Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Szeretnél még nehezebb védőfelszerelést?
Nem. De a kaliberváltásnake egyenes következménye a nehezebb védőfelszerelés mivel azonnal lépni kell rá ha elterjed.
És itt vissza is tértünk a költségvonzathoz, ez pont ugyan az mint a harckocsiknál a 152 és a 140 mm-es lövegek. Nem azért nem lépik meg mert nem képesek rá fizikailag hanem mivel mindent vonna magával és a költségek nem érik meg az egészet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 723
2 495
113
Jó akkor az oroszok váltanak, nekünk lesz 2x tömegü felszerelésünk, de az oroszok maradhatnak a mostaninál , mert mi nem vàltunk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Jó akkor az oroszok váltanak, nekünk lesz 2x tömegü felszerelésünk, de az oroszok maradhatnak a mostaninál , mert mi nem vàltunk.
Hülyeséget beszélsz. Milyen kétszeres tömeg? Jó ha 3kg-ról 4kg-ra megnő a tömeg. Az oroszok meg nem képesek majd 20 év alatt leváltani az AK-74M-et egy másik modernizált AK-ra, lőszert se fognak váltani még vagy 20 évig.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Remek amikor az ilyen hallucinációkkal keveredett álmaidat magabiztosan tényként tálalod.
Miben fogadjunk? Én azt állítom, hogy az oroszok 2043-ig nem fogják általánosan lecserélni a jelenlegi 5,45-ös lőszerüket az orosz haderőben. Lehet, hogy megjelenik az új lőszer, de az csak úgy, mint a 9x39-es lőszerük, szóval unikiális mennyiségben.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Jó akkor az oroszok váltanak, nekünk lesz 2x tömegü felszerelésünk, de az oroszok maradhatnak a mostaninál , mert mi nem vàltunk.
És miből gondolod, hogy az oroszok váltani fognak helyből?
Nagyon sok víz le fog folyni a volgán amíg ebből lesz valami.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 916
21 467
113
Miben fogadjunk? Én azt állítom, hogy az oroszok 2043-ig nem fogják általánosan lecserélni a jelenlegi 5,45-ös lőszerüket az orosz haderőben. Lehet, hogy megjelenik az új lőszer, de az csak úgy, mint a 9x39-es lőszerük, szóval unikiális mennyiségben.
Érthetetlenül optimista vagy, ha szerinted 20 év múlva, mi itt fogunk társalogni. A világ mostani irányát látva előbb fogunk mi egy árokban találkozni… Egyébként pedig azt gondolom, hogy ha kellően erős okuk lesz rá, akkor így vagy úgy, de rövid időn belül váltani fognak. A krisss által említett AK12 teljesen jogos és valós, de szerintem az oroszok utolsó pár évtizedes leszaromsága, spórolása, bármi ellopása most ezzel az ukrán parádéval fordult egy 180 fokot.
Hát amúgy az AK-12 projekt eddig nagyon nyűgösen megy ha megnézed és kb 8 éve végezniük kellett volna a váltással. És pont a friss karabélyváltás miatt nem fognak lőszert váltani.
És ez alapján szerinted kijelenthető, hogy még 20 évig nem váltanak lőszert? Hmmm.
Ahogy dudinak is írtam, szerintem most nagyot fordul náluk a világ ezekkel a dolgaikkal kapcsolatban.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Luthero

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Érthetetlenül optimista vagy, ha szerinted 20 év múlva, mi itt fogunk társalogni. A világ mostani irányát látva előbb fogunk mi egy árokban találkozni… Egyébként pedig azt gondolom, hogy ha kellően erős okuk lesz rá, akkor így vagy úgy, de rövid időn belül váltani fognak. A krisss által említett AK12 teljesen jogos és valós, de szerintem az oroszok utolsó pár évtizedes leszaromsága, spórolása, bármi ellopása most ezzel az ukrán parádéval fordult egy 180 fokot.

És ez alapján szerinted kijelenthető, hogy még 20 évig nem váltanak lőszert? Hmmm.
Ahogy dudinak is írtam, szerintem most nagyot fordul náluk a világ ezekkel a dolgaikkal kapcsolatban.
Akkor valami zyebben is elférő dolognak kell lennie a nyereménynek. ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Érthetetlenül optimista vagy, ha szerinted 20 év múlva, mi itt fogunk társalogni. A világ mostani irányát látva előbb fogunk mi egy árokban találkozni… Egyébként pedig azt gondolom, hogy ha kellően erős okuk lesz rá, akkor így vagy úgy, de rövid időn belül váltani fognak. A krisss által említett AK12 teljesen jogos és valós, de szerintem az oroszok utolsó pár évtizedes leszaromsága, spórolása, bármi ellopása most ezzel az ukrán parádéval fordult egy 180 fokot.

És ez alapján szerinted kijelenthető, hogy még 20 évig nem váltanak lőszert? Hmmm.
Ahogy dudinak is írtam, szerintem most nagyot fordul náluk a világ ezekkel a dolgaikkal kapcsolatban.
Én nem érzem úgy, eddig pont az látszik, hogy a kétlábbal a földön álló fejlesztéseikhez nyúlnak vissza és inkább azokat fogják végigvinni de azokat a teljes képességeikben.
Lásd manul, lásd a BTR istentudja micsoda neve a bumeráng helyett.
És szerintem inkább fogják a meglévő alapokon lévő AK-12-15 családot normálisan rendbetenni minthogy belemenjenek az újba.
Az Armata családból szerintem amit végig fognak vinni az a T-14 ás a T-14 BREM lesz leginkább a kiegészítő modelleket (T-15, Armata SPG) inkább hagyják a francba.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 723
2 495
113
Persze nem tudhatom mikor, valószínűleg VDV/ Speciális egységeknek fogják bevezetni és azokkal nem lenne jó dupla hátránnyal találkozni (nehezebb mozgás a nagyobb tömeg miatt és gyengébb lőszer). De ha nem lessz ellenálobb felszerelés azzal jobban járnánk mert legalább nem lenne plusz terhelés. Maradjon minden így és akkor még plate semmi kell mert fölösleges lesz cipelni a mostanit.
És miből gondolod, hogy az oroszok váltani fognak helyből?
Nagyon sok víz le fog folyni a volgán amíg ebből lesz valami.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
De mindegy is igazából én nem gondolom azt, hogy az új kaliberek gyorsab át fogják majd venni a meglévők helyét, aztán az idő majd megcáfol maximum.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
A lövedékkialakítás miatt mennek át jobban az új lőszerek.
Viszont a fejlesztett lövedéket megkaphatják a mostani lőszerek is.
Nagyobb gond,hogy a lőszerek ára is növekszik.Lásd a magyar 43M wolframmagvast.Átüti az a mai platet is-csak qrva drága.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 283
13 699
113
Viszont a fejlesztett lövedéket megkaphatják a mostani lőszerek is.
Nagyobb gond,hogy a lőszerek ára is növekszik.Lásd a magyar 43M wolframmagvast.Átüti az a mai platet is-csak qrva drága.
Majd megcsinálják wolframból a plate-t is!
(irónia)
És marad minden a régiben.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Negan