Geotermikus energia hasznosítás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 261
113
@hózentróger egyébként az ipari park veszi fel a legtöbb távhőt. színte az összes nagyobb telephely arról megy.
a lakoság azért fűt árammal egyébként zömébe mert valaki a családból erőműves dolgozó vagy az vólt ezért áramkedvezményt kap. családiházak zöme...
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 261
113
egyébként még szekszárd távfűtésébe is besegít Paks :) úgy keresd az üvegházakat is. (30 km) magas a gőz hőfoka nagy a nyomása.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
680
2 677
93
egyébként még szekszárd távfűtésébe is besegít Paks :) úgy keresd az üvegházakat is. (30 km) magas a gőz hőfoka nagy a nyomása.
Vödrökkel viszik a meleget Szekszárdra? Vagy megépült esetleg a távhő vezeték arra?

Nem keresék én már semmilyen üvegházat, egyszerűbb lett volna, ha mutatsz egy-kettőt.
Én valami ilyesmire gondolnék: Nnna, ez igen!

Ebként ha jól emlékszem Mo-on összesen kb. 150 hektárnyi üvegház működik. Lópimpili, a lehetőségeinkhez képest.

Ja még valami! A távfűtés nem teljesen hulladékhővel üzemel, mert 15 MW-nyi hőteljesítmény 4-5 MW-nyi villamosteljesítmény eséssel jár. (Az igazi hulladékhő megy a Dunába.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 261
113
Vödrökkel viszik a meleget Szekszárdra? Vagy megépült esetleg a távhő vezeték arra?

Nem keresék én már semmilyen üvegházat, egyszerűbb lett volna, ha mutatsz egy-kettőt.
Én valami ilyesmire gondolnék: Nnna, ez igen!

Ebként ha jól emlékszem Mo-on összesen kb. 150 hektárnyi üvegház működik. Lópimpili, a lehetőségeinkhez képest.

Ja még valami! A távfűtés nem teljesen hulladékhővel üzemel, mert 15 MW-nyi hőteljesítmény 4-5 MW-nyi villamosteljesítmény eséssel jár. (Az igazi hulladékhő megy a Dunába.)
igen a mi éghajlati viszonyainkhoz a foliasátrazás jobban illezkedik mint az állandó üvegházak létesítése.
gyere el és mutatok párat nagyon szívesen.

nem nem vödrökbe kiskapacitású vezeték már paks megépülése óta létezik. földalatti szigetelt vezeték formályában.
a nagykapicitású ami paks 2 hőenergiáját fogja szekszárdra juttatni paks 2 megéppítésével van összeföggésbe.

egyébként valóban lehetne növelni az üvegházak számát hogy a szezonális termelés ki legyen eggyensúlyozva. de ehhez nem csak üvegházak kellenek hanem állandó munkaerő is ami a holand esetébe dél kelet eu és balkán spanyol esetében afrika.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 261
113
@hózentróger a foliázás nem elmaradottabb teknológia az üvegházhóz képest. csak teljesen más éghajlati és erőforrás viszonyokhoz való mint az üvegház. igazából nekünk a zöldségtermesztéshez nincs szükségünk üvegházakra elég a folia is de folia nélkül is lehet... a hollandoknál nem ez a helyzet. önekik nyáron is fűteni kell az üvegházakat míg nekünk hűteni kellene... a spanyol meg a hegyekbe telepíti a nagy apfénytartamú időszakokba a napfény rendelkezésre ál de a hőmérsékhlet mérsékeltebb. (de eztére amikor negyon lecsökken a hőmérsékhlet az üvekgházakba be tudja zárni a meleget.) ott a sok napfény van kihaszználva. a hollandnál még világítani is kell nem csak egész évbe fűteni (sok a gázuk ez van egyébként nem a leg gazdaságosabb felhasználási módozat hollandia tekintetébe a gáz hasznosítása) mi szerencsések vagyunk nekünk a zöldségtermeléshez elég a tavaszi fóliasátor a palántáknak esetleg ha az adott terület talaja és öntöző rendszere nagyon jó kicsit tovbb vagy ősszel is. (vanahol (pl tengelic télen is termelnek foliasátorba) de a szamócának a dinnyének még sátor sem kell hazánkba csak a fólia takaró. pl de töllünk délre pl szíria ami a világ top1 paradicsomtermelője vólt is csak fóliáztak zömében paradicsomra vagy még azt sem. mert minek üvegház amikor az több munka mert hűteni kell és behordan mindent. de fólia takaró nélkül is szép eredményeket lehet elérni dinnye és szamóca tekintetébe is.
 
