• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Azért tőled kérdem, mert te vázoltad fel ezt a fegyvert úgy, mint valami ami eladhatatlan
Hova sikerült eladni százas nagyságrendben legalább? Nem én vázolom fel, a valóság vázolja fel.

Szóval ha eladhatatlan, akkor hülye a románja, hogy licenszre költ és gyártani fogja, s a nyakán marad pl 1000 darab
Megint tőlem kérditek, hogy mit akar a román 1000 db-bal? Honnan a frászkarikából tudjam? De ha kell valakinek 1000 darab akkor miért nem mi gyártjuk? Én sem tudom a választ, de turbóskodás helyett talán ezen tessék töprengeni...
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Moderálva a <a title="Fórumszabályzat" href="http://htka.hu/forumszabalyzat/">Fórumszabályzat</a> megsértése miatt (Off-topik).
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
@molnibalage

"Hova sikerült eladni százas nagyságrendben legalább? Nem én vázolom fel, a valóság vázolja fel."

 

Most már érdekelne, hogy akkor pontosan mennyit vett belőle India? Én nem találtam erre vonatkozó számszerű adatot... csak annyit, hogy 8 zászlóaljból (http://en.wikipedia.org/wiki/Para_Commandos_(India)) áll az a bizonyos különleges alakulat. Úgyhogy konkrétan ott akár vehettek is 100 db-ot.

De azért ez a "hol vehettek legalább 100-at" érdekes kérdés, mivel egy eléggé specializált fegyverről van szó. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A <a title="Fórumszabályzat" href="http://htka.hu/forumszabalyzat/">Fórumszabályzat</a> megsértése miatt (Off-topik) törölt hozzászólásra adott válasz, ezért törölve ez is.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Az látszik ebből az egészből, hogy vagy a fegyverrel van valami baj vagy a céggel aki árulja, mert eddig mennyi is 8 típusa van de egyik se tarol a piacon. A honvédségnél az M1-es van az nem egy olyan nagy szám olyan mint a többi hasonló fegyver. 

A lényeg, hogy nem lehet teljesen igaz amit állítanak erről a fegyverről, mert különben sorba állnának érte. Nekem ez jött le ebből a sztoriból.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Az M6 a kompaktsága miatt, illetve a sisakcélzó mindenképpen kiemelkedik még a Gepárd szériából is... Túl sok hasonló fegyver szerintem nem nagyon van. A régebbi verzióknak már biztos nagyobb konkurenciája van, ha meg már batár puskákról van szó, akkor biztos, hogy van jobb páncéltörő képességűek is. Más tekintetben viszont nem hiszem, hogy olyan nagy elétérések lennének a többivel, max az, hogy M1-nél a tár hiánya az lehet hátrány.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 020
113
Mármint a sisakcélzó azért poén, mert elég könnyű a puska ahhoz, illetve jó a csillapítása, hogy menet közben is, csipőből tudjál tüzelni... 
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 266
13 647
113
Testudo said
<p class="new-blogpost-comment-notice">
Látom is, ahogy kiírja a blogszerkesztő a cikk címét és dörzsöli a tenyerét a várható kommentáradatra.
Ehemmm... , igen. Mégis mit akartál, milyen hírt írjak? Azt, hogy valamelyék orosz hadügyminisztériumi fősámán, megin valami olyasmit nyilatkozik, hogy 2020-ra mit fognak szolgálatba állítani? Azért írtam meg mert jelentős hírértéke van.
 
M

molnibalage

Guest
desertfox said
Molin a csehek képzeld nem a szomszédaink , a nehéziparrol....
Csehszlovákia 1993-ban szűnt meg szóval történelmi léptékben szomszédunk sőt, egy ideig egy birodalomhoz tartoztnuk...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Molin a Történelembe voltunk határosak a Németekkel is meg a Törökökkel.  de mind1 lényegtelen de a csehek szerintem szar példa.
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
A csehek igenis jó példa, már középkorban is iparosodottabb volt, mint Magyarország, sőt, a 2. vh előtt a világ 7 legfeljettebb ipari államai közé sorolták.
Hogy németek voltak az ipar fő résztvevői, s nem a csehek? Nem tudom, lehet, hogy így volt, de a Ganz, Weiss Manfréd, Kühne és a Dreher is kicsit németesen hangzik nekem, az első magyar szénbányát pedig Brennbergbányának hívták.

A Hiúzzal kapcsolatban: valóban egy elég magas minőségű termék, kategóriáján bellül egyedi, de ez azért is van, mert eléggé kis szegmenst céloztak meg. Ez egy olyan rombolópuska, amit kifejezetten ejtőernyősöknek(és egyéb, viszonylag könnyűfegyverzetű légiszállítású különlegeseknek) fejlesztettek ki, akik már magukban is egy viszonylag kis létszámú csoport, .50 -es kalibert közülük pedig végképp kevesen használnak. Nyilván hatalmas mennyiségre ebből nincs igény.
 

bokrif

New Member
2010. december 13.
3
0
1
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Gepárd GM6 licencgyártása Romániában
Az is magyarázat lehet - és szomorú -, hogy azért adták el a licenct, mert a tulajdonos cégnek nincs elég tőkéje az exportra... Nincs jobb ötletem, mert talán még mondták is valami videóban, hogy nem szeretnék eladni a jogokat és szeretnék ők értékesíteni. Spekuláció, de ha így van akkor a HADIK-tervben miért nem karolták fel az egész GM-6 projektet? (A Rába megvásárlására is volt pénz.) ...vagy kell a lóvé valami más projekthez (a SERO-nál)?

Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok miért adták el a jogokat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 845
113
Istenem!!!Ők alapból licenc eladásban gondolkodnak MIT NEM LEHET EZEN ÉRTENI????NEM AKARTÁK EXPORTRA NAGY MENNYISÉGBEN GYÁRTANI SOHA!!! Három napja vagytok kiakadva a semmin.
 
M

molnibalage

Guest
dudi said
Istenem!!!Ők alapból licenc eladásban gondolkodnak MIT NEM LEHET EZEN ÉRTENI????NEM AKARTÁK EXPORTRA NAGY MENNYISÉGBEN GYÁRTANI SOHA!!! Három napja vagytok kiakadva a semmin.
Pont ugyenzt mondtam, oszt mégsem értetttek vele egyet, elég a + és - pontokat megnézni. Ezzel szemben te + -os vagy. A HTKA-n továbbra is igen "objektív" pipázgatás zajlik. Semmi nem változott azóta az ominózus "hormoszoros MiG-31 komment" óta... (Már, ha emlékszik rá valaki...)