Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 035
113
De mi? Melyik lőszer?
Nekem van 3 értékelési szempontom.
Nem írtam konkrétan, hogy melyik lőszerről beszélek, mert ezek általános kérdések.
Te meg konkrét tárgy nélkül írsz választ. Nem értem mit akarsz mondani. o_O
Mi tudjuk miről beszelünk, de ezekszerint te nem.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 088
31 034
113
Az egy fantazmagória egy illúzió ! Már a 223/5,56NATO penetrátoros változata is megmutatta (soha sehol nem jutott túl a teszteken tudomásom szerint) , hogy hiába indítunk el nagy sebességgel egy pici lövedéket (5g körül volt az induló és 1.5g körül az űrméret alatti lövedék) nem érjük el a hatást sőt olyan szinten pontatlan lesz a lövésünk , hogy értelmetlenné teszi az egészet ! Ha meglelem a Quick load news-ok között beteszem a tesztet !

Még a .30-as kaliberek accelerátoros változata is bukó volt , ott a .30-asból lőttek 223-as magot műanyag leválóköpennyel ! Próbáltam katasztrófa szórásképe volt !
Tűlövedéket mikrokaliberes fegyverbe képzelték el,de megbukott.Tudtommal még csak egy működőképes protót sem tudott senki összerakni.Megmaradt igéretnek,gyakorlati megvalósitása meg bukta volt.Feladták
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 035
113
Egy gépesített lövész dandár ellátása esetén a kézifegyver lőszer súlya nem tétel. Az üzemanyag, tüzérségi lőszer stb. sokkal nehezebb. Egyetlen 155 mm-es lőszer súlya annyi, mint két láda karabély lőszeré.
Latom nem érted, el kell juttatni tömm 1000km-re. Az tétel.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 035
113
A köbmétert felejtsd el, ugyanannyi a kettő, tökmindegy miből van a töltényhüvely. Egy acelhüvelyes lőszer is pont ugyanakkora, mint egy rézhüvelyes. Most hogy az új kaliber nagyobb lesz az sem számít semmit térfogatban, ha ugyanazt a nagyobb kalibert hasonlítod össze réz vs műanyag töltényhüvellyel.
Nem ugyanannyi mert a 6,8-asból nem 1000db fér egy akkora ládába amelyikbe 1000db 5,56-os belemegy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 274
120 079
113
Nem ugyanannyi mert a 6,8-asból nem 1000db fér egy akkora ládába amelyikbe 1000db 5,56-os belemegy.
Hát mivel szempont volt, hogy a mérete ne legyen sokkal nagyobb a 5.56-nál a veszteség nem lesz annyira számottevő. (1000 helyett 800 a standard dobozban ) viszont azt meg kell hagynom, hogy jól gondolták ki az amik a logisztika egy részét, mert a jelenleg használt tártartókba belemegy a 6,8-as tár ahogy a szövet rakaszokba is a heveder szóval igyekeztek rendszerben gondolkodni. Ahogy a fegyver tömege sem nőtt túl nagyot szóval azért jól kigondolták.

A logisztikai része nem hinném, hogy a döntő tényező lesz a kaliber sikerességénél, az hogy a fegyver a korábbihoz képest rúg mint egy öszvér és nem ehhez vannak szokva a bakák már inkább.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 035
113
Hát mivel szempont volt, hogy a mérete ne legyen sokkal nagyobb a 5.56-nál a veszteség nem lesz annyira számottevő. (1000 helyett 800 a standard dobozban ) viszont azt meg kell hagynom, hogy jól gondolták ki az amik a logisztika egy részét, mert a jelenleg használt tártartókba belemegy a 6,8-as tár ahogy a szövet rakaszokba is a heveder szóval igyekeztek rendszerben gondolkodni. Ahogy a fegyver tömege sem nőtt túl nagyot szóval azért jól kigondolták.

