Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
Leginkabb az a bajom, hogy nagyon nincs is jobb (Netflixen meg főleg). Scifit szívesebben néznék, de Expanse masodik évad már lement, Killjoys még nem jött ki. A Dark Matter meg ... hát ott mintha kezdenék elhinni a készítők, hogy ezért valaki fizet nekik, mert a 3. évadra mar valami forgatókönyv-félét is össze sikerült hozni. De akkor képest a Last Ship egy árnyalt karakterekkel teli műremek (nem az).
Jobb híján február-márciusban ledaráltam 4 évad Vikingset, na az kifejezetten tetszett, áprilisi Critical Massra ki is festettek a lányok Flokinak. Megnéztem egy évadnyi Frontiert (érdekes bemutatása a Hudson Bay Companynak, Lemilre tök jó posztot lehetne belőle írni), a Black Sails első évada nekem csalódas volt (evadzáróban mennek ki vegre tengerre, bár később állítólag jobb).
Elkezdtem nézni a Shootert, majd kiegyenesedtek az agyhullámaim. Még krumpit pucolni se lehet alatta.
House of Cards és Blacklist nekem már túl sok a "szociopatás bácsi néni eltapos mindenkit a genyába" zsánerből. Érdekes meg minden, csak úgyis letankolnak mindenkit.
Designated Survivor pont azért jó, mert az első évad végéig tudák csűrni csavarni azt, hogy kik a hunyók, miközben alacsonyan szállnak a cápák a húszadik senkiből hirtelen elnökké előléptetett fickó körül.
Néztem még egy évadnyi Travellerst és valami masik időutazösat, de rá kellett jönnöm, hogy ehhez képest a Legends of Tomorrow második évada marha jó lett, elsősorban a válogatottan gonosz bácsik miatt (Damien Darkh for Prezident).
Ha már itt tartunk, Netflix-Marvel:
- Jessica Jones egy kicsit túl véres lett, de Kilgrave karakteréről el lehet hinni a gyakorló elmebetegséget.
- Daredevil jobban tetszett, első évadban a Fisk zseniális volt, a második évadot Punisher dobta fel. Meg az Elektra :rolleyes:. Szerintem minőségre jobban ki van egyensúlyozva mint az Arrow-Flash univerzum.
- Luke Cage. Hát, nem biztos, hogy én vagyok a célcsoport - teljesen indokolatlan zenei betétek minden felé, és teljes fekete világfájdalom. Úgy, hogy a fószer full golyóálló, tehát a sorozat első 10 percében megfelelő helyekre leosztott maflással elintézte volna az egészet. De szerencsére Shades és a képviselő asszony elviszi a hátán a dolgot, csak juss el az 5. részig.

Ilyenkor sajnálom, hogy befejeződött a Person of Interest, mert nem találtam még egy sorozatot, ahol badass levelben bárki is megközelítwtte volna a Mr Reese-Root párost (+Shaw-Fusco).


1 szót sem értettem az egészből.:D
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
sirdavegd, reich_und_roll: Az igaz, hogy ha nem akarja annyira komolyan venni az ember, akkor tűrhető, és néha még izgalmas is, és annyira azért nem önmaga paródiája, mint mondjuk a Strike Back.
Nyilván ki kell szolgálni mindenféle igényszinteket, és a nemzeti pátosznak szolgálni kell, ha már katonai a téma. Megnéztem pár orosz filmet is mostanában, és semmivel sem jobbak, mint bármelyik hollywoodi, sőt.

