Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Ezért fontosak az előzmények, hogy értsd :)
1 Butleri Dzsihád
2 Gépirtó hadjárat
3 Corrini csata
4 Atraides ház
5 Harkonnen ház
6 Corrino ház
A további sorrendet nem ismerem így fejből. Mindegyik könyv jó vastag ráadásul
Ezeket nem Frank Herbert írta, hanem a fia és még valaki, Frank halála után. Vagyis ezek utólag írt előzmények. :)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 264
113
én pl nagyon nem értem az egész sztori hülyeség (legalábbis ami a mostani filmet érinti.) valami drogra rá vannak kattanva és úgy elvannak hülyölve hogy középkori módszereket használnak miközben már űrutaznak (ez hasonló nekem mint a jedi kard vagány vagány de túl van tolva a bringa...) kb

nekem inkább valami drgkartel háború űrköntösbe kb

Köszönöm a felkínált lehetőséget hogy berakhassam a fiatal Virginia Madsent és a valaha volt legkiràlyabb intrót a régi (és amúgy szinte nézhetetlen) Dűne filmből. :D

Nagyjából összedi a lényeget és még figyelsz is rá.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 362
113
Köszönöm a felkínált lehetőséget hogy berakhassam a fiatal Virginia Madsent és a valaha volt legkiràlyabb intrót a régi (és amúgy szinte nézhetetlen) Dűne filmből. :D

Nagyjából összedi a lényeget és még figyelsz is rá.


A Lynch-féle Dűne azért volt bukás, mert az ilyen monológok ellenére sem értették a nézők az egészet. Meg mondjuk Lynch eléggé el volt varázsolva mindig, ebből is egy Lynch-filmet csinált, nem Dűne-filmet.

Jodorowsky Dűnéje nem valósult meg, az érdekes lett volna, na nem "Hodorkovszkij" miatt, hanem H.R. Giger miatt. A rajzok megtekinthetők egy kis guglizással. Mondjuk az sem lett volna túl Herbertes, hanem a Giger bácsi beteg fantáziái határozták volna meg.
A Dűne minisorozat (2000) volt az, ami hű volt a könyvhöz, a látvány is olyan volt, mint a könyv alapján elképzelte az ember, legalábbis nagyjából.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
Ezért fontosak az előzmények, hogy értsd :)
1 Butleri Dzsihád
2 Gépirtó hadjárat
3 Corrini csata
4 Atraides ház
5 Harkonnen ház
6 Corrino ház
A további sorrendet nem ismerem így fejből. Mindegyik könyv jó vastag ráadásul
Na, ezeket nem az író, hanem a fia és egy bér-író fércelte össze.
Nem igazán jó könyvek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Tudom, mégis számomra ezek nélkül nem sokat ér a Dűne.
Na, ezeket nem az író, hanem a fia és egy bér-író fércelte össze.
Nem igazán jó könyvek.
Nekem sem tetszettek igazán.

Szerintem a dűne pont attól zseniális, hogy az eredeti könyvek néhány mondatát tovább gondolva könyvek sorát lehetett írni. Persze azért ezek az mondatok elég hangsúlyosan szerepelnek a könyvben, és sok mindent megmagyaráznak.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Ha már úgy is Sci-fi a tèma...
A Netfilx is sorozatot csinált a 3 body problem trilogiából. És netflix ellenére nincsenek benne buzik! A cast multikulti, de nem zavaró, elég hű az eredeti regényez, ahol van módosítás az jó irányba ment. Nem tökéletes, de teljesen èlvezhető, nekem tetszett, a regény ismerete nélkül is élvezhető.
Szóval aki szereti a filozofikus kevésbé akció orientált elgondolkodtató sci-fit annak ajánlom;

 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 497
113
A Lynch-féle Dűne azért volt bukás, mert az ilyen monológok ellenére sem értették a nézők az egészet. Meg mondjuk Lynch eléggé el volt varázsolva mindig, ebből is egy Lynch-filmet csinált, nem Dűne-filmet.
Szerintem nem feltétlenül a világépítés miatt bukott meg a film, mert arra szerintem hagytak időt, hanem hogy a könyv utolsó harmadát szétvágva, hiányosan, lényegesen átírva lerendezték 20 percben.
Nem Lynché volt a végső vágás joga, a forgatás is egy katasztrófa volt állítólag, szóval ja, nem volt egy jó film szerintem sem.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and enzo

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 497
113
@Szittya
Egyszerűen nem lehet egy adaptáció alapján egy könyvet értékelni, annyira tud torzulni egy adaptált mű minden szinten (karakter, cselekmény, lore), hogy a sok kis eltérés miatt egy eléggé eltérő élményt kapsz sok esetben.
Ha érdekel valamennyire a sztori/karakterek/világ a film alapján, akkor szerintem adj egy esélyt a könyvnek, hátha bejön, mert nem egy rossz könyvről van szó :)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Szerintem nem feltétlenül a világépítés miatt bukott meg a film, mert arra szerintem hagytak időt, hanem hogy a könyv utolsó harmadát szétvágva, hiányosan, lényegesen átírva lerendezték 20 percben.
Nem Lynché volt a végső vágás joga, a forgatás is egy katasztrófa volt állítólag, szóval ja, nem volt egy jó film szerintem sem.