A logisztikai része nem hinném, hogy a döntő tényező lesz a kaliber sikerességénél, az hogy a fegyver a korábbihoz képest rúg mint egy öszvér és nem ehhez vannak szokva a bakák már inkább.
Az 20%-al kevesebb. Az azért nem kevés.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
az hogy a fegyver a korábbihoz képest rúg mint egy öszvér és nem ehhez vannak szokva a bakák már inkább.
És ezek akarnak háborúzni ! Ha egy 3000J körüli fegyver 7-8g-os lövedékkel rúg akkor mit szólnának egy 338-378 WBy magnumhoz ? Na az rúg mint a veszedelem , arra már én is azt mondtam 2 lövés után , hogy a qrva anyja lődözzön vele de nem én ! LOL
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 035
113
És ezek akarnak háborúzni ! Ha egy 3000J körüli fegyver 7-8g-os lövedékkel rúg akkor mit szólnának egy 338-378 WBy magnumhoz ? Na az rúg mint a veszedelem , arra már én is azt mondtam 2 lövés után , hogy a qrva anyja lődözzön vele de nem én ! LOL
Kevered a szezont a fazonnal.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Kevered a szezont a fazonnal.
Nem lehet , hogy mivel fingod sincs ezen kaliberek tulajdonságairól te beszélsz félre mert nem érted a magasabb röptű értekezéseket ? Az lűttél mán ÁK-val meg egyéb hadi kaliberekkel attól még nem leszel se lőszerbe , se ballisztikában , se fegyver tudásban próféta ! Nem egy ligában focizunk ebben a témában egyes harcos !

Na most lehet hisztizni ! Pedig csak gondolkodni kellene mielőtt kommentelsz !

csend.jpg
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 274
120 079
113
És ezek akarnak háborúzni ! Ha egy 3000J körüli fegyver 7-8g-os lövedékkel rúg akkor mit szólnának egy 338-378 WBy magnumhoz ? Na az rúg mint a veszedelem , arra már én is azt mondtam 2 lövés után , hogy a qrva anyja lődözzön vele de nem én ! LOL
Az az igazság, hogy a nézőpontod és tapasztalatod egyáltalán nem a katonai alkamazás irányából adódik így nem is a szerint gondolkodva szólsz hozzá.
Mi a tökömnek akarna bárki akkora lőszerrel háborúzni? A gyalogsági tűzharcok átlagos távolsága 300-400 méter közt van erre lettek a köztes kaliberek optimalizálva főleg az európai hadszintérre a hidegháború alatt. illetve cél volt, hogy az egyes harcos több lőszert tudjon cipelni anélkül, hogy megszakadna.

Új igények az afganisztáni harcokban jöttek elő amikor a terepadottságok miatt (magashegység) megnőttek a lőtávok illetve a legtöbb konvencionális haderő elkezdett lövedékálló mellényeket alkalmazni ekkor kezdett az amerikai haderő új kaliber után kutatni, úgy hogy a nagyobb kaliber előnyeit házasítsák a kisebb köztes lőszer adta logisztikai előnyökkel.

Szerintem viszonylag jól sikerült abszolválni a feladatot a gyártóknak a lövedék ballisztikai mutóival és a lőszer méret/tömeg adataival (nem lett sokkal nagyobb és nehezebb de hozza a jobb mutatókat) Egyedüli probléma, hogy egy picit még mindig túl erősnek tűnik a pontos rövid sorozathoz (golyószóróba viszont kiválónak néz ki amúgy) gépkarabély kivitelben. Ezt vagy lenyelik vagy nem.

Elismerem, hogy széleskörű ballisztikai ismeretekkel rendelkezel és sokféle lőszert próbáltál ki nagy fehér vadászként csak a tapasztalatod a katonai alkalmazás egyetlen szelete (mesterlövész és rajtámogató puskák) szempontjából hasznos és releváns igazából.

Amikor azt mondom, hogy nem lesz ez a kaliber és a ráépülő fegyverrendszer rendszerbe nyomva és elterjedve olyan gyorsan azt nem azért mondom mert nem látom az előnyeit a jelenlegivel szemben, hanem azért mert még van bőven buktató mire finomhangolják akár a lőszert is és akkor még meg kell küzdeni az M4 és 5.56 lovbbival mind katonai mind pedig a gyártó (korrupció khmm) irányából ami az AR alapú fegyverek leváltására tett kísérletek (XM-8, Masada, SCAR-L és H, HK416) csúfos kudarcait tekintve amik mind elvéreztek (pedig a lőszer maradt volna) az amerikai hadiipari lobbi és a katonai vezetői konzervativizmus bástyafalán 0 eredménnyel kizárólag dollármilliók elégetését eredményezve.

