Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Csendes előörs

A film megtörtént eseményt dolgoz föl. A Szovjetunió felbomlása után a tádzsik határnál egy határvédelmi helyőrség mindennapi életébe nyerhetünk betekintést, amelyet afgán és tádzsik fegyveresek megtámadtak 1993. július 13-án.

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 391
24 844
113
"A helyőrség – A Szpecnaz ébredése teljes film leírás magyarul, videa / indavideo
Dolokhov (Brian Larkin – Csatatér) őrmester és nehézkötésű katonái hónapok óta küzdenek náci csapatok ellen a keleti fronton. Gerillataktikákkal csapnak le az ellátmányt szállító konvojokra, hídakat, táborokat támadnak. Egy rajtaütést követően olyan felfedezést tesznek, ami képes megváltoztatni a háború kimenetelét, azonban mielőtt a biztonságot nyújtó frontvonalat elérnék egy járöröző német csapat fogságába esnek. Fogolyként egy náci kutatóközpontba kerülnek, ahol bepillantást nyernek Strasser tábornok kísérleteibe. Az őrült tudós egy megállíthatatlan zombihadsereg létrehozásán dolgozik."

 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 621
8 936
113
A Parancsnok
Nagyon érdekesnek tűnő, a műfaja szerint akció-életrajzi film. A film valós eseményeket dolgoz fel, köztük az 1988 december 1-én, Ordzsonikidze-ben (ma Vlagyikavkaz) történt túszejtést. Ennek során terroristák ejtettek túszul, egy buszon 32 gyereket, egy tanárnőt, és a sofőrt. Az túszszabadító akció vezetésével Gennagyij Nyikolajevics Zajcevet, az Alfa terrorelhárító csoport vezetőjét bízzák meg. Nem akarok spoilerezni, úgyhogy, aki akar, az olvasson utána, hogy miként végződött az akció.
A Gennagyij Zajcev szerepében Kirill Zajcev, a fő terroristát pedig Artyom Tkacsnko alakítja.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 391
24 844
113
"Siberian Sniper teljes film leírás magyarul, videa / indavideo
A második világháború tetőfokában egy szovjet egység utolsó túlélő mesterlövészét öngyilkos küldetésre küldik, hogy megtörjön egy német erődöt, hogy megmentse katonatársait."
Feliratos.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 391
24 844
113
"A helyőrség 2020 teljes film leírás magyarul, videa / indavideo
Amerikai katonák egy kis egysége, magára hagyva a távoli Combat Outpost Keating településen, három mély völgyben, Afganisztánban, védekezik a hatalmas túlerőben lévő tálib harcosok ellen. A Kamdeshi csata, amint az ismert , az afgán háború legvéresebb összecsapásának helyszíne volt 2009-ben, és a Bravo Troop 3-61 CAV lett a 19 éves konfliktus egyik legkitüntetettebb egysége."

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Az eddigi legbénább katonás harci jelenet amit valaha láttam !



Na egy kis fórdítóval kivettem egy hsz ami régen nekem is feltűnt

1. Az összes katona csak áll és nem lő semmit. A fenébe, általában nem is céloznak az idegenekre. Nincsenek torkolatvillanások, kivéve néhány tüzért a harckocsikon. 2. A tankok fegyvereiket a levegőbe irányítják, mintha parádén lennének. És alig lőnek. OKÉRT VAN Fegyverük! 3. Pár helikopter csak ok nélkül repül a csatatéren. Amennyire meg tudom ítélni, úgy tűnik, nincs ajtólövészük. Nincs ok arra, hogy egy szállítóhelikopter csak úgy repüljön körbe olyan közel a talajhoz az ellenség előtt. 4. A csatatéren egy csomó dzsip, amin gépfegyver közlekedik. Úgy tűnik, hogy mozgásukban nincs semmiféle minta vagy irány, csak a fegyverek fele tűnik fel, és néhányan láthatóan halott vezetőkkel közlekednek. Némelyikük az ellenség felé megy, mások pedig el. Miért autóznak? Hova mennek? Csak ember az MG-k és használja a terepjárókat fedezékül! 5. Ez az 1950-es évek. Léteznek sugárhajtású vadászgépek. Miért nem tesznek kísérletet az idegen ufó megtámadására? 6. A ravasz és a tárkioldó különböző gombok a fegyveren. Jack Black közlegénynek nem kellett volna kiesnie. 7. Ebben az egész jelenetben az idegenek annyit tesznek, hogy ott állnak és lövöldöznek. Nem takarodnak, nem mozdulnak, csak állnak. És csak egy hal meg. Bár az igazat megvallva senki sem lőtt rájuk...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 712
113
Az eddigi legbénább katonás harci jelenet amit valaha láttam !



Na egy kis fórdítóval kivettem egy hsz ami régen nekem is feltűnt

1. Az összes katona csak áll és nem lő semmit. A fenébe, általában nem is céloznak az idegenekre. Nincsenek torkolatvillanások, kivéve néhány tüzért a harckocsikon. 2. A tankok fegyvereiket a levegőbe irányítják, mintha parádén lennének. És alig lőnek. OKÉRT VAN Fegyverük! 3. Pár helikopter csak ok nélkül repül a csatatéren. Amennyire meg tudom ítélni, úgy tűnik, nincs ajtólövészük. Nincs ok arra, hogy egy szállítóhelikopter csak úgy repüljön körbe olyan közel a talajhoz az ellenség előtt. 4. A csatatéren egy csomó dzsip, amin gépfegyver közlekedik. Úgy tűnik, hogy mozgásukban nincs semmiféle minta vagy irány, csak a fegyverek fele tűnik fel, és néhányan láthatóan halott vezetőkkel közlekednek. Némelyikük az ellenség felé megy, mások pedig el. Miért autóznak? Hova mennek? Csak ember az MG-k és használja a terepjárókat fedezékül! 5. Ez az 1950-es évek. Léteznek sugárhajtású vadászgépek. Miért nem tesznek kísérletet az idegen ufó megtámadására? 6. A ravasz és a tárkioldó különböző gombok a fegyveren. Jack Black közlegénynek nem kellett volna kiesnie. 7. Ebben az egész jelenetben az idegenek annyit tesznek, hogy ott állnak és lövöldöznek. Nem takarodnak, nem mozdulnak, csak állnak. És csak egy hal meg. Bár az igazat megvallva senki sem lőtt rájuk...
Mars Attacks! is a 1996 American black comic science fiction film... (azaz vígjáték)
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
616
2 109
93
Az eddigi legbénább katonás harci jelenet amit valaha láttam !



Na egy kis fórdítóval kivettem egy hsz ami régen nekem is feltűnt

1. Az összes katona csak áll és nem lő semmit. A fenébe, általában nem is céloznak az idegenekre. Nincsenek torkolatvillanások, kivéve néhány tüzért a harckocsikon. 2. A tankok fegyvereiket a levegőbe irányítják, mintha parádén lennének. És alig lőnek. OKÉRT VAN Fegyverük! 3. Pár helikopter csak ok nélkül repül a csatatéren. Amennyire meg tudom ítélni, úgy tűnik, nincs ajtólövészük. Nincs ok arra, hogy egy szállítóhelikopter csak úgy repüljön körbe olyan közel a talajhoz az ellenség előtt. 4. A csatatéren egy csomó dzsip, amin gépfegyver közlekedik. Úgy tűnik, hogy mozgásukban nincs semmiféle minta vagy irány, csak a fegyverek fele tűnik fel, és néhányan láthatóan halott vezetőkkel közlekednek. Némelyikük az ellenség felé megy, mások pedig el. Miért autóznak? Hova mennek? Csak ember az MG-k és használja a terepjárókat fedezékül! 5. Ez az 1950-es évek. Léteznek sugárhajtású vadászgépek. Miért nem tesznek kísérletet az idegen ufó megtámadására? 6. A ravasz és a tárkioldó különböző gombok a fegyveren. Jack Black közlegénynek nem kellett volna kiesnie. 7. Ebben az egész jelenetben az idegenek annyit tesznek, hogy ott állnak és lövöldöznek. Nem takarodnak, nem mozdulnak, csak állnak. És csak egy hal meg. Bár az igazat megvallva senki sem lőtt rájuk...
Nemá' baszki, ez a film egy paródia (Világok harca, Függetlenség napja)... És annak viszont kiváló.
Nézd meg egyszer elejétől végéig.
Most komolyan, Tim Burtontól vársz hiteles akciójeleneteket??? :eek:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 062
113
Nemá' baszki, ez a film egy paródia (Világok harca, Függetlenség napja)... És annak viszont kiváló.
Nézd meg egyszer elejétől végéig.
Most komolyan, Tim Burtontól vársz hiteles akciójeleneteket??? :eek:

Pedig vártam, hogy kielemzi a film végének harcjeleneteit, amikor elviselhetetlenül szar retró zenével pusztítják el az idegeneket...
Komolyan, Ronit, mint jelenséget én egyszerűen nem tudom hova tenni. Itt van velünk 10+ éve, és még mindig meg tud lepni valamivel :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 146
73 712
113
Happy 93rd Birthday to James Earl Jones...

Jones is an Army veteran who used the GI Bill to study acting before launching a career that has included providing the voice for Darth Vader and portraying Admiral James Greer in THE HUNT FOR RED OCTOBER.

420444461_914369790351612_1317218464105174253_n.jpg