Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 028
6 340
113
Ezek jók:
Egri csillagok (1968)
80 huszár (1978)
Koppányi aga testamentuma (1967)
Rákóczi hadnagya (1953)
Tenkes kapitánya (1963)
Komáromi fiú 1(987)
Valahol Európában (1947)
Kőszívű ember fiai (1965)
Dunai hajós (1976)
Tizedes meg a többiek,
Szabadság, szerelem alig fájt mikor megnéztem, az lehet egyetlen 90 utáni film amit mondjuk a saját kölkömnek megmutatnék a magyar történelemről.
Toldi rajzfilm - nekem tetszett
Akkor kimaradt:

Arany ember
Liliomfi
Egy magyar nádob
Kárpáti Zoltán
Föltámadott a tenger
Fekete város
Angyalbörben!!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
A Without Remorse után a Rainbow Six is megkapja a maga Amazon filmes adaptációját:
Ugyanaz rendezi majd, aki a John Wick filmeket is (Chad, haha).

Én ezeket anno olvastam, nagyon szerettem, jó könyvek. Arra nem vitt rá a lélek, hogy a WR-t megnézzem, nekem ez a kvótanéger dolog nem fekszik. De ha már több film is lesz vele, lehet, hogy ráveszem magam.
Látta valaki a Without Remorse-t? Milyen?
Láttad a Jack Ryan 3. évadot?

Na olyan, csak négerrel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 779
26 868
113
De ha már vegytiszta propaganda és portfolió... Az információs háború zajlik továbbra is az ukrajnai műveletek kapcsán:
Ilyen dokumentumfilm, mint a 3. lesz Budaházyról is? Esetleg a 70+os német összeesküvőről?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
Szerintük idén február 14. a Showtime (Paramount+) indulása:

Mivel mind az 1923ban, mint a Yellowstoneban február 5ig szünetet tartanak, az én tippen vagy előtte, vagy aznap. De lehet, hogy tényleg feb.14. lesz.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
A besúgó

" 1985. A kommunista Magyarország a politikai változások küszöbén. A húszéves Gergő szíve tele van izgalommal és várakozással; Budapestre költözik, hogy a Gazdaságtudományi Egyetemen tanuljon. Kollégiumi élete első napján csatlakozik egy csapat demokratikus ellenzéki fiatalhoz, akik tüntetéseket szerveznek a kommunista rendszer ellen. A csoportot Száva Zsolt, a karizmatikus fiatal diák vezeti, aki hamarosan Gergő legjobb barátja lesz. A vidéki srác élete egy pillanat alatt megváltozik a gyönyörű lányok, bulik és politikai viták hatására.

Gergő azonban súlyos titkot őriz. Az Állambiztonság besúgója, akinek nincs választása: ha életben akarja tartani súlyosan beteg öccsét, akkor szüksége van az állam által biztosított gyógyszerre...

Miközben Száva azt kutatja, ki a besúgó a csoportban, Gergő minden nap kihívással küzd: hogyan cselezze ki az Állambiztonságot és tartsa meg új barátait? Az idő szorít, a végső összecsapás előtt döntenie kell, hogy kinek az oldalára áll."

Részletek a sorozatból:
https://www.youtube.com/watch?v=9zEWAUSdS6g

https://www.youtube.com/watch?v=vvlXpGVmu6w

https://www.youtube.com/watch?v=4nZfZaXy4J8

https://www.youtube.com/watch?v=8ot5prA22nw
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
netflix-kicks-out-utorrent-disney-prime-hbo-max-torrent-1631546612.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
"Az egyik kritika a Mikroszkóp Színpad, a Szeszélyes évszakok, az Irigy Hónaljmirigy és a Vidám Színpad furcsa keverékének nevezte a Szuperbojzt, melynek készítői annyira látványosan nem törődtek vele, milyen produktum kerül ki a kezük közül, hogy a címszereplő képzeletbeli zenekarban két basszusgitáros van egyszerre, ami a hard rock műfajban mondjuk így, a legfehérebb hollónál is ritkább dolog." :D

 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 822
31 810
113

Volt egy észak-koreai sorozat is, amit leadott anno a magyar tv. Koreai háborúban játszódott, amerikai dezertőrök is szerepeltek benne színészként. Egy-két részt láttam mikor betegen otthon döglöttem suli helyett, délelőtt adták a nyugger műsorsávban a '80-as években. Nagyanyámnak tetszett (nem igazán érdekelte a politika). :)
Ez volt az feltehetően:


Talán "Láthatatlan arcvonal" magyar címen futott? Egyébként valami történelmi (középkor) észak-koreai filmalkotás is rémlik, hogy ment a magyar TV-ben valamikor a '80-as években.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Volt egy észak-koreai sorozat is, amit leadott anno a magyar tv. Koreai háborúban játszódott, amerikai dezertőrök is szerepeltek benne színészként. Egy-két részt láttam mikor betegen otthon döglöttem suli helyett, délelőtt adták a nyugger műsorsávban a '80-as években. Nagyanyámnak tetszett (nem igazán érdekelte a politika). :)
Ez volt az feltehetően:


Talán "Láthatatlan arcvonal" magyar címen futott? Egyébként valami történelmi (középkor) észak-koreai filmalkotás is rémlik, hogy ment a magyar TV-ben valamikor a '80-as években.
Felveszem a listámra. Egyelőre a "Comrade Kim goes Flying" is letöltve várja, hogy megtekintsem.

A female coal miner in communist Korea aspires to be an acrobat in a circus.

North Korea's first rom-com