Nem vagyok nagy tévésorozat-néző, csak nagyon kifogytam az olvasnivalókból mostanában. :)
A Vikingset néztem a 3. évadig, de addigra nekem nagyon leült, aztán el is felejtettem, hogy létezik még. A Rómát néztem mostanában vagy harmadszor. :D

Bocs az off miatt, de ha már olvasnivaló, Jack Campbell The Lost Fleet sorozatát nagyon tudom ajánlani. Az első két része kijött már magyarul is (Rendíthetetlen, Vakmerő), és katonai szaklektort is találtak, szóval a magyar nyelvezet sem bölcsészes. Katonai sci-fi, egy nyugalmazott tengerésztiszt írja, és tele van nagyon szakszerűen kidolgozott űrcsatával. Nem világirodalmi remekmű, amit száz év múlva iskolában tanítanak, de a Vének háborúja óta nem találkoztam ennyire szórakoztató, igazán harcközpontú katonai sci-fivel.
Illetve talán Marko Kloos Frontlines sorozata van még ennyire jó. Az első részét annak is kiadták már magyarul (Frontvonalak).
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
sirdavegd, reich_und_roll: Az igaz, hogy ha nem akarja annyira komolyan venni az ember, akkor tűrhető, és néha még izgalmas is, és annyira azért nem önmaga paródiája, mint mondjuk a Strike Back.
Nyilván ki kell szolgálni mindenféle igényszinteket, és a nemzeti pátosznak szolgálni kell, ha már katonai a téma. Megnéztem pár orosz filmet is mostanában, és semmivel sem jobbak, mint bármelyik hollywoodi, sőt.

Nem vagyok nagy tévésorozat-néző, csak nagyon kifogytam az olvasnivalókból mostanában. :)
A Vikingset néztem a 3. évadig, de addigra nekem nagyon leült, aztán el is felejtettem, hogy létezik még. A Rómát néztem mostanában vagy harmadszor. :D

Bocs az off miatt, de ha már olvasnivaló, Jack Campbell The Lost Fleet sorozatát nagyon tudom ajánlani. Az első két része kijött már magyarul is (Rendíthetetlen, Vakmerő), és katonai szaklektort is találtak, szóval a magyar nyelvezet sem bölcsészes. Katonai sci-fi, egy nyugalmazott tengerésztiszt írja, és tele van nagyon szakszerűen kidolgozott űrcsatával. Nem világirodalmi remekmű, amit száz év múlva iskolában tanítanak, de a Vének háborúja óta nem találkoztam ennyire szórakoztató, igazán harcközpontú katonai sci-fivel.
Illetve talán Marko Kloos Frontlines sorozata van még ennyire jó. Az első részét annak is kiadták már magyarul (Frontvonalak).
Köszi, Asszony megvette már egy ideje, ajánlgatta is serényen. Vének háborúja kifejezetten tetszett.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and 2ndt

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Ukrajna lángokba és ez sem jelenik meg magyar szinkronnal ahogy az iron sky sem jelent meg :mad::mad::mad:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Az inchoni partraszállásról? Lényegében hátbatámadták az ÉK csapatokat, amitől össze is omlott az egész támadás. Aztán majdnem a kínai határig visszaszorították őket. Aztán beszálltak a kínaiak és keményen visszaverték őket, de kicsit elszámolták magukat és túlságosan előre nyomultak, ahonnak az ENSZ csapatok verték vissza a kínaikat. Végül megálltak a 38 szélességi foknál.
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Inchon
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
Az inchoni partraszállásról? Lényegében hátbatámadták az ÉK csapatokat, amitől össze is omlott az egész támadás. Aztán majdnem a kínai határig visszaszorították őket. Aztán beszálltak a kínaiak és keményen visszaverték őket, de kicsit elszámolták magukat és túlságosan előre nyomultak, ahonnak az ENSZ csapatok verték vissza a kínaikat. Végül megálltak a 38 szélességi foknál.
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Inchon
De szerintem Molni magára a filmre gondolt! :D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Hiányolom McArthur kukoricacsutka pipáját. Soha ki nem esett a szájából.
 

Wier

Member
2017. március 24.
39
23
8
Akit érdekel hogyan operál a Navy SEAL, megnézheti egy filmben: Act of Valor.
Szinkronosan ne keressétek.
Magánvélemény: színészi játék 0, forgatókönyv 1, de az akciók csillagos 5-ös!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 870
113
battle-of-the-bulge-ty-hardin-1965-HBGDC7.jpg


http://www.legacy.com/news/celebrity-deaths/notable-deaths/article/ty-hardin-1930-2017