas hype is előzi meg.