Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 140
83 699
113
Napóleon

Nos, gciszar.

Életem egyik legnagyobb mozis csalódása úgy, hogy én választottam a filmet.

Bridgerton család 2.0, méghozzá 2,5 órában, 40! perc fostalicska mozis reklámmal a film előtt.

Szar rendezés, szar forgatókönyv, Phoenix kivételével szar színészek, elqurt rendezői koncepció.

El nem tudtam képzelni hogyan lehet filmet készíteni 1789-1821 közötti időintervallumban játszódó történetről úgy, hogy ne ugra-bugra legyen, és Scotton ki is fogott.

A francia Netflixes hatvanas évekbeli Austerlitz c. Napóleon film ehhez képest 10/10, pedig az is nehéz film. De profi szereplőkkel, jó forgatókönyvvel.

Az orosz Háború és békét pedig meg se említem, az egyszerűen minőségi munka, mondjuk, nem is 1789től indul. A Waterloo Orson Wellesszel is vérprofi, mellé elég valósághű is.

Ebben egyedül maga Austerlitz volt látványos, de ennyi. A csatához 90%ban köze nem volt. Ahogy Waterloonak se. Ha azt írom, hogy a Hadik most így megnézve jobb forgatókönyv és jobb szereplőgárda, kb. rá is tapintottam arra, hogy milyen is lehet Ridley Scott 2,5 órás Bridgerton családja ...

Esküszöm, Arany Málna díjra jelölném, ha még létezik.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Marveles fosnak tűnik... pár szemelvény:
Az a fóka ott valami rakétával küzdené le a B-17-et:
knZHtQaU_o.jpg


A most már kötelező jellegű, "zsidók a vagonban" jelenet:
KrARc50e_o.jpg


Ah, néger van, vajon buzi lesz-e:
tfednrQw_o.jpg


Természetesen fel kell húzni az amerikai zászlót a fogolytáborban (gondolom itt a "nem bombáztunk koncentrációs táborokat!" sztori kap szerepet):
cgnzKZsR_o.jpg


Marveles bluescreen, szar fényelés, képregényes beállítások ... igen, mindezt se a Band of Brothersben, se a The Pacificben nem láttuk. Itt viszont fogjuk látni:
i36oNQqQ_o.jpg


Adni fogok neki egy esélyt, de nem várok sokat :(
 
  • Szomorú
Reactions: BJani

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
561
1 389
93
Az a fóka ott valami rakétával küzdené le a B-17-et:
knZHtQaU_o.jpg
Használtak ilyet, R4M névre hallgatot. Használták a bf-109, Me-110, FW-190 és az Me-262 gépeken. Kifejezetten az amerikai Combat Box rendszer hivta életre.
Ah, néger van, vajon buzi lesz-e:
tfednrQw_o.jpg
332nd FG, a Tuskegee Airmans vagy ha úgy jobban ismered őket, a vörös farkúak. A 15th AAF nél voltak beosztva Olaszországban. Felettünk is dolgoztak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Használtak ilyet, R4M névre hallgatot. Használták a bf-109, Me-110, FW-190 és az Me-262 gépeken. Kifejezetten az amerikai Combat Box rendszer hivta életre.
Értem, tudom, hogy volt ilyen, de úgy tudtam, egyáltalán nem volt ennyire elterjedt.
(A sorozatnak) Bőven elég lett volna az is, ha egyszerűen csak lőnek a gépágyúikkal...
332nd FG, a Tuskegee Airmans vagy ha úgy jobban ismered őket, a vörös farkúak. A 15th AAF nél voltak beosztva Olaszországban. Felettünk is dolgoztak.
Igen, köszi, róluk is tudtam. Nyilván meg lesz magyarázva a sorozatban, hogy ez a bombázóezred pont az lesz, amelyet a vörösfarkúak is kísértek. Csak a zeitgeist miatt már tikkelek, amikor kvótanégert látok.
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
561
1 389
93
Értem, tudom, hogy volt ilyen, de úgy tudtam, egyáltalán nem volt ennyire elterjedt.
(A sorozatnak) Bőven elég lett volna az is, ha egyszerűen csak lőnek a gépágyúikkal...
Filmben én is most látom elösször. hogy használják. A klasszik minden filmben, hogy gépágyú és csók.

Igen, köszi, róluk is tudtam. Nyilván meg lesz magyarázva a sorozatban, hogy ez a bombázóezred pont az lesz, amelyet a vörösfarkúak is kísértek. Csak a zeitgeist miatt már tikkelek, amikor kvótanégert látok.
Hát elég sokat kisértek mindenkit :) Egy időután sokan direkt őket kérték kiséretnek. :)

Amúgy teljesen egyet értek veled. Néha nagyon túltolják a hülyeséget nyugaton filmek terén. De adjunk neki egy esélyt, hátha csalódunk pozitivan. :)
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 930
15 519
113
Marveles fosnak tűnik... pár szemelvény:
Az a fóka ott valami rakétával küzdené le a B-17-et:
knZHtQaU_o.jpg

Volt ilyen és viszonylag szélesebb körben használták is, csak nem így.

Amikor Fritz előveszi a safaris szekrényből elefántpuskát, pardon, a hadsereg 21cm-es böhöm nagy rakétatüzérségi rakétáit aggatja a gépekre 1943-tól, hogy messziről (1200+ m ) ballisztikus pályán, párban indítva, hogy időzítéssel a bombázókötelékben robbanjon és lehetőleg szétszórja a köteléket. Aztán gyorsan leszokik róla amikor nagy számban megjelennek a kísérővadászok.

Bundesarchiv_Bild_101I-674-7772-13A,_Flugzeug_Focke-Wulf_Fw_190,_Bewaffnung.jpg


Szóval nagyon nem egy egyesével és közelről (messziről meg filmen nem látszik), mert a fő parája a németeknek ekkor még az, hogy a repülőerődökről nagyon messzire szórták az áldást az .50-esekből (szerintem kicsit túlreagálták a dolgot, rengeteg ilyen ‘1200+ méter’ fejlesztésük volt. biztos baromi ijesztő volt az amit onnan kaptak nyomjelzőáradatot és néha volt, hogy valakit így lőttek le messziről a bombázók, de tuti nem sokszor a távolság miatt. 2-300 méter volt a maximum amire hatásos tüzet tudtak lőni).

A most már kötelező jellegű, "zsidók a vagonban" jelenet:
KrARc50e_o.jpg

Jajj.

Scenario 1

‘Nem bombázhatunk Joe, a vezetőség 0.0% civil áldozatot fogad el’ (dulakodás a pilótafülkében végül a PIROS GOMBOT kicsavarják Joe kezéből).

Scenario 2.

‘Bombáznunk kell Joe, az összes náci férget el kell pusztítani! (Kameramann kéjesen közelít a náci férget pusztulását muratva’. Nagyschnitt, napelemente)

Scenario 3.

(Törölt jelenetek között)

Get some.
Get some.
Get some.

Ain’t war hell?

Adni fogok neki egy esélyt, de nem várok sokat :(

Most már én se. :/
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Jajj.

Scenario 1

‘Nem bombázhatunk Joe, a vezetőség 0.0% civil áldozatot fogad el’ (dulakodás a pilótafülkében végül a PIROS GOMBOT kicsavarják Joe kezéből).

Scenario 2.

‘Bombáznunk kell Joe, az összes náci férget el kell pusztítani! (Kameramann kéjesen közelít a náci férget pusztulását muratva’. Nagyschnitt, napelemente)

Scenario 3.

(Törölt jelenetek között)

Get some.
Get some.
Get some.

Ain’t war hell?



Most már én se. :/
Én arra tippelek, hogy a sztori “bevisz” majd egy-két amerikait valamelyik táborba (fogolyként), aki tudja majd, hogy jövő héten le lesznek bombázva a faszba’, és majd valami zendülés közben felhúzza az amerikai zászlót, hogy jelezzen a bombázótiszteknek.
De le lesznek bombázva, muh tragedy.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 140
83 699
113
Én arra tippelek, hogy a sztori “bevisz” majd egy-két amerikait valamelyik táborba (fogolyként), aki tudja majd, hogy jövő héten le lesznek bombázva a faszba’, és majd valami zendülés közben felhúzza az amerikai zászlót, hogy jelezzen a bombázótiszteknek.
De le lesznek bombázva, muh tragedy.
Alapja a Masters of the Air: America's Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany könyv. Ha jól emlékszem - kerstem, itthon megvan valahol, de nem találtam - abban vannak sztorik a lelőtt pilótákról, fogságról, meg úgy mindenről. Mintha a Tuskegeeről alig lenne benne, de nem mostanában olvastam, viszont, várható volt, hogy mivel ez az Apple, ahol minden sorozatban van lmtbq és/vagy faji vonal, úgy árható volt, hogy itt is lesz. De mivel ez nem Ridley Scott féle Napoleon lesz, ahol végig Bridgerton családozták a mellékszereplőket is, a Tuskegee pedig egy valós történet, nem pedig egy "mesterségesen pozitív 'valami'", szerintem nem lesz túl tolva a faji kérdés sem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 930
15 519
113
Én arra tippelek, hogy a sztori “bevisz” majd egy-két amerikait valamelyik táborba (fogolyként), aki tudja majd, hogy jövő héten le lesznek bombázva a faszba’, és majd valami zendülés közben felhúzza az amerikai zászlót, hogy jelezzen a bombázótiszteknek.
De le lesznek bombázva, muh tragedy.

Ja valami ilyesmi lehet, hogy a célpontban lesz nem kevés KZ lakó, akiket szintén eltalálnánaj ha megbombáznák a gyárat. Ez mondjuk nem is volt ritka, ha jól emlékszem elsőre amikor a V-fegyverek kísérleti telepét bombázták az angolok Peenemündében, a koncentrációs táborlakók barakkjait sikerült telibe verni… :/

7-8000 méterről, ahonnan bombáztak a jenki bombázók, a csillagos-sávost azért elég nehéz kiszúrni a KZ tornyán…

Nem értem miért kell ilyen idétlen történelmi tablót csinálni ezekből a filmekből, egy jó háborús film enélkül is lehetne, sőt leginkább enélkül lehetne…
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 997
14 096
113
"Vozduh"
A leningrádi blokád idején sok pilótanő és műszaki is kiképzésre került a Vörös Hadseregben. Róluk fog szólni ez a film.

Nem tudom mennyire valós az Egri csillagok, de ott is sok múlt a nőkön!
Gárdonyi mintha elég komolyan utána nézett volna az eseménynek, de erre a vonatkozásra nem emlékszem.

.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 974
21 929
113
Erről a filmről mit lehet tudni (merthogy most hallok először róla)? Az a pár jelenet, ami bekerült ebbe, elég színvonalasnak tűnik.
Ez kérlek először a Duna Tv-n bemutatott háborús dráma, mely Köbli Norbert forgatókönyve alapján készült 2016-ban. Egy felderítő csapatról szól, a film címe Szürke senkik. Én nagyon tudom ajánlani.