Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 118
113
Aki látta azt mondja, hogy elég korrekt nézhető film lett.

Nekem nem ezt mondták. A kritika is eléggé beleállt, persze az mindig ballipsi összeesküvés.:D
A port.hu-n viszont 4.8 ponton áll, ami azt jelenti, hogy a film egy kalap szar. Szarabb Segal filmek állnak így.... XD
Az IMDB-n 1.9-re áll, de azt állítólag megtrollkodták... (Gondzila Minus One 8.3-on áll, kevesebb pénzből...)

Mondanám, hogy megnézem, de nagy eséllyel nem. Már az előzetese is elriasztóan rettenetes a Petőfi film esetén! :confused:
Amikor moziba mentünk legutóbb, akkor is tök egyértelmű volt, hogy az Abigélt fogjuk megnézni. És nagyon jól jártunk vele!
Rohadt jó film volt :)
Hozzá tenném, hogy horror film létére 7.7 ponton áll a porton, ami már egy jó film ismérve, főleg horrornál. :rolleyes:

De, hogy visszatérjek a magyar történelmi film témához, a Kincsem című film, pl. nekem tetszett.
És hát másnak is, mert 8.2-es a porton.... :rolleyes:
10 millió dollárból készült, és hát ezen látszott is a lóvé. ;)
Vagy ott van a Semmelweis film, ami 7.9-en áll a porton. Most készült kurzus film az is, mégse kapott negatív kritikát, és a közönség is szerette. Mindössze 7 millió dollárból készült.... :rolleyes:

Az én véleményem az, hogy nem a közönséget kell hülyének nézni, amikor megkérdezik mi a szarra ment el a Petőfi filmen kb. 18 millió dollár? Főleg, hogy az emberek egy jelentős része szerint eléggé szar film lett.
(Mondjuk a Hadik film is csak 6.2-es a porton, de az magyar filmnél már emészthető.)
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 663
9 342
113
Nekem nem ezt mondták. A kritika is eléggé beleállt, persze az mindig ballipsi összeesküvés.:D
A port.hu-n viszont 4.8 ponton áll, ami azt jelenti, hogy a film egy kalap szar. Szarabb Segal filmek állnak így.... XD
Az IMDB-n 1.9-re áll, de azt állítólag megtrollkodták... (Gondzila Minus One 8.3-on áll, kevesebb pénzből...)

Mondanám, hogy megnézem, de nagy eséllyel nem. Már az előzetese is elriasztóan rettenetes a Petőfi film esetén! :confused:
Amikor moziba mentünk legutóbb, akkor is tök egyértelmű volt, hogy az Abigélt fogjuk megnézni. És nagyon jól jártunk vele!
Rohadt jó film volt :)
Hozzá tenném, hogy horror film létére 7.7 ponton áll a porton, ami már egy jó film ismérve, főleg horrornál. :rolleyes:

De, hogy visszatérjek a magyar történelmi film témához, a Kincsem című film, pl. nekem tetszett.
És hát másnak is, mert 8.2-es a porton.... :rolleyes:
10 millió dollárból készült, és hát ezen látszott is a lóvé. ;)
Vagy ott van a Semmelweis film, ami 7.9-en áll a porton. Most készült kurzus film az is, mégse kapott negatív kritikát, és a közönség is szerette. Mindössze 7 millió dollárból készült.... :rolleyes:

Az én véleményem az, hogy nem a közönséget kell hülyének nézni, amikor megkérdezik mi a szarra ment el a Petőfi filmen kb. 18 millió dollár? Főleg, hogy az emberek egy jelentős része szerint eléggé szar film lett.
(Mondjuk a Hadik film is csak 6.2-es a porton, de az magyar filmnél már emészthető.)

Szerintem nézd meg! Egy filmről akkor tudod megmondani, hogy milyen, ha saját magad is láttad.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 118
113
Szerintem nézd meg! Egy filmről akkor tudod megmondani, hogy milyen, ha saját magad is láttad.