  • Tetszik
Reactions: nani1980

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 261
113
sok helyen az üvegház hazánkba nem is üvegház hanem inkább "üvegút" ami ugyan úgy fűtéssel rendelkezik de amikor az idő optimálisabb a szabad ég alatt leszedik a tetőt kb és szabad ég alatt nővekszik tovább a növény. de az elbontható üvegházak is gyakoriak( de ezekbe inkább dísznövényeket termesztenek ahogy a tartós üvegházakba is inkább virágot.) a konzerv iparunk van inkább nagyon leépülve (konzervipar nem csak a konzervdobozos termékekből áll) hanem valamilyen tartósítási formát jelent. mert amikor van akkor dömpingbe van (elég lenne egész évbe a zöldség) ezért kerül exportra szarért hugyért majd visszavásárlásra... nem azért mert nincs. (jó persze az is hozzájön hogy az ember már annyira luxus hogy felvan háborodva ha tavasszal nem kap vagy csak drágán friss őszibarackot.) vagy hogy télen milyen drága a hüvelyes borsó... de ez csak a hülye gondolkodás és hülye elváárások eredménye. birtam amikor vetetéshez készítették elő a zöldbabnak a földeket az RTL meg a házonkívűlbe riportott készített hogy jujj de drága a zöldbab és ennek a kormány az oka... nem az hogy a hazai még el sincs vetve... és a világ másik végéből kell hozzni...hát fizesse meg aki türelmetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: nani1980

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 061
33 261
113
Nem. Kaptunk volna rá 18 Mrd forintot de nem lett belőle semmi. Amúgy állítólag majdnem Mohácsig megérné elvinni a paksi hőt
mert nincs késsz paks 2 addig nincs mire rákötni.
kis kapacitásű meg megy az már az első blokkoknál kiépítették. a stratégiai ipari objektumok hőigényének részleges ellátására tervezték a nyomvonal ahol a vezeték fut a föld alatt ki van karózva (a gázvezetékkel fut párhuzamosan) a gázvezetéket létesítették késöbb ) ebből vóltak is problémák ha visszaemlékszel egyszer át is vágták és ment a riadalom meg a tusolás hogy mi is vólt... mertr már gázrobbanásról beszéltek a környéken eggyesek. emlékszem még a csapóba jártam ekkor.
 
K

Kopi2000

Guest
CSAK EGY ADALÉK AHHOZ, HOGY MEKKORA MIZÉRIA VAN JELENLEG GEOTERMIKUS RONTOM.... A MÚLT HÉTEN CSÜTÖRTÖKÖN HANGZOTT EL AZ ALÁBBI PÁRBESZÉD.

Megrendelő: Mikor tudna eljönni hozzánk, megnézni a hőszivattyús rendszert, amit 5 éve tervezett, és felmérni a bővítését?
Mérnök: Sajnos, csak egy hónap múlva, úgy be vannak táblázva mostanság a napjaim....Tudja, közeleg a hideg...
Megrendelő: És akkor, ha előre utalunk egy jelentősebb napidíjat?? Mondjuk, 150.000 Ft+ÁFA-t?
Mérnök: Akkor a jövő héten szerdán....
Megrendelő: Akkor küldheti is a számláját!
Mérnök: Köszönöm....ott leszek...
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo
M

molnibalage

Guest
CSAK EGY ADALÉK AHHOZ, HOGY MEKKORA MIZÉRIA VAN JELENLEG GEOTERMIKUS RONTOM.... A MÚLT HÉTEN CSÜTÖRTÖKÖN HANGZOTT EL AZ ALÁBBI PÁRBESZÉD.

Megrendelő: Mikor tudna eljönni hozzánk, megnézni a hőszivattyús rendszert, amit 5 éve tervezett, és felmérni a bővítését?
Mérnök: Sajnos, csak egy hónap múlva, úgy be vannak táblázva mostanság a napjaim....Tudja, közeleg a hideg...
Megrendelő: És akkor, ha előre utalunk egy jelentősebb napidíjat?? Mondjuk, 150.000 Ft+ÁFA-t?
Mérnök: Akkor a jövő héten szerdán....
Megrendelő: Akkor küldheti is a számláját!
Mérnök: Köszönöm....ott leszek...
Nos, akkor tényleg nagyon magas gázfogyasztásnak kell itt lenni, hogy ennek értelme legyen.

Valami 700 Ft/m3 a nem támogatott gáz m3-énti ára. A 150k+ ÁFA az 190k. Ez 272 m3 gáz ára.
Ez nekem az 55 m3-es lakásomnak, ahol lakok az TELJES fűtési gázfogyasztásom molt nem HO időszak alatt ésszerűen fűtve.
(Kb. 2600 kWh. De az első téli időszakban annyira spóroltam, hogy ez 1800 kWh volt,.)

Ha csak ennyiért méri fel, akkor az átalakítással nézve azért elég vaskos lesz a számla...
 
K

Kopi2000

Guest
Nos, akkor tényleg nagyon magas gázfogyasztásnak kell itt lenni, hogy ennek értelme legyen.

Valami 700 Ft/m3 a nem támogatott gáz m3-énti ára. A 150k+ ÁFA az 190k. Ez 272 m3 gáz ára.
Ez nekem az 55 m3-es lakásomnak, ahol lakok az TELJES fűtési gázfogyasztásom molt nem HO időszak alatt ésszerűen fűtve.
(Kb. 2600 kWh. De az első téli időszakban annyira spóroltam, hogy ez 1800 kWh volt,.)

Ha csak ennyiért méri fel, akkor az átalakítással nézve azért elég vaskos lesz a számla...

Nos, akkor tényleg nagyon magas gázfogyasztásnak kell itt lenni, hogy ennek értelme legyen.

Valami 700 Ft/m3 a nem támogatott gáz m3-énti ára. A 150k+ ÁFA az 190k. Ez 272 m3 gáz ára.
Ez nekem az 55 m3-es lakásomnak, ahol lakok az TELJES fűtési gázfogyasztásom molt nem HO időszak alatt ésszerűen fűtve.
(Kb. 2600 kWh. De az első téli időszakban annyira spóroltam, hogy ez 1800 kWh volt,.)

Ha csak ennyiért méri fel, akkor az átalakítással nézve azért elég vaskos lesz a számla...
Koszi a valaszodat. Valoszinuleg nem irtam, de en inkabb kozuleteknek dolgozom. Inkabb MW, mint kW dimenziovan. Elvetve baratoknak, ugyfeleknek a csaladi hazaikon, de nem az a jellemzo.... Ami meg is magyarazza az atlag feletti m2-eket, amiket korabban irtam. Ez speciel Heves megye, egy olyan furdo, ami reszben at lett allitva mar hoszivattyura. Most szeretnek a tavfutest minel jobban negligalni, mivel ott (a varosban) mukodik MO egyik legdragabb tavfutese... A parbeszedet csak a helyszinelesi napidijra hegyeztem ki, mert tenyleg ilyen versenyfufas van jelenleg...... Ket eve el sem tudtam volna mindezt kepzelni....
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo
M

molnibalage

Guest
Koszi a valaszodat. Valoszinuleg nem irtam, de en inkabb kozuleteknek dolgozom. Inkabb MW, mint kW dimenziovan. Elvetve baratoknak, ugyfeleknek a csaladi hazaikon, de nem az a jellemzo.... Ami meg is magyarazza az atlag feletti m2-eket, amiket korabban irtam. Ez speciel Heves megye, egy olyan furdo, ami reszben at lett allitva mar hoszivattyura. Most szeretnek a tavfutest minel jobban negligalni, mivel ott (a varosban) mukodik MO egyik legdragabb tavfutese... A parbeszedet csak a helyszinelesi napidijra hegyeztem ki, mert tenyleg ilyen versenyfufas van jelenleg...... Ket eve el sem tudtam volna mindezt kepzelni....
Mindenhol ilyen projektek futnak most.
Hirtelen rájöttek, hogy az N2 gázt vissza is lehetne nyerni egyes folyamatoknál, akkor is, ha újra kell komprimálni, de annak hulladékhője a visszahűtés után meg fűtésre is jó lehet.

Jól mutatja, hogy az olcsó áram és gáz mekkora energiapazarlást vont magával. Minek foglalkozni az optimalizálással, ha a gyártási költség 1-2-3%-a volt eneriga. Most, hogy hirtelen ez 20% is lehet egyből fontos lett.
 
K

Kopi2000

Guest
Mindenhol ilyen projektek futnak most.
Hirtelen rájöttek, hogy az N2 gázt vissza is lehetne nyerni egyes folyamatoknál, akkor is, ha újra kell komprimálni, de annak hulladékhője a visszahűtés után meg fűtésre is jó lehet.

Jól mutatja, hogy az olcsó áram és gáz mekkora energiapazarlást vont magával. Minek foglalkozni az optimalizálással, ha a gyártási költség 1-2-3%-a volt eneriga. Most, hogy hirtelen ez 20% is lehet egyből fontos lett.
Ha megnézed a fényképeken a dátumokat, akkor már jó 10 éve is ilyenekkel foglalkoztam.... Mármint, hol lehet, különböző területeken takarékoskodni... Rajtam nem múlt, inkább a megrendelőkön, akik előszeretettel takarékoskodtak ilyeneken...






Ultraszűrős technológiai szennyíz tisztítás

 
  • Tetszik
Reactions: DTheo
M

molnibalage

Guest
Amúgy ezek az futó projektek is érdekesek. Fénysebességű tervezést erőltetnek, ami hibákhoz vezethet. Amikor a LLI (long lead item) elemek beszerzési ideje 1 év is lehet. És a vicc az, hogy nem is sokszor a főtechnológia. Pl. egy sima trafó átfutása 40-52 hét. Ami abból a szempontból szintén érdekes, hogy ha normalizálódna a helyzet és a jövőben "csak" 2-3-szor gázár és villanyár lenne, akkor ezekből vajon mennyit valósítanának meg.

Halkan jegyzem meg, hogy a sok klímavédelmi duma mellett hogyhogynem pont ilyen projektek támogatatásának lett volna eddig is értelme és nem egészen az majdnem teljesen agyatlan napelemezésnek, ami Európa gázfüggését csak erősítette.
 
K

Kopi2000

Guest
Amúgy ezek az futó projektek is érdekesek. Fénysebességű tervezést erőltetnek, ami hibákhoz vezethet. Amikor a LLI (long lead item) elemek beszerzési ideje 1 év is lehet. És a vicc az, hogy nem is sokszor a főtechnológia. Pl. egy sima trafó átfutása 40-52 hét. Ami abból a szempontból szintén érdekes, hogy ha normalizálódna a helyzet és a jövőben "csak" 2-3-szor gázár és villanyár lenne, akkor ezekből vajon mennyit valósítanának meg.

Halkan jegyzem meg, hogy a sok klímavédelmi duma mellett hogyhogynem pont ilyen projektek támogatatásának lett volna eddig is értelme és nem egészen az majdnem teljesen agyatlan napelemezésnek, ami Európa gázfüggését csak erősítette.
Ezzel egyet ertek. En, minden nagyobb munkam ugy terveztem, hogy a vizet sajat kutbol nyertem, amit lehetett, visszaforgattam a technologiaba, mig a kibocsajtott szennyezett vizeket elotisztitottam, hogy mehessenek ingyen patakba es nem penzert szennyviz csatornaba. Most ezek a letesitmenyek egesz jol tudnak majd alkalnazkodni a megvaltozott korulmenyekhez. De, mindezek rendszerszintu megvalositasa a hobbim es az ars poeticam volt, mivel kornyezetvedelmi szakmernok is vagyok. Az iparszeru gepeszeteket igy kotottem ossze a kornyezetvedelem elveivel es nem elolancban vettem reszt egy fa korul. (Nem lebecsulve azt sem, aki ebbol a problemakorbol ezzel az elemmel tud azonosulni.) De, sok favago kollega nem gondolkodott ilyeneken, hanen betervezte a legegyszerubb, energia pazarlo megoldast..... Mivel ma mar rakenyszeritettek a coming out-ra, itt is bevallom, en alapitottam ezt a topikot, eredetileg nagyobb szerepet szanva neki.....ami eddig meg nem jott ossze....
 
K

Kopi2000

Guest
Ezzel egyet ertek. En, minden nagyobb munkam ugy terveztem, hogy a vizet sajat kutbol nyertem, amit lehetett, visszaforgattam a technologiaba, mig a kibocsajtott szennyezett vizeket elotisztitottam, hogy mehessenek ingyen patakba es nem penzert szennyviz csatornaba. Most ezek a letesitmenyek egesz jol tudnak majd alkalnazkodni a megvaltozott korulmenyekhez. De, mindezek rendszerszintu megvalositasa a hobbim es az ars poeticam volt, mivel kornyezetvedelmi szakmernok is vagyok. Az iparszeru gepeszeteket igy kotottem ossze a kornyezetvedelem elveivel es nem elolancban vettem reszt egy fa korul. (Nem lebecsulve azt sem, aki ebbol a problemakorbol ezzel az elemmel tud azonosulni.) De, sok favago kollega nem gondolkodott ilyeneken, hanen betervezte a legegyszerubb, energia pazarlo megoldast..... Mivel ma mar rakenyszeritettek a coming out-ra, itt is bevallom, en alapitottam ezt a topikot, eredetileg nagyobb szerepet szanva neki.....ami eddig meg nem jott ossze....
Az az igazsag, hogy bizonyos kereteken belul sokmindennel foglalkozom. Geologus, gepesz es kornyezetvedelmi mernok vagyok, igy ezekkel a teruletekkel foglalkozom. Mivel a MOL-nal dolgoztam legeloszor, onnan jott az olaj es a gazipar.

Egyebkent, egy-két emberrel valószínűleg az eletbol, regrol ismerjuk egymast, de nem eroztem azon, hogy rajojjek kiket rejt a nev. Meg en sem adtam meg mindent, magamrol... Tul tavol van a politikai nezetunk sokaktól.... Meg aztan igen nagy bajban lennek, ha kiderulne ki vagyok, mondjuk a megrendeloimnek, eleg furcsan neznenek a kommentjeim miatt. Biztos keresztbe tennenek, ahol tudnának, mert elenleg a hazánkban igy mukodik a politika es a gazdasag. Ugyanis ez a ket szfera jol egymasba van fonodva... Nem is szoktam politikarol veluk beszelni, altalaban terelem a beszelgetes fonalat masra. Történelemre...Ok egyebkent azt hiszik rolam, hogy hithu fideszes vagyok. Bar volt 8 ev az eletemben, amikor megyei jogu varosban kozszereplo voltam, fideszes tamogatassal (önkormányzati bizottsági tag, de az nagyon regen volt, 94 es 2002 kozott....Egyebkent azert hagytam abba a kozeleti tevekenyseget, mert 2002-ben be kellett volna lepni a partba (Fideszbe) es el kellett volna koltoznom oda, ahol fantaziat lattak volna bennem. De akkor mar ott laktam ahol most is, es nem voltam hajlando sem mobilizalni magamat, sem belepni. Ez a valasztasi vereseg utan volt, akkor valt a fidesz egy lazabb, liberálisabb szervezodesbol egy vasfegyelmu -konzeratívnak festett- partta....... Nyilvan sokan igy tettek akkor, mint en... Korabban volt egy ideam, ami az volt, hogy ha tehetem, kell tennem a kozert is valamit.... Ma az osszes kozeleti tevekenysegem a tervezes.... Én liberális maradtam, míg a fidesz fordult a jobb és a szélsőjobb irányába. Ugye milyen érdekes MO-on, hogy a politika nem hagy békét senkinek, betüremkedik még a műszaki szakmákba is....

Aztan egy idoben tenyleg sokat dolgoztam kulfoldi cegeknek a magan olajiparban. De, manapsag inkabb a geotermikus energiaval, hideg- es termalkutakkak, viztechnologiakkal foglalkozom... Strandok, ipari vizellatas, kármentesítések, asvanyviz, stb.... Ez igy egyszeruen hangzik, de eleg nagy projektek. Ami elony, lehet itthon dolgozni rajtuk...
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 087
3 008
113
Az az igazsag, hogy bizonyos kereteken belul sokmindennel foglalkozom. Geologus, gepesz es kornyezetvedelmi mernok vagyok, igy ezekkel a teruletekkel foglalkozom. Mivel a MOL-nal dolgoztam legeloszor, onnan jott az olaj es a gazipar.

Egyebkent, egy-két emberrel valószínűleg az eletbol, regrol ismerjuk egymast, de nem eroztem azon, hogy rajojjek kiket rejt a nev. Meg en sem adtam meg mindent, magamrol... Tul tavol van a politikai nezetunk sokaktól.... Meg aztan igen nagy bajban lennek, ha kiderulne ki vagyok, mondjuk a megrendeloimnek, eleg furcsan neznenek a kommentjeim miatt. Biztos keresztbe tennenek, ahol tudnának, mert elenleg a hazánkban igy mukodik a politika es a gazdasag. Ugyanis ez a ket szfera jol egymasba van fonodva... Nem is szoktam politikarol veluk beszelni, altalaban terelem a beszelgetes fonalat masra. Történelemre...Ok egyebkent azt hiszik rolam, hogy hithu fideszes vagyok. Bar volt 8 ev az eletemben, amikor megyei jogu varosban kozszereplo voltam, fideszes tamogatassal (önkormányzati bizottsági tag, de az nagyon regen volt, 94 es 2002 kozott....Egyebkent azert hagytam abba a kozeleti tevekenyseget, mert 2002-ben be kellett volna lepni a partba (Fideszbe) es el kellett volna koltoznom oda, ahol fantaziat lattak volna bennem. De akkor mar ott laktam ahol most is, es nem voltam hajlando sem mobilizalni magamat, sem belepni. Ez a valasztasi vereseg utan volt, akkor valt a fidesz egy lazabb, liberálisabb szervezodesbol egy vasfegyelmu -konzeratívnak festett- partta....... Nyilvan sokan igy tettek akkor, mint en... Korabban volt egy ideam, ami az volt, hogy ha tehetem, kell tennem a kozert is valamit.... Ma az osszes kozeleti tevekenysegem a tervezes.... Én liberális maradtam, míg a fidesz fordult a jobb és a szélsőjobb irányába. Ugye milyen érdekes MO-on, hogy a politika nem hagy békét senkinek, betüremkedik még a műszaki szakmákba is....

Aztan egy idoben tenyleg sokat dolgoztam kulfoldi cegeknek a magan olajiparban. De, manapsag inkabb a geotermikus energiaval, hideg- es termalkutakkak, viztechnologiakkal foglalkozom... Strandok, ipari vizellatas, kármentesítések, asvanyviz, stb.... Ez igy egyszeruen hangzik, de eleg nagy projektek. Ami elony, lehet itthon dolgozni rajtuk...


Báttya te szerelmes vagy magadba az tuti.......ezt az ömlengést magadról amit letolsz már nagyon nagyon túúúúú máccs....
Mindig ez ugrik be

 
K

Kopi2000

Guest
Egy gyors tervezés kézzelfogható eredménye. (Bár az ügyfél gyors volt. Jóelőre beszerezte a fődarabokat, most már flottul megy minden... Már fúrják is a 100,0 m-es mélységű geotermikus talajszondákat egy családi ház fűtésére és hűtésére... Ha minden jól megy, egy hónap múlva már gáz nélkül melegedhetnek. (Meg nem macerás a tüzelő hasogatása, rakosgatása sem! Hát hiába, a kényelem megfizethetetlen!

A fúrógép és a fúrás folyamata.



A szondaépítés.