Aztán mire a NATO tagországok amik közül a legnagyobbak éppen most állították (franciák) vagy állítják (németek) rendszerbe az újgenerációs 5.56-os (vagy a törökök akik maradtak a 7,62x51-nél) karabélyaikat mikorra állnak át megint az megint évtizedek kérdése és itt elég visszanézni a 7,62x51 ről való átállásra 5.56-ra.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az az igazság, hogy a nézőpontod és tapasztalatod egyáltalán nem a katonai alkamazás irányából adódik így nem is a szerint gondolkodva szólsz hozzá.
Mi a tökömnek akarna bárki akkora lőszerrel háborúzni? A gyalogsági tűzharcok átlagos távolsága 300-400 méter közt van erre lettek a köztes kaliberek optimalizálva főleg az európai hadszintérre a hidegháború alatt. illetve cél volt, hogy az egyes harcos több lőszert tudjon cipelni anélkül, hogy megszakadna.

Új igények az afganisztáni harcokban jöttek elő amikor a terepadottságok miatt (magashegység) megnőttek a lőtávok illetve a legtöbb konvencionális haderő elkezdett lövedékálló mellényeket alkalmazni ekkor kezdett az amerikai haderő új kaliber után kutatni, úgy hogy a nagyobb kaliber előnyeit házasítsák a kisebb köztes lőszer adta logisztikai előnyökkel.

Szerintem viszonylag jól sikerült abszolválni a feladatot a gyártóknak a lövedék ballisztikai mutóival és a lőszer méret/tömeg adataival (nem lett sokkal nagyobb és nehezebb de hozza a jobb mutatókat) Egyedüli probléma, hogy egy picit még mindig túl erősnek tűnik a pontos rövid sorozathoz (golyószóróba viszont kiválónak néz ki amúgy) gépkarabély kivitelben. Ezt vagy lenyelik vagy nem.

Elismerem, hogy széleskörű ballisztikai ismeretekkel rendelkezel és sokféle lőszert próbáltál ki nagy fehér vadászként csak a tapasztalatod a katonai alkalmazás egyetlen szelete (mesterlövész és rajtámogató puskák) szempontjából hasznos és releváns igazából.

Amikor azt mondom, hogy nem lesz ez a kaliber és a ráépülő fegyverrendszer rendszerbe nyomva és elterjedve olyan gyorsan azt nem azért mondom mert nem látom az előnyeit a jelenlegivel szemben, hanem azért mert még van bőven buktató mire finomhangolják akár a lőszert is és akkor még meg kell küzdeni az M4 és 5.56 lovbbival mind katonai mind pedig a gyártó (korrupció khmm) irányából ami az AR alapú fegyverek leváltására tett kísérletek (XM-8, Masada, SCAR-L és H, HK416) csúfos kudarcait tekintve amik mind elvéreztek (pedig a lőszer maradt volna) az amerikai hadiipari lobbi és a katonai vezetői konzervativizmus bástyafalán 0 eredménnyel kizárólag dollármilliók elégetését eredményezve.

Aztán mire a NATO tagországok amik közül a legnagyobbak éppen most állították (franciák) vagy állítják (németek) rendszerbe az újgenerációs 5.56-os (vagy a törökök akik maradtak a 7,62x51-nél) karabélyaikat mikorra állnak át megint az megint évtizedek kérdése és itt elég visszanézni a 7,62x51 ről való átállásra 5.56-ra.
Maximálisan igazad van szinte mindenben én abban az egyben javítanálak ki , hogy "Egyedüli probléma, hogy egy picit még mindig túl erősnek tűnik a pontos rövid sorozathoz (golyószóróba viszont kiválónak néz ki amúgy) gépkarabély kivitelben. Ezt vagy lenyelik vagy nem." . A lövedék választástól (kialakítás , súly etc) , a laborálás (milyen és mennyi lőpor ) , a fegyver kialakítás , a különböző személyhez illeszthető kiegészítőkig rengetek lehetőség van , hogy egy kaliber kezes , uralható legyen . Az ördög inkább abban rejlik , hogy mi az az optimális tűzerő amit elszeretnének érni és erre mennyit és mit áldoznak fel mert az 5,56NATO szerintem gyenge , idejét múlt . Nem ok nélkül használják még ma is(ha tehetik) komoly harci helyzetekben az AK-t és 7,62x39 lőszert még az USA/NATO katonák is , pedig nagyobb , gorombább . Szerintem a Törökök is a Szíriai tapasztalatok alapján döntöttek , nagyon kiélezettnek kell lennie annak a szituációnak amit az fog eldönteni , hogy elbírja a katona azt a plusz 40-50dkg-t amit egy nagyobb lőszer készlet súlytöbblete jelent ! A többit meg a fent említettekkel lehet orvosolni !

