1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Gerald R. Ford-osztály

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. jani22

jani22 Well-Known Member

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

3. jani22

jani22 Well-Known Member

fishbed, Roni and gacsat like this.
  4. Cifu

Cifu Well-Known Member

Ha a kérdés nem viccből lett csak feltéve: a hajófenék alatt talpfák vannak elhelyezve, amelyek a hajófenék formájára vannak kiképezve.
    Ha jobban megnézed, még láthatóak is a képen...

Gyakorlatilag csak arról van szó, hogy extra kiszolgáló rendszerekre van szükség a G.R.Ford osztálynál a Nimitz-osztályhoz képest, ezeket kell pótolni addigra, amikorra a Ford-osztály nagyjavítása tényező lesz. Ha jól értem a cikket, akkor 18 szárazdokkjuk van, amely képes fizikailag befogadni az osztályt...

fishbed and molnibalage like this.
  5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ha jól figyeltem, a reaktor hűtővízrendszerét kell kiépíteni. Egy atomreaktort nem lehet lekapcsolni. Ha vízen van a hajó, ha nincs, az ketyeg.

jani22 likes this.
  6. jani22

jani22 Well-Known Member

Sikerült túllihegned a választ és én sem voltam pontos a kérdezésnél. Én beismerem a hiányosságomat és elvárom a hasonlót! Még kedves is voltam. :rolleyes:

1. Természetesen látom az aládúcolást! Azt nem írtam le a kérdezésnél, hogy a tengeren hogy stabil a hajó erős szél és hullámzásnál.
    Tehát a teljes meghajtás olyan nehéz a a hajó alsó részén elhelyezve, hogy a felépítmény stabillá válik.

2. A száraz dokknál az infrastruktúra is fontos, amelyet - balga fejemmel beidéztem hogy többlet infót adjak Nektek [ebben te is benne vagy Cifu], de minek - meg kell teremteni, mert addig nem használható még a tőlünk nyugatra levő országban sem. ;)

Hagyjuk, már megint ez a belekötök a másikba hozzászólás. Nekem is volt eltérésem, de mindig a hergelő stílus miatt. Előremutató HSz-kérek. :)

:)

fip7 likes this.
  7. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Es a hires A3-5 gomb??? Az smafu?? Az aztan lekapcsol! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

fulcrum11 and borisz like this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

:mad::hadonaszos:

yangwenli likes this.
  9. jani22

jani22 Well-Known Member

Én csak pislogok, mert annyira szárazdokk, hogy több Skábel köti össze a túlparttal, bár lehet, hogy a kongató kalapáccsal szétnézett a vasban Joe. :hadonaszos:

:D

10. arbalest

arbalest Well-Known Member

A Ford folytatja a tesztelést, mai képek.

fishbed and Pocok75 like this.
  11. arbalest

12. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Lehet hülye kérdés, de mi van ha egy ilyen teszten felborulna a hajó :rolleyes:

Kit vennének elő?

13. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szerintem fizikailag képtelen erre. Az feltételezve, hogy milyen vezérlő rendszerek vannak, még azt sem tartom kizártnak, hogy lehet limiteket állítani és a rendszer egy ponton leszabályoz. Gondolom én.

torsen likes this.
  14. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Szerintem fizikailag képtelen erre. Az feltételezve, hogy milyen vezérlő rendszerek vannak, még azt sem tartom kizártnak, hogy lehet limiteket állítani és a rendszer egy ponton leszabályoz. Gondolom én.

Igen, azt gondoltam hogy nagyon komoly biztonsági rendszerei vannak, csak Murphy törvénye, és esetleges emberi balfaszság épp összehozna vmi gebaszt.

gacsat likes this.
  15. arbalest

Ez már jó ideje kb lehetetlen, annyira kiszámolnak mindent. Néha elmennek a falig, különösen modernizálások, átépítések során (pl a Midway, Ticobderoga-osztályok), de az alap minimális stabilitása akkor is megvan a hajónak.

16. arbalest

17. arbalest

Közben az új JFK, a CVN-79 is majdnem kész. Kína felkötheti a gatyót :p:D

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása