Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 997
93
Előre bocsátom, nem láttam még a filmet, de meg fogom nézni.
Egyszerűen zseniális ahogyan a kormányoldal kihasználja az ellenzéki média oldal primitíven egyszerű zsigeri reakcióit, komolyan szellemileg nem fejlettebb a vezérkaruk mint egy cápa. Valami mozog, be kell cserkészni, bele kell harapni! Ennyi.
Milyen film készült el teljesen mindegy hány forintért, 60 nappal a választási kampány időszak előtt?
Egy a legbelső nemzettudatot legérzékenyebben megérintő témában, nagy látványelemekkel, impozáns megjelenítésben.
Jó a film? Nem tudom, remélem, meg fogom nézni(mint írtam az elején.)
Rossz a film? Teljesen mindegy, az a fontos, hogy a baloldali média zsigerből széttépje, gyalázza, és lehetőleg sok normális, politikailag nem feltétlen aktív ember (szavazó) lelki világát háborítsa fel.
Nincs annál zseniálisabb, mikor a baloldal mozgósítja a jobboldali szavazókat!
Jelzem már van fogalt jegyünk. Az "elkúrtuk" is jó volt.
Tegnap este megnéztem!
Kétségtelen tény, megtanultak Magyarországon filmet csinálni.
A film igyekszik visszaadni az akkori Pest, és Buda valós hangulatát, nincs misztifikálva a környezet, a szép és kevésbé szép épületek között, ahol sár van ott sár van és lószar. Vannak lepusztult mellékutcák, és sötét sikátorok. Nem a Lánchídon vonultak, mint oly sok képen és filmben, lévén hogy még nem volt kész, és látszik is a félkész híd a háttérben.
A szereplők sincsenek heroizálva, vagy főgonosznak beállítva. Hétköznapi emberek, jó kedvüek,csapodárok, nőbolondok stb, mint mi mindannyian.
A díszletek igényesek, a kosztümök igényes munkák, nem gagyi utánzatok (Az osztrák Sissy sorozatban a Battyhany gróf a film szerint 8 évet húzott le egy gagyi attilában).
A legnagyobb erőszakkal sem lehetett volna kitölteni a két órát csak a 12 ponttal, és a vonulással, kellett bele a megfelelő mennyiségű akciójelenetet tartalmazó mellékszál, minden ilyen film tartalmaz ilyen vonalat, ha az alapcselekmény maga nem elég heroikus, vagy tragikus.
Ritmusa, vágási sebessége, megfelel a mai kívánalmaknak,
A zene nem zavaró, segít hogy a néző végig egy kicsit,- de csak éppen annyira hogy ne legyen zavaró-, emelkedett hangulatot érezzen végig.
A film nem emel be elfogadhatatlan idegen elemeket.
Ezt a filmet sok évig a többi klasszikussal egy sorban be lehet mutatni.

Ps: Rengeteg külföldi, saját országuk történelmi eseményét merörökíteni akaró, azt teljesen egyoldalúan, torzítva, gyenge minőségben előállított filmet láttam már. Ezen a filmen nincs semmi szégyellni való. A maga kategóriájában ez egy teljesen elfogadható jó film volt.
A film egésze alatt egyszer sem éreztem hogy unatkoznék, vagy nem kötne le.
Egy gondolat merült csak fel bennem, de ez már valószínuleg HTKA fertőzés:
A Farkas kezében látható, valószínüleg elöltöltős Colt pisztoly. Történelmileg nem lehetetlen, mert 1847-ben kezdték a gyártását, csak kicsit valószínütlennek éreztem, hogy akkor már Magyarországon használták.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 515
113
Tegnap este megnéztem!
Kétségtelen tény, megtanultak Magyarországon filmet csinálni.
A film igyekszik visszaadni az akkori Pest, és Buda valós hangulatát, nincs misztifikálva a környezet, a szép és kevésbé szép épületek között, ahol sár van ott sár van és lószar. Vannak lepusztult mellékutcák, és sötét sikátorok. Nem a Lánchídon vonultak, mint oly sok képen és filmben, lévén hogy még nem volt kész, és látszik is a félkész híd a háttérben.
A szereplők sincsenek heroizálva, vagy főgonosznak beállítva. Hétköznapi emberek, jó kedvüek,csapodárok, nőbolondok stb, mint mi mindannyian.
A díszletek igényesek, a kosztümök igényes munkák, nem gagyi utánzatok (Az osztrák Sissy sorozatban a Battyhany gróf a film szerint 8 évet húzott le egy gagyi attilában).
A legnagyobb erőszakkal sem lehetett volna kitölteni a két órát csak a 12 ponttal, és a vonulással, kellett bele a megfelelő mennyiségű akciójelenetet tartalmazó mellékszál, minden ilyen film tartalmaz ilyen vonalat, ha az alapcselekmény maga nem elég heroikus, vagy tragikus.
Ritmusa, vágási sebessége, megfelel a mai kívánalmaknak,
A zene nem zavaró, segít hogy a néző végig egy kicsit,- de csak éppen annyira hogy ne legyen zavaró-, emelkedett hangulatot érezzen végig.
A film nem emel be elfogadhatatlan idegen elemeket.
Ezt a filmet sok évig a többi klasszikussal egy sorban be lehet mutatni.

Ps: Rengeteg külföldi, saját országuk történelmi eseményét merörökíteni akaró, azt teljesen egyoldalúan, torzítva, gyenge minőségben előállított filmet láttam már. Ezen a filmen nincs semmi szégyellni való. A maga kategóriájában ez egy teljesen elfogadható jó film volt.
A film egésze alatt egyszer sem éreztem hogy unatkoznék, vagy nem kötne le.
Egy gondolat merült csak fel bennem, de ez már valószínuleg HTKA fertőzés:
A Farkas kezében látható, valószínüleg elöltöltős Colt pisztoly. Történelmileg nem lehetetlen, mert 1847-ben kezdték a gyártását, csak kicsit valószínütlennek éreztem, hogy akkor már Magyarországon használták.
1847-ben a Colt Walker-t csináltak, de annak az elején a cső alatti rész nem ilyen. 1848-ban a Colt Dragon eleje már ilyen, de szögletes (8 szög) verziót nem láttam belőle. Inkább 1849-es Colt-nak néztem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
Tegnap este megnéztem!
Kétségtelen tény, megtanultak Magyarországon filmet csinálni.
A film igyekszik visszaadni az akkori Pest, és Buda valós hangulatát, nincs misztifikálva a környezet, a szép és kevésbé szép épületek között, ahol sár van ott sár van és lószar. Vannak lepusztult mellékutcák, és sötét sikátorok. Nem a Lánchídon vonultak, mint oly sok képen és filmben, lévén hogy még nem volt kész, és látszik is a félkész híd a háttérben.
A szereplők sincsenek heroizálva, vagy főgonosznak beállítva. Hétköznapi emberek, jó kedvüek,csapodárok, nőbolondok stb, mint mi mindannyian.
A díszletek igényesek, a kosztümök igényes munkák, nem gagyi utánzatok (Az osztrák Sissy sorozatban a Battyhany gróf a film szerint 8 évet húzott le egy gagyi attilában).
A legnagyobb erőszakkal sem lehetett volna kitölteni a két órát csak a 12 ponttal, és a vonulással, kellett bele a megfelelő mennyiségű akciójelenetet tartalmazó mellékszál, minden ilyen film tartalmaz ilyen vonalat, ha az alapcselekmény maga nem elég heroikus, vagy tragikus.
Ritmusa, vágási sebessége, megfelel a mai kívánalmaknak,
A zene nem zavaró, segít hogy a néző végig egy kicsit,- de csak éppen annyira hogy ne legyen zavaró-, emelkedett hangulatot érezzen végig.
A film nem emel be elfogadhatatlan idegen elemeket.
Ezt a filmet sok évig a többi klasszikussal egy sorban be lehet mutatni.

Ps: Rengeteg külföldi, saját országuk történelmi eseményét merörökíteni akaró, azt teljesen egyoldalúan, torzítva, gyenge minőségben előállított filmet láttam már. Ezen a filmen nincs semmi szégyellni való. A maga kategóriájában ez egy teljesen elfogadható jó film volt.
A film egésze alatt egyszer sem éreztem hogy unatkoznék, vagy nem kötne le.
Egy gondolat merült csak fel bennem, de ez már valószínuleg HTKA fertőzés:
A Farkas kezében látható, valószínüleg elöltöltős Colt pisztoly. Történelmileg nem lehetetlen, mert 1847-ben kezdték a gyártását, csak kicsit valószínütlennek éreztem, hogy akkor már Magyarországon használták.
Egyébként, nekem tök örvendetes, hogy ezt írtad, mert zsigerből fikázzák a filmet ellenzéki oldalról, médiától függetlenül, és a tiéd az első olyan kritika amit a filmről olvastam - balról és jobbról ismerősöktől -, ahol egy pillanatig sem Rákayznak, csak leírják, hogy tetszett. Mint tény.

Szerintem, nézhető volt az Elkurtuk, a Hadik inkább a családnak tetszett, amellett, hogy nekem leginkább Noir alakítása jött be, Szabó pl. nem.

A "Szemmel versz" filmet sajnos nem láttam, de április 3án rajta lesz a Netflixen.

