Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 467
8 763
113
tudtok az ókori egyiptomban játszódó mozifilmet ajánlani?

a fáraó, 1966.
kleopátra
ismert.

köszönöm

Egyiptom istenei, 2016
Igaz, nem történelmi, hanem fantázia-film. Ellenben ;):

gods-of-egypt-05-sc-she-dresses-like-a-horus-wtf-watch-the-film-saint-pauly.jpg


... na meg egy rakat olyan bohóckodás, mint a Skorpiókirály és egyéb rajzfilmek.

Ban!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 019
14 113
113
Most végeztem ki. Mintha Jackie Chant keresztezték volna a Harcossal San Francisco helyett Los Angelesben. :)

Minden szokásos "hülyeség" kimaradt.
Felénél tartok, de eddig bejön.

Ja és megnéztük végre a Napóleont is, önnek hála nem moziban! Áll a kritika a filmel szemben, de nem volt annyira szörnyű. ( persze a jo sem ilyen) A Joaquin Phoenix nagyon rossz választás lett, főleg az elején amikor a 18 éves tisztet kellett volna hoznia, unott öregemberként, a hangja is fájdalmasan gyenge volt. Azt gondolnám a Napóleon egy karizmatikus (nem kifejezetten szèp) jó orgánumú figura lehetett. (Kb mint Orbán :) ) Nagy kihagyott ziccer, hogy pont a valós életkor különbséget nem mutatták be..
A csata jelentekhez nem értek de a pár lifegő (gumi?) bayonett kicsit gáz volt. Ja, meg legalább a csata jeleneteknél lehetett volna Francia vezényszavak, mert így kicsit hülyén vette ki magát a dolog amikor az Angolokkal megütköztek, azt minket oldal angolul kiabált. Nem szeretem a Francia nyelvet túlzottan, de sokat hozzá tett volna a hangulathoz ha alkalmasint használják.
Az Egyiptomi jelenet egy WFT! A néger tisztet nem is számítva.

Nekem úgy tűnik az Ridley Scott meg pár hasonló legacy rendező mára csak egy túl èrtékelt név, sikeresen rombolja a saját örökségét. Láthattuk az Alien Prométeusznál is. Talán annyira elbizakodottak a saját viziojukban, meg lehet nincs aki nemet mondjon a sok hülye ötletükre, és ez lessz az eredmény, egy lèlektelen katyvasz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 513
55 819
113
Az eddigi legbénább katonás harci jelenet amit valaha láttam !



Na egy kis fórdítóval kivettem egy hsz ami régen nekem is feltűnt

1. Az összes katona csak áll és nem lő semmit. A fenébe, általában nem is céloznak az idegenekre. Nincsenek torkolatvillanások, kivéve néhány tüzért a harckocsikon. 2. A tankok fegyvereiket a levegőbe irányítják, mintha parádén lennének. És alig lőnek. OKÉRT VAN Fegyverük! 3. Pár helikopter csak ok nélkül repül a csatatéren. Amennyire meg tudom ítélni, úgy tűnik, nincs ajtólövészük. Nincs ok arra, hogy egy szállítóhelikopter csak úgy repüljön körbe olyan közel a talajhoz az ellenség előtt. 4. A csatatéren egy csomó dzsip, amin gépfegyver közlekedik. Úgy tűnik, hogy mozgásukban nincs semmiféle minta vagy irány, csak a fegyverek fele tűnik fel, és néhányan láthatóan halott vezetőkkel közlekednek. Némelyikük az ellenség felé megy, mások pedig el. Miért autóznak? Hova mennek? Csak ember az MG-k és használja a terepjárókat fedezékül! 5. Ez az 1950-es évek. Léteznek sugárhajtású vadászgépek. Miért nem tesznek kísérletet az idegen ufó megtámadására? 6. A ravasz és a tárkioldó különböző gombok a fegyveren. Jack Black közlegénynek nem kellett volna kiesnie. 7. Ebben az egész jelenetben az idegenek annyit tesznek, hogy ott állnak és lövöldöznek. Nem takarodnak, nem mozdulnak, csak állnak. És csak egy hal meg. Bár az igazat megvallva senki sem lőtt rájuk...

iu
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113

Lássuk a Netflix ezt is el tudja-e baszni és csináltatni belőle valami woke szart.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 626
9 021
113
Sztalker: A bizalom ára
Aki szerette a csernobili "Zóna" világát, annak szerintem tetszeni fog. Kis költségvetésű, független film, ami egyes jeleneteknél látszik is, de nem zavaró módon. Beállítható automatikus magyar felirat is, ami egész tűrhető.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 513
55 819
113
Jó pofa svéd UFO-s film. Kicsit többről is szól:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 246
67 214
113
És a húgyagyú amcsi közönség "tesztvetítéses" meg felméréses ingerküszöbét ne is említsük....
Ehhez lövik be a mai filmeket, ezért ilyen ostobák!
Ez a 2000's évektől annyira így volt, hogy sok esetben más befejezése volt az amerikai filmnek, meg a világ többi részén forgalmazottnak!
Aztán ők akadtak ki azon, hogy a kínaiak is elkezdték ezt csinálni csak más megfontolásból XD
Ma meg olyan fillér baszás van, hogy nem forgatnak két külön befejezést, mindenki az amcsit kapja, azt ossza be magának :mad:
A fillérbaszásról annyit, hogy részt vettem az elmúlt időkben pár amerikai/svéd film díszletének a kivitelezésében. Annak ellenére, hogy @SilvioD és @pöcshuszár és más gdp imádók a gdp imádott fikciója miatt helyénvalónak tartanák, hogy ez megy, annak ellenére, hogy megélhetést nyújtana nekem, én bizony fejben eljutottam oda hogy betiltanám a faszba. Egy-egy kisebb erdő pusztul el egy-egy stúdió vagy kihelyezett díszlethez. Tizen-huszonfős építészgárdák hónapos munkaja egy-egy ilyen, van, hogy EGYETLEN forgatási napra. De az átlag is 2-3 nap. A legutóbbi bontásának az esetében amit a fő kivitelezőcég el nagyteherautózott, majd amire nem tartott igényt a csapat kiválogatott és rengeteg anyagot kimentett, azután is maradt 10 konténer instant hulladék. Ennek egy része veszélyes hulladék minősítésű. És ez még a szerencsés eset, mert a. van, hogy nincs idő a szelektálásra annyira rövid a határidő mert a stúdiót kiadták a következő produkciónak, b. a produkció kiköti a szerződésben, hogy egy fogpiszkáló sem újrahasznosítható, mindent szemétre kell baszni.

És ezek verik fel az építőanyag árát, mert leszarják az árát, te meg nem tudsz venni mert ennyiért nem akarsz venni. És mit csinálnak belőle? Szar filmeket! @weasel007 -et kiakasztottam ebben a topikban a Halálos Kitérő általam akkor megnézett aktuálisan utolsó részével, még egy öncélúan brutálisan szórakoztató belterjes kannibál mutáns filmet is sikerült multikulti buzeránsos filmmé ideologizálniuk.

De maga a szar filmség nem csak a nyomorék ideológia és nem csak a tehetségtelen írógárdák és stábok hibája, hanem az üresfejű amerikai alapvetésként megmutatkozó lényegük, a fantáziátlan szánalmasság.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 991
19 334
113
A fillérbaszásról annyit, hogy részt vettem az elmúlt időkben pár amerikai/svéd film díszletének a kivitelezésében. Annak ellenére, hogy @SilvioD és @pöcshuszár és más gdp imádók a gdp imádott fikciója miatt helyénvalónak tartanák, hogy ez megy, annak ellenére, hogy megélhetést nyújtana nekem, én bizony fejben eljutottam oda hogy betiltanám a faszba. Egy-egy kisebb erdő pusztul el egy-egy stúdió vagy kihelyezett díszlethez. Tizen-huszonfős építészgárdák hónapos munkaja egy-egy ilyen, van, hogy EGYETLEN forgatási napra. De az átlag is 2-3 nap. A legutóbbi bontásának az esetében amit a fő kivitelezőcég el nagyteherautózott, majd amire nem tartott igényt a csapat kiválogatott és rengeteg anyagot kimentett, azután is maradt 10 konténer instant hulladék. Ennek egy része veszélyes hulladék minősítésű. És ez még a szerencsés eset, mert a. van, hogy nincs idő a szelektálásra annyira rövid a határidő mert a stúdiót kiadták a következő produkciónak, b. a produkció kiköti a szerződésben, hogy egy fogpiszkáló sem újrahasznosítható, mindent szemétre kell baszni.

És ezek verik fel az építőanyag árát, mert leszarják az árát, te meg nem tudsz venni mert ennyiért nem akarsz venni. És mit csinálnak belőle? Szar filmeket! @weasel007 -et kiakasztottam ebben a topikban a Halálos Kitérő általam akkor megnézett aktuálisan utolsó részével, még egy öncélúan brutálisan szórakoztató belterjes kannibál mutáns filmet is sikerült multikulti buzeránsos filmmé ideologizálniuk.

De maga a szar filmség nem csak a nyomorék ideológia és nem csak a tehetségtelen írógárdák és stábok hibája, hanem az üresfejű amerikai alapvetésként megmutatkozó lényegük, a fantáziátlan szánalmasság.
Anno 1945-ben Hitlerék propaganda filmet forgattak a teutonok és oroszok régi háborújáról, a téli jelenethez 100 vagon sóval szórták be a földet, amit pár kilométerrel odébb életükkel védtek a német bakák...


A filmes pazarlások eszméletlenek, de közben ha a bankban beteszem a pénzem egy befektetésbe amíg nem kell likviden, kiszámolja valami zseniális konstanssal szorzó képlet, hogy az életmódom (még csak nem is elköltött pénz!) mekkora nagy karbonlábnyom volt a részemről, és ezzel próbál lelkifurkázni (sic!).

Ezzel együtt pénz kell, de nem kell a képmutatás a környezetvédelemről, miközben akik osztják azt észt, azok magángéppel furikáznak és falvakat építenek fel, hogy felrobbantsák egy 3 perces jelentben, vagy cgire annyi áramot használnak el ennek leanimálására, amivel Zelenszkij lelézerezhetné Putyint a térképről.

És igen, a kontent egyre szarabb. Nézdd meg a "The Fence" c. filmet inkább. Hátha az tetszeni fog. nem hibátlan, de legalább hangulatos. És szerintem nem sok szemetet csináltak a forgatásával. https://www.imdb.com/title/tt15253488/
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113

Woody Allen - Szerelem és halál​

Napóleon csapatai Moszkva alatt állnak, ám ekkor a leggyámoltalanabb orosz ifjú, a nyápic és nyúlszívű Borisz Grusenko hősiesen a császár életére tör. Woody Allen fergeteges komédiájában ezúttal Tolsztoj és Dosztojevszkij életművéről szedi le a keresztvizet, miközben bődületes bölcsességekkel leszünk gazdagabbak, úgymint életről és halálról, szerelemről és háborúról, no és a mélységesen mély orosz lélekről.

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby