Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Arról lehet szó, hogy Amerikában sok államban (vagy mindenhol?) tilos sorozatlövő fegyvert árulni, viszont azt nem lehet megtiltani, hogy olyan gyorsan húzzam el a ravaszt, hogy az már sorozatlövő tűzgyorsaságot produkáljon. Ezt meg egy ilyen mozgó váltámasz/markolattal oldják meg.

Igen, a teljesen automata fegyverek vásárlására egy külön, 1986-os törvény vonatkozik, de még ha valakinek van is engedélye, akkor is csak a jogszabály előtti években gyártott fegyvereket vásárolhat, azt is jól megnövelt adótartalommal. Emiatt a full automatáknak elég magas, néha irreális szabadpiaci ára van, a hozzáférés korlátozása okán.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Valaki meg tudná mondani, hogy az M885/SS109 lőszernek mi a legnagyobb pályamagassága 400 méteren? A táblázatok amiket találok azok a lőszer süllyedését mutatják ami szerintem különbözik. Érdekelne a 5,45-é is ha megvan valahol.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 812
80 377
113
Mackensen

Ez kicsit értelmetlen.Fix távolságon fix a röppálya magassága azaz 400 méteren(vagy bármely más távolságon)csak egy magasság érték van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Igen, de van egy maximális magasság is. Engem az érdekel.
Vagy mi nem világos?
Megcélzol egy pontot 400 méteren, a lővedék mivel ballisztikus pályán mozog először emelkedni kezd kb 200 méterig (mármit távolságig, nem magasságig). Itt eléri a ballisztikus pálya csúcsát (ez érdekel engem) ami után süllyedni kezd 400 méterig ahol megtörténik a mecsapódás.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 812
80 377
113
Mackensen

A maximális magasság egész röppályára van vetítve nem pedig fix távolságra.

Az érdekel,hogy mekkora a röppálya magassága 400 méteren tehát mennyivel van a lövedék a csőtengely felett/alatt 400 méteren(nem ismerem a röppályát ezért ne tudom,hogy a csőtengely alatt vagy felett lesz a lövedék)?Vagy az érdekel,hogy ekkora a röppálya maximális magassága azaz mennyivel emelkedik a lövedék maximálisan a csőtengely felé az egész röppályán.
Az is fontos lenne,hogy mekkora a lőszer kezdősebessége,tehát milyen hosszú csőből lőtted ki a lövedéket.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Mennyivel emelkedik a lövedék a csőtengely fölé 400 méteres lőtáv esetén? Nem teljes háromezer mittoménhány méteren, mert az irreleváns.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Mind ilyen ábrákat találok. Ezen valamilyen amerikai Sprinfield 7,62X39 lőszer pályája látható.
7.62x39-trajectory-height-vs-line-of-sight.png

A célpont ugyebár 140 yardon van, rózsaszín Peak to LOS a röppálya magassága és 2 egész valamennyi inch. Utána meg ugyebár tovább csökken a lövedék repülési magassága.
Engem a Peak to LOS érdekel de nagyobb lőtávok esetében.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Vagyis nem 140 yardon hanem előtte, ahol a szűrke szaggatot vonal van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Találtam egy online programot ami kiszámólja és elég tisztességes grafikonokat is csinál, csakhogy civil lőszereket számol. Szóval amire igazán kíváncsi vagyok, azt nem számola ki.
http://gundata.org/ballistic-calculator/
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 812
80 377
113
Nekem van jó ballisztikai programom csak írd le,hogy konkrétan melyik lőszerre gondolsz és azt,hogy mekkora a lövedék kezdősebessége.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 812
80 377
113
Kell a lövedék tömeg,ballisztikai együttható(G6 vagy G3 lövedéktípustól függően) és kezdősebesség.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 812
80 377
113
A ballisztikai együtthatónál a G3 és G6 csak példa volt mert ez a lövedéktől függ szóval lehet az G7 is.Általában G1-el számolnak de nem biztos,hogy ez a jó nekünk.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Kéne az 5,45X39 lőszerre 400 és 600 méterre az energiája és a pálya legnagyobb magassága.
Ha van kedved akkor bónuszként jöhet a 7,62X39 lőszer is ugyanazokra az értékekre.
Meg talán az SS109 5,56X45. Erről megvannak az adatok, de kíváncsi vagyok, hogy neked mi jön ki.
tömeg 4 gr, torkolati energia 1711 J
- 400 méteren 603,3 J energia és 0,39 m max röppályamagasság
- 600 méteren 339,6 J energia és 1,18 m max röppályamagassg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 812
80 377
113
Nem kell más nekem csak lövedék tömeg,lövedék átmérő,lövedék hossz és ballisztikai együttható.Nekem teljesen fölösleges az,hogy mekkora lövedék energiája mert azt kiszámolja a program.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A wikin szinte minden megvan, csak a lövedék hosszát nem találom
http://en.wikipedia.org/wiki/5.45%C3%9739mm
A ballisztikai együtthato az gondolom angolúl ballistic coefficient és itt látok róla adatokat
http://en.wikipedia.org/wiki/5.45%C3%9739mm#Commercial_5.45.C3.9739mm_ammunition