A nemrég bemutatott filmek közül nekem amúgy eddig Blokád jött be. Az kapta a legkevesebb reklámot, de szerintem az a legerősebb mind közül. Színészileg, történetileg és megvalósításban is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 040
113
Az elsőrészt két hete néztem meg,de már el is felejtettem,annyira semmilyen volt számomra.

Tudom, hogy van egy kultusza a Dűnének...de nekem valahogy nem jön át.

Ezzel amúgy ketten vagyunk akkor már. Én sem estem hanyat ezektől a filmektől.
Gyakorlatilag egy epikus zenére történő távolba néző bajnokság az egész.
Meg tele van logikai hibákkal főleg az eszközök terén. Meg a Zendayát se szeretem. Taszít XD
De sokan szeretik, szóval nekik érdekes lehet ez a Retroschock kritika.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
Az elsőrészt két hete néztem meg,de már el is felejtettem,annyira semmilyen volt számomra.

Tudom, hogy van egy kultusza a Dűnének...de nekem valahogy nem jön át.

ui: a könyvet nem olvastam, gondolom az sokkal jobb.
A könyv teremtette meg a mítoszt, szerintem érdemes neki egy próbát adni.
Én sem értettem, hogy vajon miért tartják főleg az első könyvet a műfaj egyik mesterművének, de a mű elolvasása után teljesen érthető lett.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 042
10 852
113
Tegnap "elővettem"(beyond endless skyline) a számomra talán valaha készült legjobb filmet.

Azon kevés 3 órás filmek egyike,ahol a 3 óra egy villanásnak tűnik,úgy elrepül, mert annyira jó.. Már gyerekkorban is nagyhatást gyakorolt rám, olyan film,amitől több leszel, mert a benne levő karakterektől tanulni lehet, illetve példaképek. Nagyon más világ volt akkor,ma már nem készülnek ilyen filmek,pedig nem volt olyan rég...1997. Armand Assante a legnagyobb király!

 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 042
10 852
113
Ezt pedig ajánlom mindenkinek, aki szereti a jó szinészi játékot és a lebilincselő atmoszférát. Titkos favorit, 2-3 éve futottam bele valamelyik tv csatornán és teljesen beszippant. Ledöbbentem,hogy tv-ben adnak még ilyen gyöngyszemeket! Vetekszik az Odüsszeiával!
Werner Herzog&Klaus Kinski a titánok!

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 042
10 852
113
Ezt pedig ajánlom mindenkinek, aki szereti a jó szinészi játékot és a lebilincselő atmoszférát. Titkos favorit, 2-3 éve futottam bele valamelyik tv csatornán és teljesen beszippant. Ledöbbentem,hogy tv-ben adnak még ilyen gyöngyszemeket! Vetekszik az Odüsszeiával!
Werner Herzog&Klaus Kinski a titánok!

Sajnos a linkelt yt videóban nincs hang és a felbontásnak sincs köze a HD-hoz. Bocsánat!

(Szarul minek töltik fel ? Nem értem, na Mind1.)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Tegnap "elővettem"(beyond endless skyline) a számomra talán valaha készült legjobb filmet.
Itt melyik filmre gondolsz mert erre a címre nincs találat. Beyond skyline-ra dob valami középszerű valamit

Sajnos a linkelt yt videóban nincs hang és a felbontásnak sincs köze a HD-hoz. Bocsánat!

(Szarul minek töltik fel ? Nem értem, na Mind1.)
Régebbi feltölteseknél előfordul, hogy jogdíjas a zene alatta amit később talált meg a YT algoritmus és blokkolhatja a hangsávot.
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Valaki látta már a filmet valóban? Mert Facebookon is csak az epe hányás jön velem szembe mindenegyes hír alatt, poszt alatt, ismerős által megosztott cikkek alatt amiben erről van szó. :confused:

Gondolkozok rajta, hogy megkéne nézni mert ha ennyire beleálltak szar film már nem lehet. :)

Remélem Hermann Róbert neve nem ismetlen

" A tudós szerint szemmel láthatóan nem volt történész szakértője a filmnek, a stáblistát átolvasva legalábbis egyetlen történész neve sem bukkan fel ilyen minőségben. (Saját magát felfedezte a „Külön köszönet” rovatban, ami talán egy néhány éve Rákay Philippel lefolytatott beszélgetés következménye.) Ez pedig nagyon kínos, egy hatmilliárd forintos film büdzséjébe bele kellett volna férnie…

Hiszen akkor nem kerültek volna bele a moziba olyan blődségek, mint például az, hogy az osztrák lovas katonák gyalogsági egyenruhában nyargalnak… Vagy egy még szembetűnőbb sületlenség: az osztrák katona igazoltatja Petőfiéket, jóllehet 1848-ban még nem létezett személyi azonosító okmány! "

 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 040
113
Remélem Hermann Róbert neve nem ismetlen