Ez tény.
De az is tény, hogyha több ezer filmet láttál már életedben, akkor sokszor már a bemutatójából megtudod ítélni annak alapvető minőségét. És itt nem a sztorira gondolok, hanem a technikai megvalósításra, színészi játékra.
Pl. Az Abigél esetén már a bemutatóban lelőtték a film poénját, mégis azonnal láttam, hogy egy igényes alkotás lesz, jó alakításokkal.
Az is lett.
Amúgy azt megjegyezném, hogy a Petőfi film 4.8-on áll a porton, a Büszkeség és balítélet meg a zombik című kosztümös műremek meg 5.9-en... Sőt, imádom azt az ökörséget :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 645
113
Nekem nem ezt mondták. A kritika is eléggé beleállt, persze az mindig ballipsi összeesküvés.:D
A port.hu-n viszont 4.8 ponton áll, ami azt jelenti, hogy a film egy kalap szar. Szarabb Segal filmek állnak így.... XD
Az IMDB-n 1.9-re áll, de azt állítólag megtrollkodták... (Gondzila Minus One 8.3-on áll, kevesebb pénzből...)

Mondanám, hogy megnézem, de nagy eséllyel nem. Már az előzetese is elriasztóan rettenetes a Petőfi film esetén! :confused:
Amikor moziba mentünk legutóbb, akkor is tök egyértelmű volt, hogy az Abigélt fogjuk megnézni. És nagyon jól jártunk vele!
Rohadt jó film volt :)
Hozzá tenném, hogy horror film létére 7.7 ponton áll a porton, ami már egy jó film ismérve, főleg horrornál. :rolleyes:

De, hogy visszatérjek a magyar történelmi film témához, a Kincsem című film, pl. nekem tetszett.
És hát másnak is, mert 8.2-es a porton.... :rolleyes:
10 millió dollárból készült, és hát ezen látszott is a lóvé. ;)
Vagy ott van a Semmelweis film, ami 7.9-en áll a porton. Most készült kurzus film az is, mégse kapott negatív kritikát, és a közönség is szerette. Mindössze 7 millió dollárból készült.... :rolleyes:

Az én véleményem az, hogy nem a közönséget kell hülyének nézni, amikor megkérdezik mi a szarra ment el a Petőfi filmen kb. 18 millió dollár? Főleg, hogy az emberek egy jelentős része szerint eléggé szar film lett.
(Mondjuk a Hadik film is csak 6.2-es a porton, de az magyar filmnél már emészthető.)
Én láttam a Kincsemet is, a Petőfi filmet is, utóbbi hajszálnyival nem történelmietlenebb az előbbinél.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 362
113
Ez tény.
De az is tény, hogyha több ezer filmet láttál már életedben, akkor sokszor már a bemutatójából megtudod ítélni annak alapvető minőségét. És itt nem a sztorira gondolok, hanem a technikai megvalósításra, színészi játékra.
Pl. Az Abigél esetén már a bemutatóban lelőtték a film poénját, mégis azonnal láttam, hogy egy igényes alkotás lesz, jó alakításokkal.
Az is lett.
Amúgy azt megjegyezném, hogy a Petőfi film 4.8-on áll a porton, a Büszkeség és balítélet meg a zombik című kosztümös műremek meg 5.9-en... Sőt, imádom azt az ökörséget :cool:
Dehogy tudod.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
És az Abigél. Ennek nem raktam be a trailert, mert az elszpojlerezi. Akció filmnek indul, de aztán kicsit átfordul...
Nem is írok többet, szerintem szórakoztató film. Merem mindkettőt ajánlani, egyikben sincsenek buzik, négerek is minimálisan.

Kicsit értetlenül olvastam, mert az Abigél egy 1977-es magyar TV sorozat/film. :)

Ja, hogy készült valami agyatlan amcsi horror, f.sza ezentúl erre fognak gondolni az "Abigél" címről...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 645
113
Ha már Wyszynski, 3 film is készült róla a lengyeleknél (plusz egy doku). A legelsőt hagyjuk, borzalmas, a börtönéveiről szól, 1953-56 között.
1, Wyszynski

Ez a 2. VH alatti tevékenységéről szól, tábori és tábori kórházi pap, ill a vakok intézete. Nekem a Varsói Felkelés Múzeum és a visszaemlékezései erről az időszakról bőven sok, ráadásnak sztem a főszereplő túl kölyök (S. W. ekkor 43-44 éves). Viszont megjelenik benne még egy boldog, Róza Czacka apáca, a vakok intézetéből. Ez elérhető YT-on teljes egészében - persze lengyelül.

2, Prorok (Próféta)

Ez 1956ban kezdődik, és kifejezetten a politikusi szerepét mutatja be. Elérhető dvd-n lengyelül, angol felirattal. Ami nem tetszett, K Wojtyła színtelen. szagtalan, fékezett habzású - így minek írták bele? Értem én a vetés - aratás szimbóleumot, de október végén nem aratnak semmit. A lassított felvételek a gdyniai tüntetés szétverésekor már túlzás. Kevesebb több lett volna.
Ami nagyon tetszett: nagyon jók lettek a mellékszereplők, VI. Pál pápa, A. Baraniak, a titkár, Zenon, Jaruzelski és a miniszterelnök, többnyire még fizimiskára is. A Gomulkát játszó színész (magyar származású - Adam Ferency) zseniális, nem csak fizimiskára, a gesztusok, a hanglejtés. A Wyszynski vs Gomulka csörték. Méltó ellenfél. A Wyszynskit játszó színész is nagyon jó, persze hálás karakter. És hatalmas szerencse, h nincs angol szinkron, mert a hangja nagyon szép, lágyabb, mint az eredeti, de van benne vmi igazán papos, megnyugtató hangzás, ami főleg a prédikációknál plusz élmény. De nem a vallásról szól, hanem tényleg politikai csörtékről, valós történelmi háttérrel, titokzatos szolgálati anyagok alapján.

És persze se kvótanéger, se LGHDTV karakter. Csupa fehér, hetero ká-európás arc.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 471
113
Kérdés.... én minden részét megnéztem vagy 10 szer Otto Degen sztorijának.... DE...miért van egy olyan érzésem hogy a srácok, akik ezt csinálják... (nyalván kimondatlanul-mert nem lehet) Közösséget éreznek a 2.vh-ús német katonákkal??? Legalább is nagy részük...persze ha rákeresel hagyományörzés, és a múlt megmutatása... :D Minden de minden tiszteletem az övék... Persze ilyenkor @reich_und_roll felteszi megint a kérdést hogy akkor mi a faxt szopkodod az oroszokat ? :D (más a világ) :)
 
  • Vicces
Reactions: reich_und_roll

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 117
7 023
113
Végre megnéztem a Dune folytatását és csalódott vagyok. Hiányoltam Jamis feleségét, de legjobban az zavart, hogy a könyvben a végén Alia már nagyobb gyermek és ő öli meg a nagyapjat a bárót. Ezt teljesen átírták. Meg a könyvben a nagy házak (és a kicsik is) azért vannak az Arrakison mert a Liga levitte a szállítási árakat, és nem mennek a fremenek a zsákmányolt sardaukar hajókkal. Az már csak hab a tortán, hogy Csani sem lép le duzzogva egy féreggel. Egyébként is azt, hogy a csillagkozi utazás Liga monopólium eléggé elhallgatjak.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
229
613
93
Megnéztem az Atlast.
Javaslom minden kedves fórumtársnak.
Többször is nézzétek meg.
Amennyiszer csak tudjátok.
Minden pénzt megér.
A RebelMún 2-3-4-5 más fényben van innentől kezdve.
Vagy a mechashark vs. akármi csoda.
Hozzá kell tennem hgy megittam alatta 3deci Glenfarclast.
De csak így ment.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 117
7 023
113
Megnéztem az Atlast.
Javaslom minden kedves fórumtársnak.
Többször is nézzétek meg.
Amennyiszer csak tudjátok.
Minden pénzt megér.
A RebelMún 2-3-4-5 más fényben van innentől kezdve.
Vagy a mechashark vs. akármi csoda.
Hozzá kell tennem hgy megittam alatta 3deci Glenfarclast.
De csak így ment.

Nem tudom miért, de nekem erről a kommentről az öreg szomszédom jutott eszembe, aki réges régen azt mondta nekem: "Nősülj meg Imike! Miért legyen neked jobb, mint nekem?"
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 154
36 775
113
Megnéztem az Atlast.
Javaslom minden kedves fórumtársnak.
Többször is nézzétek meg.
Amennyiszer csak tudjátok.
Minden pénzt megér.
A RebelMún 2-3-4-5 más fényben van innentől kezdve.
Vagy a mechashark vs. akármi csoda.
Hozzá kell tennem hgy megittam alatta 3deci Glenfarclast.
De csak így ment.
Köll is a Jennifernek a Lopeznek az elviselésihez!
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 978
14 471
113
Srácok! Taliztam már régebben egy face csopit ami hogy ha valaki szereti a Sci fi filmeket, lehúzza a legújabb lopkodottakat is ...köll??? Ha van akkor magyar szinkron...de marha jó...most is ezen élvezkedek...iinkább mint hogy a nafo-val vitázzak... :D