Gepard Flakpanzer SPAAG (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
A SAAG Gepard elavult, az Skyranger lesz a mienk Lynx és vagy BOXER alapon!
A Gepard szerintem kiváló fejlesztési alap.
Jelenlegi formájában legfeljebb a kereső radarja elavult, de azt semmiből sem tart cserélni egy korszerű radarra.
A rakéta fegyverzetét illetően: ha lecserélnék a Stingereket 4-8 db Thales VT1 rakétára akkor szerintem a világ leg ütőképesebb SPAAG rendszere lehetne ami 15 km-en belül gyakorlatilag minden repülő dolgot képes lenne megbízhatóan költséghatékonyan leszedni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
A Gepard szerintem kiváló fejlesztési alap.
Jelenlegi formájában legfeljebb a kereső radarja elavult, de azt semmiből sem tart cserélni egy korszerű radarra.
A rakéta fegyverzetét illetően: ha lecserélnék a Stingereket 4-8 db Thales VT1 rakétára akkor szerintem a világ leg ütőképesebb SPAAG rendszere lehetne ami 15 km-en belül gyakorlatilag minden repülő dolgot képes lenne megbízhatóan költséghatékonyan leszedni.

Tudod, csak a legújabb, legdrágább, minden más használhatatlan, minek faragni, stb...Szerintem is király rendszer a Gepard, de volt egy oldallal ezelőtt, hogy tutira nem tud ahead lőszert, pedig hát annyi kép van a neten. De tud, mert fejlesztették. Radar, meg rakéta kell neki valóban.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
A Gepard szerintem kiváló fejlesztési alap.
Jelenlegi formájában legfeljebb a kereső radarja elavult, de azt semmiből sem tart cserélni egy korszerű radarra.
A rakéta fegyverzetét illetően: ha lecserélnék a Stingereket 2-4 db Thales VT1 rakétára akkor szerintem a világ leg ütőképesebb SPAAG rendszere lehetne ami 15 km-en belül gyakorlatilag minden repülő dolgot képes lenne megbízhatóan költséghatékonyan leszedni.

Ezt jól látod szerintem nekunk is tökéletesen jó lenne egy ilyen módon modernizált Gepárd az persze más kérdés mennyi elfekvő és a modernizációhoz megfelelő állapotú Gepárd van még.
 
  • Tetszik
Reactions: honved
T

Törölt tag 1586

Guest
Ezt jól látod szerintem nekunk is tökéletesen jó lenne egy ilyen módon modernizált Gepárd az persze más kérdés mennyi elfekvő és a modernizációhoz megfelelő állapotú Gepárd van még.
Ha már lesz gyárunk Zalaegerszegen nem hiszem hogy egy ilyen tornyot különösebb kihívás lenne összehegeszteni, és szerintem T72 alváz pont u.olyan megfelelő lenne alá mint a Leo1 alváz.
Fillérekből össze lehetne hozni...
 
W

Wilson

Guest
Ha már lesz gyárunk Zalaegerszegen nem hiszem hogy egy ilyen tornyot különösebb kihívás lenne összehegeszteni, és szerintem T72 alváz pont u.olyan megfelelő lenne alá mint a Leo1 alváz.
Fillérekből össze lehetne hozni...

Én abszolút nem vagyok híve amúgy az ilyen megoldásoknak de ezen a megoldáson ami felvetettél érdemes elgondolkodni.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika
S

speziale

Guest
A Gepard szerintem kiváló fejlesztési alap.
Jelenlegi formájában legfeljebb a kereső radarja elavult, de azt semmiből sem tart cserélni egy korszerű radarra.
A rakéta fegyverzetét illetően: ha lecserélnék a Stingereket 4-8 db Thales VT1 rakétára akkor szerintem a világ leg ütőképesebb SPAAG rendszere lehetne ami 15 km-en belül gyakorlatilag minden repülő dolgot képes lenne megbízhatóan költséghatékonyan leszedni.

vagy mondjuk inkább Mistral 3...ha már olyanunk úgy is van
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Ezt jól látod szerintem nekunk is tökéletesen jó lenne egy ilyen módon modernizált Gepárd az persze más kérdés mennyi elfekvő és a modernizációhoz megfelelő állapotú Gepárd van még.

Együtt kellett volna megvenni a harckocsikkal, önjárókkal, azok csapatlégvédelmére. Erre valaki nagyon nem gondolt a szakmában, vagy még nem tudunk mindent.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Én abszolút nem vagyok híve amúgy az ilyen megoldásoknak de ezen a megoldáson ami felvetettél érdemes elgondolkodni.

A harckocsinak már elavult típust, átépítéssel lehetne még használni, éppen csak más a motorja, váltója, lánca, stb., mint a Leopárdoknak. Nehezen tudom elképzelni, hogyan illesztenék be a harckocsi zlj hadrendjébe, üzemeltetésileg, ha külön kell biztosítani, mondjuk a zlj-nál rendszeresített 2-4 db csapatlégvédelmi eszköz alkatrészellátását. Persze megoldható, de bonyolítja a dolgot.
 
S

speziale

Guest
A harckocsinak már elavult típust, átépítéssel lehetne még használni, éppen csak más a motorja, váltója, lánca, stb., mint a Leopárdoknak. Nehezen tudom elképzelni, hogyan illesztenék be a harckocsi zlj hadrendjébe, üzemeltetésileg, ha külön kell biztosítani, mondjuk a zlj-nál rendszeresített 2-4 db csapatlégvédelmi eszköz alkatrészellátását. Persze megoldható, de bonyolítja a dolgot.

ez mondjuk a leo 1 alvázon lévő Gepard-ra is igaz...de egyébként Gepard-ból van elég sok elfekvő készlet a németeknél...nem kellett volna itt T72-es alvázzal bohóckodni
 
S

speziale

Guest
Ha már lesz gyárunk Zalaegerszegen nem hiszem hogy egy ilyen tornyot különösebb kihívás lenne összehegeszteni, és szerintem T72 alváz pont u.olyan megfelelő lenne alá mint a Leo1 alváz.
Fillérekből össze lehetne hozni...

azért az a gond, hogy ezen a gepárdon azért elég sok mindent kellene modernizálni, hogy a modern követelményeknek megfeleljen...

1) új radar
2) valszeg teljesen új éjjellátó/optikai/navigációs rendszerekre lenne szüksége, hogy tudjon a leo-kal/lynx-ekkel haladni
3) a kommunikációs rendszerét is teljesen át kellene alakítani, hogy részt tudjon venni a modern hálózatos hadviselésben (meg mondjuk a hadoszlopban a Lynx-eknek tudjon adni célkoordinátát a drónok ellen)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
azért az a gond, hogy ezen a gepárdon azért elég sok mindent kellene modernizálni, hogy a modern követelményeknek megfeleljen...

1) új radar
2) valszeg teljesen új éjjellátó/optikai/navigációs rendszerekre lenne szüksége, hogy tudjon a leo-kal/lynx-ekkel haladni
3) a kommunikációs rendszerét is teljesen át kellene alakítani, hogy részt tudjon venni a modern hálózatos hadviselésben (meg mondjuk a hadoszlopban a Lynx-eknek tudjon adni célkoordinátát a drónok ellen)

Esetleg érdemes lenne Leo 2 alvázra ültetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa
S

speziale

Guest
Esetleg érdemes lenne Leo 2 alvázra ültetni.

abból van még elfekvőben? nem az volt, hogy kb. az a 12 A4-es voltak az uccsó darabok amiket elhoztunk?
ha viszont új gyártás kell, akkor máris nem is lesz olyan olcsó a szükséges modernizációkkal
 
T

Törölt tag 1586

Guest
vagy mondjuk inkább Mistral 3...ha már olyanunk úgy is van
A VT1 hatótávolsága kétszer, a sebessége meg 50% kal nagyobb a a Mistralnál.
A VT1 ráadàsul a radar LOS irányítási módja miatt minden idős rakéta (működik esőben, hóban, felhők között / fölött lévő célokra is) míg az IR Mistralnak nem csekély kotlátai vannak.
azért az a gond, hogy ezen a gepárdon azért elég sok mindent kellene modernizálni, hogy a modern követelményeknek megfeleljen...
Amiket felsoroltál azokat bármilyen korszerű VSHORAD rendszerhez u.úgy meg kell venni.
A koszerűsített Gepardhoz is.
Én ebben semmi problémát nem látok.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
T

Törölt tag 1586

Guest
Esetleg érdemes lenne Leo 2 alvázra ültetni.
Nincs új a nap alatt...
A Finnek már megcsinállták
Saját Gepárd koppincs Marksmen nevű SPAAG rendszerüket először rárakták egy T55 alvázra, majd néhány ève átszerelték Leo2 alvázra.
300px-Marksman_SPAAG.jpg

finnish-leopard-2-marksman-self-propelled-anti-aircraft-gun-spaag-2.jpg
 
W

Wilson

Guest
A harckocsinak már elavult típust, átépítéssel lehetne még használni, éppen csak más a motorja, váltója, lánca, stb., mint a Leopárdoknak. Nehezen tudom elképzelni, hogyan illesztenék be a harckocsi zlj hadrendjébe, üzemeltetésileg, ha külön kell biztosítani, mondjuk a zlj-nál rendszeresített 2-4 db csapatlégvédelmi eszköz alkatrészellátását. Persze megoldható, de bonyolítja a dolgot.

Rudi hozzászólásánál legfőképpen az elvre értettem az elgondolkodást mivel ebből az elvből kiindulva bármilyen nekünk megfelelő harckocsi (pl Leo2 valamelyik korábbi variánsa) is jó alap lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: honved
T

Törölt tag 1586

Guest
Rudi hozzászólásánál legfőképpen az elvre értettem az elgondolkodást mivel ebből az elvből kiindulva bármilyen nekünk megfelelő harckocsi (pl Leo2 valamelyik korábbi variánsa) is jó alap lenne.
De a leg tökéletesebb v.színű a Pzh2000 alváz lenne...
 
K

kamm

Guest
vagy mondjuk inkább Mistral 3...ha már olyanunk úgy is van

Ja, az idiota francia, platon acsorgos, kezzel-toltos, egylovetu (= ket raketa egyszerre) rendszerevel+ - thanks but no, thanks. :)

Ha már lesz gyárunk Zalaegerszegen nem hiszem hogy egy ilyen tornyot különösebb kihívás lenne összehegeszteni, és szerintem T72 alváz pont u.olyan megfelelő lenne alá mint a Leo1 alváz.
Fillérekből össze lehetne hozni...

Ha'persze, "gyarunk" meg fillerekbol... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: kb pont ugy, mint a T72-es felujitast, csak itt ugye meg sokkal bonyolultabb a dolog, meg at is kellene tervezni mindent... ezt a hulyeseget valaha lengeditek, hogy azert "filleres", mert eloregedett lom?
Ennek az ellenkezoje igaz, ertsetek mar meg.
 
W

Wilson

Guest
De a leg tökéletesebb v.színű a Pzh2000 alváz lenne...

Csak azzal annyi a gond,hogy olcsó használt Pzh200 nincs egyáltalán a piacon,így csak a gyártás jöhetne szóba ami nem tudom mennyire lenne költséghatékony ismerve a németeket nem hiszem,hogy sokkal olcsóbban adnák az alvázat mint a kész önjáró löveget,mondjuk nem kellene belőle nagyon sok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
abból van még elfekvőben? nem az volt, hogy kb. az a 12 A4-es voltak az uccsó darabok amiket elhoztunk?
ha viszont új gyártás kell, akkor máris nem is lesz olyan olcsó a szükséges modernizációkkal

Vannak a spanyolok, az még erre is jó lenne.

Nincs új a nap alatt...
A Finnek már megcsinállták
Saját Gepárd koppincs Marksmen nevű SPAAG rendszerüket először rárakták egy T55 alvázra, majd néhány ève átszerelték Leo2 alvázra.
300px-Marksman_SPAAG.jpg

finnish-leopard-2-marksman-self-propelled-anti-aircraft-gun-spaag-2.jpg

Ugye ezek brit gyártmányú tornyok Oerlikon 35 mm gépágyúval, ugyanazzal ami a Gepardon is van. Ez mutatja, hogy milyen a finnek gazdaságosága. Használták régen is, elég jól látható, hogy a Leo 2 vázra ültetett torony újszerű és modernizált is. A csővégken a korábbihoz képest ott van a programozható lőszerhez az eszköz, új a radar. Van nekik kb. egy tucat ha jól emlékszek, mégsem azt adták elő, hogy minek megtartani, menjen az olvasztóba, ne újítsuk fel, nem éri meg, talán ha lenne belőle 100-200 db akkor megérné és hasonló bölcsességeket. Megcsinálták és emiatt van nekik. Nem hiszem, hogy bármivel érdemes a lőtávjába repülni.
 
  • Tetszik
Reactions: honved