Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 905
48 437
113
Ezt valaki ismeri?

A Gyatlov-rejtélyt filmesítették meg, természetesen full fikciós alapon, hiszen senki nem tudja, mi is történt valójában.
Az első két epizódot láttam eddig, nekem nagyon tetszik.
Amolyan Twin Peaks + True Detective + Zodiac hangulata van, egy kis LA Noir fűszerezéssel. Ráadásul Manysiföldön játszódik!

Aki látta: ugye végig jó lesz? o_O
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt valaki ismeri?

A Gyatlov-rejtélyt filmesítették meg, természetesen full fikciós alapon, hiszen senki nem tudja, mi is történt valójában.
Az első két epizódot láttam eddig, nekem nagyon tetszik.
Amolyan Twin Peaks + True Detective + Zodiac hangulata van, egy kis LA Noir fűszerezéssel. Ráadásul Manysiföldön játszódik!

Aki látta: ugye végig jó lesz? o_O
Ahol az eredeti eset történt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt valaki ismeri?

A Gyatlov-rejtélyt filmesítették meg, természetesen full fikciós alapon, hiszen senki nem tudja, mi is történt valójában.
Az első két epizódot láttam eddig, nekem nagyon tetszik.
Amolyan Twin Peaks + True Detective + Zodiac hangulata van, egy kis LA Noir fűszerezéssel. Ráadásul Manysiföldön játszódik!

Aki látta: ugye végig jó lesz? o_O
Hát, azért túl nagy energiát nem fektettek bele. Higanygőz lámpák 59ben? A nő mind:penesetre csodás
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 850
18 962
113
Ezt valaki ismeri?

A Gyatlov-rejtélyt filmesítették meg, természetesen full fikciós alapon, hiszen senki nem tudja, mi is történt valójában.
Az első két epizódot láttam eddig, nekem nagyon tetszik.
Amolyan Twin Peaks + True Detective + Zodiac hangulata van, egy kis LA Noir fűszerezéssel. Ráadásul Manysiföldön játszódik!

Aki látta: ugye végig jó lesz? o_O
Ez érdekes! A Gyatlov-hágó című interpretációt megnéztem... hát az eléggé... olyan volt mint amire számítottam :D (Nem túl jó)

Ezt mondjuk nem találom a forrásaim közt, majd később ránézek, hátha felbukkan.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 816
113
Ezt nézte/nézi valaki?
Spoiler nélkül pls!!!
Érdemes elkezdeni?
thx

Beütöd a googleba, hogy Babylon Berlin kritika és elolvasod amit találsz.
Igaz az is szubjektív, de ha figyelmes vagy akkor egy idő után rájössz melyik kritikussal egyezik az ízlésed.
Nincs mit
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Beütöd a googleba, hogy Babylon Berlin kritika és elolvasod amit találsz.
Igaz az is szubjektív, de ha figyelmes vagy akkor egy idő után rájössz melyik kritikussal egyezik az ízlésed.
Nincs mit
Az ilyenekkel mindig ráb@sztam eddig, ha futó sorozatra kerestem.
Utána valami, valahol feldobott hírt, reklámot ami lelőtt valami fontos infót...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Pedig speciel pont ennél a sorozatnál bőven hoz fel elolvasásra érdemes kritikát, plusz mindenhol megírják ha spoiler rész következik.
Így jártam az egyik Séfek séfével, vagy Konyhafőnökkel - már nem tudom.
Kerestem vmi háttérinfót, erre richtig feldobta, hogy ki nyerte meg az adott évadot :D
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 816
113
Így jártam az egyik Séfek séfével, vagy Konyhafőnökkel - már nem tudom.
Kerestem vmi háttérinfót, erre richtig feldobta, hogy ki nyerte meg az adott évadot :D
Nee szopass már, hogy te Séfek séfe meg Konyhafőnök kritikát (sic!) olvasgatsz.
Aztán ugyan milyen kritikát lehet írni egy a izennyolcezredik Pokol konyhája klónról? Hogy ebben a részben a féllábú volt néger matróz, bal kézzel kavarta a besamelt.
Demostkomolyan! :D
Séfek séfe meg Konyhafőnök?:D:D
Azt hittem valamennyire komolyan gondolod amit kérdezel.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Nee szopass már, hogy te Séfek séfe meg Konyhafőnök kritikát (sic!) olvasgatsz.
Aztán ugyan milyen kritikát lehet írni egy a izennyolcezredik Pokol konyhája klónról? Hogy ebben a részben a féllábú volt néger matróz, bal kézzel kavarta a besamelt.
Demostkomolyan! :D
Séfek séfe meg Konyhafőnök?:D:D
Azt hittem valamennyire komolyan gondolod amit kérdezel.
Nem kritikát olvastam vaze.
Arra írtam, hogy azzal kapcsolatban kerestem valamit, aztán a gugli, v vmik algoritmus feldobott utána mást,
ami meg már lelőtte az egész poént a pcsába.
Ezért nem akarok ezzel kapcs sem keresni inkább semmit.

Amúgy meg akkor mi van, ha szeretem a gasztro dolgokat is? o_O
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 565
80 942
113
Londoni bandák/London bandái
Nekem ez kimaradt. A Bansee óta kevés sorozatban toltak/rész ennyi erőszakot. Az S01E06 egyszerűen brutális. Az 5. rész vége se volt semmi, de a 6. rész!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Londoni bandák/London bandái
Nekem ez kimaradt. A Bansee óta kevés sorozatban toltak/rész ennyi erőszakot. Az S01E06 egyszerűen brutális. Az 5. rész vége se volt semmi, de a 6. rész!
Jó kis sori ez pedig.

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Gyerekként imádtam a Kullancs rajzfilmet (igaz semmit se értettem belőle mert a német Super RTL-en adták) és véletlenül vettem észre, hogy van belőle
élőszereplős sorozat.
Az amazontól.
És jó.

Tudom, engem is sokkolt.

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt valaki ismeri?

A Gyatlov-rejtélyt filmesítették meg, természetesen full fikciós alapon, hiszen senki nem tudja, mi is történt valójában.
Az első két epizódot láttam eddig, nekem nagyon tetszik.
Amolyan Twin Peaks + True Detective + Zodiac hangulata van, egy kis LA Noir fűszerezéssel. Ráadásul Manysiföldön játszódik!

Aki látta: ugye végig jó lesz? o_O
háát, nem túl fényes.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy teaser/trailer alapján nehéz megmondani, hogy ez is szar lesz-e (az elhangzó párbeszédek elég bugyuták), látványosnak látványos, remélem nem újabb Aranybulla lesz ez is.


Telexen már lehozták, hogy egy osztrák szopkodó fos.
Egyedüli mentőöve Molnár Áron szereplése, mert ő a saját kutyájuk kölke.
 
  • Hűha
Reactions: enzo