" A tudós szerint szemmel láthatóan nem volt történész szakértője a filmnek, a stáblistát átolvasva legalábbis egyetlen történész neve sem bukkan fel ilyen minőségben. (Saját magát felfedezte a „Külön köszönet” rovatban, ami talán egy néhány éve Rákay Philippel lefolytatott beszélgetés következménye.) Ez pedig nagyon kínos, egy hatmilliárd forintos film büdzséjébe bele kellett volna férnie…

Hiszen akkor nem kerültek volna bele a moziba olyan blődségek, mint például az, hogy az osztrák lovas katonák gyalogsági egyenruhában nyargalnak… Vagy egy még szembetűnőbb sületlenség: az osztrák katona igazoltatja Petőfiéket, jóllehet 1848-ban még nem létezett személyi azonosító okmány! "

Nem láttam a filmet, amúgy nem is érdekel, de ez az okoskodás amit a csávó ír nettó szarrágás.
Nem nagyon emlékszem olyan történelmi drámára, amelyben ne lettek volna hasonló hibák. Ez nem doku film volt.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 264
113
ui: a könyvet nem olvastam, gondolom az sokkal jobb.

A könyv nagyon jó, de tele van filozófikus fejtegetésekkel és világépítéssel. Ezt filmre vinni nehézkesen lehet, vagy csak rossz eredményt szülne - hosszas belső monológok nem működnek filmre víve, pláne ha a közönség egy része nem is olvasta és nem tudja hova tenni; lásd rossz példának a Lynch féle Dűne filmet.

Villneuve azt csinánlta nagyon jól, hogy ezeket a filmen nem működő részeket, vakvágány mellékszálakat könyörtelenül kivágta, így élvezhető a történet, a ‘mélyebb’ részeket viszont néha nagyon szépen megoldotta képekkel, beállítasokkal, amelyre viszont elégedetten csettint aki olvasta.

Egy dolgot nem csíptem, a második rész befejezését, ott olyan dolgokat hagyott ki, amit nem kellett volna, mert ennek a világnak az alappillérei (navigàtorok szerepe, de lehet őket egy harmadik részre tartogatja).

Az első könyvnek szerintem adj egy esélyt, nagyon jó, egyben is kerek, utána sajnos esik a színvonal. Egy harmadik részben talán le lehet kerekíteni a Dűne messiását / gyermekeit, úgy egy kerek triológia lenne.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 042
10 852
113
Itt melyik filmre gondolsz mert erre a címre nincs találat. Beyond skyline-ra dob valami középszerű valamit


Régebbi feltölteseknél előfordul, hogy jogdíjas a zene alatta amit később talált meg a YT algoritmus és blokkolhatja a hangsávot.
Az Odüsszeuszra gondoltam.

A "beyond endless skyline" az a default háttér szövege az EnKóron,csak nem akartam kiírni a beszerzés valódi módját/forrását.:D

Annak ellenére, hogy már rég nincs dvd lejátszóm sem olvasóm, megfogom venni , 1k-t bőven megér, hogy megőrizzem az utódoknak és utókornak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
Nem láttam a filmet, amúgy nem is érdekel, de ez az okoskodás amit a csávó ír nettó szarrágás.
Nem nagyon emlékszem olyan történelmi drámára, amelyben ne lettek volna hasonló hibák. Ez nem doku film volt.
De a néger Kleopátra, az tök oké. Azon mennyit pörögtek, h Nagy Sándornak nem lehetett fríz lova?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and megazez

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
Egyébként, nekem tök örvendetes, hogy ezt írtad, mert zsigerből fikázzák a filmet ellenzéki oldalról, médiától függetlenül, és a tiéd az első olyan kritika amit a filmről olvastam - balról és jobbról ismerősöktől -, ahol egy pillanatig sem Rákayznak, csak leírják, hogy tetszett. Mint tény.

Szerintem, nézhető volt az Elkurtuk, a Hadik inkább a családnak tetszett, amellett, hogy nekem leginkább Noir alakítása jött be, Szabó pl. nem.

A "Szemmel versz" filmet sajnos nem láttam, de április 3án rajta lesz a Netflixen.

A nemrég bemutatott filmek közül nekem amúgy eddig Blokád jött be. Az kapta a legkevesebb reklámot, de szerintem az a legerősebb mind közül. Színészileg, történetileg és megvalósításban is.
Nekem Szamóca Magyar Passiója is tetszett, meg ami még szuper volt, bár nem történelmi, az Az unoka.

Nem láttam a Semmelweis-et és a Hadikot, az Elkúrtuk nem volt rossz, a Blokád az általad említettekből a legjobb szerintem is, és könnyű kis limonádénak jó volt a Nagykarácsony is, meg a Nyugati nyaralás is nézhető.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby