1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gerald R. Ford-osztály

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. spunkmeyer

spunkmeyer Member

Last edited by a moderator: 2017. július 23.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Wier and Pocok75 like this.
  3. spunkmeyer

spunkmeyer Member

Nem én mondtam, na.
    Valami Trump nevű fickó a tengeren túlon.

4. molnibalage

Nem neked üzentem. :)

spunkmeyer likes this.
  5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Kíváncsi vagyok lész-e a jövőben Donald Trump osztályt:) Elvileg innentől a hetedik hajó lesz az U.S.S. Donald J. Trump, szóval benne van, hogy az már új hajóosztály lesz.

6. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

"On the future USS Ford-class carriers
    You know the catapult is quite important. So I said what is this? Sir, this is our digital catapult system. He said well, we’re going to this because we wanted to keep up with modern [technology]. I said you don’t use steam anymore for catapult? No sir. I said, "Ah, how is it working?" "Sir, not good. Not good. Doesn’t have the power. You know the steam is just brutal. You see that sucker going and steam’s going all over the place, there’s planes thrown in the air."

It sounded bad to me. Digital. They have digital. What is digital? And it’s very complicated, you have to be Albert Einstein to figure it out. And I said–and now they want to buy more aircraft carriers. I said what system are you going to be–"Sir, we’re staying with digital." I said no you’re not. You going to goddamned steam, the digital costs hundreds of millions of dollars more money and it’s no good."

http://time.com/4775040/donald-trump-time-interview-being-president/

Ez így hangzott el?? :D

7. zolkas

zolkas Well-Known Member

egy atomhajtású rephordozón szerintem van gőz bőven, de lehet tévedek az nem arravaló:D ez a mágneses katapult meg jó pénznyerő automata valakiknek.

8. molnibalage

Meg delej is van bőven...

borisz likes this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Igazából áram is van bőven a hordozón.

10. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Biogáz is :)

11. Luthero

Luthero Well-Known Member

12. Sharid

Sharid Well-Known Member

13. ruhakupac

ruhakupac Active Member

Ez cikk kereken egy eves es egy hetes. :)

14. torsen

torsen Well-Known Member

A linkedre reagálva...érdeklődve.
    Mi lehet a Zumwaltban, hogy ilyen baromi nehezen áll össze? Hiszen "csak" egy romboló, nem egy rephordozó?

15. emel

emel Well-Known Member

Molni mellett is (majd ő is elmondja a magáét):
    - kezdésnek nem is csak mint romboló, de mint HAJÓ szerintem még hasonló se nagyon épült, így elsőként mint "nyílt tengerre korlátozás nélkül alkalmas úszóművet" kellett elfogadtatni, "átúsztatni" a teszteken
    - a zárt, doboz-szerű kivitel szerintem eleve nehezebbé, bonyolultabbá teszi egy sor működő rendszer (fedélzeti gépészet és fegyverzet) elhelyezését, kivitelét
    - az utóbbi 20-25 amerikai felfogása: mindenben csodát akarnak tenni (lásd pl. RAH-66 Comanche), aztán ha nem sikerül 110%-ban akkor durci kölyök módjára megsértődnek és törlik a projectet, vagy legalábbis jól megkurtítják, így már a kisebb széria miatt az ár/üzemeltetési költség lesz elfogadhatatlan (lásd - railgun).

fishbed likes this.
  16. torsen

torsen Well-Known Member

Az árat még értem is, de az időfaktor...kurva lassan történnek a dolgok!

17. molnibalage

Nem tudom, ehhez nem értek nagyon.

A Zumwaltnál asszem újszerű a hajtáslánc is, azzal volt már komolyabb gond.
    A többi részénél nem vágom, hogy mi lehet a gond, egy Arleigh Burke-höz képest kevesebb dolog van rajta.

fishbed likes this.
  18. molnibalage

19. Sharid

Sharid Well-Known Member

20. beta

beta Well-Known Member

A Hírhalom szerint úgy spórolnának, hogy egyszerre két hordozóra kötnek szerződést. A hordozókat ahogy láttam eleve sorozatban gyártják, valószínűleg elég jól időzítve. Furcsa hogy itt lehet ezen spórolni. Ráadásul dollármilliárdokat, ami már 5-10%-os költségcsökkenés is lehet hordozónként, ami azért elég sok.

Ezen oldal megosztása