Gepard Flakpanzer SPAAG (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 044
33 217
113
Majd pár hét múlva kiderül mire jut ez a "csodáltatos orosz hadsereg"... :p
nem írtam hogy csodálatos lenne csupa szutyokkal csapatnak.
a tényeket írom. a modern világ legyorsabb villámháborúját vívják ha tetszik ha nem.
nem vagyok sem ukrán sem orosz szimpatizáns. azt látom amit katonai szemmel látok . a tényeket elfogultság nélkül. nem vagyok fun sehova... mindenkit utálok akinek nagyobb az országa mint a mienk.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Majd meglátjuk mi lesz. Az orosz tervek már elbuktak - szerintem felemás vége lesz a konfiktusnak: Putyin nem kapja meg, amit akart (rezsim csere), szóval legfeljebb némi területtel gazdagodhat, miközben az orosz gazdaságot lassan, de biztosan felőrlik a szaknciók. Az idő nem az oroszoknak dolgozik. Lehet, hogy a vidéken nincs egységes frontvonal, de partizánkodás még csak most kezdődik igazán...
Teljesen kizártnak tartom, hogy meg tudják szállni egész Ukrajnát és pacifikálni is tudják. 44 millió emberből simán akad félmillió, aki nem adja fel és ott támadja az oroszokat, ahol tudja, nyugat ad hozzá fegyvert és pénzt. Simán lehet ebből az oroszoknak egy második Afganisztán...
Legutóbb tíz évig tartott.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 739
113
Nem lesz ennek jó vége!
egy háborúnak sosincs jó vége...

Fontos, hogy az oroszok ne járjanak sikerrel, mert akkor legközelebb máshol próbálkoznak. Pl. a Baltikumban és akkor az egész NATO bele keveredik. Ez most egy klasszikus proxiháború, mint Vietnám vagy Afganisztán volt: az sem eszkalálódott és mind két oldal tolta fegyvert a másik ellen.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 614
55 058
113
egy háborúnak sosincs jó vége...

Fontos, hogy az oroszok ne járjanak sikerrel, mert akkor legközelebb máshol próbálkoznak. Pl. a Baltikumban és akkor az egész NATO bele keveredik. Ez most egy klasszikus proxiháború, mint Vietnám vagy Afganisztán volt: az sem eszkalálódott és mind két oldal tolta fegyvert a másik ellen.
Nem minden hasonlat, ami sántít. :)
 
W

Wilson

Guest
Indulnak a Gepard önjáró légvédelmi gépágyúk Ukrajnába

Nem lesz ennek jó vége!
Németország mégis engedélyezte Gepard légvédelmi rendszerk szállítását Ukrajnának

2022.04.26.20:08

Christina Lambrecht német védelmi miniszter engedélyezte Krauss-Maffei Wegmann-nak, hogy Gepard önjáró légvédelmi rendszereket adjon el Kijevnek.

Ezt egy Ukrajna támogatását célzó konferencián jelentette ki a ramsteini légitámaszponton – írja az " European Truth " a Spiegelre hivatkozva.

Németország hosszas habozás után első ízben szeretné nehézfegyverrel támogatni Ukrajnát az Oroszország elleni háborúban. A Lambrecht kedden bejelentette a Gepárdok átadását és az ukrán katonák kiképzését Németországban.

Ily módon a Krauss-Maffei Wegmann Csoport zöld utat kap a Bundeswehr korábbi tartalékaiból származó Gepard eladására . Földi célpontok leküzdésére is használhatók.

"Ukrajnának pontosan a Gepardra van szüksége, hogy megvédje légterét a földről - mondta Lambrecht az Egyesült Államok légierejének ramsteini támaszpontján, ahol körülbelül 40 ország tárgyalt az Ukrajnának nyújtott segélyekről .

A találkozó után Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter kijelentette, hogy Németország 50 egység Gepardot biztosít.

 
W

Wilson

Guest
Németország mégis engedélyezte Gepard légvédelmi rendszerk szállítását Ukrajnának

2022.04.26.20:08

Christina Lambrecht német védelmi miniszter engedélyezte Krauss-Maffei Wegmann-nak, hogy Gepard önjáró légvédelmi rendszereket adjon el Kijevnek.

Ezt egy Ukrajna támogatását célzó konferencián jelentette ki a ramsteini légitámaszponton – írja az " European Truth " a Spiegelre hivatkozva.

Németország hosszas habozás után első ízben szeretné nehézfegyverrel támogatni Ukrajnát az Oroszország elleni háborúban. A Lambrecht kedden bejelentette a Gepárdok átadását és az ukrán katonák kiképzését Németországban.

Ily módon a Krauss-Maffei Wegmann Csoport zöld utat kap a Bundeswehr korábbi tartalékaiból származó Gepard eladására .Földi célpontok leküzdésére is használhatók.

"Ukrajnának pontosan a Gepardra van szüksége, hogy megvédje légterét a földről - mondta Lambrecht az Egyesült Államok légierejének ramsteini támaszpontján, ahol körülbelül 40 ország tárgyalt az Ukrajnának nyújtott segélyekről .

A találkozó után Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter kijelentette, hogy Németország 50 egység Gepardot biztosít.

Úgy néz ki mégis összecsap azokkal a harci repülőkkel és helikopterekkel amelyek ellen kifejlesztették
 
W

Wilson

Guest
Alig várom hogy az "unokája" megérkezzen hozzák Skyranger formájában.
Mindig is tetszettek az önjáró légvédelmi gépágyúk... :)
Most úgy néz ki láthatod ezeket a fegyverrendszereket éles harctéri körülmények között is.Sőt meg arra is van esély, hogy páncélozott járművekre is "vadászhat".
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 739
113
Most úgy néz ki láthatod ezeket a fegyverrendszereket éles harctéri körülmények között is.Sőt meg arra is van esély, hogy páncélozott járművekre is "vadászhat".
Elvileg gyalogság ellen sem utolsó megfelelő lőszerrel.
A Skyranger 30 egyébként ugyanazt az időzített lőszert fogja alkalmazni, mint a Lynx, szóval gyalogság darálónak is kiváló lesz...

Várom az első videókat ahogy Gepard helikoptereket szed le... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Wilson

Albatros2020

Well-Known Member
2020. október 14.
96
261
53
Elvileg gyalogság ellen sem utolsó megfelelő lőszerrel.
A Skyranger 30 egyébként ugyanazt az időzített lőszert fogja alkalmazni, mint a Lynx, szóval gyalogság darálónak is kiváló lesz...

Várom az első videókat ahogy Gepard helikoptereket szed le... :)
lehet hülyeséget kérdezek, de egyáltalán van benne direct fire üzemmód? vagy csak radar vezérelt mód van?
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Hiába vonták ki a germánok,még valamikor az év elején olvastam a hivatalos Bundeswehr oldalon hogy mai napig szerintük jobb még a jóval fiatalabb Pantsir 1-nél is.
Nagyon potens a radarja is.
Én már írtam itt hogy a képzés az nem egy két nap lesz,nem is értem hogy gondolják.
Ez nem olyan hogy csak át tolom nekik oszt kész. Ez hónapokba telik mire minimálisan is készség szinten elsajátítják az alapokat.
Én szkeptikus vagyok..
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 642
35 739
113
Hiába vonták ki a germánok,még valamikor az év elején olvastam a hivatalos Bundeswehr oldalon hogy mai napig szerintük jobb még a jóval fiatalabb Pantsir 1-nél is.
Nagyon potens a radarja is.
Én már írtam itt hogy a képzés az nem egy két nap lesz,nem is értem hogy gondolják.
Ez nem olyan hogy csak át tolom nekik oszt kész. Ez hónapokba telik mire minimálisan is készség szinten elsajátítják az alapokat.
Én szkeptikus vagyok..
nem úgy tűnik, hogy 1-2 hónap múlva véget ér ez a háború: egyre inkább patthelyzet felé menetel...
 
  • Tetszik
Reactions: éber

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 293
54 656
113
Most úgy néz ki láthatod ezeket a fegyverrendszereket éles harctéri körülmények között is.Sőt meg arra is van esély, hogy páncélozott járművekre is "vadászhat".

Én is kíváncsi leszek a műsorra. A Gepárd a saját idejében potens cucc volt, de szerintem a 80's évek végi Kh-31-es ARM-ek meg fogják enni a típust....
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 375
8 562
113
Ha jól veszem ki légvédelmi Wiesel-lel váltották a Gepárdot. Azon viszont nincs csöves eszköz. A mai egyre drónosabb világban pedig nem kéne újra csöves légvédelem?