Nem feltétlenül, sőt.
Sorozatlövő fegyvernél a hosszabb csőnek jelentősebb a belengése lövés közben, ami a soron következő lövések pontosságára is jobban kihat és azt hátrányosan befolyásolja (még leng a cső amikor jön a következő lövedék).
Vicces módon a rövid, vaskos, tömzsi csövek lennének ezért a legpontosabbak a szórást tekintve. Ha a cső hosszabb az magasabb lövedék kezdősebességet eredményHET, mivel több ideje van a lőpornak munkálkodni a lövedék gyorsítására. Így laposabb a röppálya, de nem lesz pontosabb.
A hőterhelést a hosszabb cső talán jobban viseli, hiszen nagyobb anyagmennyiségen oszlik el, és a fém kiváló hővezető, viszont mivel a hőeloszlás sosem lesz egyenletes (a legnagyobb hőterhelés a csőfarnál lesz, hiszen ott ég el a legtöbb lőpor és ott a legnagyobb a nyomás), ezért lehet hogy lesz némi torzulás is.
A pontos csövek mindig jó vaskosak (lassabban melegszenek és kevésbé is lengenek be), sőt ideális esetben oktogonális alakúak, mert az a legmerevebb. Viszont ez értelemszerűen hadifelhasználásra, egész napos cipelésre nem túl ideális.