Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 293
16 077
113
Mindent meg lehet oldani, más kérdés mennyiért, véleményem szerint olcsóbb az új fegyver...

Tudtommal - itt írták nekem pár hete - egy fegyver árában a legdrágábbak az optikák, aztán a cső. a többi szinte filléres vacak.

Arra akartam célozni, hogy nagy mennyiségben raktáron levő AK-kat - melyek csak ergonómiájukban elavultak - nem kéne kidobni, ha ügyes megoldásokkal érdemi modernizációt lehetne végezni rajtuk.
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Ha kétoldali tűzváltót szeretnél mint a 971-n akkor rendesen bele kell nyúlni és a tokot is módosítani ez mindenképpen költséges.
Pár száz dolcsiból kijönne 1 szereléksínes előagy + M4 válltámasz, erre már lehetne normális kiegészítőket rakni.

Az ötlet jó hogy azzal gazdálkodjunk ami van,csak át kéne gondolni a dolgokat...van több opció
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 293
16 077
113
<b>Ha kétoldali tűzváltót szeretnél mint a 971-n akkor rendesen bele kell nyúlni és a tokot is módosítani ez mindenképpen költséges. </b>
Pár száz dolcsiból kijönne 1 szereléksínes előagy + M4 válltámasz, erre már lehetne normális kiegészítőket rakni.

Az ötlet jó hogy azzal gazdálkodjunk ami van,csak át kéne gondolni a dolgokat...van több opció

Nem vagyok mérnök, se katona, csak érdeklődő, szóval lehet, hogy butaságot írok, de gondolom ehhez kicsit marni kell a tokon és beszerelni az új cuccot. Ez mennyi idő lehet fegyverenként? Szerintem nem olyan sok.
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Az az idő tényleg nem sok, csak mire odáig eljutsz :)
Most nézem viszont jobbra hajlik a tusa a 971-n, nüansznyi dolgok okozhatnak galibát. Meglehet csinálni csak költséghatékonyság kérdése. Vegyünk pár szereléksínes előagyat, meg új fegyvereket :) szerintem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 194
113
tarzaan

Az AEK-971-nek annyi köze sincs az AK-47/74-hez, mint a H&K416-nak az M4-hez.
A formaviláguk hasonló, mert ezt a formát szokták meg azokban a fegyveres erőkben, de a hasonlóság itt véget is ér.
Az AEK-971 egy hihetetlenül fejlett fegyver, nem is említhető egy lapon a klasszikus AK-kal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 293
16 077
113
tarzaan

Az AEK-971-nek annyi köze sincs az AK-47/74-hez, mint a H&K416-nak az M4-hez.
A formaviláguk hasonló, mert ezt a formát szokták meg azokban a fegyveres erőkben, de a hasonlóság itt véget is ér.
Az AEK-971 egy hihetetlenül fejlett fegyver, nem is említhető egy lapon a klasszikus AK-kal.

Utánaolvasgattam a témának, és az alapján ez nem teljesen így van. Az AEK szvsz nyugodtan tekinthető egy AK evolúciónak - még ha nem is az Izhmash-nál készült. A legfőbb erősségét, a hátrarúgás csökkentő egyensúlyi mechanizmust is már elsütötték korábban több szovjet fegyvernél

https://en.wikipedia.org/wiki/AO-38_assault_rifle
https://en.wikipedia.org/wiki/AL-7
https://en.wikipedia.org/wiki/AK-107

A fentiek mind az AK-n alapulnak, még ha belül jelentős módosítások is történtek.

Szvsz ez alapján ha valaki nagyon merészet gondolna, akár a magyar AK-kat is modernizálhatná egy ilyen fegyverré. A cső, a tok és az elsütő mechanizmus maradna, a többit meg lehetne cserélni. Akár a tokon is lehetne alakítani, hogy a tok felső része legyen a csőhöz rögzítve, mint a nyugati fegyvereknél.

Nagyobb szériánál szvsz nem is lenne oylan magas az egységköltség.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
31 001
113
Nem baj, hogy tiszta réz, legalább erre hivatkozva mégdrágábban lehet adni.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A csehek kézifegyver rendelései a hazai fegyvergyáruktól:

"The first contract, worth CZK417 million (USD16.6 million), is for the delivery of 2,600 CZ 806 Bren 2 rifles, 800 CZ 805 G1 underbarrel grenade launchers, 2,600 Meopta ZD-Dot red dot sights, 1,600 Meopta DV-Mag3 3x magnifiers, 1,450 Meopta NV-Mag3 night vision sights, 500 DBAL-A2 laser pointer/illuminator, and spare parts.

Under the second contract worth CZK59.3 million the ACR will get another batch of 5,500 CZ 75 SP-01 Phantom semi-automatic rifles fed in 9x19 mm cartridges."

http://www.janes.com/article/57045/czech-republic-buys-first-cz-806-bren-2-rifles
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 756
2 624
113
A lengyelek MSBS-7,62x51 es változatát tervezik

msbs762-mspo.jpg


http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=18387
 

nomaad

New Member
2014. szeptember 13.
24
0
1
Nem értek hozzá de eztet a scarral meg czBrennel emlegetik egylapon (a márkája az tudom hogy jó Thun, Svájc) Létezik belőle 16"-os. És bár csak kommenteket olvastam de azt híresztelik hogy nem is túl drága <Msrp:2000$>

http://www.defensereview.com/brugger-thomet-bt-ap556-select-fire-and-semi-auto-only-tactical-riflecarbinesbrs-more-gas-pistonop-rod-rifle-goodness-with-ambi-controls-video/

Brugger&Thomet 556 - új próbálkozás az tény
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 815
80 390
113
Az egy nagyon jó fegyver kihozta a forgalmazó lövészetre.Már mi t a B&T karabély.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 375
68 818
113
Nem értek hozzá de eztet a scarral meg czBrennel emlegetik egylapon (a márkája az tudom hogy jó Thun, Svájc) Létezik belőle 16"-os. És bár csak kommenteket olvastam de azt híresztelik hogy nem is túl drága <Msrp:2000$>

http://www.defensereview.com/brugger-thomet-bt-ap556-select-fire-and-semi-auto-only-tactical-riflecarbinesbrs-more-gas-pistonop-rod-rifle-goodness-with-ambi-controls-video/

Brugger&Thomet 556 - új próbálkozás az tény

Épp a napokban fogtam egy airsoft Sig 556 commandót, az ugyanaz kb mint ez nem? Meglepően jól kézre állt. Nem egy hosszú puska, viszonylag kicsi de kezes.