Jókat írnak róla!Első világháborús lett film, lehet, hogy jó:
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Jókat írnak róla!Első világháborús lett film, lehet, hogy jó:
Tegnap volt hozzá szerencsém. Alapvetően kellemes csalódás, látványos, hangulatos, szórakoztató, több erénnyel, mint hibával. Nálam erős 4-es (az 5-ös listán).
Halogattam a megnézését, mert bár baromi régen láttam a Pearl Harbor-t, azt annyira sziruposan giccsesnek és gyomorforgatóan patetikusnak találtam, hogy sok évre elvette a kedvem a hasonló stílusban induló amerikai szuperprodukcióktól. A japán Yamato sem javított a helyzeten, látványos volt, de émelyítő nyáltengeren úszott az egész.
Ezek után nem is tettem magasra a lécet Midway ügyben, amit talán ezért nem is vert le, magasan nézhetőnek bizonyult. A film egyértelműen a látványra épül, és bár itt-ott talán gyanús a CGI, azt hiszem, erre nem is lehet panasz. Csatahajók, hordozók, repülők, akció földön, vízen, levegőben, ahogy a csövön kifér.
A készítők ugyanakkor nemcsak a Midway-nél vívott csatát akarták bemutatni, hanem a fontosabb szereplőket, a másik oldal képviselőit, a körülményeket és az előzményeket is, sőt, még az olyan, a csatától független, de emlékezetes eseményekre is jutott játékidő, mint pl. a Doolittle-küldetés. Mindezt egyetlen filmbe bezsúfolni szinte lehetetlen vállalkozás volt, ehhez képest egész jól megoldották, az események nem torzultak el, ugyanakkor követhetőek is maradtak. Aki nem ismeri a sztorit, az a lényeget szerintem össze tudta rakni, aki pedig ismeri, az nyugtázhatta, hogy érdemben a film sem tért el tőle.
Szakmailag (haditechnikai) volt pár meredek momentum, én pl. nem értem, hogy egy ormótlan SBD fékszárnyak nélkül, álló motorral a fedélzet szintje alá zuhanva a fizika mely törvényeinek hullámvasútján ugrik mégis föl a hordozóra, de annak pl. örültem, hogy azt sikerült kidomborítani, mennyire fontos a szélerősség a hordozóról történő felszálláshoz.
A színészektől (különösen a főhőstől) nem voltam elragadtatva, de tisztességgel hozták, amit kellett. Kínosak voltak a katonai mesterséggel alighanem összeegyeztethetetlen függelemsértő visszapofázások, a nagy lelkifröccsök meg egyéb érzelmileg túlfűtött, drámai, klisés baromságok, de azt hiszem, hogy ezeket egyszerűen nem hagyhatja ki az a filmrendező, aki szeretné, hogy filmje ne bukjon el a rajongói lelkületű amerikai fogyasztók mozipénztáraknál kinyilvánított ítélethirdetésekor a háborúhoz egyébként sokkal illőbb vaskemény realizmus miatt.
Összességében csak ajánlani tudom bárkinek, én először láttam, de nem utoljára.
Szerintem inkább a játékidőbe nem fért bele, de jogos a hiányérzet.Nekem az benne a fura,hogy valahogyan egy amerikai hordozót sem látunk amint harcban elsüllyesztik vagy talátot kap(van egy snitt arról,hogy a Lexington süllyed a Korall-tenfgeren).Egész egyszerűen ezen átlépnek a filmben( a Yorktownról is csak annyi derül ki,hogy lyukas meg,hogy részt tudott venni a csatában,de arról hallgatnak,hogy hogyan kapott találatot a Korall-tengeren meg arról,hogy elsüllyedt) gondolom azért mert ez nem angyon fért bele a propaganda jellegbe...
Szerintem inkább a játékidőbe nem fért bele, de jogos a hiányérzet.
Nekem az benne a fura,hogy valahogyan egy amerikai hordozót sem látunk amint harcban elsüllyesztik vagy talátot kap(van egy snitt arról,hogy a Lexington süllyed a Korall-tenfgeren).Egész egyszerűen ezen átlépnek a filmben( a Yorktownról is csak annyi derül ki,hogy lyukas meg,hogy részt tudott venni a csatában,de arról hallgatnak,hogy hogyan kapott találatot a Korall-tengeren meg arról,hogy elsüllyedt) gondolom azért mert ez nem angyon fért bele a propaganda jellegbe...
Szerintem a saját veszteségek kidomborítására a forgatókönyv Pearl Harbor-t választotta és arra rá is szánták az időt. (Lángoló csatahajók, füstölgő roncsok, szénné égett bajtárs, akit csak a gyűrűje alapján lehet azonosítani, stb.) Az anyahajók elvesztését nehéz lett volna bemutatni. Egyrészt dramaturgiailag, mert komplett anyahajók pusztulását nem lehet percekben elintézni, nem maradhattak volna arctalanok az áldozatok, de bemutatásuk, kontextusba helyezésük szétfeszítette volna az amúgy is elég feszes játékidőt. Másrészt, közönségfilmről lévén szó, valahol nyilván elvárás volt a sztori leegyszerűsítése. Kezdőpont: Pearl Harbor = vereség, dráma > Kibontakozás: váltakozó eredményű küzdelmek, izgalmak. > Csúcspont: Midway = győzelem.Pont a saját veszteségek nem fértek be minden más meg igen?
Szerintem a saját veszteségek kidomborítására a forgatókönyv Pearl Harbor-t választotta és arra rá is szánták az időt. (Lángoló csatahajók, füstölgő roncsok, szénné égett bajtárs, akit csak a gyűrűje alapján lehet azonosítani, stb.) Az anyahajók elvesztését nehéz lett volna bemutatni. Egyrészt dramaturgiailag, mert komplett anyahajók pusztulását nem lehet percekben elintézni, nem maradhattak volna arctalanok az áldozatok, de bemutatásuk, kontextusba helyezésük szétfeszítette volna az amúgy is elég feszes játékidőt. Másrészt, közönségfilmről lévén szó, valahol nyilván elvárás volt a sztori leegyszerűsítése. Kezdőpont: Pearl Harbor = vereség, dráma > Kibontakozás: váltakozó eredményű küzdelmek, izgalmak. > Csúcspont: Midway = győzelem.
Így popcornkompatibils.
Nagyon köszi!Tizedes meg a többiek színesített verzió. Ugyan ezen a csatornán az Őrjárat az égen '. részének színesített verziója is fent van.
Rengeteg, főleg magyar film jórészt 50-es, 60-as és pár a 70-es évekből. Leginkább ma már kevesebbet játszott filmek.
https://www.youtube.com/user/muzsa1202/videos
https://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2020/06/17/uresjarat_az_egen_619
Jók, egészen találóak a korabeli kritikák, de nekem mégis nagy élmény volt ez a sorozat, sokszor végignéztem.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..