Akkor még sajnos nem volt elfogadott, hogy egy monumentális művet 2-3 filmre "beosztanak"! Kár!
A francúzok ilyen módon "jelenleg folyamatnban lévő" Három testőr-je jól mutaja a sok évtized alatt bekövetkezett változást ezen a téren és hogy mennyivel nagyobb alkotói szabadságot ad, ami sokat segít az ilyen filmes kényszerhelyzeteken.

Lynch sajnos "Így járt"! Akkor még nem volt meg a későbbi tekintélye ezek szerint!

.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 968
82 842
113
Akkor még sajnos nem volt elfogadott, hogy egy monumentális művet 2-3 filmre "beosztanak"! Kár!
A francúzok ilyen módon "jelenleg folyamatnban lévő" Három testőr-je jól mutaja a sok évtized alatt bekövetkezett változást ezen a téren és hogy mennyivel nagyobb alkotói szabadságot ad, ami sokat segít az ilyen filmes kényszerhelyzeteken.

Lynch sajnos "Így járt"! Akkor még nem volt meg a későbbi tekintélye ezek szerint!

.
Azért én tökön rúgnám a Bridgerton családok, Nagy Katalinok, Robin Hoodok, és Napoleonok nagy szabadsággal megtámogatott rendezőit és showrunnerjeit a végtermékeik okán, ugyanis elképesztő az a katyvasz amit ezekben a "produkciókban" ráqurtak a nagyérdeműre.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Azért én tökön rúgnám a Bridgerton családok, Nagy Katalinok, Robin Hoodok, és Napoleonok nagy szabadsággal megtámogatott rendezőit és showrunnerjeit a végtermékeik okán, ugyanis elképesztő az a katyvasz amit ezekben a "produkciókban" ráqurtak a nagyérdeműre.

Van köztük olyan, ahol csak a név stimmel! :(

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 046
113
Ha már úgy is Sci-fi a tèma...
A Netfilx is sorozatot csinált a 3 body problem trilogiából. És netflix ellenére nincsenek benne buzik! A cast multikulti, de nem zavaró, elég hű az eredeti regényez, ahol van módosítás az jó irányba ment. Nem tökéletes, de teljesen èlvezhető, nekem tetszett, a regény ismerete nélkül is élvezhető.
Szóval aki szereti a filozofikus kevésbé akció orientált elgondolkodtató sci-fit annak ajánlom;


Állítólag a könyv tudományosan nagyon pontatlan. Olvastad esetleg? Mennyire valós ez az infó?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Állítólag a könyv tudományosan nagyon pontatlan. Olvastad esetleg? Mennyire valós ez az infó?
Az első kötetet olvastam, de már megvan a trilógia, csak idő kérdése.
Tudományos-fantasztikus sci-fi műfajról beszélünk azaz nyilván van benne ez is az is. Engem nem is a "tudomanytalansaga" zavart mint pl a napot célozzák be egy rádió teleszkóppal mert a nap felerősíti a jelet! WTF! A sokdimenziós proton méretű szuperszamitógép kapcsán kár bármit is mondani. Hanem néhány logikai bukfenc az idegeneket illetően. De állítólag a kiegészítő 4.kötetben sokminden helyére kerül.

Van benne fikció bőven, de nem is ez az erőssége hanem a filozófiai témák feszegetése. A TV sorozatban más a szereplők egymáshoz való kapcsolata és dinamikája, de nekem ez is tetszett.

Üdítően újszerű. Egy próbát megér!
 
  • Tetszik
Reactions: ronis and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 046
113
Az első kötetet olvastam, de már megvan a trilógia, csak idő kérdése.
Tudományos-fantasztikus sci-fi műfajról beszélünk azaz nyilván van benne ez is az is. Engem nem is a "tudomanytalansaga" zavart mint pl a napot célozzák be egy rádió teleszkóppal mert a nap felerősíti a jelet! WTF! A sokdimenziós proton méretű szuperszamitógép kapcsán kár bármit is mondani. Hanem néhány logikai bukfenc az idegeneket illetően. De állítólag a kiegészítő 4.kötetben sokminden helyére kerül.

Van benne fikció bőven, de nem is ez az erőssége hanem a filozófiai témák feszegetése. A TV sorozatban más a szereplők egymáshoz való kapcsolata és dinamikája, de nekem ez is tetszett.

Üdítően újszerű. Egy próbát megér!

Köszi!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 469
46 380
113
Az első kötetet olvastam, de már megvan a trilógia, csak idő kérdése.
Tudományos-fantasztikus sci-fi műfajról beszélünk azaz nyilván van benne ez is az is. Engem nem is a "tudomanytalansaga" zavart mint pl a napot célozzák be egy rádió teleszkóppal mert a nap felerősíti a jelet! WTF! A sokdimenziós proton méretű szuperszamitógép kapcsán kár bármit is mondani. Hanem néhány logikai bukfenc az idegeneket illetően. De állítólag a kiegészítő 4.kötetben sokminden helyére kerül.

Van benne fikció bőven, de nem is ez az erőssége hanem a filozófiai témák feszegetése. A TV sorozatban más a szereplők egymáshoz való kapcsolata és dinamikája, de nekem ez is tetszett.

Üdítően újszerű. Egy próbát megér!
Bammeg! Most lelőtted, hogy idegenek lesznek benne! :D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Bammeg! Most lelőtted, hogy idegenek lesznek benne! :D
Bocsánat!
Ki kell abránditsalak, van ugyan szó benne idegenekről meg velük való kommunikációról és ugye jönnek is leigázni minket de 400 év az út még nekik is! Szóval szigorúan véve, nincsenek benne idegenek!