Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
168053602_470201367730994_8975440019884973222_n.jpg
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 534
113
Tegnap barátnővel megnéztem az L.A. Confidental filmet. Ő még nem látta, én jó sokszor.
És meg kellett jegyeznem, hogy ennyire intelligens filmeket szinte nem csinálnak, legalábbis nem Hollywoodban vagy 20 éve...
Micsoda karakterek, motivációk és cselekmény. Mindez alig több, mint 2 órában.

Ezzel szemben mi van ma...? 2+ órás élőszereplős full kretén Szépség és a Szörnyeteg, ami nem képes azt elmesélni, amit azeredeti 90 percben tudott.
A '90es évek aranykora hol van már? Helyette mi van? Godizzla vs. Kong, Pacific Rim, Tansformers n+1 meg Fast and Furious. Röhej...
Na, ezért nem is nagyon jártam moziba a COVID előtt sem...

Nagyítóval kell keresni az intelligens filmeket, amiről az egész '90-es évek szólt.

Akció-sci-fi terén a 70'-es évek vége, '80-as évek volt az aranykor. Csillagok háborúja, Predator, Terminátor, Indiana Jones, Alien, Halálos fegyver, 48 óra stb
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
M

molnibalage

Guest
Akció-sci-fi terén a 70'-es évek vége, '80-as évek volt az aranykor. Csillagok háborúja, Predator, Terminátor, Indiana Jones, Alien, Halálos fegyver, 48 óra stb
A Csillagok háborúja az kalandfilm, nem scifi.
Az időtálló filmek tényleg nagyjából 1979 után érkeztek.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
Veszélyes jövő.
Blogennek ajánlva.A valóság szerintem sokkal rosszabb lenne.Inkább olyan Malevl szerű.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
Tegnap barátnővel megnéztem az L.A. Confidental filmet. Ő még nem látta, én jó sokszor.
És meg kellett jegyeznem, hogy ennyire intelligens filmeket szinte nem csinálnak, legalábbis nem Hollywoodban vagy 20 éve...
Micsoda karakterek, motivációk és cselekmény. Mindez alig több, mint 2 órában.

Ezzel szemben mi van ma...? 2+ órás élőszereplős full kretén Szépség és a Szörnyeteg, ami nem képes azt elmesélni, amit azeredeti 90 percben tudott.
A '90es évek aranykora hol van már? Helyette mi van? Godizzla vs. Kong, Pacific Rim, Tansformers n+1 meg Fast and Furious. Röhej...
Na, ezért nem is nagyon jártam moziba a COVID előtt sem...

Nagyítóval kell keresni az intelligens filmeket, amiről az egész '90-es évek szólt.
Abszolút igaz.
Már jó ideje én is szembesültem vele, hogy fiatalkorom filmjeit visszanézve, átgondolva, a 90-es évek, 2000-es évek első fel minőségi volt még Holywoodban is. Hol vannak ma már olyan filmek és ami még fontos, színészek.
Egy Apollo 13, Remény rabjai, Forrest Gump, JFK, Farkasokkal táncoló ma már jó eséllyel nem készülhetne el. És az általad is említetthez hasonló kisebb nevű, de komoly filmek sokasága.
Meg is jegyzem magamnak, mert már ezer éve láttam.
Sportban a Minden héten háború nagy kedvenc (ehhez persze nem árt ismerni az am.focit).
Akció, háborús filmekben is voltak sokkal értelmesebbek, Kapitány és katona egy gyöngyszem a vitorlás hajós korszakból.
És édes Istenem, semmi CGI, valódi hajók és épített modell: Replica ship at Baja Studios
A Kémjátszma Redforddal és Pittel az egyik hatalmas kedvencem.
Ilyenek után ma már csak jobbára nedves álmaimban vágyakozom.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 773
30 543
113
Abszolút igaz.
Már jó ideje én is szembesültem vele, hogy fiatalkorom filmjeit visszanézve, átgondolva, a 90-es évek, 2000-es évek első fel minőségi volt még Holywoodban is. Hol vannak ma már olyan filmek és ami még fontos, színészek.
Egy Apollo 13, Remény rabjai, Forrest Gump, JFK, Farkasokkal táncoló ma már jó eséllyel nem készülhetne el. És az általad is említetthez hasonló kisebb nevű, de komoly filmek sokasága.
Meg is jegyzem magamnak, mert már ezer éve láttam.
Sportban a Minden héten háború nagy kedvenc (ehhez persze nem árt ismerni az am.focit).
Akció, háborús filmekben is voltak sokkal értelmesebbek, Kapitány és katona egy gyöngyszem a vitorlás hajós korszakból.
És édes Istenem, semmi CGI, valódi hajók és épített modell: Replica ship at Baja Studios
A Kémjátszma Redforddal és Pittel az egyik hatalmas kedvencem.
Ilyenek után ma már csak jobbára nedves álmaimban vágyakozom.
Ami azt illeti,szerintem Tom Hanks azért még mindig ott van a szeren.Én jónak találtam a mostani filmjét is.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113

megazez


A sci-fi az magyarul tudományos fantasztikum. Az SW-ből minden szinten hiányzik a tudomány. Csak a fantasztikum van benne, szóval a legjobb indulattal is fantasy. Viszont magát a sztorit nézve egy full tipikus, faék egyszerű kalandfilm.
 
M

molnibalage

Guest

megazez


A sci-fi az magyarul tudományos fantasztikum. Az SW-ből minden szinten hiányzik a tudomány. Csak a fantasztikum van benne, szóval a legjobb indulattal is fantasy. Viszont magát a sztorit nézve egy full tipikus, faék egyszerű kalandfilm.
Pontosan.
A sci-fi az, ami a tudományos fantasztikumot nem csak settingként kezeli, hanem a narratíva része.
Az SW pontosan elmesélhető lenne óceánjáró hajóval, gerillákkal és szuper harckocsi és csatahajóval.

Sci-fi mondjuk a Város és a Csillagok. Tegyük mellé a SW-t és sci-finek hívni azt merő blaszfémia.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113

molnibalage


Amúgy nagyon durva, hogy mennyit esett a filmek és a sorozatok színvonala.
Én még emlékszem, hogy a csillagközi szökevények sorozatban tök átlagos dolog volt az, hogy einsteini fizikát meg kvantum elméletet magyaráznak és szemléltetnek, ok-okozati láncokat fűznek stb.... Mind ezt 20 éve egy közepes költségvetésű ausztrál scifiben.
Ehhez képest a mai scifi sorozatok főleg parasztvakításban utaznak... Vagy csak szimplán fantasy-k.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
A hetedik rész azonban önmagában tartalmaz némi logikai gikszert (az alternatív idősíkon már 1983-ban járunk, “náluk” se robbant még fel a Challenger, mégis hivatkoznak az esetre),
Most néztem meg én is.
Szerintem nem is a robbanásra hivatkoznak, hanem az alternatív történet szerint időben előbbre járnak és még a katasztrófa előtt felfedezték a hibát.
 
M

molnibalage

Guest

molnibalage


Amúgy nagyon durva, hogy mennyit esett a filmek és a sorozatok színvonala.
Én még emlékszem, hogy a csillagközi szökevények sorozatban tök átlagos dolog volt az, hogy einsteini fizikát meg kvantum elméletet magyaráznak és szemléltetnek, ok-okozati láncokat fűznek stb.... Mind ezt 20 éve egy közepes költségvetésű ausztrál scifiben.
Ehhez képest a mai scifi sorozatok főleg parasztvakításban utaznak... Vagy csak szimplán fantasy-k.
A fele igaz. A filmek estek. A sorozatok meg túlnőttek rajtuk. Mert tettek bele pénzt és a CGI és más sokkal olcsóbb lett. Viszont értelmes hosszuk lehetőséget ad egészen más szintű karakterépítésre és narratívára is.

A "meg kéne nézni" listámon szinte nincs film. Csak sorozat...
A L.A. Confidental úgy került szóba, hogy a bnő nem látta és meg akartam mutatni neki mi volt a film aranykora és miért. Bejött neki, nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll