Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
Ezt meg minek???
Az MG5 nem vált be???
Na, ezzel már megközelítik a PKM tömegét.
60 év után talán ez már el is várható a fényességes Németország csodafegyver-iparától.
A fegyver súlya csak az egyik tényező amit számításba kell venni. Én úgy tudom, hogy a PKM kevésbé bírja a tartós tüzelést, mint a nehezebb géppuskák. Könnyebben túlmelegszik. Az biztos, hogy a PKT tusa meg villaállvány nélkül 3 kilóval nehezebb volt mint a PKM, pedig a szerkezete teljesen azonos PKM-el. A csöve ennyivel vastagabb és nehezebb.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A fegyver súlya csak az egyik tényező amit számításba kell venni. Én úgy tudom, hogy a PKM kevésbé bírja a tartós tüzelést, mint a nehezebb géppuskák. Könnyebben túlmelegszik. Az biztos, hogy a PKT tusa meg villaállvány nélkül 3 kilóval nehezebb volt mint a PKM, pedig a szerkezete teljesen azonos PKM-el. A csöve ennyivel vastagabb és nehezebb.
PKMnek is van nehéz csöve.Legalábbis anno nálunk a század egy szál PKM-jéhez volt.Igaz,ahoz teljes,légvédelmi toldatos állvány is volt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 372
113
A fegyver súlya csak az egyik tényező amit számításba kell venni. Én úgy tudom, hogy a PKM kevésbé bírja a tartós tüzelést, mint a nehezebb géppuskák. Könnyebben túlmelegszik. Az biztos, hogy a PKT tusa meg villaállvány nélkül 3 kilóval nehezebb volt mint a PKM, pedig a szerkezete teljesen azonos PKM-el. A csöve ennyivel vastagabb és nehezebb.
igen csak a pkm csőcseréjének normaideje bőven 10 mp alatt van tüzelés közben nem szárazbegyakorlás során. tartalékcső meg alap tartozék minden pkmhez ha a tűzütem csőcserét igényel az védelem (meg ugye ekkor skulóról is gondoskodni kell) ugyhogy a tartalékcső nagy valószínűséggel a közelbe. ha meg olyan a tűzütem akkor visszahül a cső és cserélni sem kell.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 649
5 435
113
igen csak a pkm csőcseréjének normaideje bőven 10 mp alatt van tüzelés közben nem szárazbegyakorlás során. tartalékcső meg alap tartozék minden pkmhez ha a tűzütem csőcserét igényel az védelem (meg ugye ekkor skulóról is gondoskodni kell) ugyhogy a tartalékcső nagy valószínűséggel a közelbe. ha meg olyan a tűzütem akkor visszahül a cső és cserélni sem kell.
Ha a tartalék cső súlyát is beleszámolod, (2,4 kg) akkor már a PKM sem annyira könnyű. :) Egyébként általában a nehezebb géppuskáknál is cserélhető a cső. A lőszer meg normál esetben jóval nehezebb mint a fegyver. Nálunk 5db rakaszt kellett volna vinni géppuskánként, az 17,5 kg.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 372
113
Ha a tartalék cső súlyát is beleszámolod, (2,4 kg) akkor már a PKM sem annyira könnyű. :) Egyébként általában a nehezebb géppuskáknál is cserélhető a cső. A lőszer meg normál esetben jóval nehezebb mint a fegyver. Nálunk 5db rakaszt kellett volna vinni géppuskánként, az 17,5 kg.
igen a segédirányzó erre való.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
53241396390_1284eb6943_k.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Egy újabb Norma Magnum lőszert tüzelő géppuska:
REAPR (Recoil Enhanced Automatic Precision Rifle) az Ordnance Works, Inc. (OOW) -től:
https://soldat-und-technik.de/2022/...er-338-norma-reapr-auf-shot-show-vorgestellt/

Ohio Ordnance Works introduces the REAPR .338NM Machine Gun (8.6 mm)...

REAPR : Recoil Enhanced Automatic Precision Rifle (REAPR) – a revolution in modern military general purpose machine guns (GPMG)

Features: Lightweight, highly portable battlefield suppression system chambered in .338 Norma Magnum with a 7.62 NATO conversion kit, simple and
robust receiver, tool-less field stripping, and one-handed barrel changes. A system that breakdowns into three major components in under ten seconds, small enough to fit into an operator’s backpack!

Designed from the ground up by the advanced engineering team at Ohio Ordnance Works. With over 40 years of designing, manufacturing, and supplying US and allied military divisions with industry-leading, battle-ready, belt-fed weapon systems.

The REAPR is available for ordering in test quantities immediately. Full-volume production begins April 2024!




 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 223
113
Most hogy lessz nehèzdandárunk, nálunk valami hasonló állványt nem terveznek?
Majd ha lessz új gèppuska.:rolleyes:

Ukránban használnak ilyeneket?

Van amelyiken amúgy vegyvèdelmi csizma van?

A bw mellènyt mèg mindíg imádom.:D
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 793
80 339
113
Most hogy lessz nehèzdandárunk, nálunk valami hasonló állványt nem terveznek?
Majd ha lessz új gèppuska.:rolleyes:

Ukránban használnak ilyeneket?

Van amelyiken amúgy vegyvèdelmi csizma van?

A bw mellènyt mèg mindíg imádom.:D
Most is van Sztyepanov-állvány.