Próbáltá sorozatban lőni ilyen fegyverrel?A fegyver jó de a kaliber gyengécske !
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Próbáltá sorozatban lőni ilyen fegyverrel?A fegyver jó de a kaliber gyengécske !
Hát szerintem amúgy a SIG a legesélyesebb, az ő konstrukciójuk tekinthető a "leghagyományosabb"-nak amit még képes bevenni az ARMY gyomra és mindene hajaz az korábbi AR rendszerű fegyverekre ami az átállást megkönnyíti.Ha SIG lesz a befutó akkor nincs semmi gond mert arra a lőszere szerintem simán át lehet alakítani a Bren 2 fegyereket.
A másik két fajta lőszer - a műanyag hüvelyes és a CT - már sokkal komolyabb konstrukciós változtatásokat igényelne, úgyhogy azokra meglévő fegyvereket már nem hiszem hogy lehetne vagy megérné átalakítani.
Nézd meg a videókat akár ebben a topicban is...3000j-ig szerintem csak kialakítás kérdése , hogy lehet e uralni egy fegyvert !
Hacsak valamelyik konkurens be nem dobja a patrióta kártyát, hogy nehigymár ne legyen amerikai fegyver az amerikai katona kezében...Hát szerintem amúgy a SIG a legesélyesebb, az ő konstrukciójuk tekinthető a "leghagyományosabb"-nak amit még képes bevenni az ARMY gyomra és mindene hajaz az korábbi AR rendszerű fegyverekre ami az átállást megkönnyíti.
Arról nem is beszélve, hogy ők nyerték a pisztoly tendert is, meg mint kézifegyvergyártó nekik van a legnagyobb tapasztalatuk és tudásuk a kérdésben.
Könnyebb. A logisztika úgy is számol, hogy hány db lőszer kell egy ellenséges katona megöleséhez (Vietnamban ez valami 10.000 körül volt) és ez a mennyiség mekkora helyet foglal és mekkora tömegű. Többek közt ez is érv volt anno az 5,56-os mellett.Ez a polimer töltényhüvely mire jó? Nem elég a műanyag szemét meg túl kevés az égő műanyag füstje a levegőben? Túl kevés a korom a csőben, mert igen jók lettek a füstmentes lőporok?
Térfogat szempontjából nagy különbség nem lesz egy ugyanolyan lőszernél, mindegy, hogy miből van a töltényhüvely. A tömeg nagyrészét is maga a lövedék és a lőpor teszi ki, meg a polimernek is van valamennyi, még ha kevesebb is, mint a réznek. Nem látom azt a hatalmas logisztikai megtakarítást, miközben a környezetterhelése nagyobb, és látok rá esélyt, hogysz műanyagkoksz bevonattal fogja ellátni a csöveket, mert nincs ahogy ne.Könnyebb. A logisztika úgy is számol, hogy hány db lőszer kell egy ellenséges katona megöleséhez (Vietnamban ez valami 10.000 körül volt) és ez a mennyiség mekkora helyet foglal és mekkora tömegű. Többek közt ez is érv volt anno az 5,56-os mellett.
Az amcsi hadi-ipar újabb pénzszivattyúja, "a kevés hátralévő időre való tekintettel" gyorsított eljárásban...Térfogat szempontjából nagy különbség nem lesz egy ugyanolyan lőszernél, mindegy, hogy miből van a töltényhüvely. A tömeg nagyrészét is maga a lövedék és a lőpor teszi ki, meg a polimernek is van valamennyi, még ha kevesebb is, mint a réznek. Nem látom azt a hatalmas logisztikai megtakarítást, miközben a környezetterhelése nagyobb, és látok rá esélyt, hogysz műanyagkoksz bevonattal fogja ellátni a csöveket, mert nincs ahogy ne.
10 tonna lőszernél vizsgáld a kölönbséget...Térfogat szempontjából nagy különbség nem lesz egy ugyanolyan lőszernél, mindegy, hogy miből van a töltényhüvely. A tömeg nagyrészét is maga a lövedék és a lőpor teszi ki, meg a polimernek is van valamennyi, még ha kevesebb is, mint a réznek. Nem látom azt a hatalmas logisztikai megtakarítást, miközben a környezetterhelése nagyobb, és látok rá esélyt, hogysz műanyagkoksz bevonattal fogja ellátni a csöveket, mert nincs ahogy ne.
Nagyrészt lényegtelen. Térfogatban ugyanannyi, földön meg vizen semmi különbség nem lesz a logisztikájában.10 tonna lőszernél vizsgáld a kölönbséget...
A tömege. De a mérete is nagyobb mint egy 5,56-osnak.Nagyrészt lényegtelen. Térfogatban ugyanannyi, földön meg vizen semmi különbség nem lesz a logisztikájában.
A tömege a földön meg vizen nem annyira szempont, felrakják egy furgonra meg hajóra s túlfelől leszedik. A légi szállításban lehet drágább ezt hordozni, de olyan esetlekben általában a pénz nem számít, kérdés, hogy ilyenkor a szállítandó mennyiség korlátozódik-e a tömege miatt vagy ígyis úgyis elbírja amivel reptetik.A tömege. De a mérete is nagyobb mint egy 5,56-osnak.
Látom nem érted. Valahogy el kell juttatni a gyárból a csapatokig napi akár több 100 tonna lőszert (csak karabély). A logisztikai lánc a gyártónál kezdődik amerikában és teszem azt irakban vagy szíriában ér véget a katonánál.A tömege a földön meg vizen nem annyira szempont, felrakják egy furgonra meg hajóra s túlfelől leszedik. A légi szállításban lehet drágább ezt hordozni, de olyan esetlekben általában a pénz nem számít, kérdés, hogy ilyenkor a szállítandó mennyiség korlátozódik-e a tömege miatt vagy ígyis úgyis elbírja amivel reptetik.
A töltényhüvely mérete meg ugyanakkora lehet azonos kaliber mellett, tökmindegy, hogy miből van.
Nekem ilyen melegvíz újrafeltalálásnak tűnik, vagy a háttérben valaki nagyon sok pénzt keres majd ezzel, meg azzal, hogy nem lehet újratölteni létrehoznak valamilyen kontrolt az ilyen lőszerek felett.
Igen volt szerencsém egy AR15-öshöz élménylövészeten ! Jól célra tartható de a 2-5 grammos lövedék még a csőtorkolatnál is csak max 1700J ez olyan 40-45%-a a 7.62x51 NATO-nak -ami viszont már sok - ! Ezért kellene és szvsz ezért jó irány egy 6mm feletti kaliber 2-3000J E0-al !Próbáltá sorozatban lőni ilyen fegyverrel?
Sok elbomló , újrahasznosítható műanyag van már ! Nem biztos , hogy rossz irány !Ez a polimer töltényhüvely mire jó? Nem elég a műanyag szemét meg túl kevés az égő műanyag füstje a levegőben? Túl kevés a korom a csőben, mert igen jók lettek a füstmentes lőporok?
Ez egy nagy tévedés a lőpor csappantyú lövedék egy 223-asnál 7-10g lehet a hüvely meg olyan 15-17g ! Az arányok meg nem nagyon változnak !Térfogat szempontjából nagy különbség nem lesz egy ugyanolyan lőszernél, mindegy, hogy miből van a töltényhüvely. A tömeg nagyrészét is maga a lövedék és a lőpor teszi ki, meg a polimernek is van valamennyi, még ha kevesebb is, mint a réznek. Nem látom azt a hatalmas logisztikai megtakarítást, miközben a környezetterhelése nagyobb, és látok rá esélyt, hogysz műanyagkoksz bevonattal fogja ellátni a csöveket, mert nincs ahogy ne.
Ha egy műanyag hüvely fele olyan súlyú lesz mint egy réz vagy acél akkor olyan 20-30% súly takarítható meg ! Ez qrva sok !Nagyrészt lényegtelen. Térfogatban ugyanannyi, földön meg vizen semmi különbség nem lesz a logisztikájában.
Valamit fel kell áldozni a tűzerő oltárán !A tömege. De a mérete is nagyobb mint egy 5,56-osnak.
Te nem érted. Ha nem máról holnapra kell eljusson, hanem folyamatos ellátás kell nekik, akkor felteszek ma is 100 tonnát 20 kisebb tehetautóra amik megpakolnak 5-10 konténert és elhajóztatom akárhova egy hónap alatt, ott leszedik 5 db 40 tonnás kamoinra és elviszik akárhova egy szétosztó központba. Ez lehet nyugodtan az USA - Irak példa. És holnap is küldök ugyanígy ugyanennyit és holnapután is, és minden nap, és egy hónap mulva fel van állva a folyamatos ellátásláncom és a kutyát nem érdekli, hogy napi 5 tonnával többet szállítok földön meg vizen, mert ugyanazokkal az eszközökkel szállítanám a könnyebb lőszert is, ugyanannyi kamionnal, ugyanannyi konténerre, ugyanannyi darab fuvarral.Látom nem érted. Valahogy el kell juttatni a gyárból a csapatokig napi akár több 100 tonna lőszert (csak karabély). A logisztikai lánc a gyártónál kezdődik amerikában és teszem azt irakban vagy szíriában ér véget a katonánál.
Nem az a szűk keresztmetszet, hogy a zászlóaljtól hogy jut el a katonabácsiig hanem az, hogy az USA-ból hogy jut el az adott kontinensre... Most persze ez nem égető mert kis létszámokról van szó, de nem erre a kis letszamra kell kondicionálni a rendszert.
Törvényi korlátok miatt csak üres töltényhüvelyem van itthon, így nem tudom leméreni mindkettőt, de maga a lövedék és a lőpor biztosan sokat kitesz a tömegből.Ha egy műanyag hüvely fele olyan súlyú lesz mint egy réz vagy acél akkor olyan 20-30% súly takarítható meg ! Ez qrva sok !
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..