Azt , hogy ezt a változást át lehet e verni a különböző lobbikon az egy másik fejezet !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 280
14 195
113
Maximálisan igazad van szinte mindenben én abban az egyben javítanálak ki , hogy "Egyedüli probléma, hogy egy picit még mindig túl erősnek tűnik a pontos rövid sorozathoz (golyószóróba viszont kiválónak néz ki amúgy) gépkarabély kivitelben. Ezt vagy lenyelik vagy nem." . A lövedék választástól (kialakítás , súly etc) , a laborálás (milyen és mennyi lőpor ) , a fegyver kialakítás , a különböző személyhez illeszthető kiegészítőkig rengetek lehetőség van , hogy egy kaliber kezes , uralható legyen . Az ördög inkább abban rejlik , hogy mi az az optimális tűzerő amit elszeretnének érni és erre mennyit és mit áldoznak fel mert az 5,56NATO szerintem gyenge , idejét múlt . Nem ok nélkül használják még ma is(ha tehetik) komoly harci helyzetekben az AK-t és 7,62x39 lőszert még az USA/NATO katonák is , pedig nagyobb , gorombább . Szerintem a Törökök is a Szíriai tapasztalatok alapján döntöttek , nagyon kiélezettnek kell lennie annak a szituációnak amit az fog eldönteni , hogy elbírja a katona azt a plusz 40-50dkg-t amit egy nagyobb lőszer készlet súlytöbblete jelent ! A többit meg a fent említettekkel lehet orvosolni !

Azt , hogy ezt a változást át lehet e verni a különböző lobbikon az egy másik fejezet !
Milyen komoly helyzetben láttál mostanában usa/nato katonát AK-val?
Ha tehetik? Nemár.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 274
120 079
113
Maximálisan igazad van szinte mindenben én abban az egyben javítanálak ki , hogy "Egyedüli probléma, hogy egy picit még mindig túl erősnek tűnik a pontos rövid sorozathoz (golyószóróba viszont kiválónak néz ki amúgy) gépkarabély kivitelben. Ezt vagy lenyelik vagy nem." . A lövedék választástól (kialakítás , súly etc) , a laborálás (milyen és mennyi lőpor ) , a fegyver kialakítás , a különböző személyhez illeszthető kiegészítőkig rengetek lehetőség van , hogy egy kaliber kezes , uralható legyen . Az ördög inkább abban rejlik , hogy mi az az optimális tűzerő amit elszeretnének érni és erre mennyit és mit áldoznak fel mert az 5,56NATO szerintem gyenge , idejét múlt . Nem ok nélkül használják még ma is(ha tehetik) komoly harci helyzetekben az AK-t és 7,62x39 lőszert még az USA/NATO katonák is , pedig nagyobb , gorombább . Szerintem a Törökök is a Szíriai tapasztalatok alapján döntöttek , nagyon kiélezettnek kell lennie annak a szituációnak amit az fog eldönteni , hogy elbírja a katona azt a plusz 40-50dkg-t amit egy nagyobb lőszer készlet súlytöbblete jelent ! A többit meg a fent említettekkel lehet orvosolni !

Azt , hogy ezt a változást át lehet e verni a különböző lobbikon az egy másik fejezet !
A törökök a kurd hegyvidéki harcok alapján döntöttek 2010 körül, hogy megtartják a 7,62-őt akkor Szíria kb a közel-kelet legstabilabb állama volt.

"Nem ok nélkül használják még ma is(ha tehetik) komoly harci helyzetekben az AK-t és 7,62x39 lőszert még az USA/NATO katonák is , pedig nagyobb , gorombább."

Dehogy használják, a különböző különleges alakulatok használták(!) akiknek hosszabb időn keresztül kellett ellenséges területen tartózkodni támogatás nélkül, a lőszer miatt. De mivel az AK egy ergonómiai rémálom és nem lehet hatékonyan modern kiegészítőkkel ellátni, akkor született egy 7,62x39-et tüzelő AR variáns amivel viszont nem voltak elégedettek és bukott az egész és azóta max a CIA-s beszivárgó egységeknél van AK.

A lőszer tömegét úgy nézd, hogy:
Egy teli lőszeres AK tár egy kiló, egy 5,56-os 60 deka.
Ha van rajtad 8-10 tár, meg még a zsákban ömlesztve, rajtad van egy egynapos felszerelést tartalmazó hátizsák, 5-6 liter víz, egy másfél kilós sisak, egy rádió és hozzá 3-4 kiló akksi, és egy védőmellény ami olyan 10-12 kiló környékén ficeg jelenleg, gránátok, egyéb kiegészítők. A lövész katona felszerelése egyből 40 kiló közelébe kerül és akkor kurvára nem mindegy hogy egy tele tár 1 kiló vagy fél és mekkora a teljes lőszerkiszabatod teljes súlya.

A harcértékét sokkal tovább megőrzi a katona ha nem kell megszakadni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 088
31 034
113
Szerintem meg 70 év után kiderül,hogy a 280 British lett volna mégiscsak anno a jó választás......A műanyag hüvely meg nem a logisztika,hanem a lövészkatona egyéni felszerelésének súlycsökkentését célozza.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Nem lehet , hogy mivel fingod sincs ezen kaliberek tulajdonságairól te beszélsz félre mert nem érted a magasabb röptű értekezéseket ? Az lűttél mán ÁK-val meg egyéb hadi kaliberekkel attól még nem leszel se lőszerbe , se ballisztikában , se fegyver tudásban próféta ! Nem egy ligában focizunk ebben a témában egyes harcos !

Na most lehet hisztizni ! Pedig csak gondolkodni kellene mielőtt kommentelsz !

csend.jpg
Szerintem csak arra probalt reagalni hogy ezeknek a kalibereknek semmi koze a hadi felhasználáshoz így nem releváns amit írsz??? Amúgy lőnek a katonák 50BMG és 338 Lapua kaliberű puskával is azok is nagyot rúgnak....
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 351
9 938
113
A lőszer tömegét úgy nézd, hogy:
Egy teli lőszeres AK tár egy kiló, egy 5,56-os 60 deka.
Ha van rajtad 8-10 tár, meg még a zsákban ömlesztve, rajtad van egy egynapos felszerelést tartalmazó hátizsák, 5-6 liter víz, egy másfél kilós sisak, egy rádió és hozzá 3-4 kiló akksi, és egy védőmellény ami olyan 10-12 kiló környékén ficeg jelenleg, gránátok, egyéb kiegészítők. A lövész katona felszerelése egyből 40 kiló közelébe kerül és akkor kurvára nem mindegy hogy egy tele tár 1 kiló vagy fél és mekkora a teljes lőszerkiszabatod teljes súlya.
Mondjuk ennyivel kevesebbet is tud az 5,56. Itthon az ország nagyja bozót, ott azért nem hátrány a stabilitása. Amúgy milyen feladatra vinne 3-4kg (6-8db) akksit minden katona?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 274
120 079
113
Mondjuk ennyivel kevesebbet is tud az 5,56. Itthon az ország nagyja bozót, ott azért nem hátrány a stabilitása. Amúgy milyen feladatra vinne 3-4kg (6-8db) akksit minden katona?
rádió és éjjellátó akupakkjai, tartalék elem vagy aksi a fegyver és sisaklámpába, tartalék elem az optikába. HA van PEQ a fegyveren annak akkumlátor.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 035
113
Nehogyd megoszd velem egy normális válaszban, hogy mi a helyzet. Még a végén beszélgetés lesz belőle! :cool:
Olvasod a kommenteket az elejétől. Nem is értem mi az érthetetlen. Az új és a régi karabélylőszerről ás azok közti különbségekről van szó meg arról, hogy miért műanyag a hüvely.
 
  • Tetszik
Reactions: endre