Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 046
113
Tyűű! Most botlottam bele. Megfilmesítik Asimov Alapítványát!
Egyik kedvenc sci-fi iróm, remélem nem cseszik el mint a korábbi műveinél.


Úgylátom az előzetesből, hogy teljesen Pol-Correct lesz, Mutatóban van néhány fehér főszereplő "közeli" a kevert néger mellett.

Köszönjük Apple!!!

..."neveld" még egy "kicsit" az ifjú generációkat ! ! !
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 029
113
Úgylátom az előzetesből, hogy teljesen Pol-Correct lesz, Mutatóban van néhány fehér főszereplő "közeli" a kevert néger mellett.

Köszönjük Apple!!!

..."neveld" még egy "kicsit" az ifjú generációkat ! ! !
Igen, nekem is feltünt. A főhős fehér férfiból, szinesbőrű nő lett. Mondjuk ettől még lehet jó, ha ebben kimerül a dolog, és nem tolják az ember arcába, mert a sci-fi jobban elbírja szerintem, mint egy történlemi film. De csak a előzetesből kiindulva lesz még változtatás bőven az eredeti műhöz képest. Azért reméljük a legjobbakat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Tegin
K

kamm

Guest
Tyűű! Most botlottam bele. Megfilmesítik Asimov Alapítványát!
Egyik kedvenc sci-fi iróm, remélem nem cseszik el mint a korábbi műveinél.

En nagyon regi sci-fi olvaso vagyok, mar tizevesen Galaktikat forgattam, kozben mar nyuztam Vernet stb, szerintem valamikor 6-7. osztaly korul kivegeztem az Alapitvany-trilogiat. :)
Mondjuk az uj Dune ugyanennyire izgat:

En leginkabb azt utalom, amikor egy jo sorozatnak indulo adaptaciot kimeletlenul lelo anyagi okokbol a Netflix, lasd Altered Carbon. :( Az HBO, Amazon stb legalabb hagyja oket kicsit futni, meg a Man In The High Castle is megert 4 seasont, az Expansebol meg meg egy utolso 6. is jon jovore - pont most nezem ujra az elozot es kezdem utana az 5. seasont, ami most jott ki. :cool:
Meg az Electric Dreams minisorozat is ugy lett megcsinalva, hogy az Amazon megmondta, csak egyszeri, 10 short stories by PKD es jo is volt ugy.

Ami meg botranyos volt, az az NBC totalis elb@szarintasa a Brave New Worldnek, meg annyi idot sem hagytak neki, hogy a feedback alapjan a 2. season javuljon... ezert gyulolom, ha ezek a taplo, dinoszaurusz amerikai network-tarsasagok nyulnak barmihez. Annyi erzekuk van hozza, mint hajdunak a harangonteshez.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 029
113
En nagyon regi sci-fi olvaso vagyok, mar tizevesen Galaktikat forgattam, kozben mar nyuztam Vernet stb, szerintem valamikor 6-7. osztaly korul kivegeztem az Alapitvany-trilogiat. :)
Mondjuk az uj Dune ugyanennyire izgat:

En leginkabb azt utalom, amikor egy jo sorozatnak indulo adaptaciot kimeletlenul lelo anyagi okokbol a Netflix, lasd Altered Carbon. :( Az HBO, Amazon stb legalabb hagyja oket kicsit futni, meg a Man In The High Castle is megert 4 seasont, az Expansebol meg meg egy utolso 6. is jon jovore - pont most nezem ujra az elozot es kezdem utana az 5. seasont, ami most jott ki. :cool:
Meg az Electric Dreams minisorozat is ugy lett megcsinalva, hogy az Amazon megmondta, csak egyszeri, 10 short stories by PKD es jo is volt ugy.

Ami meg botranyos volt, az az NBC totalis elb@szarintasa a Brave New Worldnek, meg annyi idot sem hagytak neki, hogy a feedback alapjan a 2. season javuljon... ezert gyulolom, ha ezek a taplo, dinoszaurusz amerikai network-tarsasagok nyulnak barmihez. Annyi erzekuk van hozza, mint hajdunak a harangonteshez.
Én azt vallom, hogy sok esetben jobb egy egy évados minisorozat, mint erőtlenűl fejni az alapkoncepciót.
Ilyen nálam a Westworld szuper első szezonja, a másodikból talán három részt ha láttam, annyira rossz lett, de így járt az Altered Carbon is. A 2.szezon nagyon vérszegény lett főleg a főhős fekete srác gyenge benne, azt sem néztem tovább.
Az Expanse valahogy nem fogott meg, pedig sok klassz ötletek vannak benne.
Ha sztori ütős relative alacsony költségvetésből is lehet jó filmet alkotni,pl I'm Mother

Aztán ott a Raised by wolves. Jól indul, de valamiért folyamatosan emelni kell a tétet részről részre, így a végefelé már egy nagy zagyvaság lett bőle. Sajnos

Ja, a Dune-t én is várom. ;)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 046
113
Az Altered Carbon első évadja egész jó volt, nekem naggggyon bejött. A második előtt visszanéztem, hmmmm, nem kellett volna :( , így már a második --nekem-- elég gyengének tűnt, meg is akadt nálam a folyamat...

A Mandalorian megközelítve az Altered Carbon-t egész jól kezdődött, ugyan klasszikusokat mindegyik részben fel tudtam fedezni (az új Dredd sisakmotívum végig, Leon a Profi duplán(Yoda végig +az egyik részben egy Leonos mitívum, A hét szamuráj/mesterlövész, stb...) de kreatívan lett összerakva. Én kacsintós tisztelgésnek vettem a nagy elődök előtt.

...és hát ugye: "A görögök óta (ókoriak természetesen) újat elég nehéz kitalálni..." , ahogy tudjuk
....és hát Tarantíno is ebből lett "Summa cum laude",
...és hát mint a példák mutatják: lehet ezt jól is csinálni.

A második évad eddigi pár része alapján kicsit haloványabbnak tűnik ez is, de még reménykedek :rolleyes: ...
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Igen, nekem is feltünt. A főhős fehér férfiból, szinesbőrű nő lett. Mondjuk ettől még lehet jó, ha ebben kimerül a dolog, és nem tolják az ember arcába, mert a sci-fi jobban elbírja szerintem, mint egy történlemi film. De csak a előzetesből kiindulva lesz még változtatás bőven az eredeti műhöz képest. Azért reméljük a legjobbakat.
A könyvben említik, hogy fehér?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 029
113
Az Altered Carbon első évadja egész jó volt, nekem naggggyon bejött. A második előtt visszanéztem, hmmmm, nem kellett volna :( , így már a második --nekem-- elég gyengének tűnt, meg is akadt nálam a folyamat...

A Mandalorian megközelítve az Altered Carbon-t egész jól kezdődött, ugyan klasszikusokat mindegyik részben fel tudtam fedezni (az új Dredd sisakmotívum végig, Leon a Profi duplán(Yoda végig +az egyik részben egy Leonos mitívum, A hét szamuráj/mesterlövész, stb...) de kreatívan lett összerakva. Én kacsintós tisztelgésnek vettem a nagy elődök előtt.

...és hát ugye: "A görögök óta (ókoriak természetesen) újat elég nehéz kitalálni..." , ahogy tudjuk
....és hát Tarantíno is ebből lett "Summa cum laude",
...és hát mint a példák mutatják: lehet ezt jól is csinálni.

A második évad eddigi pár része alapján kicsit haloványabbnak tűnik ez is, de még reménykedek :rolleyes: ...
Sosem voltam nagy SW fan, de a Mandalorian teljesen vállalható sorozat, mert nem vállalja túl magát. Nem akar több lenni mint ami, így a sztori sincs túleroltetve. Nem esik tőle hanyatt az ember,de szerintem főleg az utolsó pár rémes filmes próbálkozás után már kifejezetten pozitív tud lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 029
113
A könyvben említik, hogy fehér?
Jó kérdés, nem ma olvastam, szóval nem merek rá megesküdni. De az biztos, hogy férfi volt Gaal Dominik.
Ő nem tűn8k annak. ;)
MV5BNGUwMTEyN2QtOTYzYS00NjUxLTljNDMtZjZhYmY4MWVhYTJmXkEyXkFqcGdeQXVyODU0MTk3MjM@._V1_UY264_CR108,0,180,264_AL_.jpg


Hari Seldon karaktere viszon jól passzol Jared Harris - hez.
MV5BMjE5NDQ3MDYwM15BMl5BanBnXkFtZTcwNTE5MjQ1Nw@@._V1_UY264_CR8,0,180,264_AL_.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Amibe néger nőket erőltetnek bele, azokat nem nézem meg. Meg általában is, csak az első buziig nézek bármit.
Majd ha Nelson Mandela fehér lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 046
113
A könyvben említik, hogy fehér?

Nem emléxem, hogy említette volna, de több szereplőnél említi ha nem az.

Sosem voltam nagy SW fan, de a Mandalorian teljesen vállalható sorozat, mert nem vállalja túl magát. Nem akar több lenni mint ami, így a sztori sincs túleroltetve. Nem esik tőle hanyatt az ember,de szerintem főleg az utolsó pár rémes filmes próbálkozás után már kifejezetten pozitív tud lenni.

Nekem kb. ugyanezért a "laza megvalósításért" tetszett az új Dredd bíró (előzetes, teljes film előzetes Ákos zenéjével ), aki nem akarja megváltani a világot (közben pedig "naponta" megteszi, mert ez a dolga a jövőbeli világban :) ). Szépen összerakott, jövőben játszódó, black-noire motívumos Sci-fi..
A filmet végignézve: jobb mint "anno" az előzetes alapján gondoltam.
Jobb a Stallone-féle elődnél is, de annyit illik szerintem hozzátenni, hogy nekem mindkettő tetszik, de a két film nem igazán összehasonlítható, a két film ugyanis szerintem nem is egy műfajban "játszik" ;)



Az első Altered Carbon meg szerintem annyira jól sikerült, hogy meg is tartottam, véletlenszerűen vissza-/megnézzük valamelyiket 1-2 havonta.

Én arra tippeltem, --hogy ha nem lenne szinte leállás (néhány tuti filmtől eltekintve) Hollywood-ban-- akkor a Takeshi Kovacs-ot játszó srácnak már "A-s Sztárnak kéne lennie".
Mindegyik rész mozifilm szintű darab.
A "Bigg Boss" karaktere is jó, a színész(James Purefoy), aki játssza, azt a Lovagregény óta kedvelem.

Ez is egy nagyon jó filmje még: Momentum (film, wiki, 2015) előzetes, teljes film
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 095
13 509
113
Az Altered Carbon első évadja egész jó volt, nekem naggggyon bejött. A második előtt visszanéztem, hmmmm, nem kellett volna :( , így már a második --nekem-- elég gyengének tűnt, meg is akadt nálam a folyamat...

A Mandalorian megközelítve az Altered Carbon-t egész jól kezdődött, ugyan klasszikusokat mindegyik részben fel tudtam fedezni (az új Dredd sisakmotívum végig, Leon a Profi duplán(Yoda végig +az egyik részben egy Leonos mitívum, A hét szamuráj/mesterlövész, stb...) de kreatívan lett összerakva. Én kacsintós tisztelgésnek vettem a nagy elődök előtt.

...és hát ugye: "A görögök óta (ókoriak természetesen) újat elég nehéz kitalálni..." , ahogy tudjuk
....és hát Tarantíno is ebből lett "Summa cum laude",
...és hát mint a példák mutatják: lehet ezt jól is csinálni.

A második évad eddigi pár része alapján kicsit haloványabbnak tűnik ez is, de még reménykedek :rolleyes: ...

Mandalorian a rohejes utolsó film után szózerint megmentette a SW univerzumot. Bár az elsó jelenettól kezdve nyilvánvaló volt, hogy rá akarnak játszani Boba Fett alakjára és mind ha a Vaják is megihlette volna a szerzóket. De amúgy jó át volt gondolva az egész és pláne az elso évad utolsó epizódja popás volt a vicces trooperes jenettol kzdve, egészen a fekete kardosig. A második évad elso fele kicsit RPG-re sikeredet (ide menjél, amoda menjél ...) és nyilvánvaloan SW univerzum ismerteb figuráival próbálták az egészet feldobni. Szerencsére egy viszonylag rovid sorozatról van szó, ézért nem ártot, sot. Viszont be kell vallanom, hogy nagy ko eset le a szivemról, amikor véglag elpusztult a Razor crest, metr már nagyon iritált, hogy azt a hajót valahogy mindig oszehegestik. Mind várható volt, a második évad vége is pompás (úgy általába az évad második fele sokkal jobb), bár az évad elejétól kezdve nyilvánvaló volt, ho ki fog megjelenni a végen. :cool:

------
Amúgy, a mandalorianból ismert Fennec Shand alakja az új animációs sorozatban is fel fog bukkani:

 
  • Tetszik
Reactions: zeal

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 095
13 509
113
  • Tetszik
Reactions: arcas