Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Most hogy lessz nehèzdandárunk, nálunk valami hasonló állványt nem terveznek?
Majd ha lessz új gèppuska.:rolleyes:

Ez gyakorlatilag a világháborús állványuk csak kicsit módosítva. Ha jól emlékszem azon túl, hogy nem kidugnod a buksidat és kényelmesen egy periszkópos optikával célzol még olyan ‘feature’ is volt hogy automatikusan, egy mechanikán keresztül ‘léptette’ a tüzet mélységben vagy szélességben. Mintha itt is lenne ilyen.

Ukránban használnak ilyeneket?

Ott jött annó divatba.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Ez gyakorlatilag a világháborús állványuk csak kicsit módosítva. Ha jól emlékszem azon túl, hogy nem kidugnod a buksidat és kényelmesen egy periszkópos optikával célzol még olyan ‘feature’ is volt hogy automatikusan, egy mechanikán keresztül ‘léptette’ a tüzet mélységben vagy szélességben. Mintha itt is lenne ilyen.



Ott jött annó divatba.
Hááát a BW mindig is használt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 223
113
Most is van Sztyepanov-állvány.
Igen.
Hibáztam.
Nem voltam egyèrtelmű.
Te meg nem tudhattad hogy tudom hogy van sztyepanov állvány. :rolleyes:

Szóval a MH tervez esetleg olyan álványt beszerezni amivel hasonlóan lehet harcászkodni.
Szóval a gyalogos honvèdek fedezèkből, tudnak pontos tüzet vezetni?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 797
80 349
113
Igen.
Hibáztam.
Nem voltam egyèrtelmű.
Te meg nem tudhattad hogy tudom hogy van sztyepanov állvány. :rolleyes:

Szóval a MH tervez esetleg olyan álványt beszerezni amivel hasonlóan lehet harcászkodni.
Szóval a gyalogos honvèdek fedezèkből, tudnak pontos tüzet vezetni?
Nem hiszem, hogy lenne másik olyan állvány mint a németeké.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Az nem lafetta, a kamion sem pick up.

Ezt beszéld meg a svábokkal.

Hááát a BW mindig is használt.

Én nem a BW-ről beszélek [EEEEERIKA INTENSIFIES] ;)

La194.jpg



 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 278
16 043
113
ismét kedvencem:


 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 331
37 400
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 091
16 438
113
Aszondja a bipod nagyon érzékeny, könnyen deformálódik, a hordheveder karabínerek eltörtek, a válltàmasz hajlamos az elállitódásra, a rugó az ütőszegnél eldeformálódott, beragadt a fegyver, teljesen szét köllött kapni 5000 lövés után az egyiket. Aki tehette lecserélte az M240-re.

Khmm, ugye nemrégiben lett berakva az amerikai tapasztalati jelentés I-sztánból és A-sztánból, ahol kerek perec kijött hogy a Minimit tartották a legmegbízhatatlanabb eszközüknek.

Úgy tűnik ez a megállapítás most is ugyanúgy érvényes. A helyi BHD larper klubnak is el kellene végre engedni...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 178
113
Khmm, ugye nemrégiben lett berakva az amerikai tapasztalati jelentés I-sztánból és A-sztánból, ahol kerek perec kijött hogy a Minimit tartották a legmegbízhatatlanabb eszközüknek.

Úgy tűnik ez a megállapítás most is ugyanúgy érvényes. A helyi BHD larper klubnak is el kellene végre engedni...
Kiábràndító, hogy pont az afgán tapasztalatok alapjàn készült mk3 se tudta érdemben orvosolni a problémákat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 372
113
Kiábràndító, hogy pont az afgán tapasztalatok alapjàn készült mk3 se tudta érdemben orvosolni a problémákat.
már irakba is voltak problémák ott ráfogták hogy tul sokat voltak használva a fegyverek ezért estek szét és ezért kellett gyorskötözővel osszefogatni... javítoanyag híján... nekem szimpatikus a minimi szívesen látnék egy párszáz db os tételt itthon. de igazából valóban egy áttervezett változat lett volna a legjobb megoldás... géppuska helyett szerintem még és soha nem lessz jó.