Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 728
113
Szerintem nem olyan sok, de a gond az, hogy ha csövet cserélsz újból be kell lőni a fegyvert. Szóval elméletileg jól hangozhat, viszont a gyakorlatban elég kevés haszna van.

Pedig vannak kifejezetten ilyen célból kifejlesztett "lőszerpárok"

9×19mm Parabellum-hoz:
6.5×25mm CBJ-MS


5.56×45mm NATO-hoz:
300 AAC Blackout
6.8 mm Remington SPC
6.5mm Patriot Combat Cartridge (ebben nem vagyok teljesen biztos)
.50 Beowulf


7,62x39mm-hez:
6.5 mm Grendel
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 794
57 506
113
A felsorolt lőszerek ballisztikája teljesen más. Csere esetén mindent újra be kell állítani, ez biztos.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 539
113
Ez a csőcsere dolgot ne úgy képzeljétek el,hogy elfogyott a lőszere de találtam az ellenségnél más lőszert és majd egy cső meg zárcsere után lövöldözök azzal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 728
113
Ez a csőcsere dolgot ne úgy képzeljétek el,hogy elfogyott a lőszere de találtam az ellenségnél más lőszert és majd egy cső meg zárcsere után lövöldözök azzal.

Nem is úgy képzeltem el.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ide is beteszem. Egyre több a kép, lehet hamarosan hivatalos lesz a rendszerbeállítás.
0025tVY9zy6RTDbd2yW26_690_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
A lehetséges váltótípus??
http://www.n-tv.de/politik/Das-koennte-der-G36-Nachfolger-sein-article14960971.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 837
113
http://www.origo.hu/itthon/20150506-gepfegyver-es-kommandosroham-erpatakon.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha nem kapod a levelet, akkor itt kérdem.
A záron a bütyköknek amivel a reteszelés történik van valamilyen más nevük? Mintha lenne, de nem ugrik be.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ígen, az lesz az, szemölcs!!! Baxxa meg, mind borda jutott eszembe és tudtam, hogy az nem lehet:))
Köszi:))
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 539
113
Már mint tárakasztó szemölcs?

Amúgy nem túl bonyolult ez a dolog.Ami pukli az szemölcs ami bemélyedés az meg nyugasz. :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 728
113
Ezen a videón egy megbütykölt SzKSz látható, ami a bütykölés után kvázi sorozatlövő fegyver lett.


A srác elmagyaráza a hogyant, amit nagyjából vágok, de azért nem teljesen. Ha valaki esetleg teljesen értené, le tudná írni? :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Arról lehet szó, hogy Amerikában sok államban (vagy mindenhol?) tilos sorozatlövő fegyvert árulni, viszont azt nem lehet megtiltani, hogy olyan gyorsan húzzam el a ravaszt, hogy az már sorozatlövő tűzgyorsaságot produkáljon. Ezt meg egy ilyen mozgó váltámasz/markolattal oldják meg.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 728
113
Arról lehet szó, hogy Amerikában sok államban (vagy mindenhol?) tilos sorozatlövő fegyvert árulni, viszont azt nem lehet megtiltani, hogy olyan gyorsan húzzam el a ravaszt, hogy az már sorozatlövő tűzgyorsaságot produkáljon. Ezt meg egy ilyen mozgó váltámasz/markolattal oldják meg.

Szóval ha jól értem:

Van egy új válltámasz + hátsó markolat/elsütő billenytű kombó, ami el tud mozogni a fegyvertől a lövések során, majd utána visszaáll a kiindulási helyzetbe. Ennek a válltámasznak a része egy előrenyúló műanyag lap, aminek az a feladata, hogy "megfogja" az elsütőbillentyűn levő ujjat, és attól válik kvázi sorozatlövővé a fegyver, hogy amikor a válltámasz/markolat kombó visszatér az eredeti állásba, akkor a ravasz nekiütődik a lapka által megfogott ujjnak, és így ismét tüzel.

Jól értem?

A videók alapján nagyon ötletesnek tartom a dolgot, de van bennem némi szkepszis a "sorozattűz" pontosságával kapcsolatban, így ezt legfeljebb közelharc során érzem hasznos modifikációnak.

Az is érdekelne, hogy mennyire megbízható/strapabíró egy ilyen szerkezet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez szerintem csak amerikaiak számára van, mivel egy kiskaput jelent, hogy kikerülhessék a törvényi szabályozást. Inkább egy játék...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 121
15 728
113
Ez szerintem csak amerikaiak számára van, mivel egy kiskaput jelent, hogy kikerülhessék a törvényi szabályozást. Inkább egy játék...

De kb. úgy működik, ahogy írtam?

Amúgy köszi a videót:)