Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 789
113
Kiábràndító, hogy pont az afgán tapasztalatok alapjàn készült mk3 se tudta érdemben orvosolni a problémákat.

Én ennek a 7,62-es Mark 3-nak a koncepcióját sem értem.

Mit akartak, géppuskát vagy golyószórót?

Golyószórónak sok a 7,62 és ezzel a rövid csővel nagyon ki se tudja használni a lőszer teljesítményét, cserébe ha bemész vele épületbe mindenki vak és süket körülötted a cipelni való lőszer meg nehéz.

Magam részéről megvenném az MG 3 licencet és azt gyártanán, dögnehéz de legalább kipróbált és működik és bármilyen ipari háttérrel könnyen és olcsón gyártható + osztrákok, olaszok, németek és szerbek is azt használják körülöttünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 591
113
Én ennek a 7,62-es Mark 3-nak a koncepcióját sem értem.

Mit akartak, géppuskát vagy golyószórót?

Golyószórónak sok a 7,62 és ezzel a rövid csővel nagyon ki se tudja használni a lőszer teljesítményét, cserébe ha bemész vele épületbe mindenki vak és süket körülötted a cipelni való lőszer meg nehéz.

Magam részéről megvenném az MG 3 licencet és azt gyártanán, dögnehéz de legalább kipróbált és működik és bármilyen ipari háttérrel könnyen és olcsón gyártható + osztrákok, olaszok, németek és szerbek is azt használják körülöttünk.
Szerbek mg3-mat?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 996
35 693
113
az mg 3 as is bonyolúlt mint a rosseb és a tűzgyorsasága kihasználhatatlan. megvan a pkm license ki kel indulni abbol normális géppuska esetében. a mozgó részeket kell áttervezni ami nem mozog az oké. (a cső csere persze szükséges de az is mozogatható rész ha úgyvesszük nem kell hozzá szerelőcsap.)

embereket őlnek évtizedek óta ezek a fegyverek hatékonyan nem kell spanyolviasz.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 789
113
Jogos.
De szerintem azt kifuttaták nem?

Passz, a net szerint még hadrendben vannak. Ha kifuttatták az szerintem inkább azért mert egyrészt mára biztos elhasználódtak másrészt annyira trú hogy még mindig 8x57-essel megy. :D

Valamelyik Fehován volt szerencsém megtapizni kicsit, eléggé rendben volt, csak marha nehéz. Egy minimális modernizáció (könnyítés, szerelékek) ráférne de nagyon ki van találva.

Egyébként nekem a zastava pkm modernizációi egészen megtetszettek

A Zastava jó kis gyár, kicsit szlávosan elnagyolt.

nekem a PKM megtartásának is teljesen megfelelne, ha nincsenek szétlőve / nem akarunk a NATO 7,62-re átàllni, mert arra a PKM tudtommal nem igazán alakítható sikeresen, a lengyelek mintha megpróbálták volna de nem volt nagy siker..
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 282
125 591
113
Passz, a net szerint még hadrendben vannak. Ha kifuttatták az szerintem inkább azért mert egyrészt mára biztos elhasználódtak másrészt annyira trú hogy még mindig 8x57-essel megy. :D



A Zastava jó kis gyár, kicsit szlávosan elnagyolt.

nekem a PKM megtartásának is teljesen megfelelne, ha nincsenek szétlőve / nem akarunk a NATO 7,62-re átàllni, mert arra a PKM tudtommal nem igazán alakítható sikeresen, a lengyelek mintha megpróbálták volna de nem volt nagy siker..
A lengyelek a széteső hevederrel szenvedtek sokat. Ha azzal nem akarsz szenvedni akkor a hüvelyvonót kell àtalakítani és jóvilág. Az ukm projekt végeredménye a pkm és egy m240-es szentségtelen szerelemgyereke.
És 10 év után elmondható hogy végre rendben van és kurva jó lett.

De a szerbekis csináltak egy széteső hevederes verziót is zastava m20 nèven.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 958
6 067
113
A Zastava jó kis gyár, kicsit szlávosan elnagyolt.
Szlávos, az egyszer biztos.


AHj66vh.png
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 789
113
FN EVOLYS

Ha jól értem lespórolták róla az azonnal cserélhető csövet (!!) és egy csavarral kellene szerencsétlenkedni harc közben, hiszen a fejlődés megállithatatlan… :eek:

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Luthero

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 996
35 693
113
Szerintem az AK gyárban nem így csinálják. :rolleyes: Valószínűleg egy vagy két lépésben kivágják-hajlítják fémszalagból egy böhöm nagy présgépen. Az a szerszám azért nem ennyire egyszerű.
ez is 2 lépés a videon 1 et látsz annyi hogy a gyerek szerencsétlenkedik...
nem kell az akt atomreaktornak nézni. botegysszerű
de akármilyen bonyolult is lenne a fég akkor is gyártja a mai napig... tehát lényegtelen hogy milyen eszközt igényel a gyártása mert megvan nem csak megvan üzembe van
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 952
113
ez is 2 lépés a videon 1 et látsz annyi hogy a gyerek szerencsétlenkedik...
nem kell az akt atomreaktornak nézni. botegysszerű
de akármilyen bonyolult is lenne a fég akkor is gyártja a mai napig... tehát lényegtelen hogy milyen eszközt igényel a gyártása mert megvan nem csak megvan üzembe van
Én elhiszem, hogy gyártja a fég, de a lemezmegmunkálás, amire te gondolsz,hogy fegyvertoknak milyen jó, többszázezres darabszám esetén éri meg. Egy AK-nak, annak idején, frankó volt, mert felszerszámozták a gyártósort, aztán 40 évig fosta ki az AKkat. Attól, hogy egyszerű(nek) tűnik, egy ilyen alkatrész, a présszerszám nem az. Kisebb darabszámok esetén jobban megéri a CNC megmunkálóközpontokon gyártani. Ráadásul nem csak egy cég tudja gyártani, hanem mind, akinek van megfelelő gépe.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Luthero and dudi

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 996
35 693
113
Én elhiszem, hogy gyártja a fég, de a lemezmegmunkálás, amire te gondolsz,hogy fegyvertoknak milyen jó, többszázezres darabszám esetén éri meg. Egy AK-nak, annak idején, frankó volt, mert felszerszámozták a gyártósort, aztán 40 évig fosta ki az AKkat. Attól, hogy egyszerű(nek) tűnik, egy ilyen alkatrész, a présszerszám nem az. Kisebb darabszámok esetén jobban megéri a CNC megmunkálóközpontokon gyártani. Ráadásul nem csak egy cég tudja gyártani, hanem mind, akinek van megfelelő gépe.
értsd már meg hogy semmit nem kell felszerszámozni mert olyan színten vannak szerszámok hogy a mai napig gyártásba van... Érted tök mindegy hogy szerinted megéré e gyártani vagy sem amikor GYÁRTJÁK ITTHON. az 5.56 os verziónak is megvannak a szerszámai a fégnél.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Luthero

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 952
113
értsd már meg hogy semmit nem kell felszerszámozni mert olyan színten vannak szerszámok hogy a mai napig gyártásba van... Érted tök mindegy hogy szerinted megéré e gyártani vagy sem amikor GYÁRTJÁK ITTHON. az 5.56 os verziónak is megvannak a szerszámai a fégnél.
Ja, hogy te az AK gyártásról beszélsz!!
Én meg azt hittem, hogy a gestamenről!