Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 133
83 664
113
Ha tényleg olyan szar filmet akarsz nézni ahol 50 kg-os nők szétcsapnak 100 kg-os pasikat, akkor ott van pl. a Columbiana című film, ami valami irtózatosan nagy szar! (Vagy a "hercegnő" című film, ami olyan szinten túl van tolva, hogy már szórakoztató)
Ez a sorozat viszont teljesen hiteles volt ebből a szempontból, szerintem.
Ugyanaz játszik benne, aki ebben is. :D

Taylort Sheridan filmjeit, sorozatait általában a sztori miatt nézem meg. Szerintem, remekműveket csinál.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 514
55 815
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 719
14 777
113
Palmetto (1998)



Először még moziban láttam, már ott is megfogott, mert van neki egy sajátos atmoszférája.
Most kijött HD-ben is, úgyhogy többedjére is megnéztem.

Nem egy pörgős film, de az atmoszférája továbbra is működik.

8/10

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 719
14 777
113
Bombaklón - Repli-Kate (2002)


Ezt sem először néztem meg. Jópofa kis vígjáték, nem szuperpörgős, de üresjárat nélküli.


8/10

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 719
14 777
113
Játssz a túlélésért! - Surviving the Game (1994)

Továbbra is az egyik legjobb film a témában, nem kopott rajta az idő, aszinkronja is rendben van.


8/10



Amúgy ebben az időszakban Ice-T-nak volt több jó filmje is, kár hogy nem futott be nagyobb karriert.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 719
14 777
113
Ki nevel a végén - Anger Management (2003)


Nem különösebben kedvelem - bár elismerem - Nicholsont, Adam Sandlert meg még annyira sem, de ezt megnéztem, és nem bántam meg.

Nem ez lesz a kedvenc vígjátékom, és pár helyen erőltetett, de többször is jót nevettem rajta.


7/10
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 909
27 653
113
https://www.sorozatjunkie.hu/2024/02/01/hircsutortok-hijack-2-evad/

  • Sorozatberendelés: The Kollective – olasz/nemzetközi koprodukció, 6 rész, készítő: Leonardo Fasoli és Maddalena Ravagli, újságírós thriller az álhírekről, a demokratikus EU-t ért támadásokról és a sajtószabadságról, mindez romantikus történetbe tekerve Budapesttől és Szentpétervártól egészen Londonig. A középpontban a Bellingcat polgári újságírói csoport fiatal tagja van, aki nyomozásba kezd, amikor egy társa repülője rejtélyes módon lezuhan, és hamarosan egy globális álhír, korrupciós, kémes, gyilkosságos hálóban találja magát, egy újféle hidegháborúban. És rájön, hogy minden szál Putyin oroszországi ismételt felemelkedéséhez vezet. (Ez mér a korábbi leírásban volt, most annyit kaptunk még, hogy a csapat egy tragédia hatására a kormányzati hazugságok és korrupció hálójába gabalyodik, és veszélyes nemzetközi nyomozások révén felfedik szakadár kormányok üzelmeit, valamint annak az emberéletekben mérhető árát, hogy mennyibe kerül az igazság.)

Újra meg újra ellenőriznem kell az évszámot, mert ismét kicsit NDK fílingem lett.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 472
25 309
113
"Háborús konfliktus tör ki a Földön. A Nemzetközi Űrállomás fedélzetén, az amerikai és orosz űrhajósok parancsot kapnak a földről: vegyék át az állomás irányítását bármilyen szükséges eszközzel."
I.S.S. 2024 online

 
  • Hűha
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 019
14 111
113
Csak pár kötetet olvastam a Warhammer világból, azokat is inkább az újabb korszakokból, pl. Eisenhorn sorozat. De ebben az univerzumban aztán van minden. Sci-fi, űrutazás, mágia, papok, robotok, istenek, titánok, gén módosított emberek, túlvilági őrdogfajzatok, kardozás, szinesbőrűek, boszorkányok stb stb. Szóval itt aztán bármi belefér.
Talán egy valami ami állandó minden kötetben, és ez lehet akár a dolog magva, az a kegyetlen gyilkolászás, harcok, vères brutalitások. De aligha hiszem, hogy egy mainstream sorozat nagyon véres lenne. Az epikus űrhajós vagy Földi csatajelenetek pedig garancia a masszív CGI-ra. Nem véletlen, hogy eddig nem nyúltak filmesek a Warhammerhez. Hollywood jelen produktumait figyelve én nem tekintenék nagy reményekkel a sorozatra. Aztán remélem rámcáfolnak.
Henry meg "csak" egy szinész, a Witchert se tudta megóvni.

...

Közben kijött a Halo S2. Ugye ez is Game adaptáció es hát elég gyenge. Viszont úgy nézem maradt a stáb Magyarországon a vége főcím alapján. Az első szezonban lehetett szpottolni 4es metrót meg a Millenárist és néhány Komondort is. Sok statiszta meg mellékszereplő is Magyar, Szóval kivancsisagból elnézegetem, más most nagyon úgy sincs.
Screenshot-2022-05-13-06-19-56.png

Screenshot-2022-05-12-21-31-06.png
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and Loken

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Csak pár kötetet olvastam a Warhammer világból, azokat is inkább az újabb korszakokból, pl. Eisenhorn sorozat. De ebben az univerzumban aztán van minden. Sci-fi, űrutazás, mágia, papok, robotok, istenek, titánok, gén módosított emberek, túlvilági őrdogfajzatok, kardozás, szinesbőrűek, boszorkányok stb stb. Szóval itt aztán bármi belefér.
Talán egy valami ami állandó minden kötetben, és ez lehet akár a dolog magva, az a kegyetlen gyilkolászás, harcok, vères brutalitások. De aligha hiszem, hogy egy mainstream sorozat nagyon véres lenne. Az epikus űrhajós vagy Földi csatajelenetek pedig garancia a masszív CGI-ra. Nem véletlen, hogy eddig nem nyúltak filmesek a Warhammerhez. Hollywood jelen produktumait figyelve én nem tekintenék nagy reményekkel a sorozatra. Aztán remélem rámcáfolnak.
Henry meg "csak" egy szinész, a Witchert se tudta megóvni.

...

Közben kijött a Halo S2. Ugye ez is Game adaptáció es hát elég gyenge. Viszont úgy nézem maradt a stáb Magyarországon a vége főcím alapján. Az első szezonban lehetett szpottolni 4es metrót meg a Millenárist és néhány Komondort is. Sok statiszta meg mellékszereplő is Magyar, Szóval kivancsisagból elnézegetem, más most nagyon úgy sincs.
Screenshot-2022-05-13-06-19-56.png

Screenshot-2022-05-12-21-31-06.png
Én nagy rajongója vagyok a W40K univerzumnak, ezért baromira tartok a megfilmesítéstől. Nem igazán kompatibilis a mostani hálivúdi irányzattal...
Tippre valami Eisenhorn-szerű nyomozós-inkvizítoros sztori lehetséges, mert abban nem szükséges bemutatni a teljesen elborult beteg világot és nem baj, ha nem fröcsög a vér. Cavil nagy rajongó és itt producer lesz, szóval van remény. Álítólag a Witchert is azért hagyta ott, mert nem tetszett neki, amit csináltak belőle. A jogtulaj Games Workshop elég fura. Szerintem ők az igazi kerékkötői a filmesítésnek. A StarCraft is eredetileg egy W40K játék akart lenni, de összebalhéztak a Blizzardal, de már sok meló benne volt, ezért átalakították "starcraftosra", hogy a GW ne perelhessen a jogdíjakért.
A könyvek valami szörnyűek amúgy. Én nem vagyok egy nagyon cizellált elme irodalmilag, de nekem Az űrgárdista az egyetlen, ami tetszett. Biztos van egy-két jó regény, de én nem találkoztam velük, pedig próbálkoztam serényen.
Mit nem adnék, ha csak fele olyan jók lennének a könyvek, mint Marko Kloos, John Scalzi vagy John Campbell military sci-fi regényei... Potenciál van benne.

A HALO második évada nézhető? Érdemes rá időt szánni?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 019
14 111
113
Én nagy rajongója vagyok a W40K univerzumnak, ezért baromira tartok a megfilmesítéstől. Nem igazán kompatibilis a mostani hálivúdi irányzattal...
A fentiek miatt, ha valamibe akkor a Warhammerbe belefér minden a vázoltak miatt. Vannak benne fekete bőrűek, badass csajok is.
Tippre valami Eisenhorn-szerű nyomozós-inkvizítoros sztori lehetséges, mert abban nem szükséges bemutatni a teljesen elborult beteg világot és nem baj, ha nem fröcsög a vér. Cavil nagy rajongó és itt producer lesz, szóval van remény.
Ja, hogy producer is lessz! Akkor azért több beleszolása lehet majd.
Az ötletet adnám, bár az Eisenhorn részekben nem találkozni az ikonikus űrgárdistákkal, azokat meg aligha fogják kihagyni.
Amikor megjelent hír a készülő projektről el is kezdtem olvasni a birodalom korábbi időszakáról szóló könyveket, a Hórusz felemelkedésével kezdve, hogy jobban képbe kerüljek a világgal, mert az Eisenhorn bár jó, sok alap dologról nem tud meg semmit az ember.
Álítólag a Witchert is azért hagyta ott, mert nem tetszett neki, amit csináltak belőle. A jogtulaj Games Workshop elég fura. Szerintem ők az igazi kerékkötői a filmesítésnek. A StarCraft is eredetileg egy W40K játék akart lenni, de összebalhéztak a Blizzardal, de már sok meló benne volt, ezért átalakították "starcraftosra", hogy a GW ne perelhessen a jogdíjakért.
A könyvek valami szörnyűek amúgy. Én nem vagyok egy nagyon cizellált elme irodalmilag, de nekem Az űrgárdista az egyetlen, ami tetszett. Biztos van egy-két jó regény, de én nem találkoztam velük, pedig próbálkoztam serényen.
Mit nem adnék, ha csak fele olyan jók lennének a könyvek, mint Marko Kloos, John Scalzi vagy John Campbell military sci-fi regényei... Potenciál van benne.
A Scalzinak azt hallottam megfilmesitik a vörösingesek könyvét. Értem miért azt választják, de nekem annyira nem tetszett. Abnett Dan könyveit olvasom az meg van annyira jó mint Kloos, sőt!
A HALO második évada nézhető? Érdemes rá időt szánni?
Felejthető, én is csak a Magyar vonatkozás miatt nézem, meg nagyon nincs más.