Gepard Flakpanzer SPAAG (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 814
36 029
113
Amatőrként kérdezem, ugye itt is minden 4-6ik a nyomjelzős?
Annak idején nekünk azt nyomták hgy 8-10ik az.
Fateromnál meg aztat mondták (szívószállás 70 eleje, shilkások előtt) hogy minden 6-8ik.
Mondjuk Ap@m meg a "srácok" sztem az utolsók akik látták az ikercsövű 57mm-est lőni....
Nekem 4db nyomjelzős volt AK-ba...
Szóval a videók alapján laikusként ez sokkal több mint pár db lőszer
De nem is 200! :D
Max. két-három tucat lőszer elég kell legyen. A drónok amikre többnyire lőnek tetű lassúak...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Te itt tippelgetsz a fotelben ülve - biztos nagyon vágod hogy működik a Gepárd. :D
Ha ennyire szar akkor támaszd is alá valamivel! :p
Én semmit nem állítottam azon kívül, hogy amikor majd a háború végén összeszámolják az ellőtt skuló/ lelőtt repülőt, az a szám nem 6, hanem inkább 600 lessz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Amatőrként kérdezem, ugye itt is minden 4-6ik a nyomjelzős?
Annak idején nekünk azt nyomták hgy 8-10ik az.
Fateromnál meg aztat mondták (szívószállás 70 eleje, shilkások előtt) hogy minden 6-8ik.
Mondjuk Ap@m meg a "srácok" sztem az utolsók akik látták az ikercsövű 57mm-est lőni....
Nekem 4db nyomjelzős volt AK-ba...
Szóval a videók alapján laikusként ez sokkal több mint pár db lőszer
Szerintem mind nyomjelzős. Az önmegsemmisítők ott robbannak a végén.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 373
77 056
113
Amatőrként kérdezem, ugye itt is minden 4-6ik a nyomjelzős?
Annak idején nekünk azt nyomták hgy 8-10ik az.
Fateromnál meg aztat mondták (szívószállás 70 eleje, shilkások előtt) hogy minden 6-8ik.
Mondjuk Ap@m meg a "srácok" sztem az utolsók akik látták az ikercsövű 57mm-est lőni....
Nekem 4db nyomjelzős volt AK-ba...
Szóval a videók alapján laikusként ez sokkal több mint pár db lőszer
Nem elképzelhetetlen, hogy az összes az, ezen a képen elileg csak fényjelzőt havdereztek:
Screenshot-20230618-233737-Chrome.jpg
 
W

Wilson

Guest

Németország az év végéig további 45 Gepard önjáró légvédelmi rendszert ad Ukrajnának​


2023. június 25., vasárnap, 08:50


Németország az Egyesült Államokkal együttműködve az év végéig további 45 db önjáró Gepard önjáró légvédelmi rendszert szándékozik átadni Ukrajnának légvédelmének megerősítésére.

Ezt nyilatkozta a Welt am Sonntagnak adott interjújában a Honvédelmi Minisztérium alá tartozó Ukrajna Helyzetképi Központ vezetője, Christian Freuding dandártábornok.

A kiadvány szerint Németország jelenleg már 34 Gepardot adott át Ukrajnának, további 15-öt pedig a következő hetekben szállítanak át.

"Emellett az év végéig további 30 Gepard egységet szeretnénk leszállítani az Egyesült Államokkal együttműködve" - mondta Freuding.

A Bundeswehr dandártábornok a Welt am Sonntagnak adott interjújában elmondta, hogy a légvédelmet az ukrán hadsereg jelenlegi ellentámadásának kulcsfontosságúan gyenge pontjának tartja.

"Minden tőlünk telhetőt megteszünk. De mindezek ellenére Ukrajnának van elegendő rakétavédelme? Egyértelműen nem!" – mondta Freuding.

Emlékeztetett arra is, hogy Németország 2023 végéig további két IRIS-T SLM légvédelmi rakétarendszert ad át Ukrajnának, amelyek "majdnem 100 százalékos pontosságúak", jövőre pedig további négyet.

Korábban ismertté vált, hogy az amerikai Global Military Products cég több mint 118 millió dolláros szerződést kapott a Pentagontól Gepard önjáró légvédelmi fegyverek vásárlására és szállítására Ukrajna számára .


 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Catles

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 814
36 029
113
Megérkeztek Ukrajnába az első Németországban gyártott 35 mm-es lőszerek. 7 hónap kellett a Rheinmetallnak a gyártósor felállításához és a gyártás megkezdéséhez. Ezzel a Gepárdok lőszer ellátása megoldódott.

 
  • Tetszik
Reactions: Loken and endre

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 713
113
Megérkeztek Ukrajnába az első Németországban gyártott 35 mm-es lőszerek. 7 hónap kellett a Rheinmetallnak a gyártósor felállításához és a gyártás megkezdéséhez. Ezzel a Gepárdok lőszer ellátása megoldódott.


First shipment of new Gepard ammunition on its way to Ukraine...

 
  • Tetszik
Reactions: endre and Aladeen

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 046
11 988
113
"Az intenzív használattól kiég egy tranzisztor az automatikus célkövető rendszerben, így az 2 X több lőszert használ"
Az Ukrán tiszt azt mondja hogy könnyű lenne orvosolni a problémát ha megkapnák az elektromos sémát de nem kapják, így alkatrészt vásárolnak
A kiégett tranzisztort hogyan kívánják megjavítani csere/vásárlás nélkül? o_O
Kapcsolási rajz nélkül nem kellene bele pótalkatrész?
Nem vagyok egy elektronikai zseni, de annyit azért én is tudok, hogy ez egy bullshit...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 459
10 559
113
A kiégett tranzisztort hogyan kívánják megjavítani csere/vásárlás nélkül? o_O
Kapcsolási rajz nélkül nem kellene bele pótalkatrész?
Nem vagyok egy elektronikai zseni, de annyit azért én is tudok, hogy ez egy bullshit...
Nem tudom. Szabadfordítottam nem vagyok szakember:) A kapcsolási rajzot kérik de nem kapják meg , amúgy meg orvosolni lehetne a tiszt szerint. Mivel nem kapják meg így marad az alkatrész vásárlás.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 373
77 056
113
Nem tudom. Szabadfordítottam nem vagyok szakember:) A kapcsolási rajzot kérik de nem kapják meg , amúgy meg orvosolni lehetne a tiszt szerint. Mivel nem kapják meg így marad az alkatrész vásárlás.
Szörnyű, nem engedik őket gányolni.
 
  • Szomorú
Reactions: Loken