Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 362
113
Nekem nem ezt mondták. A kritika is eléggé beleállt, persze az mindig ballipsi összeesküvés.:D
A port.hu-n viszont 4.8 ponton áll, ami azt jelenti, hogy a film egy kalap szar. Szarabb Segal filmek állnak így.... XD
Az IMDB-n 1.9-re áll, de azt állítólag megtrollkodták... (Gondzila Minus One 8.3-on áll, kevesebb pénzből...)

Mondanám, hogy megnézem, de nagy eséllyel nem. Már az előzetese is elriasztóan rettenetes a Petőfi film esetén! :confused:
Amikor moziba mentünk legutóbb, akkor is tök egyértelmű volt, hogy az Abigélt fogjuk megnézni. És nagyon jól jártunk vele!
Rohadt jó film volt :)
Hozzá tenném, hogy horror film létére 7.7 ponton áll a porton, ami már egy jó film ismérve, főleg horrornál. :rolleyes:

De, hogy visszatérjek a magyar történelmi film témához, a Kincsem című film, pl. nekem tetszett.
És hát másnak is, mert 8.2-es a porton.... :rolleyes:
10 millió dollárból készült, és hát ezen látszott is a lóvé. ;)
Vagy ott van a Semmelweis film, ami 7.9-en áll a porton. Most készült kurzus film az is, mégse kapott negatív kritikát, és a közönség is szerette. Mindössze 7 millió dollárból készült.... :rolleyes:

Az én véleményem az, hogy nem a közönséget kell hülyének nézni, amikor megkérdezik mi a szarra ment el a Petőfi filmen kb. 18 millió dollár? Főleg, hogy az emberek egy jelentős része szerint eléggé szar film lett.
(Mondjuk a Hadik film is csak 6.2-es a porton, de az magyar filmnél már emészthető.)
Legjobb Petőfi film! :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Lusta vagyok visszakeresni! Látta valaki a Civil War-t? Milyen? Érdemes megnézni?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 120
14 524
113
Lusta vagyok visszakeresni! Látta valaki a Civil War-t? Milyen? Érdemes megnézni?
Szerintem a cím félre vezető. Persze zajlik valami polgár háború, de nem direktben azon a hangsúly, olyannyira, hogy alig tudunk meg róla valamit.
Egy filmnek elmegy, de ne várj tőle sokat. Pár fotós/újságíró egy autóval megy Washingtonba, és út közben látnak ezt azt. Kb ennyi. A végén egy kis lövöldözés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 348
113
Szerintem a cím félre vezető. Persze zajlik valami polgár háború, de nem direktben azon a hangsúly, olyannyira, hogy alig tudunk meg róla valamit.
Egy filmnek elmegy, de ne várj tőle sokat. Pár fotós/újságíró egy autóval megy Washingtonba, és út közben látnak ezt azt. Kb ennyi. A végén egy kis lövöldözés.
Köszi!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 362
113
Jön ez az új SW hülyeség szerdán. Inkább így kevernék meg!
441539444_1061293565730901_5099709760804444836_n.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 034
16 098
113

A válasz lehet hogy egyszerűbb ennél, pont tegnap láttám a stílszerűen szólva a Furiosa egy nagyon középszerű film lett sajnos a Fury Roadhoz képest

  • a vágás - operatőri munka - zene egy sima iparosmunka, a Fury Road meg egy csoda volt
  • a sztori elég érdektelen, van benne egy kis világépítés, de igazából senkiről sem tudunk meg egy fikarcnyit se többet mint amit eddig is tudtunk. Dementus kivételével ugyanaz mindenki és pontosan ugyanazt is csinálja
  • a Fury Roadban imádott kaszkadőri munkát és praktikus elemeket - amit mindenki dicsért és ünnepelt, hogy VÉGRE, valaki megcsinálja megint élőben - érthetetlen módon lecserélték egynek elmegy CGI-re, ami pont úgy nem fog beszívni mint a Transformers 214-ben
  • Anya Taylor Joy bármennyire népszerű, nagyon nem Charlize Theron szintjén van még. Nem rossz de nem Is kimagasló.
  • A mellé rakott Temus Mad Max pedig még nyengébb
  • Immortan Joe, Bullet Farmer meg a People Eater is van, de minek. Joe kb annyit mond hogy én adom a parancsokat. A többi még ennyit se.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 362
113
Outer Range (Amazon Prime)

A második évaddal egy egész jó kis időutazós sorozat lett belőle!

Persze, a kihagyhatatlan - szokásos? - amazonos leszbikus szál (nulla, amit hozzátett a történethez, de mivel amazonos sorozat volt, valakinek ismét kihagyhatatlan volt ...) nem hiányozhatott .............
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 645
113
Állítólag nálunk is fogják adni

1986. A kommunista Lengyelország. Ismeretlenek betörnek a gnieznói székesegyházba és ellopják a lengyel kereszténység alapítója, Szent Adalbert hamvainak életnagyságú, ezüst ereklyetartó szobrát. Az ügy felgöngyölítésével a nem túl tapasztalt Andrzej Baran nyomozót bízzák meg, akinek felesége nemzetközi hírű művészettörténész. A fiatal nyomozó tisztában van vele, hogy két évvel a nagy felháborodást kiváltó politikai gyilkosság, a kommunistaellenes Jerzy Popiełuszko atya meggyilkolása után feszült a közhangulat az újabb egyházellenes bűncselekmény miatt. A nagy ambícióval megkezdett nyomozás során Andrzejben kétség ébred: lehetséges, hogy a szobor ellopása egy belügyes játszma?

Állítólag valós eseményeken alapul. Ahh, meg is van:
https://www.latimes.com/archives/la-xpm-1986-03-24-mn-74-story.html
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 897
113
Másnap (The Day After) 1983
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 120
14 524
113
Csak egy kis kedv csináló a T2 -höz. Most megyek én is újra megnézni.

Vagy éve, hogy láttam a bővített verziót, ami pl sokkal jobban bemutatja Sarah Connor kórházi tortúráját. És még így is "csak" 150perces. Mindenképp a hosszabb verziót nézd meg, nekem teljesen új élményt adott.
Félelmetes, hogy ennyi év után is sokkal nézhetőbb, mint sok új film.